Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185933/bmid_storocny-starcek-ktory-vyliezol-z-okna-a-zmizol-185933.jpg 4 7298 7298

Stoletý stařík série

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Hundraäringen som klev ut genom fönstret och försvann, 2009

iz67
06.04.2016 3 z 5

Do první půli je to velice vtipná kniha. Poslouchal jsem audio verzi, nasedl do auta a po 6 hodinách vysedl ani nevěděl jak. Od poloviny se to začalo táhnout, ale furt docela zábavná učebnice dějepisu 20.stoletÍ

zuzana4291
04.04.2016 3 z 5

Od začátku jsem si myslela, že se budu náramně bavit, bohužel čím víc knihy jsem přečetla, tím víc jsem se nudila....v polovině jsem myslela, že knihu definitivně odložím, nakonec jsem knihu dočetla.....ale přeci jen jsem čekala daleko víc

cokolate
04.04.2016

Začátek mě velmi chytil, čekala jsem ,že se budu bavit. A ani ke konci mě kniha nezklamala. Blížil se závěr a přesto jsem se nemohla od knihy odtrhnout.

niknikita
30.03.2016 3 z 5

Zpočátku jsem se bavila skvěle, ale když se děj nahustil, musela jsem si dát čtenářskou pauzu. Nakonec jsem se prolouskala historickou mozaikou i snahou kriminálky, jak polapit švédského Švejka. Bylo toho ovšem na dva slušné romány...

Petrasuvicka
30.03.2016 5 z 5

Jonasson ukázal, že se v historii vyzná. Dát dohromady příběh plný absurdit, které spolu geniálním způsobem souvisí, k tomu je třeba pořádného fištróna a zároveň orientace na poli dějin. Pravdou však je, že historicky plochý a nepopsaný člověk si dějovou linku Alanova života neužije tak, jako dějepisem kovaný jedinec. Co se týká zápletky ze současnosti, není špatná, ale za historickým výčtem od roku 1905 dost silně kulhá. Pravdou taky je, že Stařík je lepší než Analfabetka Nombeko, takže kdo ještě nečetl, vezměte to odzadu, ať pak nejste Analfabetkou zklamaní :)

Adieles
25.03.2016 5 z 5

Pěkná a čtivá kniha :-) pobavila jsem jak už dlouho ne :-)

Mark
22.03.2016 4 z 5

Pěkná kniha. Dost jsem se pobavil.

Libunkaa
07.03.2016 4 z 5

Mám ráda tyhle "pohádky" pro dospělé. Opavdu velmi dobře napsané.

mone
06.03.2016 5 z 5

Boží, boží, boží. Miluju tyhle chytrý a zároveň bizarní věci.

mulderka
02.03.2016 2 z 5

Že bych se kdovíjak bavila, to tedy ne... knížka mi přijde hodně přeceněná.

Sova15
02.03.2016 5 z 5

Nad vlastní zápletkou se nedá asi moc zamýšlet. Vzpomínací pasáže mi osvětlili trochu zapomenutou historii. Chtěla bych mít ve 100 letech takovou vitalitu. Knížka se mi líbila, navíc jsme ji se synem četli nastřídačku při dlouhém projížděníní Švédskem. A vůbec mi nevadilo, že jsem před tím viděla film, který se taky moc povedl.

Tynyton
01.03.2016 3 z 5

Kniha se mi líbila, ale na pět hvězdiček to dle mého názoru není. Oddechové a vtipné to bylo, ale že bych si to chtěla znovu přečíst, to ne. Nejvíc mě bavily ty vzpomínkové pasáže vyprávějící život Alana. Vlastní zápletka mě celkem nudila.

Brace
28.02.2016 3 z 5

Vím, že jde o komickou knihu, ale snaha o to, aby každá věta zněla vtipně mi trošku vadila. Myšlenka ne moc inteligentního chlapíka, který zásadně ovlivnil světové dějiny, je skvělá a jistě si zaslouží pochvalu. Ale myslím, že kniha byla krapet delší než musela. Jasně si povšimnete toho, jak v poslední čtvrtině ztrácí dech a myšlenku. Takže ano, kniha byla fajn, ale takové haló, kolem které ní bylo (a je), tak to zase nee. Jo, a nekoukejte na film. Kdo četl knihu, bude znechucen množstvím nesmyslů, které se v knize neudály. A kdo jí nečetl, ten si bude klepat na čelo z množství nesmyslů, které se v knize neudály (jenže o tom nebude vědět).

Swahill
25.02.2016 4 z 5

Kniha byla celkově velmi zábavná, jen některé "náhody" mi přišly trochu moc nahodilé, což ubíralo příběhu na věrohodnosti.

Peleus
24.02.2016 3 z 5

Zjistil jsem, že se Švédem nemá cenu pít tvrdý alkohol, pokud nejste Fin, nebo alespoň Rus. Vyplatí se tedy nejprve prozkoumat rodinnou genealogii!

Co jsem ale nezjistil, tak je důvod, proč se kniha o tomto švédském a o něco úspěšnějším J. Cimrmanovi těší tak vysokému hodnocení? Až na staříkovy vzpomínky je příběh zoufale hloupatý, tudíž jsem nejednou měl chuť přeskakovat (nicméně ukáznil jsem se) a číst jenom ty.

Enigmatic
21.02.2016 4 z 5

Kniha mne nadchla svým nápadem a skutečně virtuózní prokombinovaností. Jako její přednost bych rád vyzdvihl její poměrně dynamický děj, který se drží od začátku do samého konce jakoby na stejné úrovni, kniha neupadá do neutrálních nebo nudných pasáží. Humor je místy až černý, ale k příběhu se obecně hodí. Kniha se mi líbila a opravdu jsem si u ní odpočinul a dokázal se odpoutat od všední reality. Je psána jednoduše a srozumitelně.

eva-lupen
20.02.2016 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. 12 h 43 min. Skvěle čte Martin Stránský.
Až na delší rozjezd na začátku, jsem se výborně bavila.

Ameliii
19.02.2016 2 z 5

Tak nevím, moc jsem nepochopila všeobecné nadšení pro tuhle knihu a už vůbec ne její srovnání s Forrestem Gumpem. Road movie, podle které zjistíte, že bez kamarádšoftů nepřežijete ani den. :-) Ale budiž...lepší číst něco než nic a třeba tato kniha, lehkou formou, naučí spoustu čtenářů něco o skutečných dějinách 20.století.

Miila
17.02.2016

Zvládla jsem prvních 150 stran a knihu jsem odložila. Časem možná dočtu v elektronické podobě. Občas jsem se zasmála, ale do čteni jsem se musela spíš nutit. Na mě moc politiky, ale na druhou stranu správný humor. U mě vedla Soňa :-)

stelusha
17.02.2016 5 z 5

Mne sa kniha veľmi páčila. Milá, oddychová, zábavná a človek bol zvedavý, čo bude nasledovať ďalej. Štýl akým je kniha písaná a hlavná postava až nútia človeka zamyslieť sa nad tým, či svoj život neberie príliš vážne. :) Fakt krásne oddychová knižka!