Sucho

Sucho
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/546384/bmid_sucho.jpg 4 687 687

Rozpraskaná půda odhalí i dávno pohřbená tajemství… Australský policista Aaron Falk z melbournského oddělení hospodářské kriminality se po dvaceti letech vrací do městečka Kiewarra sužovaného děsivým suchem. Do rodného venkovského kraje ho však nepřivedla pohroma, kvůli níž krachují podniky i farmy – přijel na pohřeb nejlepšího přítele Luka, který údajně zavraždil manželku i syna a poté spáchal sebevraždu. Falkovi to nedává smysl, a tak spolu s náčelníkem místní policie přistupuje k neoficiálnímu vyšetřování, proti němuž se záhy postaví téměř všichni místní. Vždyť kromě toho, že hrůzný čin postrádá logiku, je tu i řada dalších nesrovnalostí, prapodivných okolností a především: nové rány otevřely ty staré. S Lukem měli od puberty jedno tajemství, jenže to rozhodně nemělo vyplout na povrch…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

The Dry, 2016

Interpreti: Jakub Gottwald

Miro67
30.04.2017 4 z 5

Pro autorovu prvotinu je nejdůležitější napsat skvělý začátek knihy, který budou knihkupci představovat jako ukázku z knihy, čímž si zajistí velký zájem a odbyt v předprodeji. Knihu Sucho bych tedy hodnotila jako na: super rozjezd, nemastný neslaný prostředek a překvapivý a strhující závěr. Ale zaslouží si více než 3 hvězdičky.

Daenerys
24.04.2017 5 z 5

Excelentní. Na chvíli jsem se ocitla na australském venkově a cítila tu vyprahlou zem, až jsem měla sucho na jazyku. Zápletka parádní a nápaditá,má podezření se ukázala naprosto lichá a za to smekám.

Baiba
21.04.2017 3 z 5

Průměrný thriller, který se sice rychle a dobře čte, ale bohužel nic víc nenabízí. Je škoda, že autorka nedokázala využít atmosféru vyprahlého australského venkova jinak než jako efektní kulisu. Hlavní hrdina je trochu nevýrazný a celkově musím přiznat, že mě kniha moc nezaujala. Škoda, potenciál tady byl a úmysl zřejmě taky. Kdo si ji ale přibalí na dovolenou, zřejmě litovat nebude.

hs777
21.04.2017 5 z 5

Jsem překvapená a nadšená, děj poutavý od první stránky. Návrat do rodného města, pomalé odkrývání tajemství z minulosti. Nejen Aaron Falk chce znát pravdu. Hlavně to chcete vy, a proto čtete bez přestání dál a dál. Doporučuji a doufám, že Host nám přinese i další díl.

rybizka
12.04.2017 4 z 5

Knihu jsem si opravdu užila. Atmosférický debut s prvky psychologického narůstajícího napětí. Strhující čtení plné tajemství,nečekaných zvratů a odhalení. Příběh o současnosti i minulosti. Dobře vykreslené postavy, Falk a Raco vyloženě sympatická dvojice. Těším se na další díly s Aaronem.