Sucho

Sucho
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/546384/bmid_sucho.jpg 4 687 687

Rozpraskaná půda odhalí i dávno pohřbená tajemství… Australský policista Aaron Falk z melbournského oddělení hospodářské kriminality se po dvaceti letech vrací do městečka Kiewarra sužovaného děsivým suchem. Do rodného venkovského kraje ho však nepřivedla pohroma, kvůli níž krachují podniky i farmy – přijel na pohřeb nejlepšího přítele Luka, který údajně zavraždil manželku i syna a poté spáchal sebevraždu. Falkovi to nedává smysl, a tak spolu s náčelníkem místní policie přistupuje k neoficiálnímu vyšetřování, proti němuž se záhy postaví téměř všichni místní. Vždyť kromě toho, že hrůzný čin postrádá logiku, je tu i řada dalších nesrovnalostí, prapodivných okolností a především: nové rány otevřely ty staré. S Lukem měli od puberty jedno tajemství, jenže to rozhodně nemělo vyplout na povrch…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

The Dry, 2016

Interpreti: Jakub Gottwald

fajvka
26.09.2017 5 z 5

Dobře napsaná detektivka s nečekaným koncem. Moce se mi líbila a doporučuji.

Danago
25.09.2017 5 z 5

Detektivka z australského prostředí venkova. Velice zajímavě napsaná. Popis sucha v australském farmářském prostředí je skvěle popsaný, vztahy mezi muži a ženami v takové krizové situaci je zde velice dobře vyhkreslený. Vyvraždění celé jedné rodiny je přisouzeno otci rodiny, ale jsou zde někteří, kdo tomu nevěří a pátrají dál. Navíc je v minulosti nedořešené neštěstí, má s touto tragédií nějaké spojení?? Charaktery postav se čtenáři pomalu odkrývají a opravdu konec je velkým překvapením. Knížka se mi moc íbila.

berila
19.09.2017 5 z 5

Četla jsem hned po "Ta přede mnou", která mě tolik neoslovila. "Sucho" se mně líbilo daleko více.

cukrovka
09.09.2017 5 z 5

Hodně zajímavá a čtivá kniha z australského venkova. Skvělé propojení minulosti a současnosti, tajemství - která ovlivňují život, vyšetřování na vlastní pěst, to vše vás vtáhne a nepustí. Doporučuji.

makke
24.08.2017 5 z 5

Po přečtení přebalu knihy jsem váhala zda knihu číst. Mé zaváhání naštěstí nebylo opodstatněné, knihu jsem přečetla za jediný večer, je dobře napsaná a skvěle se čte.

Martiiiik
21.08.2017 3 z 5

Kniha nebyla vůbec špatná.. Jen jsem měla občas pocit, že se dlouho vůbec nic neděje, nikam to nespěje.. A pak se to najednou všechno na pár posledních stránkach překvapivě vyřeší..

Alimak7
05.08.2017 4 z 5

Na prvotinu velmi zdařilá kniha. Četla se dobře, zajímavý příběh.

Terez25
31.07.2017 5 z 5

Přečteno dvakrát.
Velmi dobře konstruovaný příběh, sympatický hlavní "hrdina", zajímavá zápletka. Skvělá kniha, která se čte sama.

Marcela52
25.07.2017 5 z 5

Dle mého názoru jeden z nejlepších thrillerů, které jsem v poslední době četla. Autorka má velmi čtivý styl, dobře propracovanou psychologii postav a z knihy je také patrná výborná znalost australského venkova. Po delší době jsem si opravdu početla a mohu jen doporučit. Vynikající debut zatím neznámé autorky mě doslova nadchl.

rodak
23.07.2017 5 z 5

Tak toto byla top kniha.Jedna zatím z nejlepší na mém žebříčku pro tento rok.Připomínalo trochu Petera May a jeho ostrovní trilogii.Ale toto bylo mnohem čtivější.Velmi jsem zvědav na další knihy autorky.

orinka3
23.07.2017 3 z 5

Nic mimořádného. Pasáže, kdy se děj vrací do dětství detektiva, jsou zpočátku zajímavé, později zdržují a (aspoň mě) otravují. Tím se stalo, že mě postupně přestalo zajímat, kdo to vlastně všecko udělal a na konec jsem zvědavá nebyla. Pro mě tuctová detektivka bez šťávy.

Dáma s hrnstjm
19.07.2017 5 z 5

Velmi zdařilá prvotina! V porovnání s několika jinými, které jsem četla v poslední době, tato vyniká po jazykové i intelektuální stránce (aneb konečně něco, co se dá normálně číst). Příběh je poutavý ve všech směrech i dobách. Prostřední australského venkova je zajímavé a pod povrchem nahnilé stejně tak, jak to na venkovech bývá... staré křivdy, rodinná tajemství a skutečnost, že sousedova tráva je vždycky zelenější. Probíhající vyšetřování "na vlastní pěst" fungovalo sice dobře, ale nevím, nakolik je to reálné a legální. Závěrečná rozuzlení jsou důstojně zpracovaná, uvěřitelná a vydařená.

bedkniha
19.07.2017 5 z 5

Četlo se to samo, na dovolenou SUPER kniha, doporučuji ....

kikies
17.07.2017 5 z 5

Do poslední chvíle napínavý děj s horkou a vyprahlou australskou krajinou na pozadí. Vhodně zakomponované vyprávění o dávném neštěstí a trefně vykreslené charaktery nicnezapomínajících spoluobčanů. To horko člověk při čtení skoro i cítí... a vygradovaný závěr mě ke knize úplně přikoval. Doporučuji - a filmové zpracování bude nepochybně také koukatelné ;-)

ankaras
16.07.2017 5 z 5

Perfektní prvotina, jen tak dál!

krtecek_1
13.07.2017 3 z 5

Děj se táhl jak žvýkačka, průměrná kniha.

Liduka
13.07.2017 5 z 5

Skvělá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Moc se mi líbilo, jakým stylem do toho autorka zakomponovala střípky z minulosti. Vraha jsem do poslední chvíle netušila a velmi mě překvapilo, kdo to nakonec udělal. SPOILER: Jen mě mrzelo, že tam autorka nakonec neuvedla, zda byl tedy Luke skutečně Lachlanovým otcem nebo ne a jak naložil Falk s Elliiným deníkem.

medialstar
09.07.2017 5 z 5

Tak tohle se moc povedlo. Věrohodně vykreslené prostředí i postavy. Promyšlené, neustále udržující v napětí. Rozhodně budu doporučovat dále, přijde mi mnohem lepší, jak některé současné protěžované detektivní bestsellery. Filmové zpracování budu vyhlížet s netrpělivostí.

alzbeta4340
02.07.2017 5 z 5

Detektivka, od které jsem se nemohla odtrhnout. Těžká a dusná letní atmosféra obestírá vyšetřování zločinu, které navíc komplikuje neštěstí z doby minulé.
Jako čtenář nemám ráda retrospektivní linky , ale tohle bylo tak dobře napsané, že mě nic nerušilo a dokonce mě snad i minulost napínala víc než děj současný.

čika
29.06.2017 5 z 5

Sucho sa mi pacilo velmi, malo peknu, jednotnu strukturu, nevyhajpovanu zapletku, zaujimave realie a sympaticky vykreslene postavy. velmi filmove