Svedkyňa ohňa

Svedkyňa ohňa
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461179/bmid_svedkyna-ohna-jr1-461179.jpg 4 4549 4549

Flora Hansenová o sebe tvrdí, že je médium, a živí sa tým, že organizuje seansy a predstiera rozhovory s mŕtvymi. Po záhadnej vražde v Birgittagardene, domove pre mládež s poruchami správania, však odrazu trpí víziami, ktoré sú až príliš reálne. Zavolá na štokholmskú políciu a ohlási neuveriteľné skutočnosti. No len jeden jediný detektív je ochotný počúvať ju – Joona Linna. Linna podrobí miesto činu dôkladnej obhliadke. Prípad je na prvý pohľad celkom jasný, hoci svedkov niet: jedna z chovankýň v noci unikla z domova a zanechala po sebe krvavú posteľ s kladivom pod vankúšom. Ale prečo Flora trvá na tom, že vražednou zbraňou bol kameň, nie kladivo? Linna odmietne prijať jednoduché riešenia. Lenže pátranie prebudí ničivé sily, tie sa neúprosne dajú do pohybu a zavedú Joonu do nebezpečného konfliktu s osobou z jeho dávnej minulosti. Podobne ako Hypnotizér a Zmluva podľa Paganiniho aj krimiromán Svedkyňa ohňa vydržal celé mesiace na prvom mieste medzi najpredávanejšími knihami vo Švédsku. Ako napísal švédsky denník Dagens Nyheter, začítate sa do knihy "v metre cestou domov, pokračujete v čítaní aj pri večeri a neprestanete až do skorého rána". Román vyšiel vo viac než pätnástich krajinách a stal sa rovnako ako predchádzajúce Keplerove knihy medzinárodnou senzáciou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Eldvittnet, 2010

Allla9
14.10.2019 5 z 5

Tentokrát jsem četla detektivku, od které se jen těžko odchází.

martina7276
14.10.2019 4 z 5

Alexandra a Alexander Ahndoril opet nezklamali. Severska detektivka patri mezi me oblibene. doporucuji!

orinka3
11.10.2019 5 z 5

Dočetla jsem se zatajeným dechem. Škoda, že tyhle detektivky čtu napřeskáčku, jak se mi dostanou do ruky v knihovně. Tahle je napsaná sugestivně a já musela dělat přestávky na oddech. Nedá se tu přeskočit ani odstavec! Prostředí diagnostického ústavu, kde jsou složité případy nedospělých děvčat. A záhadná vražda, plovoucí v krvi hned dvou obětí: svěřenky ústavu a jeho zaměstnankyně. Od prvopočátku je podezřelá a skoro usvědčená problematická Vicky. Ta se postupně při svém útěku zaplete i do únosu malého chlapce. Joona Lina má potíže v práci, nechtějí ho pustit k vyšetřování, ale on se nedá. Dobře ví, jak moc záleží na včasném dopadení skutečného pachatele. Složitými cestami se nakonec dojde k závěru, kde všechno do sebe nakonec zapadne a objeví se pravý pachatel. A jako memento se tu na konci knihy objevuje i Jurek, který, ač ve vězení, přesto působí hrůzostrašně. To se opravdu povedlo, málokterá detektivka dokáže udržet napětí od prvního do posledního slova knihy.

kika_
09.10.2019 5 z 5

Stále se překonávají! Jsem velice zvědavá na další díl :-)

AkiKagami
27.09.2019 5 z 5

Tak, přečteno a myslím si, že je lepší než Hypnotizér. Četlo se to dobře. Krátké kapitoly, žádné prodlužování a jedno překvapení za překvapením. Hltala jsem to. Jen bych asi změnila název knihy, protože podle mě ten název s obsahem knihy nesouvisel. Ale nevadí. Musela jsem si tedy zvykat na styl psaní. Na to nejsem zvyklá, ale už si pomalu zvykám. Zatím je to má druhá kniha od Keplera, ale mám rozhodně v plánu si přečíst další jeho příběhy s Joonou. Konec skončil dosti otevřeně a napínavě. Ještě že toho napsal více a já si budu moct přečíst pokračování a dozvědět se toho víc. Tuto knihu mohu komukoliv vřele doporučit. Dávám plný počet hvězdiček, protože se mi to moooooc líbilo. :)

Andrea81
21.09.2019 4 z 5

Tento díl se mi líbil zatím nejvíce. Už se těším na Písečného muže.

BK95
15.09.2019 4 z 5

Lepší než hypnotizer, ale horší nez písečný muž. Ačkoliv je pravda, ze to rozuzlení bylo na konci knížky opět povedené.

ewisek22
10.09.2019 5 z 5

To byl fičák, dámy a pánové:)) Od první strany až po tu poslední... Já si čtu povětšinou jen v noci, ale tuhle knihu jsem nemohla odložit ani ve dne. Joonu rozhodně řadím mezi mé oblíbené detektivy:) Mimo jiné ty obálky jsou top:) Rozhodně dávám plný počet hvězdiček a už se těším na mé další setkání s Joonou...

Rezie86
09.09.2019 5 z 5

Opět se to četlo samo. Tahle dvojice to prostě umí

TomTomis
04.09.2019 4 z 5

Tentokrát se mi konečně "keplerovka" četla jedním dechem. I když na některých místech jsem měl trochu pocit, že je to nereálné, ale o tom myslím tyto knihy být nemají. Mord, napětí, akce, tentokrát jsme trochu blíž k pravidlům klas.detektivky. Napínavé rozuzlení, zajímavý konec, který odkrývá roušku z minulosti hlavní postavy komisaře J.L.

Valeyman
25.08.2019 2 z 5

Hypnotizér mě moc nezaujal, nicméně zkusil jsem Paganiniho smlouvu, která mě zaujala a tak jsem pokračoval ovšem svědkyně ohně celkem velké zklamání. Začátek zajímavý, prvních 50 stran mě přišlo dejme tomu fajn. Pak už tam bylo spousty rušivých elementů,ať už neustálé štěkání retardovaných holek z ústavu vyhrožujících si smrtí, detailní popisování kravin v životě Elin, které na příběh nemělo ani minimální vliv, opravdu nevím jestli čtenář musel číst jakou značku luxusního spodního prádla si bere na sebe, co se zrovna nachází v prvním patře v druhé místnosti zleva atd. Nereálné mi přišlo vyšetřování případu. Joona pátrá přes všechny možný zákazy, interní vyšetřování a já nevim co všechno. Když už přinese důkazy, tak je stejně smetou ze stolu. Černá tečka bylo ono rozuzlení příběhu, jako vážně ?? Nechci spoilerovat, ale tohle už bylo na mě moc.,,450 stran vyšetřování příběhu a pak tohle. Co už jsem už vůbec nepochopil byl ten úplněj závěr, dvě v knihy v jednom ?

Janadvorackova
18.08.2019 1 z 5

Po Hypnotizérovi jsem jim dala ještě šanci, ale po této knize s manželi končím. Neumějí zaujmout promyšleným příběhem. Řekla bych, že nemysleli ani u toho nepromyšleného. Celé to smrdí komercí, navíc hrozně dlouhou. Mít to poloviční rozsah, bylo by to lepší. Jsem ráda alespoň za audio knihu, která se dá ve "VLCu" poslouchat dvakrát zrychleně, takže u toho netrpíte tak dlouho.
Doposlouchávám, ale nevím, jestli to dám celé. Příběh obsahuje hromadu nesmyslů, ovšem začátek a dvě vraždy mě docela vtáhl. Říkala jsem si, že bych možná... ale nakonec ne.

sarka0853
16.08.2019 2 z 5

Jako já nevím. Furt jsem čekala víc. Začátek super, ALE děj místy nereálný, rozvleklý až mě nudil, komisař snad superhrdina, popisy věcí a lidí pro navození atmosféry ne vždy fungovaly a přišlo mi, že občas popisuje každou prkotinu, každého kolemjdoucího jen proto, že se to od tohoto žánru čeká.. Do detailu popsané všechny outfity jedné postavy (Elin) - barva, materiál, značka... a na druhou stranu tam vlak rozmázne člověka ve dvou větách. Prostě strašně kolísavé a tak napínané až mi to přišlo předvídatelné. Tenhle díl byl můj první od tohoto autora a nevím jestli zkusím ještě další. Kaštánek, co jsem četla před ním byl mnohem lepší.

jittik
11.08.2019 5 z 5

Od začátku do konce napínavé
Uz se tesim na další díl :)

Edona
06.08.2019 5 z 5

Pane Bože! To byla jízda. Svědkyně ohně naprosto předčila všechna má očekávání. Je to naprosto strhující a napínavé čtení, skoro se nedá odložit. Rozhodně doporučuji. Pro mě zatím nejlepší díl ze série.

burilltomas
07.07.2019 5 z 5

Další Kepler - další strhující čtení!

elaine
01.07.2019 5 z 5

napinave,doporucuji

Šárčí
03.06.2019

Já jsem knihu teda četla dýl,ale za mě super.....napínavé,zapletené,kapitoly jsou krátké,takže se dobře "porcuje"....obávala jsem se severské krimi kvůli jménům,které mi dělaly problém u Jo nesbo,ale tady se postavy jmenují celkem normálně....přečíst 600 stran je u mě znak,že kniha je fakt bezva,děj začíná hned na začátku....doporučuju.

Míma25
30.05.2019 5 z 5

Knihu sem přečetla za 2 dny. Pro mě je to teprve druhá kniha od tohoto spisovatele, ale začíná mě hooodně bavit. Celou dobu dokáže udržet čtenáře v napětí. Za mě super.

Danilla
28.05.2019 5 z 5

Moje první kniha (vím, začala jsem třetím dílem) z pera této spisovatelské dvojice a už teď sháním všechny díly s detektivem Joonem Linnou. Perfektní příběh, napínavá zálpetka, kde se mi moc líbilo prolínání minulosti se součastností.