Svedkyňa ohňa

Svedkyňa ohňa
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461179/bmid_svedkyna-ohna-jr1-461179.jpg 4 4569 4569

Flora Hansenová o sebe tvrdí, že je médium, a živí sa tým, že organizuje seansy a predstiera rozhovory s mŕtvymi. Po záhadnej vražde v Birgittagardene, domove pre mládež s poruchami správania, však odrazu trpí víziami, ktoré sú až príliš reálne. Zavolá na štokholmskú políciu a ohlási neuveriteľné skutočnosti. No len jeden jediný detektív je ochotný počúvať ju – Joona Linna. Linna podrobí miesto činu dôkladnej obhliadke. Prípad je na prvý pohľad celkom jasný, hoci svedkov niet: jedna z chovankýň v noci unikla z domova a zanechala po sebe krvavú posteľ s kladivom pod vankúšom. Ale prečo Flora trvá na tom, že vražednou zbraňou bol kameň, nie kladivo? Linna odmietne prijať jednoduché riešenia. Lenže pátranie prebudí ničivé sily, tie sa neúprosne dajú do pohybu a zavedú Joonu do nebezpečného konfliktu s osobou z jeho dávnej minulosti. Podobne ako Hypnotizér a Zmluva podľa Paganiniho aj krimiromán Svedkyňa ohňa vydržal celé mesiace na prvom mieste medzi najpredávanejšími knihami vo Švédsku. Ako napísal švédsky denník Dagens Nyheter, začítate sa do knihy "v metre cestou domov, pokračujete v čítaní aj pri večeri a neprestanete až do skorého rána". Román vyšiel vo viac než pätnástich krajinách a stal sa rovnako ako predchádzajúce Keplerove knihy medzinárodnou senzáciou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Eldvittnet, 2010

stolind
02.02.2019 4 z 5

Velmi mne překvapila. S každou knížkou lepší a lepší. Krásná severská atmosféra, postavy zrají a zápletky jsou lepší a lepší. Knížka vás pohltí a než se nadějete, vyplivne vás s husí kůží po celém těle, které se jen tak nezbavíte. Hezý jazyk a volba slov.

Jelen51
28.01.2019 4 z 5

Tohle nebylo špatný. Pachatele jsem správně tipla, ale nijak mi to nevadilo. Četla jsem to jedním dechem a jsem ráda že hlavní komisař už neni jen tak nějaký komisař, ale už se odhaluje jeho minulost. Některý věci na mě byly už trochu přehnaný a vesměs ta duchařina není pro mě.

Termina
25.01.2019 4 z 5

Autoři těchto Keplerovských srandiček jsou můj nejmilovanější manželský pár!
Doufám že v případě rozvodu mají v nějaké předmanželské smlouvě napsané že i tak budou psát a psát a psát :D
No a komentář k této konkrétní knize? Musím přiznat že oproti dalším dílům je to sice slabší šálek kávy ale atmosféra psychicky narušených děvčátek mi byla milá :) a ještě dávám plus té podlaze na přebalu knihy takže asi tak ....

klingac
23.01.2019 5 z 5

Asi nejlepší od Keplera

AnnaBa
18.01.2019 5 z 5

Další výborně napsána kniha této série. Konec vás přinutí se vrhnout hned na další díl. Autory jsem si zamilovala

bara9550
14.01.2019 2 z 5

Nemůžu si pomoci, ale zatím nejslabší kniha, kterou jsem s Joonou četla.

SPOJLERY!

Pachatele jsem věděla prakticky ihned..
Postavy, kde je na mě až moc zbytečný popis děvčat z "ústavu", na to, že nehrají v knize žádnou roli.
Potom zbohatlá pěstounka, která je najednou psychicky úplně rozebraná, když mohla být celých 6 let...
Konec na mě moc Happy end, všichni přežijí. Včetně holky, která je naprosto normální a všichni jí věří, že vraždy nezpůsobila, jen půlce města znetvořila obličeje rozbitou flaškou. - Kdyby se beztrestně takhle řešily problémy, tak bych to chtěla na ulicích vidět.

Za mě opravdu trochu přitažené za vlasy.
Moc dějových linek, některé byly naprosto zbytečné.
Všechny hlavní postavy mají nějaký psychický problém, kniha prolnutá psychopaty, arogantními vyšetřovateli, arogantními manželi, psychicky labilní 40ti letá ženská co vidí duchy, kteří vlasně nejsou duchy, tak udělá seance s jinými nedu(c)hy, arogantními prodejci lidského masa, arogantní právníci, kupa retardovaných holek zavřených v ústavu, kde si ve 12 letech nechávají dělat dobře od hlídačů - Ty co mají smůlu, tak od pachatele.. :D.
Nikdo v knize není normální.. Co si budeme, Joona je taky tak trochu blázen, jo, ale tady toho už bylo doopravdy trochu moc.

Mimochodem, knihu jsem četla opravdu asi 2 měsíce a vracela jsem se k ní. Tak extrémně mě to nebavilo, že jsem se kousla jen kvůli tomu, abych měla sérii celou dočtenou..

Velké zklamání..

p.pavlina
13.01.2019 5 z 5

Moje první kniha, kterou jsem četla a naprosto jsem "Keplerovi" propadla. Musela jsem si přečíst hned předchozí díly a s napětím vždy čekám na další.

PPardinio
05.01.2019 5 z 5

Naprostá spokojenost. Opět neuvěřitelně čtivé, krátké kapitolky napomáhaly tempu a rychle jsem se vtáhl do děje. Nejlepší pasáží bylo hledání Vicky a konfrontace detektiva ze Sundsvallu s Joonou Linnou, kterému prostě nelze nepřát :-) Závěr detektivky opět malinko skřípal, ale to lze přejít. Posledních 30 stránek nehodnotím, protože Písečného muže jsem přečetl mnohem dříve a znal jsem tak navazující příběh. Svědkyni ohně doporučuji a z 5 přečtených knih od L.Keplera jí řadím jen těsně za již zmíněného Písečného muže. Doufám, že Stalker a Lazar budou stejně dobré knihy.

Devil-Ivet
22.12.2018 5 z 5

Po neskutečně dlouhé době jsem se k Joonovi vrátila. Pamatuji si, že mě předešlé dva díly neoslovily natolik, abych sháněla trojku. A to byla chyba, protože Svědkyně ohně byla hodně napínavá a čtivá. Tak nějak jsem tušila, kdo dívku zavraždil, ale skutečný důvod mě zaskočil a vlastně celá honba za Vicky je napínavá. Ale opravdu skutečný závěr, kdy se Joona ponoří do minulosti, mě naplnil zvědavostí, která jen tak neodezněla…

oleg
21.12.2018 5 z 5

Opět pěkné čtení,jako předchozí.....

sinfulka
21.12.2018 5 z 5

Já tyhle severský detektivky prostě miluju! Knihu jsem přečetla za dva dny a chvilkama jsem se i docela bála! :D Vraha jsem těšila cca od poloviny knihy ale stejně to byla neskutečná jízda!

peaker
04.12.2018 5 z 5

Napínavé a dech beroucí až do konce.

ivzu77
03.12.2018 4 z 5

Za mne opět další napínavě napsaná detektivka série s komisařem JL.

Lethania
28.11.2018 5 z 5

Tak to byla neskutečná jízda. I když jsem od půlky tušila, kdo to asi bude, stále jsem četla se zatajeným dechem, jak to všechno skončí. Napětí se co stránku stupňovalo. A závěr? Další díl si určo přečtu!

Martina23275
25.11.2018

Takhle knížka neměla vůbec chybu. Od samého zacatku to bylo napínavé a hlavně potom to rozluštění vůbec jsem nečekala kdo za tím vším je. Vůbec žádná zmínka nebo náznak. Úplně me to dostalo. I to jak se tam začíná objevovat minulost a jak zmizela Joonova žena a všechno kolem toho.

ivoiro
22.11.2018 5 z 5

Tato kniha je naprostý luxus. Napětí přetrvá i po přečtení poslední stránky.

Mája777
17.11.2018 5 z 5

Opět přečteno těměř bez přestávky. Každá další kniha těchto autorů je o něco lepší než ta předcházející.

work
14.11.2018 4 z 5

Moje úplně první 'severská' detektivka. Dlouho jsem této větvi literatury odolával - při množství vražd spáchaných skandinávskými autory je pozoruhodné, že ještě žijí na severu Evropy ještě nějací lidé.
Čtivě napsaná kniha, která dokáže vtáhnout do děje a umožní čtenáři přilnout k postavám. V zásadě jednoduché téma nevyšperkovává samoúčelná brutalita = brutální to sice je, ale ještě v uvěřitelných mezích a má to vždy svůj důvod. Proplétají se nám tu jednotlivé dějové linie, tleskám za to, že docela svižně, takže nikdy dlouho nečekáme, abychom mohli navázat a nezůstali napjatí příliš dlouho. Takže až potud je to na plný počet hvězdiček.
Trošku mě tu a tam zamrzelo nevyrovnané tempo, takže některé kapitoly jsem doslova hltal a nemohl se odtrhnout, jiné jsou psané rozvláčně, popisně, a k ději přispívají jen málo. Taky mi připadalo, jakoby autoři vymýšleli děj za pochodu, zejména poslední čtvrtina knihy je očividně několikanásobně nadstavovaná, takže to ve mě vzbuzovalo určitou čtenářskou netrpělivost ať už to prostě nějak ukončí, umocněnou i tím, že po polovině knihy člověk už dovodí, kdo je pachatelem. A poslední flashback hlavní postavy, který se obloukem vrací na začátek knihy, byl dle mého názoru naprosto zbytečný a celkový zážitek dále rozmělnil. Takže jednu hvězdu uberu a už hledám, co si LK přečtu dalšiho.

Pistácie
12.11.2018 5 z 5

Moje první Keplerovka, a nemohla jsem si snad vybrat lépe. Neskutečně silný příběh, který mě nepustil. Od začátku jsem četla docela se strachem v očích, což se mi sakra dlouho nestalo. Konec byl pro mě víc než šokující. Díky za takové příběhy, a knižní závěry. Kdo se chce bát, pátrat s detektivem, a na závěr zírat s otevřenou pusou, tak tohle je ta pravá kniha.

Manyna
05.11.2018 4 z 5

Já jsem tak trochu tušila...ale i tak jsem četla jak pominutá. Autorská dvojice umí tak krásně zachytit charaktery postav, že mi někdy přijde, že tím komisaře Joonu úplně přibijí.