Svedkyňa ohňa

Svedkyňa ohňa
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461179/bmid_svedkyna-ohna-jr1-461179.jpg 4 4549 4549

Flora Hansenová o sebe tvrdí, že je médium, a živí sa tým, že organizuje seansy a predstiera rozhovory s mŕtvymi. Po záhadnej vražde v Birgittagardene, domove pre mládež s poruchami správania, však odrazu trpí víziami, ktoré sú až príliš reálne. Zavolá na štokholmskú políciu a ohlási neuveriteľné skutočnosti. No len jeden jediný detektív je ochotný počúvať ju – Joona Linna. Linna podrobí miesto činu dôkladnej obhliadke. Prípad je na prvý pohľad celkom jasný, hoci svedkov niet: jedna z chovankýň v noci unikla z domova a zanechala po sebe krvavú posteľ s kladivom pod vankúšom. Ale prečo Flora trvá na tom, že vražednou zbraňou bol kameň, nie kladivo? Linna odmietne prijať jednoduché riešenia. Lenže pátranie prebudí ničivé sily, tie sa neúprosne dajú do pohybu a zavedú Joonu do nebezpečného konfliktu s osobou z jeho dávnej minulosti. Podobne ako Hypnotizér a Zmluva podľa Paganiniho aj krimiromán Svedkyňa ohňa vydržal celé mesiace na prvom mieste medzi najpredávanejšími knihami vo Švédsku. Ako napísal švédsky denník Dagens Nyheter, začítate sa do knihy "v metre cestou domov, pokračujete v čítaní aj pri večeri a neprestanete až do skorého rána". Román vyšiel vo viac než pätnástich krajinách a stal sa rovnako ako predchádzajúce Keplerove knihy medzinárodnou senzáciou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Eldvittnet, 2010

Katulinka69
20.10.2018 5 z 5

Ze série naprosto nejlepší díl.

Disinka
20.10.2018 5 z 5

Tak pro zatim nejlepsi dil, cetla jsem jednim dechem a nakonec jsem cucela jak pero z gauce na vyreseni.... tesim se na dalsi dil Pisecny muz, vecer ho zacnu ;-)

Janniska
19.10.2018 5 z 5

Skvělá detektivka,autorům se myslím celkem dobře podařilo udrzět čtenáře dlouho v nevědomosti.Aspoň já sem skoro do konce netušila kdo je vrah.Za mě poutavé čtení.

Abia
17.10.2018 4 z 5

Zatím nejlepší kniha ze série, hezká zápletka, naprosto nepředvídatelný padouch a nakonec i odhalení osudu komisaře, po kterém se může člověk těšit na další knihy.

Dashmo
16.10.2018 5 z 5

Vyborne!!!dva pribehy..jeden, kde sa vysetruje pripad a druhy,Joonova minulost.Bola som v hroznom napäti pocas vysetrovania aj kde som nejak podvedome tusila vraha.ale ten Joonov pribeh ma momentalne zaujima ovela viac a zajtra utekam kupit dalsiu knihu v tejto serii.snad sa daco dozviem ????

CaliMon
14.10.2018 5 z 5

napínavé...posloucháno jako audiokniha

Akkiki
11.10.2018 5 z 5

Tuto sérii čtu od začátku a tahle kniha mi zatím přijde nejlepší, má velmi zajímavý příběh, zápletku i vyústění. Jsem zvědavá, jak bude pokračovat příběh Joony Linny. Rozhodně ji můžu doporučit.

Aquagirl
07.10.2018 4 z 5

O poznání lepší než předešlé díly téhle série. Jenom na ten styl psaní si pořád nějak nemůžu zvyknout. Každopádně napínavé a drsné, od začátku až do konce.

Petr1977
05.10.2018 5 z 5

Čtu tuto sérii postupně a každý díl se mni zdá lepší a lepší. Tak se těším na další díly. To se opravdu čte jedním dechem.

Simii45
02.10.2018 4 z 5

Moje první kniha od těchto spisovatelů a určitě ne poslední.
Kdo je pachatelem jsem se dozvěděla až pár stránek před koncem , takže kniha nepředvídatelná a napínavá. Těším se na další díl.

Summer7
24.09.2018 5 z 5

Super Kepler jako vzdy. Joona Linna je skvela postava. Urcite se nejedna o nejlepsi dilo serie, ale bavit bude urcite.

katerina2660
21.09.2018 5 z 5

TOP! tento díl je absolutně nejlepší! Uff to byla jízda. Byla jsem překvapená, kdo za tím byl... paráda!

Melodiel27
20.09.2018 5 z 5

Absolutně top!! Pachatel mě napadl cca. Tak cca 30 stránek před rozuzlením. Styl těchto dvou spisovatelů a celkově špičkové zpracování této zápletky bylo skvělý. Řadím mezi mých top 10.

Romanka89
19.09.2018 5 z 5

Skvěle čtivá detektivka, Keplerovci mě baví, snad zatím kromě Paganiniho smlouvy. Vraha jsem taky neuhádla dříve než byl odhalen v knize.

Čtenářská výzva 2018: Kniha od více autorů.

Mandla
05.09.2018 4 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout. Super mnohovrstevnatost a spousta pribehu

Nello
30.08.2018 5 z 5

První kniha od této dvojice a naprosto mě chytila a musela jsem přečíst i všechny ostatní.

kristeen
22.08.2018 1 z 5

Přiznám se, nebyla jsem schopná to dočíst. Zápletka mě zaujala, ale zklamal mě naprosto plytký jazyk a přihlouplé popisy (luxusních šatů, večeří atp., které působí hlavně směšně). Připomnělo mi to časopisová vydání laciných hororů...to bylo napsané velice podobně. Nevím, nakolik to může být překladem, to nemohu posoudit, ale výsledná kniha ve mně nevzbudila při čtení žádnou radost.

Veronika.Lap
22.08.2018 4 z 5

Pro mě určitě lepší než předchozí díly, dobře vymyšlená zápletka. Osobně jsem vraha neuhádla dřív než se ukázalo v knize :) Doporučuji!

katallinka
17.08.2018 5 z 5

Druhy díl mě příliš neoslovil, ale třetí byl opět dokonalý. Mám asi ráda příběhy z různých ústavů a psychiatrických léčeben. Děj měl opět neskutečný spád a hned jsem se musela pustit do dalšího dílu, protože konec nakousl, co bude následovat.

karolina5333
12.08.2018 4 z 5

Tak jo. Keplerovi si i ode mě konečně vysloužili čtyři hvězdy :D Bavilo mě prostředí, všechny postavy, zápletka i konec.
Zároveň jsem přišla i na to, co mi na téhle sérii vadí a proč asi nikdy nebude moje úplně top.
Za prvé, je to zbytečně dlouhé. Občas se přistihnu jak přeskakuju řádky (u jiných knih se mi to nestává) a vlastně se vždycky těším, až to dočtu.
Za druhé, nesnáším ženské policajtky v knize. Díky bohu, že tentokrát neměly tolik prostoru. To jako ve švédsku může analytička řvát na své šéfy, jak se jí zlíbí? A její kolegyně Saga dupat a rozkopat někomu kancelář jako malé rozmazlené děcko?? To mi hlava fakt nebere. Policajtky zkrátka podle Keplera, pokud chtějí být respektované, musí hystericky ječet na všechny kolem a dupat do toho. Paradoxně u ostatních ženských postav to nepozoruju.