Svedkyňa ohňa

Svedkyňa ohňa
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461179/bmid_svedkyna-ohna-jr1-461179.jpg 4 4549 4549

Flora Hansenová o sebe tvrdí, že je médium, a živí sa tým, že organizuje seansy a predstiera rozhovory s mŕtvymi. Po záhadnej vražde v Birgittagardene, domove pre mládež s poruchami správania, však odrazu trpí víziami, ktoré sú až príliš reálne. Zavolá na štokholmskú políciu a ohlási neuveriteľné skutočnosti. No len jeden jediný detektív je ochotný počúvať ju – Joona Linna. Linna podrobí miesto činu dôkladnej obhliadke. Prípad je na prvý pohľad celkom jasný, hoci svedkov niet: jedna z chovankýň v noci unikla z domova a zanechala po sebe krvavú posteľ s kladivom pod vankúšom. Ale prečo Flora trvá na tom, že vražednou zbraňou bol kameň, nie kladivo? Linna odmietne prijať jednoduché riešenia. Lenže pátranie prebudí ničivé sily, tie sa neúprosne dajú do pohybu a zavedú Joonu do nebezpečného konfliktu s osobou z jeho dávnej minulosti. Podobne ako Hypnotizér a Zmluva podľa Paganiniho aj krimiromán Svedkyňa ohňa vydržal celé mesiace na prvom mieste medzi najpredávanejšími knihami vo Švédsku. Ako napísal švédsky denník Dagens Nyheter, začítate sa do knihy "v metre cestou domov, pokračujete v čítaní aj pri večeri a neprestanete až do skorého rána". Román vyšiel vo viac než pätnástich krajinách a stal sa rovnako ako predchádzajúce Keplerove knihy medzinárodnou senzáciou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Eldvittnet, 2010

Mates84
14.05.2018 4 z 5

S kazdym novym dilem,me to bavi vice a vice

Cindova
13.05.2018 4 z 5

U Svědkyně ohně oceňuji zejména gradování děje. Od půlky knihy, jsem se opravdu nemohla odtrhnout a četla, kde se dalo. Stále mi hlavou blikalo, zda to mohla nebo nemohla hlavní podezřelá udělat, to se autorům povedlo naprosto bravurně a na mě to krásně fungovalo. Poslední dobou jsem ovšem četla knihu Němý křik, proto mi téma nepřišlo až tak originální, možná kdybych to lépe načasovala kniha mě baví ještě víc.

makyla
09.05.2018 5 z 5

Za mě další super Keplerovka. Ač se přiznám, že jsem pachatele/pachatelku tušila od začátku, miluji to tápání a postupné rozuzlování. Napětí od první stránky do konce případu. A konec? Poodhalení Joonova života a co se vlastně stalo v jeho soukromí. Super a přemýšlím, kterou si naložím dál?

Strnady095
09.05.2018 4 z 5

tak tohle se povedlo...zatím nejlepší...s otevřením další dějové linky paráda...

annettka1098
07.05.2018 5 z 5

Wau! Právě dočteno a nemám ani slov. Perfektní díl, zatím nejlepší (čtu popořadě). Napětí od začátku do konce, vraha jsem absolutně netipovala. Okamžitě začnu další díl. Jsem ráda, že nemusím čekat na jehi vydání.

Calibra
05.05.2018 4 z 5

Třetí díl a podle mě nejnapinavejší a nejlepší. Konečně se dozvídám i něco z Joonova osobního života a minulosti. Konec nutí po okamžitém sahnutí po dalším dílu.

Maevie
01.05.2018 5 z 5

S Joonou Linnou nasednete do vlaku a vystoupit budete chtít až na konečné. A není to žádný courák, ale pořádný rychlík. Parádní čtení na max dvě noci (nebo jeden den jako u mě).

Tomiholula
16.04.2018 5 z 5

Veľmi dobrá kniha. Ľahko sa číta, a udrží vás v napätí.

asam
14.04.2018 5 z 5

Opět napínavé od začátku do konce. Mezi jednotlivými kapitolami se nestačíte ani nadechnout. Doporučuji

KydlochMoris
05.04.2018 5 z 5

Opět super napínavá kniha, bavila mne od začátku do konce! Určitě si přečtu další díly...

Nela.Rob
05.04.2018 4 z 5

Asi nejslabší díl celé série, ale i přesto přečteno velice rychle.

masielko27
26.03.2018 4 z 5

Přiznám se, do třičtvrtiny mě děj, respektíve postavy moc neuchvátili. Jednoznačné důkazy ukazují na holku, u které nik nevěří, že to mohla udělat.
Vyvrcholení pak bylo bravurní, mělo konečně spád a logiku.
Stejně ale je Lars Kepler moc drsný a naturalistivký na mě. A stejně se časem pustím do dalšího dílu. :D

zuzka894
26.03.2018 3 z 5

Takové vleklé, nezáživné. Začetla jsem se až ke konci knihy.

Aileena
25.03.2018 3 z 5

Tak tohle rozvláčné čtení nebyl můj šálek kávy. Zkrátila bych to tak o 200 stran, vynechala hromadu vaty a zbytečných popisů a bylo by to možná lepší. Kdyby Joonu nakonec neosvítil duch svatý a místo zázraku, kterým se dovtípil, co Flora viděla a že šlo o stejného pachatele, by se k tomu dobral jinak a logičtěji, přidala bych hvězdu. Úvod a závěr mi nějak unikl a přišel mi zhola zbytečný. Možná, kdybych s Joonou Linnou četla více knih, pochopila bych. To ale po této pravděpodoně nehrozí... Dost slabé tři.

marve
24.03.2018 5 z 5

Silné a dobré čtení.

twix6862
22.03.2018 3 z 5

Čtivá kniha, po které toho moc nezůstane - podobně jako Hypnotizér, kterého si po roce už ani nevybavím. V celkovém dojmu působila nedokončeně, asi hlavně vinou řady rozvinutých nitek, které vyzněly do prázdna a měly jenom odvádět pozornost. Jako prázdninové nezávazné čtení je to skvělé, slušná míra napětí, některé zajímavé postavy, duchařská tématika, která nakonec s duchy nemá nic společného, je pěkný prvek. Synopsi knihy považuji za zavádějící a jedna hvězda méně proti Hypnotizérovi je hlavně její vinou. Být už od synopse jasně postaveno, že Flora žádné medium není, přidalo by to opravdový mysteriózní prvek ke čtení a zážitek z knihy by mi to vylepšilo.

Polak
18.03.2018

moc dobré. Michal

Jittush
17.03.2018 5 z 5

Svědkyně ohně byla první "Keplerovka" a nelituji. Touhle knihou odstartovala láska k těmhle příběhům. Pro mě dokonalé propracování, postavy, které nejdřív do příběhu moc nezapadají se nakonec ukáží jako důležité články příběhu. Přečetla jsem ji cca. za 3 hodiny a nedokázala ji odložit a ještě dnes po několika měsicích na ni myslím :)

lucie7876
06.03.2018 4 z 5

Mě nenapadlo, kdo je vrah :) Tuhle knihu jsem si stáhla i jako audio a bavila mě stejně jako při čtení.

Irika
05.03.2018 5 z 5

Napínavé, rychlé čtení, kapitoly jsem doslova hltala. Joona mě baví čím dál víc, hlavně ten konec mi teď nedá oddechnout před dalším dílem.