Svedkyňa ohňa

Svedkyňa ohňa
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461179/bmid_svedkyna-ohna-jr1-461179.jpg 4 4569 4569

Flora Hansenová o sebe tvrdí, že je médium, a živí sa tým, že organizuje seansy a predstiera rozhovory s mŕtvymi. Po záhadnej vražde v Birgittagardene, domove pre mládež s poruchami správania, však odrazu trpí víziami, ktoré sú až príliš reálne. Zavolá na štokholmskú políciu a ohlási neuveriteľné skutočnosti. No len jeden jediný detektív je ochotný počúvať ju – Joona Linna. Linna podrobí miesto činu dôkladnej obhliadke. Prípad je na prvý pohľad celkom jasný, hoci svedkov niet: jedna z chovankýň v noci unikla z domova a zanechala po sebe krvavú posteľ s kladivom pod vankúšom. Ale prečo Flora trvá na tom, že vražednou zbraňou bol kameň, nie kladivo? Linna odmietne prijať jednoduché riešenia. Lenže pátranie prebudí ničivé sily, tie sa neúprosne dajú do pohybu a zavedú Joonu do nebezpečného konfliktu s osobou z jeho dávnej minulosti. Podobne ako Hypnotizér a Zmluva podľa Paganiniho aj krimiromán Svedkyňa ohňa vydržal celé mesiace na prvom mieste medzi najpredávanejšími knihami vo Švédsku. Ako napísal švédsky denník Dagens Nyheter, začítate sa do knihy "v metre cestou domov, pokračujete v čítaní aj pri večeri a neprestanete až do skorého rána". Román vyšiel vo viac než pätnástich krajinách a stal sa rovnako ako predchádzajúce Keplerove knihy medzinárodnou senzáciou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Eldvittnet, 2010

Jittush
17.03.2018 5 z 5

Svědkyně ohně byla první "Keplerovka" a nelituji. Touhle knihou odstartovala láska k těmhle příběhům. Pro mě dokonalé propracování, postavy, které nejdřív do příběhu moc nezapadají se nakonec ukáží jako důležité články příběhu. Přečetla jsem ji cca. za 3 hodiny a nedokázala ji odložit a ještě dnes po několika měsicích na ni myslím :)

lucie7876
06.03.2018 4 z 5

Mě nenapadlo, kdo je vrah :) Tuhle knihu jsem si stáhla i jako audio a bavila mě stejně jako při čtení.

Irika
05.03.2018 5 z 5

Napínavé, rychlé čtení, kapitoly jsem doslova hltala. Joona mě baví čím dál víc, hlavně ten konec mi teď nedá oddechnout před dalším dílem.

esfinge
28.02.2018 4 z 5

Pro mne prvni setkani s Keplerem a prijemne prekvapeni. Na prvni pohled sice tlusta kniha a 520stran, ale cte se diky rozdeleni do kratkych kapitol opravdu hodne rychle. Tema dobre, misto pribehu zajimave a zapletka sahajici az hluboko do minulosti. I kdyz jsem vraha tusila, koncem jsem byla i tak prekvapena. A komisar Joona sympaticka postava.

Alysa
16.02.2018 2 z 5

Svědkyně ohně je má druhá kniha od dvojice Lars a Kepler a jsem z ní bohužel zklamaná.

Nemám ráda detektivky u kterých se stačí hned ze začátku trošku zamyslet a hned pochopíte, kdo je vrah. A tahle kniha je příkladem, kde trocha zamyšlení stačí.

Nějak jsem nepochopila na co má kniha více než 500 stran, když by bohatě stačilo 200. Případ se vyřešil jen tak náhodou, nějakého vyšetřování jsem se zde nedočkala. A posledních asi 20 stran v knize bylo naprosto navíc, měla jsem pocit, že čtu jinou knihu.

Ilonidas
13.02.2018 5 z 5

No..mrazilo mě. A konečně se dozvídáme Joonovo tajemství. Povedený díl. Těším se na další.

Katerina961
03.02.2018 2 z 5

Nuuuuuda... ani se mi to nechce dočíst... dvě vraždy, parta sprostých pubertacek, vyvolávání duchu a pátrání po slepých stopách...

whiolet
03.02.2018 4 z 5

Oproti Hypnotizérovi byla tahle kniha přece jen slabší, přesto se od ní nešlo odtrhnout a četla se skoro sama.
Trochu mi vadilo, že jsem podvědomě tušila kdo je vrah a moje podezření se ukázalo jako správné, to se mi ještě u severské krimi asi nestalo :(
Jinak kniha rozhodně stojí za přečtení.

amanda99
02.02.2018 4 z 5

Další knížka která se nedala lehce odložit.

DracoMalfoy
30.01.2018 5 z 5

Další napínavý a skvělý příběh. Lars Kepler má nejlepší severské krimi.

Jochannach
23.01.2018 5 z 5

Svědkyně ohně je první knížka této spisovatelské dvojice, která se mi dostala do ruky, i když trochu náhodou. A vlastně první severská detektivka vůbec (doteď jsem se trendu severské krimi tak trochu vyhýbala). Kniha se čte sama, je to taková oddechovka. Z jazykového hlediska je velmi jednoduchá, "Kepleři" používají krátké jednoduché věty, píší věcně a většinou nezacházejí do podrobností. Chyběla mi trochu psychologická propracovanost postav, jako to dokáží jiní autoři. Co mě zaujalo v českém překladu je častý výskyt slova "lakonicky"... Kniha má rychlý spád a proto se ani nenadějete a 520 stran máte hravě přečtených. Myslím si, že Lars Kepler a jeho (jejich) knihy jsou literaturou, která by mohla ke knihám přivést i úplné nečtenáře, právě pro jednoduchost, věcnost a napětí, kterými se Svědkyně ohně vyznačuje. Určitě to není moje poslední Keplerovka.

Amazonka72
19.01.2018 3 z 5

Nejsem zkušeným čtenářem severských detektivek, ale občas po nějaké sáhnu. Po Keplerovi jsem již dlouho pošilhávala, Svědkyně ohně je prvním setkáním s touto autorskou dvojicí. Žádné velké nadšení se nekoná. Ano, kniha se četla jedním dechem, přesně podle vzorce “ještě jednu kapitolu a pak jdu spát”. Oceňuji tedy členění do krátkých kapitol. Nicméně mi celý příběh připadal tak trochu “přitažený za vlasy”. Tolik komplikovaných odboček a příběhů, které nakonec vlastně ani nebyly pořádně dotažené do konce. Spousta postav příběhem proplouvá a vlastně se nedozvíte, jací opravdu jsou a proč jednají tak, jak jednají. Postava Daniela - připadá mi téměř nemožné, aby někdo z jeho blízkých neodhalil jeho zrůdnou povahu, nebo alespoň nepojal podezření, že něco není v pořádku. Za mě tři hvězdičky, je to oddychovka a taková “drsná pohádka pro dospělé”.

Marfiel
19.01.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek od Larse Keplera. Děj má spád, jako obvykle je skvěle popsáno prostředí příběhu, kdy vám opakovaně běhá mráz po zádech. Líbila se mi i dějová linka s postavou Flory. A ten konec... Prostě výborná knížka.

LP113
19.01.2018

Četla jsem všechny a všechny jejich knihy jsou nepřekonatelné. Nedá se od toho odtrhnout, pro mě naprostý favorit, vždycky je mi líto, že už jsem knihu dočetla. Netrpělivě čekám kdy dorazí další novinka.
Jedinou vyjímku tvoří Dětské hřiště, to mi do jejich stylu moc nezapadá. Ne že by kniha byla špatná, lae bez Joona Linna to prostě není ono. Od nich člověk čeká trochu něco jiného.

amanda99
17.01.2018 4 z 5

Tahle knížka skončila divně.

MorriconeTheGod
10.01.2018 4 z 5

Zatímco hypnotizér mě vůbec nezaujal, tady jsem byl vtažen od první chvíle. Správná hororovka s děsivým vrahem, dobrou atmoškou a spádem.

Didi15
08.01.2018 5 z 5

No, musím uznat že manželská dvojice mě opravdu dost baví :) Knihy se nedají odložit, většinou se přečtou na jeden zátah. Mám přečtené zatím dva díly, takže něco mám ještě před sebou a nemohu se dočkat. Podezření na pachatele jsem tentokrát měla, ale knize to nic neubírá .

Clara del Valle
04.01.2018 3 z 5

Velmi čtivé. Sice plné teatrálnich klišé a také velice brzy zjevné, kdo tahá za nitky (kdo jiný, že jo, fakt není těžké na to přijít, když se pachatel nabízí hned po pár stránkách, je to víceméně pořad stejně u tohoto typu knih) ....ale dalo se.

Kacule88
02.01.2018 5 z 5

Tahle série je čím dál lepší! :-)

smajiska
31.12.2017 5 z 5

Zatím nejlepší kniha od této pisatelské dvojice. Pro mě naprosto nečekaný závěr a pak překvapení na konec. Přečteno jedním dechem, skvěle napsané!