Svedkyňa ohňa

Svedkyňa ohňa
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461179/bmid_svedkyna-ohna-jr1-461179.jpg 4 4569 4569

Flora Hansenová o sebe tvrdí, že je médium, a živí sa tým, že organizuje seansy a predstiera rozhovory s mŕtvymi. Po záhadnej vražde v Birgittagardene, domove pre mládež s poruchami správania, však odrazu trpí víziami, ktoré sú až príliš reálne. Zavolá na štokholmskú políciu a ohlási neuveriteľné skutočnosti. No len jeden jediný detektív je ochotný počúvať ju – Joona Linna. Linna podrobí miesto činu dôkladnej obhliadke. Prípad je na prvý pohľad celkom jasný, hoci svedkov niet: jedna z chovankýň v noci unikla z domova a zanechala po sebe krvavú posteľ s kladivom pod vankúšom. Ale prečo Flora trvá na tom, že vražednou zbraňou bol kameň, nie kladivo? Linna odmietne prijať jednoduché riešenia. Lenže pátranie prebudí ničivé sily, tie sa neúprosne dajú do pohybu a zavedú Joonu do nebezpečného konfliktu s osobou z jeho dávnej minulosti. Podobne ako Hypnotizér a Zmluva podľa Paganiniho aj krimiromán Svedkyňa ohňa vydržal celé mesiace na prvom mieste medzi najpredávanejšími knihami vo Švédsku. Ako napísal švédsky denník Dagens Nyheter, začítate sa do knihy "v metre cestou domov, pokračujete v čítaní aj pri večeri a neprestanete až do skorého rána". Román vyšiel vo viac než pätnástich krajinách a stal sa rovnako ako predchádzajúce Keplerove knihy medzinárodnou senzáciou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Eldvittnet, 2010

Veronika.Lap
22.08.2018 4 z 5

Pro mě určitě lepší než předchozí díly, dobře vymyšlená zápletka. Osobně jsem vraha neuhádla dřív než se ukázalo v knize :) Doporučuji!

katallinka
17.08.2018 5 z 5

Druhy díl mě příliš neoslovil, ale třetí byl opět dokonalý. Mám asi ráda příběhy z různých ústavů a psychiatrických léčeben. Děj měl opět neskutečný spád a hned jsem se musela pustit do dalšího dílu, protože konec nakousl, co bude následovat.

karolina5333
12.08.2018 4 z 5

Tak jo. Keplerovi si i ode mě konečně vysloužili čtyři hvězdy :D Bavilo mě prostředí, všechny postavy, zápletka i konec.
Zároveň jsem přišla i na to, co mi na téhle sérii vadí a proč asi nikdy nebude moje úplně top.
Za prvé, je to zbytečně dlouhé. Občas se přistihnu jak přeskakuju řádky (u jiných knih se mi to nestává) a vlastně se vždycky těším, až to dočtu.
Za druhé, nesnáším ženské policajtky v knize. Díky bohu, že tentokrát neměly tolik prostoru. To jako ve švédsku může analytička řvát na své šéfy, jak se jí zlíbí? A její kolegyně Saga dupat a rozkopat někomu kancelář jako malé rozmazlené děcko?? To mi hlava fakt nebere. Policajtky zkrátka podle Keplera, pokud chtějí být respektované, musí hystericky ječet na všechny kolem a dupat do toho. Paradoxně u ostatních ženských postav to nepozoruju.

Schamila
05.08.2018 5 z 5

Tak tento třetí díl mě přesvědčil, že si určitě přečtu i další. Děsivé, napínavé a nezvyklé zakončení s příslibem dalšího pokračování - a vyšetřovatel, tak to je hodně zajímavá osobnost.

sylva8672
03.08.2018 5 z 5

Tohle byla moje 3.kniha od této manželské dvojice a musím říct, že rozhodně nejlepší!!!! příběh byl hrozně poutavý a napínavý a vůbec jsem se od něho nemohla odtrhnout a stránky jsem doslova hltala!!! ponocovala jsem dlouho do noci, abych mohla číst dál a dál a ráno pak měla co dělat, abych vstala do práce :-D
za mě je 5* málo ;-) dokonalá kniha a hned se vrhám na další.

hey123
30.07.2018 5 z 5

Knihy od této manželské dvojice prostě nemají chybu. Od knihy se nejde odtrhnout, velice krátké kapitoly vás nutí číst pořád dál a dál. Někdy jsem zapomínala i dýchat. Bravo bravo bravo...a já jdu hned na další knihu

Ester71
27.07.2018 5 z 5

Napínavé od začátku do konce, jako vždy..

Pauline23
23.07.2018 4 z 5

Prostě duo Lars Kepler vydalo další vcelku podařený kousek. Popis a rozmotavani případu mě baví... hlavně asi J.L.

sirek
17.07.2018 3 z 5

Opět o stupínek lepší, ale pořád nejde o nic, co by mě opravdu přesvědčilo, že duo Lars Kepler konečně napsalo dobrou krimi.

Tentokrát se poprvé z Joony stává opravdu hlavní postava - zatímco doposud šlo jen o jakousi spojku mezi jednotlivými případy, prostředími a knihami, tentokrát se děj opravdu soustředí na něj. Dokonce máme šanci nahlédnout do jeho minulosti, která má velký potenciál, co se rozvoje v dalších knihách týče.

Zásadních chyb opět trochu ubylo, zůstalo ale zase stupidní rozuzlení případu, finální koncentrace a přebytek zbytečných vedlejších linií. V sérii jde ale rozhodně o doposud nejzajímavější případ. A rozhodně o nejlépe zpracovanou knihu. Ještě ubrat na klišé, nesmyslnostech a hollywoodské prvoplánovosti a o další knize bych si konečně mohl říct, že byla opravdu dobrá.

BaNaMa
16.07.2018 5 z 5

Paráda, velice se mi líbila. Těším se na další.

Coolniczka12
13.07.2018 5 z 5

Opet skvele. Napinave od zacatku az do konce.

Hana62
12.07.2018 5 z 5

JO! Zatím hodnotím stoupající tendenci. Čtu jak o život. Mám všechny díly, už se těším na další díly. Moc dobrý příběh!

Lejdus
09.07.2018 5 z 5

To se snad nehodí ani komentovat! Úžasné, na to, jaký to byl krvák a napínák ... :)

Sam99
09.07.2018 4 z 5

Miluju detektivky v ponurém prostředí. Další autoři, od kterých mám v plánu přečíst další knihy (i když mají přes 450 stran).

Sudin
28.06.2018 5 z 5

Opět skvělá jízda od začátku až do konce, nelze jinak než shánět další díl. I když jsem si tipl správně, kdo by mohl za vraždami stát, motiv mi byl nejasný až do posledních stránek. Super cliffhanger v závěru na následující knihu.

Kikuse13
27.06.2018 5 z 5

Opět jsem se od knížky nemohla odtrhnout a těším se na další díl. Jdu číst, protože jak to skončilo otevřenym koncem tak to nutí číst dál.

Zdenička007
19.06.2018 5 z 5

Také dobrá detektivka, až nyní jsem tedy zjistila, že Lars Kepler je pseudonym pro manželskou dvojici. Jak to píšou ve dvou? Je to dobré, napínavé, akční, jsem spokojená. Už si na ta šílená jména i zvykám. Lars Kepler zatím dobré.

Kalina
15.06.2018 5 z 5

Opět přečteno jedním dechem. Tato autorská dvojice udrží čtenáře stále v napětí a očekávání. Jejich knihy doporučuji - všechny. Nezklamou.

Finwen
08.06.2018 1 z 5

Severských detektivek jsem přečetla už celkem dost, Svědkyně ohně byla mou druhou knihou od Keplerů. Hypnotyzér mě nebavil, Svědkyně ohně je snad ještě víc mimo. Komu vadí neobvyklý styl vyprávění, ale chce dát autorům ještě šanci, doporučuji audioknihu, tam se přítomný čas dá snést.

Pokud by švédská policie pracovala tak, jak je to v knize popsané, žádný místní zločinec by se do vězení nikdy nedostal. Ještě štěstí, že mají JL, i když ten se většinu času jen usmívá a vše upřeně sleduje kovově šedýma očima. Nicméně všude je první a vše vyřeší, i když mu nikdo nevěří. Většina ostatních policistů má jen úlohu křoví, které hází vyšetřujícímu supermanovi klacky pod nohy.

SPOILER!!! Copak nikoho nenapadlo po odhalení brutální vraždy alespoň spočítat pacientky? Nebo zkusit najít chybějící personál? Jiná vražedná zbraň taky nikoho netrápí. A když se najde auto v řece (jen tak mimochodem, to si opravdu nikdo nevšiml pochroumaného semaforu, do kterého auto nabouralo, i když bylo zahájeno opravdu důkladné policejní pátrání?), automaticky se přestává pátrat po řidičce i pasažérovi, protože jsou přeci mrtví. Že jsou natočení na videu a že "utonulá" nechala vzkaz na záznamníku vůbec nikoho netrápí.

Celá kniha je plná chyb a nesrovnalostí, délka Vikiina pobytu v léčebně se mění hned několikrát. Navíc mne dost otravuje, jak všichni pořád nastražují uši že každý pohyb zahlédnou jen koutkem oka... Knihy Larse Keplera mne opravdu neoslovily, postavy se chovají nelogicky a děj je založen jen na náhodách. Brutalita a laciné sexuální scény možná někoho osloví, ale rozhodně knihám nepomohou dostat se mezi klenoty, které si někdo bude chtít přečíst i za deset let, až móda severských detektivek opadne...

Ivka_77
07.06.2018 5 z 5

Třetí Keplerovka, kterou jsem četla. Zatím nejlepší. Vraha jsem si opět špatně tipla :-) Napínavé až do konce, vřele doporučuji a těším se na další díly.