Svedkyňa ohňa

Svedkyňa ohňa
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461179/bmid_svedkyna-ohna-jr1-461179.jpg 4 4549 4549

Flora Hansenová o sebe tvrdí, že je médium, a živí sa tým, že organizuje seansy a predstiera rozhovory s mŕtvymi. Po záhadnej vražde v Birgittagardene, domove pre mládež s poruchami správania, však odrazu trpí víziami, ktoré sú až príliš reálne. Zavolá na štokholmskú políciu a ohlási neuveriteľné skutočnosti. No len jeden jediný detektív je ochotný počúvať ju – Joona Linna. Linna podrobí miesto činu dôkladnej obhliadke. Prípad je na prvý pohľad celkom jasný, hoci svedkov niet: jedna z chovankýň v noci unikla z domova a zanechala po sebe krvavú posteľ s kladivom pod vankúšom. Ale prečo Flora trvá na tom, že vražednou zbraňou bol kameň, nie kladivo? Linna odmietne prijať jednoduché riešenia. Lenže pátranie prebudí ničivé sily, tie sa neúprosne dajú do pohybu a zavedú Joonu do nebezpečného konfliktu s osobou z jeho dávnej minulosti. Podobne ako Hypnotizér a Zmluva podľa Paganiniho aj krimiromán Svedkyňa ohňa vydržal celé mesiace na prvom mieste medzi najpredávanejšími knihami vo Švédsku. Ako napísal švédsky denník Dagens Nyheter, začítate sa do knihy "v metre cestou domov, pokračujete v čítaní aj pri večeri a neprestanete až do skorého rána". Román vyšiel vo viac než pätnástich krajinách a stal sa rovnako ako predchádzajúce Keplerove knihy medzinárodnou senzáciou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Eldvittnet, 2010

Lavender756
20.05.2019 3 z 5

Tento díl za mě tedy poněkud slabší, než předešlé. Nejvíce zajímavý byl paradoxně úplný konec, který nesouvisí s vyšetřováním. Vadilo mi hlavně příliš zbytečných kapitol o Elin a o Flóře jich mohla být také polovina!

namornice
06.05.2019 3 z 5

Tak já nevím. Pořád čekám, kdy už to teda bude tak úžasný čtení, všichni jsou z Keplera tak nadšení a mě to pořád nějak míjí. Ne že by to nebyly napínavý krimi, ale pokaždý mám problém se do toho začíst. Paganiniho smlouva byla celkem čtivá a bavila mě rozhodně o moc víc než Hypnotizér. Třetí kniha Dua Kepler- Svědkyně ohně - mi přije trochu překombinovaná a děj místy vleklý. Četlo se mi celkem rychle díky už obvyklým krátkým kapitolám, ale často mi to celý přišlo těžko uvěřitelný a nereálný. Pachatele jsem odhadla někdy v polovině knihy i když motiv byl zajímavý a překvapující. No další Keplerovku si asi taky přečtu (už ji mám staženou ve čtečce), ale za mě prostě Kepler spíš průměr.

katst
02.05.2019 4 z 5

Knihy manželů Ahndorilových mají rozhodně vzestupnou tendenci. Čtu od prvního dílu a Svědkyně ohně byla zatím nejlepší. Krátké, úderné a napínavé kapitoly nutí stále číst dál. Sice jsem pachatele tušila značnou část knihy, ale ničemu to nevadí. Jsem velmi zvědavá na další osud Joony, konečně je více odkrývána jeho minulost a soukromí.

VeronikaAug
30.04.2019 5 z 5

Jedna ze tří zatím prectenych knih od Kepleru a za me jednoznačně nejlepsi. Příběh byl temný a hezky sestavený. Bylo to napínavé, zajímavé. Na Keplera to dávalo smysl a události do sebe zapadaly. Na konci zase trochu moc akce, ale celkem přirozeně to do příběhu zapadlo. Rozuzlení bylo prekvapive. Mezi Hypnotizerem a Pisecnym muzem byla Svědkyně ohně jako růže mezi trnim.

Jordyz
23.04.2019 4 z 5

Skvělé, přečteno za pár dní. Sice jsem tak nějak od začátku tušila kdo by v tom mohl mít prsty, ale nepřekáželo mi to.
Posledních sto stran nešlo prostě odložit, četla jsem do noci :-)

frantisek8863
22.04.2019 5 z 5

Další dobře vyprávěný díl detektivky, plný napětí. Opět odhalený kousek skládačky z Joonovi minulosti.

Jessybelle
15.04.2019 5 z 5

Po nějaké době jsem opět sáhla po Keplerovce a užila jsem si ji... Ale je fakt lepší, když se čtou postupně...

Terka15
27.03.2019 3 z 5

Pro mě zatím nejslabší kniha co jsem od této švédské dvojky přečetla :(

Vendas
19.03.2019 5 z 5

Super kniha doporučuji.

LisbethS
08.03.2019 5 z 5

Moje první "Keplerovic" kniha. Temný příběh z prostředí plného znepřátelených dívek, které nerozumí ani sobě, ani ostatním. Poučení z příběhu: Ne každý, kdo se na tebe vysere, je tvůj nepřítel. Ne každý, kdo tě vyhrabe ze sraček, je tvůj přítel.

lulluuu
03.03.2019 5 z 5

napínavé, super...

Petulik13
02.03.2019 5 z 5

Strhující napínavá.

jan0631
27.02.2019 5 z 5

Tak trochu jiný level od předchozích dvou knih série Joony Linny (Hypnotizér a Paganiniho smlouva). Výborná kniha! Přečtená víceméně na jeden zátah, už se těším na Písečného muže.

zazvorka
23.02.2019 5 z 5

Moc se mi líbilo, skvělé čtení. Co na mne ale nepůsobí věrohodně, je Joonova osobní zápletka. Copak by takový koumes, který vše vyčmuchá, nechal jen tak plavat svou ženu a dítě? Předpokládám, že i kdyby je uklidil do pozadí, primárně by se orientoval na odhalení a eliminaci toho, kdo je ohrožuje. ne, že by to stoicky přijal. Nemá to pro mne logiku, i když chápu, že je to jen knížka a šikovná zápletka do pozadí ...

magica6099
17.02.2019 4 z 5

Velmi čtivé, musím říct, že jsem se občas i trochu bála. :-) Ale některé úseky těžko uvěřitelné, přehnané, jako u všech případů Joony. Přesto vřele doporučuji.

gigi77
17.02.2019 4 z 5

Detektivky moc načtené nemám, stále u mě vede Milénium, ale tato se mi také líbila. Začátek mě doslova posadil na zadek, následovalo poněkud zdlouhavé vyšetřování, které v poslední čtvrtině gradovalo a potvrdilo mé podezření. Samotný závěr knihy mě naladil na další díl.

kacaaba
13.02.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila. Dlouho jsem se do této série odhodlávala jít, ale teď se nemůžu odtrhnout. Sice mi všechno přijde přitažené za vlasy, ale proč ne, je to jen příběh, který má pobavit a to rozhodně splnil.

stolind
02.02.2019 4 z 5

Velmi mne překvapila. S každou knížkou lepší a lepší. Krásná severská atmosféra, postavy zrají a zápletky jsou lepší a lepší. Knížka vás pohltí a než se nadějete, vyplivne vás s husí kůží po celém těle, které se jen tak nezbavíte. Hezý jazyk a volba slov.

Jelen51
28.01.2019 4 z 5

Tohle nebylo špatný. Pachatele jsem správně tipla, ale nijak mi to nevadilo. Četla jsem to jedním dechem a jsem ráda že hlavní komisař už neni jen tak nějaký komisař, ale už se odhaluje jeho minulost. Některý věci na mě byly už trochu přehnaný a vesměs ta duchařina není pro mě.

Termina
25.01.2019 4 z 5

Autoři těchto Keplerovských srandiček jsou můj nejmilovanější manželský pár!
Doufám že v případě rozvodu mají v nějaké předmanželské smlouvě napsané že i tak budou psát a psát a psát :D
No a komentář k této konkrétní knize? Musím přiznat že oproti dalším dílům je to sice slabší šálek kávy ale atmosféra psychicky narušených děvčátek mi byla milá :) a ještě dávám plus té podlaze na přebalu knihy takže asi tak ....