Svedkyňa ohňa

Svedkyňa ohňa
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461179/bmid_svedkyna-ohna-jr1-461179.jpg 4 4552 4552

Flora Hansenová o sebe tvrdí, že je médium, a živí sa tým, že organizuje seansy a predstiera rozhovory s mŕtvymi. Po záhadnej vražde v Birgittagardene, domove pre mládež s poruchami správania, však odrazu trpí víziami, ktoré sú až príliš reálne. Zavolá na štokholmskú políciu a ohlási neuveriteľné skutočnosti. No len jeden jediný detektív je ochotný počúvať ju – Joona Linna. Linna podrobí miesto činu dôkladnej obhliadke. Prípad je na prvý pohľad celkom jasný, hoci svedkov niet: jedna z chovankýň v noci unikla z domova a zanechala po sebe krvavú posteľ s kladivom pod vankúšom. Ale prečo Flora trvá na tom, že vražednou zbraňou bol kameň, nie kladivo? Linna odmietne prijať jednoduché riešenia. Lenže pátranie prebudí ničivé sily, tie sa neúprosne dajú do pohybu a zavedú Joonu do nebezpečného konfliktu s osobou z jeho dávnej minulosti. Podobne ako Hypnotizér a Zmluva podľa Paganiniho aj krimiromán Svedkyňa ohňa vydržal celé mesiace na prvom mieste medzi najpredávanejšími knihami vo Švédsku. Ako napísal švédsky denník Dagens Nyheter, začítate sa do knihy "v metre cestou domov, pokračujete v čítaní aj pri večeri a neprestanete až do skorého rána". Román vyšiel vo viac než pätnástich krajinách a stal sa rovnako ako predchádzajúce Keplerove knihy medzinárodnou senzáciou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Eldvittnet, 2010

Neobee
24.01.2015 5 z 5

Výborná kniha... doporučuji :-)

Meluzínka
17.01.2015 5 z 5

Moje 1.knížka od Keplera a musím říct je to síla. Od začátku do konce je napínavá. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Tak doufám že další mě nezklamou.

joki
01.01.2015 5 z 5

Výborné,skvělé,jako vše od Keplerů

LavinaVRovine
29.12.2014 1 z 5

Mám za sebou asi 10 krimi knih, takže nejsem žádný znalec, ale už jsem pochopil, řekněme novodobou, dějovou linii - vražda-dopadení špatného-zvrat-konec. Tato kniha není výjimkou.
Ještě drobná vsuvka, jak Říká Harry Hole -najdi motiv, najdeš vraha.

S těmito velice základními informacemi je vám vrah z 90% znám někde kolem strany 120, pokud ne, přeskočtě na 300 (nebojte, o nic nepřijdete), kde vám to už jistě dojde (Pokud ne, velice vám závidím, protože vás musí všechny knihy mega bavit). Dobrá ale, knihu jste rozečetli a chcete ji dolousknout, protože je napsána velice nudným, odměřeným stylem, takže až do konce!
Tákže vše je zdárně vyřešeno a on není konec knihy? Ehm? To se vás jen autor snaží na konec dojmout osobní tragédií hrdiny, jenž je absolutně irelevantní k ději této knihy! Well done!

Ještě malá perlička na konec - vážně máme věřit, že holka půjde za chlápkem, jenž ji prodal, když byla malá,s žádostí o to, aby malého chlapečka navrátil matce/dal na policii?

moncam
27.12.2014 5 z 5

Vynikající, skvělé. Joona Linna je nepřekonatelný. Jednoznačně vrchol současné krimi.

Pavlnka
21.12.2014 4 z 5

Knížka hodně zajímavá, četla jsem pořád a všude. Konec mi naprosto nesedl a přišel mi zbytečný. I přesto udělují vysoké hodnocení a těším se na další.

RecycledCarrey
20.12.2014 5 z 5

Geniální!

motolka
16.12.2014 5 z 5

Nádherná knížka

Vojslava
13.12.2014 5 z 5

Velmi strhující příběh, který kromě řešení mrazivého příběhu napoví i řešení tajemství z dílů minulých. Moc jsem si četbu užila, i svou obvyklou večerku jsem kvůli tomu přetahovala. Na temné zimní večery velmi sugestivní kniha...

TomasV.
30.11.2014 5 z 5

Opět strhující děj a tempo, které se neustále stupňuje a na konci vás nutí číst stále rychleji a rychleji... A opět švédská policie, která se na místo čino dostane vždycky o chvíli později než komisař Joona Linna. Ještě že tohoto finského sympaťáka mají ve svých řadách!

marlowe
19.11.2014 3 z 5

Ani nedokážu definovat, CO mi na knize vadilo nejvíc. Jestli ten chladný, nezúčastněný styl vyprávění, nebo příběh, postavený tak nějak "divně" a "nakřivo", anebo ten všudypřítomný, nepříjemný pocit nepohody, který jsem při čtení permanentně zažíval.
Vždycky hodnotím knihy a filmy podle toho, jestli budu ochoten se k nim někdy vrátit.
O Svědkyni ohně mám jasno: Nikdy víc!
I přesto, pseudonyme Keplere, vám píši slušných 60%, protože - přes všechny výtky - váš příběh obsahuje řadu zajímavých prvků a linií.

gumkacik
16.11.2014 5 z 5

Lars Kepler mě prostě baví. Kniha po celou dobu drží rychlé tempo, má skvělou atmosféru a čte se prakticky sama.

Anya636
10.11.2014 3 z 5

Po přečtení Hypnotizéra jsem očekávala od další Kepplerovy knihy trochu víc. Stejně jako u Hypnotizéra po vystavení příběhu asi do půlky kniha více méně slábne a děj stagnuje na mrtvém bodě. Po půlce už ale děj opět nabírá na spádu, jen mi trochu vadí thrillerová podoba příběhu, jakoby napasovaná na filmový scénář... Nicméně za tři dny byla kniha přečtena i tak.

Beruska18
08.11.2014 4 z 5

Opět napínavý příběh se zajímavou zápletkou ..... Jen škoda, že děj nabral pořádný spád až v druhé půli knihy, kde již nechybělo nic, co k detektivce patří :-).

Veris
30.10.2014 5 z 5

opět úžasná kniha čtena jedním dechem a ke které se chci pokaždé vrátit; napínavá, zajímavá .. mám ráda knihy, které by se teoreticky mohly stát a tahle mezi ně patří na 100%

Donika
28.10.2014 4 z 5

No... O 100% lepší, než Hypnotizér.

LiLLu
28.10.2014 5 z 5

rozhodně lepší než zmizelá, přišlo mi to jako lehké pokračování Larssona o Mikaelu Blonkvistovi (asi jsem jediná komu to tak přišlo:-D ale to nevadí) styl psaní mi vyhovoval, hned jsem se začetla. Možná to nebylo tak zamotané jak by otřelý detektivkáři potřebovali ale mě se to prostě libilo...

Aiwa
22.10.2014 2 z 5

Vzhledem k nehynoucí lásce k Harry Holeovi a těžkým sympatiím ke Carlu Morckovi jsem logicky došla i do Švédska na návštěvu k „Larsovi a Keplerovi“. Nebudu napínat – kniha skončila v mém seznamu „přeceňovaných knih a zklamaných očekávání“. Ale popořádku. Chvíli trvalo, než jsem akceptovala styl psaní a ani poté mi četba žádnou velkou potěchu nepřinášela. Příběh – na začátku pomalejší rozjezd, pak slušná akcelerace s překvapivým závěrem a nakonec neskutečná nuda. Musím konstatovat, že komisař Linna mi je těžce nesympatický a tak nějak "cizí", jeho kousky pokládám za těžko uvěřitelné atd., ale ten konec a popis osobní tragédie?, to už bylo moc. Aby mě tak otrávil popis osudu hlavní postavy, to nepamatuji. Paradoxně jsem pocítila sympatie k dotyčnému psychopatovi. To znamená jediné – pryč odtud.

ElenaM
16.10.2014 4 z 5

První polovina knihy mě moc nenadchla, hodně jsem srovnávala neboť můj favorit je Jo Nesbo a jeho Harry Hole, zvykala jsem si na nový styl psaní a na to, jak tito autoři všechno popisují, v knize mi docela chyběla taková ta lidská a citová stránka, co se nedá popsat, ale prostě na vás "dýchá" během čtení. Ale druhá polovina knihy změnila můj názor, děj se rozjel a měl poměrně velký spád a to mě začalo bavit.
Nicméně musím dodat, že mi tam několik věcí nesedělo a hlavně mi naprosto unikal motiv vrahova vraždění. Přišlo mi to děsně nelogické. Proto celkem "jen" 4 hvězdy!!

MarkétaLore
15.10.2014 4 z 5

Uhodla jsem kdo je vrah,osobní příběh komisaře joona liny totálně pitomý ale jinak některé momenty a vysvětlení super.