Svedkyňa ohňa

Svedkyňa ohňa
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461179/bmid_svedkyna-ohna-jr1-461179.jpg 4 4552 4552

Flora Hansenová o sebe tvrdí, že je médium, a živí sa tým, že organizuje seansy a predstiera rozhovory s mŕtvymi. Po záhadnej vražde v Birgittagardene, domove pre mládež s poruchami správania, však odrazu trpí víziami, ktoré sú až príliš reálne. Zavolá na štokholmskú políciu a ohlási neuveriteľné skutočnosti. No len jeden jediný detektív je ochotný počúvať ju – Joona Linna. Linna podrobí miesto činu dôkladnej obhliadke. Prípad je na prvý pohľad celkom jasný, hoci svedkov niet: jedna z chovankýň v noci unikla z domova a zanechala po sebe krvavú posteľ s kladivom pod vankúšom. Ale prečo Flora trvá na tom, že vražednou zbraňou bol kameň, nie kladivo? Linna odmietne prijať jednoduché riešenia. Lenže pátranie prebudí ničivé sily, tie sa neúprosne dajú do pohybu a zavedú Joonu do nebezpečného konfliktu s osobou z jeho dávnej minulosti. Podobne ako Hypnotizér a Zmluva podľa Paganiniho aj krimiromán Svedkyňa ohňa vydržal celé mesiace na prvom mieste medzi najpredávanejšími knihami vo Švédsku. Ako napísal švédsky denník Dagens Nyheter, začítate sa do knihy "v metre cestou domov, pokračujete v čítaní aj pri večeri a neprestanete až do skorého rána". Román vyšiel vo viac než pätnástich krajinách a stal sa rovnako ako predchádzajúce Keplerove knihy medzinárodnou senzáciou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Eldvittnet, 2010

NikaMirka
19.05.2015 5 z 5

Někde jsem četla že Lars Kepler je považován za nového Stiega Larssona...toto přirovnání bych však opravila na výrok: "Přečtěte si Milénium od Stiega Larssona a teď si představte, že Lars Kepler je ještě stokrát lepší." První kniha Hypnotizér mě uchvátila natolik, že jsem sáhla i po druhé a třetí, a nemohla se odtrhnout od začátku do konce. Zjistila jsem, že každá kniha je svým námětem jedinečná a originální, do poslední chvíle nepředvídatelný konec, ani nemožnost odhadnout pachatele. Hlavní hrdina je úžasný svým jednáním, tvrdohlavostí, divokostí, ale zároveň i zdrženlivostí a rozvážností. Doporučuji číst knihy v návaznosti od prvního dílu po poslední, i když není to podmínkou, vzhledem k tomu,že kromě hlavního hrdiny na sebe knihy nenavazují a vše co je o hlavním hrdinovi vědět je popsáno právě v tom dílu, který je čten ( i když možná Písečný muž bude mít přeci jen návaznost na Svědkyni ohně, vzhledem k tomu, jak kniha končila).

Veruna111
15.05.2015 4 z 5

Na můj vkus moc překombinované,ale opět dobře,čtivě napsané.Mírný pocit zklamání.

Arella
22.04.2015 5 z 5

Čtivé, napínavé, knihu jsem si užila od začátku do konce.

playada
14.04.2015 5 z 5

Dobré to bylo :-).

Juzzy
10.04.2015 4 z 5

Velmi dobrý nástup, méně záživná střední pasáž a ke konci zlom a rychlý svižný závěr. Pachatele jsem ovšem netradičně docela brzy odhalil. A čtvrtá hvězda za nečekaný a emočně silný "epilog".

3497299
23.03.2015 odpad!

Elin z něj nedokáže spustit oči. Nikdy netoužila po lidské něze jako v této chvíli. Jeho pohled a vráskami zbrázděné čelo ji hluboce dojímají. Rty se jemně dotkne jeho úst, usměje se, znovu ho políbí, vezme jeho obličej do dlaní, následuje další polibek. "Pane Bože", řekne Daniel. Elin pokračuje v líbání. Rty má poškrábané od jeho strniště. Rozepne si živůtek a položí si jeho ruku na prs. Daniel ji jemně hladí a mne ji bradavku. Vypadá strašně zranitelně. Elin ho laská pod košilí, až se při jejích dotycích chvěje. Podbřišek se jí svírá touhou, podlamují se jí kolena. Touží jen povalit ho do trávy a obkročmo se na něj posadit.

A takhle debilně je to napsané úplně celé. V podstatě je to jen neumětelsky mechanický komentář k průměrné televizní kriminálce plné banální psychologie, sentimentálně naivnímu roztřídění světa na ty hodné a ty zlé. K tomu střípky poněkud úporného soft-porna - na své si přijdou nanynky i světáci. Fantazie autorů je mdlá, až se zdá, že jim nejde o nic jiného, než se strefit do černého středu terče průměrného vkusu a pořádně na tom nabouchat šišky. Počítačový program dokáže psát lépe - viz např. http://www.nytimes.com/interactive/2015/03/08/opinion/sunday/algorithm-human-quiz.html

Oifa
21.03.2015 4 z 5

Kepler je klasik!

Iren80
09.03.2015 5 z 5

Toto byla moje druhá kniha od těchto autorů. Úžasný příběh, který vtáhne do děje a nepustí. Strhující příběh, napětí, Skvělé čtení díky krátkým kapitolám. Přečetla jsem za pár dní. Vřele doporučuji!

malej-strom
07.03.2015 5 z 5

Podobně jako Pet007 jsem ze Svědkyní ohně začal jako s první knihou manželské dvojice Ahndorilových. Nebylo to mým úmyslem, ale knížku jsem dostal a nevěděl o existenci prvních dvou děl a návaznosti na ně. Kniha mě od první chvíle pohltila a četl jsem jí jedním dechem. Postava komisaře Linny mně přišla typicky skandinávsky chladná, přesto sympatická. Děj napínavý, strhující a až na malé vyjímky i uvěřitelný. Okamžitě po dočtení, jsem letěl do knihkupectví pro předchozí dvě díla, neuvěřitelně natěšený. O pozdějším malém zklamání z nich už jinde.... Ale samotná Svědkyně ohně má v mé knihovně čestné místo a určitě se k ní ještě někdy v budoucnu vrátím.

Pet007
06.03.2015 4 z 5

Přeskočila jsem Hypnotizéra a Paganiniho smlouvu, ale ani tak jsem se v ději neztratila, už jsem četla Písečného muže:) Kniha se mi líbila, i když jsem si pořídila levně nekvalitní výtisk, chybějící stránky jsem si musela hledat na netu:( Bylo to napínavé a dost zašmodrchané.

slamenka
02.03.2015 2 z 5

začalo to slibně, ale pak....

cameronova
23.02.2015 3 z 5

Oproti asi většině ostatních hodnocení, pro mě nejslabší z prvních tří dílů... pachatel/ka (ať neprozrazuji) jasní ihned po objevení všech postav na scéně, takže zbýval už jen motiv. Ten už však nezklamal. Přesto, anebo právě proto, jdu do Písečného muže....

Rendolet
22.02.2015 5 z 5

Zajímavý příběh..nečekané rozuzlení..četla se velmi dobře..

beran25
21.02.2015 4 z 5

O třídu lepší než NESBO.

Alča I.
19.02.2015 5 z 5

Krásné čtení. Sice dosti drastické scény, ale spád, napětí. Moc se mi kniha líbila. Doporučuji

aguslava
04.02.2015 2 z 5

Na knihu jsem se těšila, ale docela mě zklamala, celé to bylo tak nějak "přitažené za vlasy" , občas docela nelogické, chvílema nuda a ten konec......naprostá zbytečnost

lenka9893
03.02.2015

Knihy Larse Keplera mi byly doporučeny. Začala jsem Hypnotizérem, během dvou dní (četla jsem v nemocnici) jsem knihu přečetla. Hltala jsem stránku po stránce. Věděla jsem, že bez komisaře Joony už další dny nevydržím. koupila jsem si Svědkyni ohne a Písečného muže. do týdne nebylo co číst. bylo to strhující, mrazivé. prostě jen čtete a čtete a čtete...

Timor
29.01.2015 5 z 5

Zvrat který jsem opravdu nečekal. Perfektní

Thamilka
28.01.2015 5 z 5

Perfektní kniha!!!!!!!!!! Napínavá od začátku až do konce! Doporučuji přečíst!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-D

Iva B.
26.01.2015 5 z 5

Přečteno jedním dechem, výborné!