Temné hlubiny

Temné hlubiny
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/539075/bmid_temne-hlubiny.jpg 5 3296 3296

Některá tajemství mají raději zůstat hluboko skryta... Když dostane detektiv šéfinspektor Erika Fosterová tip, že by klíčový důkaz ve velkém drogovém případu mohl být ukryt v zatopeném lomu na okraji Londýna, nařídí jeho prohledání. Z hlubin však její kolegové vyzdvihnou nejen důkazy k tomuto případu, ale i kostru malého dítěte. Pozůstatky jsou rychle identifikovány jako Jessica Collinsová. Sedmiletá dívka, jejíž zmizení plnilo stránky novin před šestadvaceti lety. Erika musí začít spojovat střípky z minulosti se současností a nořit se stále hlouběji do rodinných vztahů Collinsových i do života vyšetřovatelky Amandy Bakerové, která si nepřestala vyčítat, že zmizení holčičky nedokázala vyřešit. Erika brzy zjistí, že toto vyšetřování bude jistě jedno z nejsložitějších a nejnáročnějších v její kariéře. Někdo si totiž nepřeje, aby byl případ vyřešen. A udělá všechno, aby Eričino pátrání zastavil…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: audiokniha , Grada

Dark Water , 2016

Interpreti: Martin Stránský

gigi77
14.06.2020 4 z 5

... a jako matka dvou dětí jsem sama pocítila strach. Některé pasáže byly sice na hraně reality a špetku se to z kraje vleklo, přesto mě tato série stále baví a už mám rozečtený další díl.

Maaarci
11.06.2020 5 z 5

Moc mě bavila, je velmi čtivá, zajímavý děj i konec.

Aaloha
10.06.2020 4 z 5

O něco slabší než první dva díly. Až moc překombinované, hodně podezřelých. Ale jinak super čtení.

Sudin
05.06.2020 3 z 5

Tohle mi moc nesedlo. Zápletka nebyla špatná, ale nějak mi přišly všechny postavy nesympaticke a otravné. Možná to bylo jen mým špatným rozpoložením, uvidím v další knize, každopádně hodnocení 91%, které tady kniha má? WTF. To hodnotili jen skalní fanoušci Bryndzy?

MarianP
29.05.2020 4 z 5

Typická "bryndzovka". Kniha sa výborne číta, je napínavá, a má skvele vystavaný príbeh, ktorý nenudí aj keď nie je úplne originálny. Na autorových knihách sa mi azda najviac páči tá priamočiarosť, jednoduchosť deja, bez zbytočných odbočiek a nadmerného počtu postáv, ktorý býva najväčším kameňom úrazu. Ani táto kniha nie je výnimku, ide skôr o jednoduchšie čítanie, za to však vôbec nie je slabá. Práve naopak, v množstve detektívok, v ktorých sa autori predbiehajú kto vymyslí zložitejší a zakrvavenejší prípad Bryndza vyniká a mnohým ukazuje chrbát....Nedávam plný počet lebo chcem veriť, že autor bude posúvať latku ešte vyššie...

Mike99
27.05.2020 5 z 5

RB psát umí, čte se to lehce, tak nějak přirozeně. Líbí se mi i takové ty vtípky, drobné žertíky, ironie, díky kterým se musím u knihy zasmát.
Erika v rámci řešení jiného případu nalezne dětskou kostru a přestože se dozví, o koho se jedná a že uplynulo 26 let od původního vyšetřování, o nelehký případ si řekne. K vyšetřování případu si vyžádá dobré známé Mossovou a Petersona. Můj pocit, že se jednalo jen o nešťastnou náhodu, se potvrdil :-), ale pak mě trochu zmátla postava Gerryho. K vyšetření dopomohla bývalá vyšetřovatelka Amanda Baker.
A co jsme se dozvěděli nového o vysoké blondýnce? Po vyřešení minulého případu byla přeložena do týmu se zaměřením na boj s organizovaným zločinem, s manželem byla těhotná, prodělala přerušení, intimně se sblížila s Petersonem, její švagr dělá nečisté obchody.

Allla9
27.05.2020 5 z 5

Čtení, od kterého se nedá odejít.

Socialbook
23.05.2020

Třetí kniha od Roberta Bryndzy byla opět skvělá i když mi místy přišli nějaké části děje trochu nereálné. Milé překvapení ovšem bylo větší odkrytí Eričina soukromého života.

Kami33

Jdu na další.

klokan.1905
18.05.2020 5 z 5

Temné hlubiny...
V pořadí již třetí pokračování ze série Inspektorka Erika Fosterová...
Erika Fosterová byla na vlastní žádost přeložena na oddělení pro boj s organizovaným zločinem... Nyní se z důvodu šetření jednoho drogového případu nachází na ploše Hayeského lomu na okraji Londýna... Pod hladinou se má nacházet kufr s heroinem v hodnotě čtyř milionů liber... Potápěči kufr skutečně nachází, ale kus od kufru je nalezena i kostra malého dítěte... V pozůstatcích dítěte je identifikována sedmiletá Jessica Collinsová, která zmizela před šestadvaceti lety... V té době se snažila případ zmizení Jessicy Collinsové vyřešit Amanda Bakerová, avšak bezúspěšně...
Nyní požádá o přidělení tohoto případu Erika Fosterová... Pomáhat v rozluštění tohoto starého případu se jí budou pokoušet pomoci i detektiv inspektor Mossová a Petterson...
Opět famózní čtení...

Jani23
17.05.2020 5 z 5

Skvělá kniha...báječné čtení!

Ivuska.09
11.05.2020 4 z 5

Tato kniha by si asi zasloužila plný počet hvězd, ale já ještě počkám, jaké eso má Bryndza v rukávu. Sice jsou jeho knihy stále šablonovité, ale mě Erika baví. Dokonce se mi libí i to, že vrah je prozrazen poměrně brzy - alespoň se pak mohu soustředit na samotné pátrání a na to, jak to vše zapadá do sebe. Takže ano, těším se na další díl.

elca23294
07.05.2020 5 z 5

Temné hlubiny od Roberta Bryndzy jako třetí díl ze série případů Eriky Fosterové mě opět naprosto ohromil. Tuto sérii bych mohla číst stokrát a stejně by mě pořád bavila. Tento díl mi přišel zatím ze všech knih asi nejcitlivější, ale to nemění nic na tom, že to byla zase trefa do černého. Knihy od Roberta Bryndzy jsem si absolutně zamilovala a už se těším, až si přečtu další díl. Za mě jednoznačně 5*.

maris123
05.05.2020 4 z 5

Opět čtivý a poutavý kriminální případ, na jehož pozadí se rozvíjí osobní příběh hlavní hrdinky. Autorův styl se stále zlepšuje, těším se na další díly.

Ferum
05.05.2020 4 z 5

Mám ráda tyto detektivky.
I když většinou mi to ze začátku přijde, zamotané, dlouhé a nekonečné. Na druhou stranu posledních 25 stran hltám jedním dechem a dokud knihu nedočtu, nedokáži jí odložit.
A ani tento díl nebyl výjimkou.

p.pavlina
05.05.2020 5 z 5

Autor opět nezklamal. Kniha četla velmi dobře a rychle. Děj byl moc zajímavý, takže se od něj opravdu nedalo odtrhnout.

AnetaKor
30.04.2020 5 z 5

Smutné...

evvva
29.04.2020 5 z 5

Čtivé, napínavé, temné a na představivost jako dělané vyprávění, umocněné faktem, že obětí je malé dítě. Noční můra všech rodičů. Překvapivý konec a chuť pustit se co nejdříve, nejlépe ihned, do dalšího dílu.

Greenfingers
22.04.2020 5 z 5

Protagonistka příběhu detektivka Erika Fosterová si získala mé sympatie tím, že i přes potíže s vyšetřováním případu a nepřízeň ze strany nadřízených dál pokračovala ve své práci a nakonec ji dovedla k úspěšnému konci.
Velmi čtivá kniha, nepostrádající vzrušení. Rád bych doporučil do pozornosti těm čtenářům, kteří ještě autora neznají. My ostatní se můžeme těšit na další zajímavé příběhy od R.B.