Temné hlubiny

Temné hlubiny
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/539075/bmid_temne-hlubiny.jpg 5 3336 3336

Některá tajemství mají raději zůstat hluboko skryta... Když dostane detektiv šéfinspektor Erika Fosterová tip, že by klíčový důkaz ve velkém drogovém případu mohl být ukryt v zatopeném lomu na okraji Londýna, nařídí jeho prohledání. Z hlubin však její kolegové vyzdvihnou nejen důkazy k tomuto případu, ale i kostru malého dítěte. Pozůstatky jsou rychle identifikovány jako Jessica Collinsová. Sedmiletá dívka, jejíž zmizení plnilo stránky novin před šestadvaceti lety. Erika musí začít spojovat střípky z minulosti se současností a nořit se stále hlouběji do rodinných vztahů Collinsových i do života vyšetřovatelky Amandy Bakerové, která si nepřestala vyčítat, že zmizení holčičky nedokázala vyřešit. Erika brzy zjistí, že toto vyšetřování bude jistě jedno z nejsložitějších a nejnáročnějších v její kariéře. Někdo si totiž nepřeje, aby byl případ vyřešen. A udělá všechno, aby Eričino pátrání zastavil…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: audiokniha , Grada

Dark Water, 2016

Interpreti: Martin Stránský

klokan.1905
18.05.2020 5 z 5

Temné hlubiny...
V pořadí již třetí pokračování ze série Inspektorka Erika Fosterová...
Erika Fosterová byla na vlastní žádost přeložena na oddělení pro boj s organizovaným zločinem... Nyní se z důvodu šetření jednoho drogového případu nachází na ploše Hayeského lomu na okraji Londýna... Pod hladinou se má nacházet kufr s heroinem v hodnotě čtyř milionů liber... Potápěči kufr skutečně nachází, ale kus od kufru je nalezena i kostra malého dítěte... V pozůstatcích dítěte je identifikována sedmiletá Jessica Collinsová, která zmizela před šestadvaceti lety... V té době se snažila případ zmizení Jessicy Collinsové vyřešit Amanda Bakerová, avšak bezúspěšně...
Nyní požádá o přidělení tohoto případu Erika Fosterová... Pomáhat v rozluštění tohoto starého případu se jí budou pokoušet pomoci i detektiv inspektor Mossová a Petterson...
Opět famózní čtení...

Jani23
17.05.2020 5 z 5

Skvělá kniha...báječné čtení!

Ivuska.09
11.05.2020 4 z 5

Tato kniha by si asi zasloužila plný počet hvězd, ale já ještě počkám, jaké eso má Bryndza v rukávu. Sice jsou jeho knihy stále šablonovité, ale mě Erika baví. Dokonce se mi libí i to, že vrah je prozrazen poměrně brzy - alespoň se pak mohu soustředit na samotné pátrání a na to, jak to vše zapadá do sebe. Takže ano, těším se na další díl.

elca23294
07.05.2020 5 z 5

Temné hlubiny od Roberta Bryndzy jako třetí díl ze série případů Eriky Fosterové mě opět naprosto ohromil. Tuto sérii bych mohla číst stokrát a stejně by mě pořád bavila. Tento díl mi přišel zatím ze všech knih asi nejcitlivější, ale to nemění nic na tom, že to byla zase trefa do černého. Knihy od Roberta Bryndzy jsem si absolutně zamilovala a už se těším, až si přečtu další díl. Za mě jednoznačně 5*.

maris123
05.05.2020 4 z 5

Opět čtivý a poutavý kriminální případ, na jehož pozadí se rozvíjí osobní příběh hlavní hrdinky. Autorův styl se stále zlepšuje, těším se na další díly.

Ferum
05.05.2020 4 z 5

Mám ráda tyto detektivky.
I když většinou mi to ze začátku přijde, zamotané, dlouhé a nekonečné. Na druhou stranu posledních 25 stran hltám jedním dechem a dokud knihu nedočtu, nedokáži jí odložit.
A ani tento díl nebyl výjimkou.

p.pavlina
05.05.2020 5 z 5

Autor opět nezklamal. Kniha četla velmi dobře a rychle. Děj byl moc zajímavý, takže se od něj opravdu nedalo odtrhnout.

AnetaKor
30.04.2020 5 z 5

Smutné...

evvva
29.04.2020 5 z 5

Čtivé, napínavé, temné a na představivost jako dělané vyprávění, umocněné faktem, že obětí je malé dítě. Noční můra všech rodičů. Překvapivý konec a chuť pustit se co nejdříve, nejlépe ihned, do dalšího dílu.

Greenfingers
22.04.2020 5 z 5

Protagonistka příběhu detektivka Erika Fosterová si získala mé sympatie tím, že i přes potíže s vyšetřováním případu a nepřízeň ze strany nadřízených dál pokračovala ve své práci a nakonec ji dovedla k úspěšnému konci.
Velmi čtivá kniha, nepostrádající vzrušení. Rád bych doporučil do pozornosti těm čtenářům, kteří ještě autora neznají. My ostatní se můžeme těšit na další zajímavé příběhy od R.B.

Špekyn
22.04.2020 5 z 5

Třetí díl s vyšetřovatelkou Erikou Fosterovou je opět napínavé čtení, ve kterém se odráží jak temnota zločinu, tak lidskost a pochopení i obyčejné denní problémy.

Tietzovam
20.04.2020 5 z 5

Všechny knihy R.B. jsem si zamilovala a vždy se těším na další ♥️

LP113
20.04.2020 4 z 5

Dakší kniha od Roberta, která se dobře četla. Akorát začátek byl docela zbytečně zdlouhavý. Ale jinak opět super.

jana6259
20.04.2020 5 z 5

Super.

Lokina
17.04.2020 5 z 5

Tento díl se mi líbil ještě více než ten předešlý. Bavilo mě to od začátku do konce. Opět jde o nenáročnou četbu, která je napínavá a styl psaní je pochopitelný.
V tomto díle se Erika začala jednat podle pravidel a nedělala hloupé přešlapy, ale co se týče jejího osobního života, tam je to na pováženou.
Děj je doplněn o kapitoly popisované z pohledu cizí osoby, které byly fajn a měly své opodstatnění, aby se vyšetřování přiblížilo ke svému závěru.
Kdo má rád vyšetřování starých případů, rodinná dramata, směle do toho :-)

Matuko05
10.04.2020 5 z 5

Brilantná detektívka. Som rád, že autor po knihe Nočný lov nezostal pri sériových vraždách. Po troch knihách možem definitívne povedať, že Bryndza sa zaradil medzi mojich najobľúbenejších autorov. Latku si touto knihou nasadil skutočne vysoko, takže sa teším na ďalšiu a dúfam, že dokáze ísť ešte vyššie.

Ctenar1202
09.04.2020 1 z 5

Knihy od Roberta Bryndzy mi byly s velkým nadšením doporučovány, že nic tak fantastickýho jsem nikdy nečetla....ok, sedla jsem k netu a objednala si knihu Temné hlubiny. Měla nejvyšší hodnocení a já byla opravdu natěšená až se začtu....dnes jsem dočetla...a? Jako opravdu? Opravdu to má být fantastické čtení?
To, že svou nadřízenou oslovují šéfe, to jsem nějak vstřebala, ač mi to příjde opravdu přitažený za vlasy...to, že se Erika vyspí s kolegou, to už ve mě začalo vše pěnit, ale když na konci příběhu ještě přišla vsuvka s homosexuálem, to už bylo moc...proč? Proč?! Prvoplánový, nenapínavý, průměrný.....z celé knihy jestli bylo fakt zajímavých dvacet třicet stran? Zbytek omáčka.... No jsem zklamaná.

Alienn
07.04.2020 5 z 5

Další porce skvělého čtení od mého již oblíbeného autora. Tato série rozhodně patří mezi ty nejlepší detektivky, co jsem četla.

hanka6036
06.04.2020 5 z 5

Budu se opakovat, ale i tahle kniha byla opět super!
Řekla bych, že od ostatních se mírně lišila, ale měla skvělý námět, jako vždy. Rodina mi přišla trošku divná už na začátku, ale závěrečné rozuzlení mě i tak překvapilo.

Ondra_P
01.04.2020 5 z 5

Spokojenost stejně jako s předchozími dvěma díly. I když se může zdát, že se v první polovině knihy nic moc neděje, přesto má příběh spád a čtení rychle ubíhá. Určitě doporučuji.