Temné hlubiny

Temné hlubiny
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/539075/bmid_temne-hlubiny.jpg 5 3344 3344

Některá tajemství mají raději zůstat hluboko skryta... Když dostane detektiv šéfinspektor Erika Fosterová tip, že by klíčový důkaz ve velkém drogovém případu mohl být ukryt v zatopeném lomu na okraji Londýna, nařídí jeho prohledání. Z hlubin však její kolegové vyzdvihnou nejen důkazy k tomuto případu, ale i kostru malého dítěte. Pozůstatky jsou rychle identifikovány jako Jessica Collinsová. Sedmiletá dívka, jejíž zmizení plnilo stránky novin před šestadvaceti lety. Erika musí začít spojovat střípky z minulosti se současností a nořit se stále hlouběji do rodinných vztahů Collinsových i do života vyšetřovatelky Amandy Bakerové, která si nepřestala vyčítat, že zmizení holčičky nedokázala vyřešit. Erika brzy zjistí, že toto vyšetřování bude jistě jedno z nejsložitějších a nejnáročnějších v její kariéře. Někdo si totiž nepřeje, aby byl případ vyřešen. A udělá všechno, aby Eričino pátrání zastavil…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: audiokniha , Grada

Dark Water, 2016

Interpreti: Martin Stránský

Mrňous1
09.09.2019 5 z 5

Bryndza se čte prostě skvěle. I když jsem tentokrát dost brzy odhalila, kdo za tím stojí, nic to neubralo na čtivosti a zajímavosti příběhu. Vůbec mi nevadí, tak jak někteří čtenáři uvádějí, všudypřítomní homosexuálové. Vzhledem k vývoji společnosti stejně budou brzy většinou:-)))Už se těším na další díl.

Miruš
06.09.2019 5 z 5

Prostě nezklamala...

Lenama18
01.09.2019 3 z 5

Knížka se docela dobře četla ikdyz za mě by mohla mít méně stránek. Od půlky knížky jsem měla tušení kdo za tím asi tak může stát což se na konci tak nějak potvrdilo ale malé překvapení tam bylo. Nechápu že tato kniha má tak velké hodnocení když to je průměrná detektivka. Předchozí díly byly fajn a tak doufám že Do posledního dechu bude lepší čtení.

HelenBarbora
01.09.2019 5 z 5

Ani tento díl detektivní série Eriky Foster mě nezklamal, smrt dítěte je citlivé téma a chvílama mě mrazilo. Těším se na další díly.

Yorika
01.09.2019 3 z 5

Tak vysoké hodnocení....Přitom detektivka je spíše průměrná, zápletka možná zajímavá ale nezáživně popsána.Pokus o romantickou zápletku doslova ruší.
A závěr? V důsledku výše napsaného, se u mě žádné ,,,ach" nekonalo.

Lychorinda
29.08.2019 5 z 5

Jako všechny díly předtím, se i tahle knížka četla suprovně.
Přečteno na jeden zátah. Už teď se těším na další díl (čekám až ho budou mít v knihovně) ..
Prostě boží!!!

artepeli
25.08.2019 3 z 5

Promyslena zapletka, vlastne dobra detektivka. Ale nejak me to nebralo, mozna tim, ze je to misty opravdu temne.

Marta08
23.08.2019 4 z 5

Řekla bych, že až díky tomuto dílu jsem vzala Eriku na milost :) Kniha měla klidnější průběh a myslím, že to příběhu velmi prospělo. Jsem ráda, že autor značně ubral na zdůrazňování homosexuálně orientovaných postav a přeložení Erice jen prospělo. Egocentrický nadřízený je konečně pryč. Troufám si říct, že je to zatím nejlepší díl a jsem zvědavá, jak to bude pokračovat dál.

L.Helena
14.08.2019 5 z 5

Bohužel čtu sérii na přeskáčku, protože se mi nedaří knihy v knihovně vypůjčovat postupně. Ale i tak je to vždy příjemný čtenářský zážitek. Teď mi chybí přečíst ještě první a poslední díl a zatím se mi tento líbil asi nejvíc.

Martina23275
07.08.2019 4 z 5

Další knížka přečtena. Byla stejne dobra jako předešlé, jen bylo ze zacatku težké se zacist. Někdy mi to přišlo hodne zmatené, ale ke konci to mělo ten svůj spad, jen ten konec překvapil. Vůbec jsem to nečekala

brectanka
28.07.2019 5 z 5

Zatím nejlepší díl série s Erikou Frostovou! Napínavé od začátku, konečně je pryč i egocentrický nadřízený a Erika může vyřešit další zločin i když tentokrát se jedná o téměř nevyřešitelnou, mnoho let starou vraždu. Super série!

Ulala
27.07.2019 4 z 5

Trochu klidnější průběh a myslím, že to prospělo příběhu. Robert Bryndza psát umí, jeho příběhy v dřívějších knihách mi připadaly hodně překombinované. Tento díl se mi líbil, protože byl takový „normální“ -čtivé, zajímavá zápletka. Jsem ráda, že jsem si ho pořídila, protože po druhém jsem byla přesvědčená, že další bude poslední a pak se k této řadě už nevrátím. Náznaky vývoje dalšího příběhu mně však vedou tomu, že změním názor a budu pokračovat.

olejnice
23.07.2019 5 z 5

Já jsem sexuální zápletku hrdince přála a doufám, že v další knize si ještě více užije????
Moc napínavě napsáno - čte se to jedním dechem ..

konicekbily
23.07.2019 4 z 5

V knize je spousta nereálností, nevysvětlitelného jednání hlavní hrdinky i osob kolem ní - uvedu například zjevení její sestry s dětmi, sexuální úlet hlavní hrdinky - ale toto toleruji, neboť autor si pohrál s vytvořením hlavní zápletky - a to se klidně mohlo stát - a tím rozehrál v knize spoustu scén, kterými nás mátl. Na to jsem si už u něj zvykl a dalšímu jeho dílu se vyhýbat nebudu!

Hany.Honey
22.07.2019 2 z 5

První kniha od tohoto autora. Napětí tam bylo, je to čtivé, Bryndza umí psát, ale nemůžu si pomoct, konec nevygradoval do takového finále, jak bych čekala. Nemůžu říct, že bych naprosto zírala s otevřenou pusou, jako se mi stává u Nesbo nebo Miniera a říkala si, to je borec, jak tohle může vymyslet... a to mi přišlo trochu škoda.

Opatov
19.07.2019 3 z 5

Četla jsem i předchozí 2 díly. Bohužel nesdílím hvězdickové nadšení. Došla jsem k názoru, že není čeho se bát, protože Erika bude zcela jistě pokračovat v zatýkání tak dlouho, dokud vraha nenajde. Vlastně jsem na nej nebyla ani moc zvedava. Jen jsem se bála, ať proboha nezatkne i vlastní sestru, která za ní těžce dorazila z Čech. Každým dílem se zvyšuje brutalita, ale je to asi trend doby. Erika trpí nesmírnou frustraci, je nedocenena. No, počet přidělených policistů, kteří se zabývají starým případem, je úctyhodný. Situace a události považuji za příliš nereálné. Prostě geniální úžasná policistka ridi neuvěřitelným způsobem vyšetřování. Její vztah k dětem ji přímo předurčuje k úspěchu.

efka.saf
14.07.2019 4 z 5

Můj třetí a prozatím poslední Robert Bryndza, kterého jsem četla. A co jsem o jeho knihách psala v předešlých komentářích, to platí i zde.

Dějově a svojí zápletkou se mi tento díl líbil prozatím nejvíc. Zápletka byla promyšlená, sahala hluboko do minulosti a dávala Erice slušně zabrat. A činy současnosti s kořeny v minulosti bývají povětšinou velmi pikantní. Oceňuji i to, že autor upustil od výrazných "homosexuálních" kliček, a dokonce nám tentokrát Eriku z případu ani neodvolali, takže nemusela zase všechno vyřešit "ve svém volném čase". Ve třetím díle po sobě bych to už asi nerozdýchala.
I přes nepopiratelnou kvalitu příběhu si ovšem nedokážu k tomuto autorovi a jeho postavám vytvořit vztah. Knihy nejsou vůbec špatné, ale pro mě postrádají drive, který mě nutí frčet až do samého konce. Zde, dokonce ještě ani 50 stran před koncem, jsem necítila nutkavou potřebu knihu dočíst, a to je pro mě v tuto chvíli velká překážka. S autorem si dávám prozatím pauzu a uvidím, zdali se k jeho knihám ještě vrátím. Ale i když jsme si my dva nesedli, kvalitu autora nezpochybňuji.

maxx
09.07.2019 5 z 5

Opět příběh který jsem do poslední chvíle neuhodl kdo je vrah. Doporučuji

Sarrah
04.07.2019 5 z 5

Prostě skvělé čtení. Hned se vrhám na další díl.

LadyLane
02.07.2019 4 z 5

Bryndza píše čtivo od prvej knihy, ale táto je prvá v sérii, čo ma naozaj aj bavila.