Temné miesta

Temné miesta
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486677/bmid_temne-miesta-tXD-486677.jpg 4 1828 1828

Gillian Flynnovú sme vďaka medzinárodnému bestselleru Stratené dievča spoznali ako fascinujúcu rozprávačku, ktorá má prirodzený zmysel pre stupňovanie napätia. V Temných miestach opäť majstrovsky mixuje psychológiu postáv s ľudskou zvrátenosťou a rozvíja pred čitateľmi príbeh o rituálnej vražde, ktorej vyriešenie možno nie je také jasné, ako by sa mohlo zdať. Dômyselne zosnovaná zápletka v Temných miestach poteší každého milovníka kvalitného trileru. Mnohokrát sa vám bude zdať, že už je všetko jasné, že vás už nič nemôže prekvapiť len preto, aby ste o pár stránok neskôr zistili, ako veľmi ste sa mýlili. Rovnaký pôžitok ako samotný dej vám však prinesie aj Flynnovej próza - neľútostná, drsná a výbojná. Vychutnajte si tento unikátny triler ešte predtým, ako do kín príde jeho sfilmovaná verzia!... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Tatran (Bratislava)

Dark Places, 2009

Hanna14
29.08.2016 4 z 5

Přečteno za dva dny - nedalo se odtrhnout.

Michi.01
20.08.2016 4 z 5

Čtení bylo napínavé, rozuzlení opravdu nečekané, ale musím uznat, trochu přitažené za vlasy. Některé pasáže byly zbytečně dlouhé.. Nejvíc nepochopitelné bylo pro mě Benovo chování.. u jeho pasáží jsem vždy jen kroutila hlavou, jak je to vůbec možné.. Ale celkově mě kniha bavila.

withoutchild
18.08.2016 2 z 5

Vzhledem k tomu jaký je v poslední době kolem Gillian Flynn poprask, jsem tu knížku čekal o mnoho lepší. Ne že by se to špatně četlo, ale nesedl mi ten formát, kdy pasáže o Libby jsou psané v první osobě, a proto se musíte sžít s postavou, která mi už od první kapitoly byla hrozně nesympatická. A navíc to vede k úsměvným obratům typu "a pak mě praštila žehličkou do hlavy". Knize by prospělo zkrátit.

marta0912
12.08.2016 2 z 5

Flynnová je celkem dobrá, ale nejlepší rozhodně ne! Kniha mě zklamala, protože jsem byla nalákána na superbrutální příběh a venkovskou buranskost (kterou jsem automaticky očekávala, když mi bylo řečeno, že se příběh odehrává mezi kukuřičnými lány - no nic, moje chyba), ani jednoho jsem se ale nedočkala. Příběh má mouchy a přišel mi zbytečně dlouhý. Myslím, že vyprávění Patty a Libby by se dalo výrazně zkrátit. Kniha začínala slibně, ale stejně jako v ostrých předmětech (které mě bavily mnohem víc) mi přišlo, že si řešení případu jak v minulosti, tak v "současnosti" vycucává z prstů. Konec byl celkem uspokojivý. Kniha na mě působí spíš jako od spisovatele začátečníka než od celosvětověuznávané spisovatelky.

DJANKA
09.08.2016 4 z 5

Moje třetí kniha od autorky a musím říct, že to je super čtení. Celá kniha je taková ponurá, ze způsobu života hrdinů je člověku až ouvej, ale kniha je napínavá a čte se moc dobře. V knihách od Gillian není nikdy nic tak, jak se člověk domnívá. Takže bylo jasné, že každý kdo mě napadl, vrahem nebude. Za mě knihu rozhodně doporučuji.

Marisa
08.08.2016 5 z 5

I když jsem knížku měla rozečtenou a lákalo mě se kouknout i na film, odolala jsem tomu a jsem za to ráda, knížka samotná má větší kouzlo a je tam více věcí lépe vysvětlených. Skvěle napsáno, skvělé zvraty, skvělé charaktery, Gillian prostě umí psát.

Azala
24.07.2016 5 z 5

hodně dobré zvraty, neočekávané rozuzlení, nemohla jsem přestat číst

Dejvid
24.07.2016 3 z 5

Neříkám, že to není napínavá kniha, nicméně je opravdu až zbytečně dlouhá, hlavní hrdinka je neuvěřitelně nesympatická (když o tom tak přemýšlím, tak v podstatě všechny postavy) a otravná a vlastní rozuzlení děje pro mě bylo částečným zklamáním (je ovšem pravda, že je poměrně překvapující, to asi nenapadne nikoho).

sarekaslukova
18.07.2016 4 z 5

Kniha byla hezky psaná, líbilo se mi jak se prolíná Benův pohled s pohledem matky a zároveň vyšetřování Libby. Ale občas na mě byla knížka až moc deprimující. Ale co mě pobavilo byl konec. Celou dobu jsem hledala vraha společně s Libby ale když jsem se konečně dozvěděla kdo to byl tak jsem se tomu musela smát.

Blue.Poison
14.07.2016 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Tak dokonale ponuré a špinavé. Z každé věty čiší plíživě hutná atmosféra. Nic podobně zneklidňujícího jsem doposud nečetla. Temnými kouty si mě Gillian Flynn naprosto získala.

booksSendy
11.07.2016 5 z 5

Moje druhá kniha od Flynnové. Nezklamala :)

eva6224
11.07.2016 5 z 5

Četla jsem už i lepší ale líbila, celkový dojem zachránilo posledních 150 stran, ty jsem dala na jeden zátah.

Blekí
08.07.2016 3 z 5

Asi vážně vyhlásím revoluci za možnosti půlhvězdičkového hodnocení. Tři knihu urážejí a čtyři ji přechvalují. Dávám tři, přimyslete si pomyslnou půlhvězdičku navíc :)

Do knihy jsem se pustila kvůli Zmizelé, která mě naprosto uchvátila. Odpusťte mi tedy, pokud budu srovnávat.

Kniha je opravdu, opravdu temná. Motivy satanismu, masakr matky a malých dětí, prostředí, charaktery postav. Pro mě je to upřímně až moc klišé. Psychologické thrillery jsou můj nejoblíbenější žánr, ale raději mám, když se točí okolo postav, u kterých by jste to nečekali (viz. Zmizelá). Hospodářská krize, chudá farmářská rodina, syn metalista a tudíž i satanista, klišé klišé klišé. Samozřejmě, že by katastrofa postihla takovou rodinu, prokleté Daye.

Musím vyzdvihnout, že až do konce jsem opravdu nevěděla, kdo byl oním vrahem. A to jsem nad tím opravdu přemýšlela a podezřívala opravdu všechny.

Na druhé straně, kniha byla dle mého názoru až moc dlouhá. Ke konci už mě nebavilo to natahování, takže jsem přeskakovala stránky, abych se konečně dozvěděla, o co jde. Tady dle mého Flynnová trochu přestřelila. Autor musí zvládnout knihu napsat tak dlouho, aby tam bylo vše co bylo třeba, ale aby to taky čtenáře nepřestalo bavit.

Nad Flynnovou určitě ještě nelámu hůl, hodlám se pustit ještě do Ostrých předmětů. Temné Kouty mě ovšem ve výsledku celkem zklamaly.

mekkejla
30.06.2016 4 z 5

Říct, že si mi kniha líbila mi přijde skoro zvrácené, protože na ni nic líbivého opravdu nebylo. V podstatě všechny postavy byly mírně řečeno na hlavu, Libby mě chvílemi neskutečně štvala, Patty byla jako matka na facku, Ben byl trouba, že mlčel a Diondra... uaaa!!! Ale bylo to napínavé, četlo se to dobře a rozuzlení bylo nečekané. Takže asi jsem zvrácená, ale líbilo se mi to :-D

iva23
22.06.2016 1 z 5

Tak tady jsem se nechytla. Nápad na příběh dobrý, ale zpracování špatné. Podstatné je zde cak-cak odbyto na pár řádcích, nudná omáčka se táhne až musíte přeskakovat stránky. Celé je to takové neuspořádané, trapné dialogy. Prostě ne. Ta jedna hvězda je za začátek, který mě zaujal, ale na to by stačilo i půl hvězdy.

Krallka
08.06.2016 5 z 5

Byla to moje první kniha od této autorky a nadchla mě natolik, že ještě než jsem ji dočetla, utíkala jsem do knihkupectví a koupila si Zmizelou :) Knihu jsem doslova zhltala během pár dní (Kdybych neměla jiné povinnosti, tak bych to snad zvládla i za den).

Acquenta
14.05.2016 3 z 5

Nejdříve jsem viděla film, což byla chyba, vůbec mě nebavil a do čtení se mi moc nechtělo. Udělala jsem ale dobře, že jsem ji přečetla. Líbila se mi mnohem víc, akorát mi vadilo příliš násilí na zvířatech a dětech..

spackova.p
11.05.2016 5 z 5

Moje druhá kniha od této autorky, opět úžasný čtivý příběh, který vás nutí číst dál a dál, dokud knihu nedočtete.

olliea
10.05.2016 2 z 5

Absolutně nenáročná četba, celou knihu se nic neděje, příběh nabírá tempo až na posledních stránkách. Všechny postavy těžce nesympatické, osoby proplouvají životem bez jakéhokoliv rozhodování, nejsou schopny vzít osud do svých rukou. Po Zmizelé těžké zklamání.

vterinka
06.05.2016 4 z 5

Kniha není špatná, ale jak už jsem již zjistila, od této autorky mě nadchla jen Zmizelá, která mě ovšem zklamala svým koncem. Tahle kniha alespoň skončila celkem dobře. Byla čtivá a zajímavá, ale trápila jsem se s ní měsíc a musela jsem se do ní nutit, abych ji už měla přečtenou. Dlouho jsem uvažovala, zda-li dám 3 nebo 4 hvězdy, ale na 3 zas tak zlá ta kniha nebyla, takže dávám 4.