Temné miesta

Temné miesta
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486677/bmid_temne-miesta-tXD-486677.jpg 4 1828 1828

Gillian Flynnovú sme vďaka medzinárodnému bestselleru Stratené dievča spoznali ako fascinujúcu rozprávačku, ktorá má prirodzený zmysel pre stupňovanie napätia. V Temných miestach opäť majstrovsky mixuje psychológiu postáv s ľudskou zvrátenosťou a rozvíja pred čitateľmi príbeh o rituálnej vražde, ktorej vyriešenie možno nie je také jasné, ako by sa mohlo zdať. Dômyselne zosnovaná zápletka v Temných miestach poteší každého milovníka kvalitného trileru. Mnohokrát sa vám bude zdať, že už je všetko jasné, že vás už nič nemôže prekvapiť len preto, aby ste o pár stránok neskôr zistili, ako veľmi ste sa mýlili. Rovnaký pôžitok ako samotný dej vám však prinesie aj Flynnovej próza - neľútostná, drsná a výbojná. Vychutnajte si tento unikátny triler ešte predtým, ako do kín príde jeho sfilmovaná verzia!... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Tatran (Bratislava)

Dark Places, 2009

putpuda
18.05.2017 5 z 5

Skvělé! A to jsem viděla asi před rokem film s Charlize Theron a připadal mi takový lehce podprůměrný. O to víc se mi kniha líbila a ani nejsem překvapená, že je 100% lepší ;). Tak to většinou bývá. Adrenalinový závěr :D

Tess33
07.05.2017 5 z 5

Naprosto strhující a děsivý příběh. Tato kniha patří k těm od kterých se nemůžete odtrhnout a hltáte jednu kapitolu za druhou. Příběh mě nutil vymýšltet vlastní teorie, které se postupně odhalovanými detaily byla nucená měnit. :D Je fajn jak je na konci vše naprosto jinak než se na začátku zdá. !!!

Manyna
28.04.2017 4 z 5

Prožij jeden den s jednou rodinou téměř minutu po minutě. Knížka se mi líbila hodně, závěr byl překvapivý, nečekaný a celkem dojemný. Perfektní thriller.

domino1701
21.04.2017 5 z 5

Jednoznačně nejlepší knížka co jsem v poslední době četla! Originální a šokující děj,příběh,závěr.I přesto, že jsem jako první viděla film a věděla jsem jak to dopadne,mě kapitoly úplně uchvátily a nedokázala jsem se od nich odtrhnout. Už teď mě mrzí, že jsem ji dočetla. :D
Plusové body tomu všemu přidává hlavní hrdinka, která konečně není dokonalá,ale má své mouchy.

DoDidDone
16.04.2017 5 z 5

To by nebyla Flynnová, aby mi nezamotala hlavu! :) Když už jsem si myslel, že to mám všechno zmáknuté, zase všechno jinak! Ksakru! Vždycky se nechám zmást! :)
Začátek knihy byl pro mě těžký, hlavně případ a popisování masakru, kdy jsem si říkal, jestli pokračovat nebo ne. Ještě, že jsem pokračoval! Konec skvělý, že jsem obracel stránky a skoro nemrkal. Skvělá detektivka s detaily, jako jsem ještě v žádné jiné nečetl.

Rozmarýna Rozm
15.04.2017 4 z 5

První kniha, kterou jsem od autorky četla. Na začátku jsem myslela, že ji odložím, protože mě nebavila a Libby mi byla strašně nesympatická. Ale po přečtení návštěvy ve spolku, který se zabýval vraždami jsem ji už nedokázala odložit. Rozuzlení překombinované. V knize nebyla jediná sympatická postava.

Irika
14.04.2017 4 z 5

Napínavé pátrání v minulosti, postavy dobře vykreslené, a to tak, že až někdy lezou na nervy. Každopádně výsledek hodně překvapil, na knihu jsem se dlouho těšila a nezklamala, pointa i celý příběh rozhodně stojí za přečtení.

Beatrice_s
01.04.2017 4 z 5

Tak tomu říkám hodně „naštvaná“ kniha. Paní autorka se s ničím nepáře - kniha je plná sarkastických a surových konstatování, která jsou však ze života. Navzdory neveselému příběhu a žánru jsem se spoustě postřehů i zasmála. Hlavní hrdinka je pak (vcelku pochopitelně) sobecká, hrubá, agresivní a zapšklá... zkrátka narušená tragickou událostí, která ji potkala v dětství. Přesto se mi však Libby jistým způsobem líbila. :) Něco mi však brání knize udělit plný počet hvězd. Něco mi zkrátka chybělo k mému plnému nadšení... stejně tomu tak bylo i u další knihy paní autorky „Zmizelá“. Důvodem je zjevně to, že se v případě Gillianiných knih nejedná o čisté thrillery, ale do značné míry také o psychologické knihy. To je dle mého názoru důvod, proč se četba těchto knih nedá připodobnit „jízdě na horské dráze“, která čtenáře naprosto unese, protože zde se zastavujeme, zamýšlíme se a rozebíráme. Co se týče rozuzlení, částečně jsem jej odhadla, ale ve zbytku jsem byla překvapená a myslím, že příběh je napsán tak dobře a různé informace jsou do příběhu zakomponovány tak dokonale a nenápadně, že celkově se rozuzlení uhádnout rozhodně nedá. Za to velký palec nahoru. :) Líbilo se mi i celkové pojetí a systematika knihy - vyprávění ve dvou časových rovinách a z pohledu několika postav. Celkově je příběh poměrně dost drsný, což jsem snesla docela dobře, ale musím uznat, že v jisté zvířecí pasáži mi popis nebyl vůbec, ale vůbec příjemný, a musela jsem se při čtení chvílemi zahledět mimo stránky... Filmové zpracování bylo povedené, ačkoli bylo pojato daleko umírněnějším a šetrnějším způsobem. Takže samozřejmě, jak to tak bývá, není nad knižní předlohu. :) Rozhodně plánuji přečíst také autorčinu prvotinu „Ostré předměty“. :)

P.S.: Připadalo mi milé a zajímavé, že autorka do příběhu zakomponovala také svého skutečného manžela, resp. jeho jméno a příjmení. :)

kkubelkova
12.03.2017 4 z 5

Některé stránky byly dost nudné, ale jinak super knížka :-)

iveta3689
03.03.2017 4 z 5

Výborné. Napínavý děj, zvrat a zvrat na konci, super nápad. Prolínají se dvě časové roviny a ještě vyprávění z pohledů více osob, což je vždycky zajímavé.

knihomolka1979
26.02.2017 5 z 5

Četla jsem až po knize Zmizelá a opět naprostá spokojenost..doporučuji.

zbožňuju_knihy
26.02.2017 3 z 5

Místy čtivé a místy naprosto nudné. proto za mě průměr, nedoporučuji

Moonrose
23.02.2017 5 z 5

Lepší než Zmizelá!

Riccia
23.02.2017 1 z 5

Na tuhle knihu jsem byla celkem zvědavá, ale znechutila se mi hned prvními dvaceti stranami. Tolik záporné energie se vejde do dvaceti stran textu podle mne opravdu jen zcela výjimečně. Řekla jsem si, že vydržím prvních 50 stran, ale nedala jsem to. Sice děj dostal trochu jiný spád, ale číst takovouhle knihu plnou násilí a hnusu jsem opravdu považovala za ztrátu času. Nedokážu si představit, čím by mne obohatila. Rozevřela jsem ji potom ještě na dvou místech, jestli jí náhodou nekřivdím a neodsuzuji ji předčasně, ale neustále to pro mne byl spíš odstrašující příklad, jaká také může vzniknout literatura. Co mi trochu nahání hrůzu je, že se tato kniha pyšní nápisem světový bestseller. O bestsellerech mám trošku jiné mínění, ale to je pouze můj názor.

qydko
21.02.2017 5 z 5

Knihu jsem si užila stejně jako Zmizelou. Takto "komplikované" rozuzlení jsem nečekala. MINISPOILER: Jednoho vraha jsem odhadla v pohodě, ale ten druhý...

LaPetja
13.02.2017 1 z 5

Jedna z mála knih, kterou jsem nedokázala dočíst do konce. Sálodlouhé popisování snad i kamínku u cesty a krev na každé stránce jsou věci, bez kterých bych se obešla. Na jednu stranu mne mrzí, že nevím, kdo je vrah, na druhou stranu knihu již určitě neotevřu.

mariva
08.02.2017 4 z 5

Temný a depresivní příběh, ale i když podobné knihy moc nevyhledávám, tato se mi celkem líbila. Obešla bych se bez drastických popisů a potoků krve, ale celý děj byl napínavý a nutil mě číst stále dál, protože jsem chtěla zjistit, kdo byl za tím hrůzným činem. Prolínání dvou časových rovin ještě znásobilo napětí.

88Hanulka88
04.02.2017 4 z 5

Napínavé...

kannibal28
01.02.2017 5 z 5

Gillian Flynn je pani spisovatelka možno to bolo troška zdlhavé ale zajimavé až do konca.Dávam 5 hviezdiček a idem zháňať dálšie knihy od tejto spisovatelky.

Mark26
24.01.2017 2 z 5

Mě teda kniha neoslovila, přišla mi příliš brutální, z téměř každé stránky kapala krev (nejenom ta z vraždy). Celé je to od začátku jenom tragické a depresivní, zbytečně moc, třeba to nespravedlivé sexuální obvinění Bena, to bych klidně vynechala. Nikdo z celé knihy mi nepřišel sympatický. Jinak je to celkem čtivé.