Temné miesta

Temné miesta
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486677/bmid_temne-miesta-tXD-486677.jpg 4 1828 1828

Gillian Flynnovú sme vďaka medzinárodnému bestselleru Stratené dievča spoznali ako fascinujúcu rozprávačku, ktorá má prirodzený zmysel pre stupňovanie napätia. V Temných miestach opäť majstrovsky mixuje psychológiu postáv s ľudskou zvrátenosťou a rozvíja pred čitateľmi príbeh o rituálnej vražde, ktorej vyriešenie možno nie je také jasné, ako by sa mohlo zdať. Dômyselne zosnovaná zápletka v Temných miestach poteší každého milovníka kvalitného trileru. Mnohokrát sa vám bude zdať, že už je všetko jasné, že vás už nič nemôže prekvapiť len preto, aby ste o pár stránok neskôr zistili, ako veľmi ste sa mýlili. Rovnaký pôžitok ako samotný dej vám však prinesie aj Flynnovej próza - neľútostná, drsná a výbojná. Vychutnajte si tento unikátny triler ešte predtým, ako do kín príde jeho sfilmovaná verzia!... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Tatran (Bratislava)

Dark Places, 2009

marimari
04.09.2017 4 z 5

Bezmocnost a neschopnost změnit okolnosti, nespokojenost, vztek a stud, souhra náhod, které dovrší tragédii, bezmocné oběti, to všechno vytváří pochmurný, smutný a dojemný život jedné rodiny. Doporučuji!

MonikaHos
02.09.2017 5 z 5

Ta pochmurná atmosféra a autorčin styl psaní mě chytly od samého začátku. Na konci jsem ji prakticky nemohla odložit, tak moc jsem chtěla vědět co se doopravdy stalo. Za mě předčila i Zmizelou. Takže, pokud vám nevadí, že se nejedná zrovna o veselé pozitivní počtení, s chutí do ní!

motolka
24.08.2017 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Byla napínavá od začátku do konce. Zmizelá se mi ale líbila mnohem víc.

pafčaodřeky
17.08.2017 3 z 5

Kýbl lepivé depky : nesympatická, parazitující, agresivní hlavní (anti)hrdinka pro pár dolarů od obskurní skupiny začíná po letech "pátrat", jak to tenkrát bylo.... nikdo nezůstává čistý, hnusy vyplouvají postupně na povrch. Katarze nepřichází ani v závěru, který už je jen "ranou z milosti". Možná dobře napsané, ale znovu se tím prokousávat už nikdy nebudu.

Framboise
17.08.2017 2 z 5

Nezáživné, nudné, zdlouhavé. Čekala jsem všechno, ale tohle ne.
Lucik87 to skvěle shrnula.

Marhon
12.08.2017 5 z 5

Zajímavá kniha od začátku až do konce.

Lemurka
10.08.2017 1 z 5

Knihu jsem po 70 stránkách odložila, už během nich jsem začala přeskakovat nudný popis. Vtažení do děje se nekonalo. Navíc mi vadilo téma - hlavní "hrdinka" (neschopná třicátnice) těží z masakru své rodiny a jde jí jen o peníze ...

helcab
08.08.2017 5 z 5

Za sebe považuji tuto knihu za mnohem lepší než byla Zmizelá. Četla se lépe a vtáhla čtenáře do děje. Opět jsem ji zhltla velmi rychle a mohu jen a jen doporučit.

Milky92
27.07.2017 4 z 5

Dobré ale ne tak jako zmizelá :-)

Christinn
27.07.2017 5 z 5

Nebyla špatná

Romžiry
10.07.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Nedosahovala sice velikosti Zmizelé, ale i tak bylo perfektní. Doporučuji.

vladimirah
02.07.2017 4 z 5

Líbilo se mi to.

Pajan28
02.07.2017 5 z 5

Začátek se vlekl a myslím, že některé pasáže se mohli vynechat, ale i tak se mi kniha líbila. Teď se chystám na filmové zpracování.

xSimaix
15.06.2017 5 z 5

Temné Kouty jsou má první kniha od Gillian, ale určitě ne poslední!
Zpracování postav bylo obdivuhodné. Každá postava měla vlastní příběh, vlastní důvod k určitým činům a bylo zajímavé se pohybovat v až psychologických sférách. Příběh jako takový je nesmírně zajímavý a citlivý, člověk si vážně připadá jako uprostřed děje, ve kterém hledá stopy a oživuje nepěkné vzpomínky.
Jsem upřímně ráda, že jsem nečetla před Kouty Zmizelou, jelikož vidím, že mnoho čtenářů tady tyto knihy porovnává, což je absolutně zbytečné. Neporovnávejte, ale užívejte!
Autorku nesmírně obdivuji za skvělý realistický zážitek, jenž Temné Kouty nabízí. Vážně jsem si během čtení vytvořila řadu svých teorií o událostech té noci a o to více mě bavilo pronikat hlouběji do příběhu a odhalovat nové a nové informace a důkazy.
Skvělá detektivka, skvělý thriller a hlavně skvělý psychologický zážitek (pro někoho může být lehce depresivní).
Doporučuji!

Micifuza
13.06.2017 5 z 5

Knihu jsem četla jedním dechem.Co stránka to zvrat.Všechny hvězdy.

Kikuše007
12.06.2017 5 z 5

Tato kniha se mi velmi líbila, je to trochu jiný vzhled detektivky než jiné které jsem četla, a to se mi na knize líbilo. Také se mi líbilo to že se tam střídala přítomnost a minulost. Nic víc k tomu netřeba psát.

Hanjimka
04.06.2017 3 z 5

Zajímavá detektivka s překvapivým koncem. Ale příliš zdlouhavá děj mě nebavil.

Leni.S89
01.06.2017 1 z 5

Po skvělé Zmizelé jsem se těšila na další knížku od autorky, ale bohužel mě děj nenadchnul na tolik, kolik jsem od něj čekala a musím souhlasit s komentářem od Lucik87. Tolik přebytečných nudných kapitol a omáček kolem..vůbec se mi nedařilo pořádně se začíst a málem jsem knihu nedočetla...doufala jsem, že to zachrání konec, ale to se také nepovedlo..

Katys96
31.05.2017 5 z 5

Temné kouty byla moje první knížka od této autorky a musím říct,že mě vážně překvapila.
Mám ráda takové příběhy kdy do konce nevíte kdo to vlastně udělal.
Této autorce tleskám.Vážně protože ačkoliv jsem náročný čtenář podařilo se jí donutit mě číst až do 2 hodin do rána ačkoliv jsem ráno brzy vstávala (a nakonec jsem samozřejmě zaspala) ale nelituji toho.
Někomu se možná hlavní hrdinka nebude zamlouvat ale mně se líbila a tak trochu jsem se s ní ztotožnila což mi dalo možnost prožívat to všechno skoro jako by se to stalo mě.

Lucik87
21.05.2017 3 z 5

Ten příběh sám o sobě, ve své podstatě, není špatný. Ale ta přebytečná, nezajímavá omáčka okolo! Nelíbil se mi nesvižný a nudný styl, jakým byla kniha napsaná. Takový propastný rozdíl mezi tímto příběhem a úžasnou Zmizelou...jsem na vrcholu zklamání.