Temné miesta

Temné miesta
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486677/bmid_temne-miesta-tXD-486677.jpg 4 1828 1828

Gillian Flynnovú sme vďaka medzinárodnému bestselleru Stratené dievča spoznali ako fascinujúcu rozprávačku, ktorá má prirodzený zmysel pre stupňovanie napätia. V Temných miestach opäť majstrovsky mixuje psychológiu postáv s ľudskou zvrátenosťou a rozvíja pred čitateľmi príbeh o rituálnej vražde, ktorej vyriešenie možno nie je také jasné, ako by sa mohlo zdať. Dômyselne zosnovaná zápletka v Temných miestach poteší každého milovníka kvalitného trileru. Mnohokrát sa vám bude zdať, že už je všetko jasné, že vás už nič nemôže prekvapiť len preto, aby ste o pár stránok neskôr zistili, ako veľmi ste sa mýlili. Rovnaký pôžitok ako samotný dej vám však prinesie aj Flynnovej próza - neľútostná, drsná a výbojná. Vychutnajte si tento unikátny triler ešte predtým, ako do kín príde jeho sfilmovaná verzia!... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Tatran (Bratislava)

Dark Places, 2009

Peťulka8
08.01.2017 3 z 5

Zajímavá kniha, která je napínavá až do samého konce. Velice se mi líbila, jen mi přišla v některých částech trošinku zdlouhavá.

Evišťátko
07.01.2017 4 z 5

Možná jsem knihu četla v době pro to nepříliš příhodné, protože mi připadala zdlouhavá a četné popisy osob a jejich vnitřních světů mě často nudily. Nicméně k ději patřily. Musím říct, že během čtení mě napadaly nejrůznější tipy na pachatele a ...ani jeden mi nevyšel

ivulka15
05.01.2017 4 z 5

Kniha je,tak trochu thriller, trochu psychologický román. A navíc napínavá až do samého konce.Všem kdo mají rádi psychotrillery určitě doporučuji.

marcela6379
02.01.2017 3 z 5

Knihu jsem si zakoupila spontánně při návštěvě knihkupectví. Měla jsem náladu si udělat jen tak radost. Od autorky mám již Zmizelou a ta se mi líbila mnohem víc. Temné kouty byly na mne skutečně dost temné. Vše - postavy, prostředí, okolnosti - působí pochmurně a strašidelně a možná i depresivně. Ale jinak se kniha četla dobře, byla jsem zvědavá na výsledek a tak trochu jsem ho i tušila.

ArwenAragorn
29.12.2016 5 z 5

Kniha se mně moc líbila, i když o něco méně, než Ostré předměty, které mě neuvěřitelně nadchly. Ale závěr je strhující, stejně jako tajemné tápání malé (dnes už velké) Libby po tom, co se skutečně stalo. Dost věcí se omílá pořád dokola, ale knize to na napětí neubere. Doporučuji! Ještě dodatek, který se týká i ostatních knih - všechny obálky knih od Flynnové jsou skvělé!

iLuciferie
27.12.2016 3 z 5

Kniha, která mě nijak extra neurazila, ale ani nenadchla.

melien
27.12.2016 3 z 5

První přečtena kniha od této autorky a nějak se pořád nemohu rozhodnout zda se mi kniha libila, prvni polovinou jsem se vyloženě násilně prokousavala, ovšem druhá půle měla už nějaký spát. . Kniha mi celkově přišla jakoby těžkopádna, ale jsem ráda,že jsem knihu dočetla.

Vesmich
26.12.2016 5 z 5

Všichni poněkud vyšinutí, každý z nich k tomu má dost dobrý důvod a všechno to cvokatění je velmi uvěřitelné. Máma, která je slabá, takže je úplně jedno, že milující, táta nemožný odshora dolů, úplná reklama na zbytečnost a výsledkem je početná rodina a chudoba, která cti rozhodně tratí. A už je jen věcí souhry okolností a náhod, k jakému konkrétnímu průšvihu to celé směřuje. Velmi, velmi chytrá kniha.

Malin20
21.12.2016 4 z 5

Chvíli mi trvalo než mě kniha vtáhla do děje. Začátek mi přišel pomalý a zdlouhavý. Až od poloviny jsem byla lapena do děje. To už jsem knihu nemohla odložit. Líbily se mi postavy, hlavně Ben. Kniha byla oddechová, nebyla složitá. Četla se lépe než Zmizelá, byla jednodušší. Všem milovníkům detektivek vřele doporučuji.

NemcovaKN
14.12.2016 4 z 5

Zpočátku mi postava Libby nebyla vůbec sympatická a knihu jsem dále četla jen ze zvědavosti. Zápletka a samotný příběh mě upoutal a nutil číst dále. Ano, říkala jsem si, že některé věci jsou předvídatelné. Ale i tak na konci mě čekalo překvapení. Nakonec i postava Libby se dala překousnout. Nejvíce se mi líbilo, že autorka psala kapitoly z různých pohledů postav a nebylo to tolik jednotvárné.
Řadím mezi knihy, které se čtou dobře a rychle, ale díky ději jen jednou...příště už to totiž překvapení nebude. :-)

Kíťovec
19.11.2016 4 z 5

Musím říci, že rozhodně nejsem fanynka G. Flynnové. Knihu jsem dostala jako narozeninový dárek od kamarádek ... po přečtení první strany jsem knihu založila do knihovny a zařekla jsem se, že ji prostě číst ne a nebudu.
Jednoho dne jsem již ale vyčerpala nápady a do knihy jsem se pustila. Za dva dny byla přečtená. Ta drsnost mě odrazovala, ale dávkování napětí a nejasnost konce mě naprosto dostaly. Jak říkám, nejsem fanynkou G. Flynnové, ale možná se jí stanu ...

adlenka
15.11.2016 2 z 5

Fanoušci G.Flynn prominou, ale za mě velká bída. Snad ještě horší, než Zmizelá. Četla jsem to přes 2 týdny. Obvykle tento typ knih přečtu za 2-4 dny, protože se nemůžu odtrhnout. Tady jsem se nutila tu čtečku vůbec zapnout. Všechny postavy protivné, otravné... ale to i např v Dívce ve vlaku a tu jsem přečetla a bavila mne.
Začátek rozvleklý, něco dít se začalo až tak na posledních 80i stránkách? Jinak nuda. A nacpat všechno to drama do 80i stran je vlastně taky nuda. A ani na konci žádné napětí. Celé to "skvělé" rozuzlení jsem čekala, tedy až na malé detaily.
Ale přitom ten příběh mohl být vážně dobrý, drogy, alkohol, málo peněz, 4 děti, matka samoživitelka, blbá doba... ale všechno to nějak zapadlo. Škoda.

syskas
11.11.2016 5 z 5

Skvelá kniha, ešte lepšia, ako Stratené dievča (v češtine Zmizelá). Rozuzlenie nečakané, napriek tomu, že niečo som tušila.

tulip131
02.11.2016 3 z 5

Od této autorky druhá kniha. Místy to autorka hnala až moc do krajností což v mé fantazií ztrácelo na "skutečnosti", i přes to kniha přečtena jedním dechem, rozuzlení napínavé.

terezamarsik
30.10.2016 5 z 5

Naprosto výborný thriller. Napínavý, poutavý příběh, skvěle psané a do konce jsem prostě netušila, jak to skončí a tohle ani nešlo uhádnout nebo si to domyslet. Dlouho jsem nebyla do knihy na tolik zabraná, abych vydržela číst i půl dne v kuse, kniha často prostě nešla odložit, protože jsem pořád musela vědět víc a víc a to hned!! Thrillerů už jsem přečetla opravdu hodně a musím říct, že G. Flynn patří mezi jedny z nejlepších autorů thrillerů, protože její temná představivost a schopnost upoutat čtenáře je neuvěřitelná!

PetikH2O
10.10.2016 5 z 5

Prostě musíš číst dál a dál!

Chemiczka
05.10.2016 5 z 5

(SPOILER) Nepatrná lež, nepravda, maličko poopravená skutečnost rozpoutá vlnu "náhod", které už prostě nejdou zastavit. Ani jedna z hlavních postav mi k srdci zvlášť nepřirostla - Libby je šílená, líná, depresivní kleptomanka se sklonem využít všeho a všechny ve svůj prospěch, její matka Patty je zkrachovalá ženská středního věku, se čtyřmi dětmi, kterým nemám co do dát nejen do úst, ale i do života. Teenager Ben je ničemná existence koketující s drogami, a krvežíznivou holkou, která jím pohrdá a nejradši by ho zabila. Přidejte trochu "satanistického" šílenství na americkém venkově 80. let a zemědělskou krizi v téže době a vylezou Vám Temné kouty.
Případ "satanistického" vraha, který zamorduje jednu šťastnou farmářskou rodinku, a jen nejmladší sedmiletá Dayová přežije a protože, jí dojdou peníze ze všech možných sbírek a fondů rozhodne se zaprodat "vražednému klub" a potvrdit, že její bratr opravdu zabil celou rodinu (malá inspirace v Amityville?!?).
Výborně napsaný, zajímavý příběh, který se skvěle čte, má určitý náboj. Výborně hodnotím, také rozdělení příběhu na minulost a přítomnost, a také střídá jednotlivých postav a jejich vnímání různých situací.
Z čtení si odnáším hlavně fakt, jak moc dokážou dospělí manipulovat dětmi a jak moc dokážou být děti potměšilé, škodolibé, možná až zlé, v závislosti na tom, kdo a jak je vychovává (ať už se jedná o Libby, Crystal, malou Michelle, Krissi, Diondru i samotného Bena). Druhá velmi silná věc pro mne byla Pattyina "eutanázie" - snaha pomoci svým dětem a svou smrtí všechno zachránit, nebo jen útěk před realitou běžného života?!

Adiee19
02.10.2016 4 z 5

Skvela kniha no Zmizela sa mi pacila viac. Po tejto autorke urcite este raz siahnem a budu to ostre predmety :)

Pav
20.09.2016 3 z 5

Musím říct, že první polovina knihy se značně táhla a bylo tam příliš hluchých míst, až jsem musela několik stránek jen zběžně pročíst. Velmi mě iritovalo vraždění zvířat. Druhá půlka už byla svižnější a napínavější. Nicméně mě neuchvátila a nechápu, proč byla vyhlášena nejlepší knihou roku. Zmizelá byla mnohem zajímavější.

Natyyy4444
11.09.2016 5 z 5

Na to, že nemám moc ráda takový detektivky, tak tahle knížka mě opravdu zaujala. Bylo to čtivé, napínavé a vůbec jste netušili kdo to udělal. A když už máte nějakou podezřelou osobu, tak se ukáže, že ta to opravdu nebyla. Určitě si přečtu další knížky od Flynn.