Temné miesta

Temné miesta
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486677/bmid_temne-miesta-tXD-486677.jpg 4 1828 1828

Gillian Flynnovú sme vďaka medzinárodnému bestselleru Stratené dievča spoznali ako fascinujúcu rozprávačku, ktorá má prirodzený zmysel pre stupňovanie napätia. V Temných miestach opäť majstrovsky mixuje psychológiu postáv s ľudskou zvrátenosťou a rozvíja pred čitateľmi príbeh o rituálnej vražde, ktorej vyriešenie možno nie je také jasné, ako by sa mohlo zdať. Dômyselne zosnovaná zápletka v Temných miestach poteší každého milovníka kvalitného trileru. Mnohokrát sa vám bude zdať, že už je všetko jasné, že vás už nič nemôže prekvapiť len preto, aby ste o pár stránok neskôr zistili, ako veľmi ste sa mýlili. Rovnaký pôžitok ako samotný dej vám však prinesie aj Flynnovej próza - neľútostná, drsná a výbojná. Vychutnajte si tento unikátny triler ešte predtým, ako do kín príde jeho sfilmovaná verzia!... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Tatran (Bratislava)

Dark Places, 2009

princesse
29.01.2018 2 z 5

První knížka od této spisovatelky a nijak zvlášť mě nenadchla. Nemám ve zvyku knihy odkládat, většinou zatnu zuby a i když nic moc, tak přesto dočtu do konce. Tohle prostě divné, divné, divné. Na mě příliš brutality a příliš často popisovaná. Některé věci až nesmyslné a i když pro mě konec překvapivý, nemám ve zvyku ani tipovat kdo co provedl a neprovedl, nechávám se příběhy unášet a dozvědět se rozuzlení až z děje, tak za mě nic moc. Nezaujalo mě ani filmové zpracování "bestselleru" Zmizelá, takže do čtení knihy jsem se ani nepustila ... Myslím, že bez knih této autorky se klidně obejdu, pro mě jsou mnohem lepší a záživnější.

oolinkaa
28.01.2018 5 z 5

Super.jsem nadšená. Zatím mě ani jednou Gill nezklamala..

DoDidDone
23.12.2017 5 z 5

Musím uznat, že tahle kniha mi, co se té citové stránky týče, dost zavařila hlavu. Litoval jsem celou rodinu a hutnou atmosféru cítil snad z každého slova a už prvního odstavce. Střídají se dvě časové roviny a pohled několika postav, které se vrací zpět k událostem předcházejícím masakru a smrti skoro celé rodiny Dayových.

Snad každému je od začátku je jasné, že Ben vrahem rozhodně není; sice asi tušíte, že s ním není něco v pohodě, ale co by z toho bylo za příběh? Asi nijaký. V knize není tolik napětí jako spíš vysvětlování a detailních popisů, které chápu, že spousta lidí nemusí... Taky musím uznat, že autorka někdy přehání a občas by měla ubrat (já ji zbožňuju a její knihy jsou senzační, jen někdy mám chuť poškrtat nějaké věty), třeba dopis Diondry Benovi o tom, co by s ním nejraději dělala mi připadal trochu moc...

Hlavní hrdinka Libby opět nesympatická, za mě líná, využívá peněz z masakru, ale u této autorky jsem zvyklý a docela se na další "divné" postavy těším a doufám, že i v dalších knihách si zanechá hrdiny, nad kterými kroutíte hlavou.

Děj se mi líbil, autorka mě opět převezla, protože jsem vůbec nevěděl, kdo v tom stojí. Kniha se mi moc líbila, ale podruhé ji patrně neotevřu, protože mi z ní nebylo úplně nejlépe... Dočetl jsem se, že autorka přepisuje Hamleta od Shakespeara, takže se máme na co těšit. :)

Arya26
21.12.2017 5 z 5

Wow! Miluju, jak si tato autorka umí pohrávat s myšlenkami čtenářů a snaží se vám vsugerovat to, co potřebuje, aby jste si mysleli. Libby Day je už přes třicet let, ale není schopná se o sebe postarat. Její rodinu měl údajně vyvraždit její starší bratr, který vzýval satana a Libby žije z milodarů, které získá díky jejímu smutnému životnímu příběhu. Je kleptomanka,ráda se napije a je cynická a sarkastická a manipuluje s lidmi, zkrátka se chová jako kráva. Když ji dojdou peníze, začíná se vracet k vraždě její rodiny, protože ji za to platí skupina nadšenců do nevyřešených vražd. Postupně odkrývá pravdu o minulosti a samotná chce zjistit pravdu. Je to divné na začátku jsem Libby neměla ráda, ale nakonec jsem si ji i oblíbila. Další skvělá pecka od Gillian Flynn.

PavlínaAlžběta
20.12.2017 5 z 5

Druhá kniha, kterou jsem od autorky četla. První povídka Skvrna pro mě nebyla nejhorší, ale slyšela jsem o lepších románech a vybrala si Temné kouty. Zde je tedy opravdu velký rozdíl jak ve stylu psaní a vyprávění, tak i v poutavosti příběhu. Námět děsivý, mystický a podle mě splňuje prvky hororu, thrilleru. Děj přeskakuje z minulosti do současnosti a zpět, postavy žádná sláva. Zápletka se mě líbila velmi, kdy do konce příběhu bylo mnoho možností a závěr jsem nečekala a trochu mě překvapil, čekala jsem po celou dobu této knihy něco jiného, něco víc. Zkusím i další díla, zda překvapí víc.

trudoš
23.11.2017 5 z 5

Za mě nejlepší román Gillian Flynnové a to především kvůli formě vyprávění, kdy úhel pohledu postupně přeskakuje z jedné postavy na druhou. Druhým plusem byla zápletka, která do poslední stránky skrývala řadu možností, a přestože je vyústění nakonec malinko přestřelené, pořád jsem si to užil se vším všudy. Další kladem jsou kulisy, ať už jde o skvělý con fanoušků zločinu, nebo návraty do minulosti farmářských chuďasů. Výborné přitom je, že autorka nesklouzává k melodramatu, kdy by si protagonisté po letech vzájemně v slzách odpouštěli, takže o vypjaté emoce není nouze. No a v neposlední řadě pro mě byla hlavním tahounem postava Libby Dayové, která do svých třiceti let žije z milodarů, aby najednou zjistila, že vlastně nemá, čím by se uživila. Protivná, cynická a věčně nespokojená, přesto jsem ji miloval od prvního výstupu.
Jednoduše ve všech ohledech perfektní detektivka, nevadí-li vám trocha té maloměšťácké psychologie nebo špetka explicitního násilí při vyvražďování nevinné rodinky.

Alilka
10.11.2017 5 z 5

Mám ráda tento žánr..., kniha se mi líbila i když jsem jí nepřečetla jedním dechem jako jiné, ale je zajímavá svým obsahem a zasloužila si být zfilmovaná. Ostatně film jsem viděla dříve než jsem četla knihu, což bylo možná trošku na škodu. Líbí se mi styl psaní autorky, který mě vede k zamyšlení kde se to v tak krásné a mladé ženě bere, je fakt, že na to myslím od doby co jsem přečetla Ostré předměty...

the_res13
31.10.2017 5 z 5

Výborná kniha s trochu otravnou hlavní hrdinkou, která mě nutila knihu odložit a už se k ní nikdy nevrátit. Ale po dočtení jsem nelitovala, že jsem vytrvala. Skvělý příběh s velice zajímavým vyústěním. Ovšem pro zaběhlé čtenáře celkem očekávaným.

ddkk
30.10.2017 2 z 5

Temné kouty jsou pro mne zatím nejslabší knihou Gillian Flynn. Příliš nepřehledné, málo pochopitelné chování postav, většinou nesympatických...V roce 2015 byl natočen podle této předlohy stejnojmenný film s Charlize Theron, ale ani ta filmovou verzi nezachránila. Navíc scénář byl podle mne horší než původní dílo.

oranginka
24.10.2017 1 z 5

Od této spisovatelky to byla první knížka, kterou jsem přečetla a vůbec mne nebavila. Dočetla jsem jí jenom proto, že jen velmi málo knih odložím s konstatováním, že se fakt dočíst nedají. Mám ještě připravenou Zmizelou, tak doufám, že to bude lepší.....

Kacule88
22.10.2017 4 z 5

Kniha mě bavila a nevadilo mi neustálé přestupování z minulosti do současnosti.
Závěr se mi také líbil a nečekala jsem ho. Nicméně musím vytknout, že skoro všechny postavy z knihy mi byly nesympatické. A to hlavně Diondra.

Devorah
18.10.2017 1 z 5

Časté střídání příběhových linií knize spíše uškodilo, plastické vykreslení Libbyina charakteru taktéž. Kniha se vydává za thriller, nicméně by se hodilo spíše přirovnání psychologické drama. Nic proti tomuto žánru, nicméně autorčiny knihy mají spíše sestupnou tendenci, nejsou schopny zaujmout, nedokáží poutavě vykreslit atmosféru, spíše nudí. Námět zvolila Flynn výtečný, ovšem zpracování těžce pokulhává.

Werčíík
15.10.2017 2 z 5

Co na to říct... Nakonec jsem tedy dočetla a musím říct, že jsem ještě nikdy nebyla natolik znechucená každičkou postavou v knize. Opravdu, úplně každou. Iritovalo mě chování idiotské hlavní hrdinky, jejích sourozenců a matky, Runnera a Diondru jsem naprosto nenáviděla. Každý se choval vyloženě nechutně a stupidně. Na konci jsem si sice řekla, že ten příběh vlastně byl docela dobrý, ale ty debilně smýšlející postavy!!!

DarlaS
12.10.2017 1 z 5

Komentáře normálně nepíšu, ale tady mi to nedá...Knihu jsem dočetla jen díky tomu, že jsem přeskočila tak polovinu stran, protože autorka opravdu popisuje do detailu věci, které jsou nudné, nezajímavé a děj nemá díky tomu žádný spád. Druhou věcí, která mě vyloženě iritovala bylo slovo satan nebo ďábel, které se vyskytovalo v podstatě na každé stránce...Za mě Zmizelá ano, Temné kouty ani náhodou ne...

Suziella
04.10.2017 1 z 5

Nejhorší z jejích 3 knih. Prolétávala jsem ji očima a trpěla s každou otočenou stránkou, nasadit teenagery k takovým zvrácenostem, to mi přišlo příliš nadsazené (možná jim přidat několik let, ale takto..). Námět, satanismus a vraždy, mohl být skvěle využit a lépe zasazen. Řadím mezi nevydařené knihy.

marara
18.09.2017 4 z 5

Už několikrát jsem se zařekla, že budu méně číst detektivky a thrillery, protože je tam příliš mnoho násií a zla, ale neodolala jsem. Násilí je tam opravdu moc. Už od prvních stránek známe podrobnosti vyvraždění Libbyiny rodiny, navíc samotná třicetiletá Libby je ponurá a depresivní. Všechno to ale vyváží autorčin svižný styl psaní, schopnost držet čtenáře v napětí do posledních stránek, překvapivé zvraty. Zajímalo mě téma viny, svědomí, vliv špatných rozhodnutí a chyb z mládí na pozdější životy hrdinů. Jen mi chybělo hlubší seznámení s Lylem, který Libby přivedl do Vražedného klubu a přiměl ji, aby přišla minulosti na kloub.

bara1447
11.09.2017

Knihu nebudu hodnotit hvězdičkami jelikož jsem jí nedočetla, nebylo by to fér. Velmi těžce jsem se prokousala do poloviny, ale ani tam jsem se nedokázala pořádně začíst, příběh mě ničím nezaujal. Zajímalo mě ale kdo to udělal, tak jsem se koukla na film, a asi jsem ráda, že jsem se netrápila s dočítáním knihy.

Veronika33
10.09.2017 4 z 5

Kniha ma veľmi bavila, knihy od autorky sa mi páčili všetky. Veľmi zaujímavý námet aj postavy. Odporúčam všetkým, ktorých zaujíma tento žáner, super!!

Karin_w
09.09.2017 5 z 5

Pro mě osobně favorit mezi třemi knihami této autorky, líbilo se mi že hlavní postavy nebyli žádní ideálové, žádné dokonalé charaktery... postupné prolínání současnosti s osudným dnem bylo skvělé a záverečné ohalení co se ten den stalo naprosto brilantní, za mě perfektní kniha :-)

simika
07.09.2017 5 z 5

Jedna z nejmrazivějších knih, kterou jsem četla. Hlavně reminiscence do minulosti... Úplně jsem měla pocit, že jsem tam s nimi, v tom ponurém rozpadajícím se statku, plným beznaděje a smutku....
Nejlepší autorčina knížka, s filmem se to nedá srovnat. Opět platí, že film je velmi zkratkovitý výtažek z knihy, v tomhle případě ani náhodou film nezachycuje atmosféru a děj tak, jak vyplývá z knihy. A to Charlize Theron miluju!
Knihu rozhodně doporučuji.