Teória lásky
Ali Hazelwood
Teoretická fyzička Elsie Hannawayová cez deň vyučuje termodynamiku a po večeroch pracuje ako falošná priateľka, aby si prilepšila. Jack Smith, brat jej obľúbeného klienta, je experimentálny fyzik, ktorý zničil kariéru jej mentora a podkopal povesť všetkých teoretikov. A práve on sedí v prijímacej komisii na MIT, kam sa Elsie túži dostať. Elsie je pripravená na totálnu vojnu, ale zisťuje, že keď je s ním, nemusí sa hrať na nikoho iného. Bude Jack tým, pri kom uvedie do praxe svoje teórie o láske?... celý text
Literatura světová Pro ženy
Vydáno: 2024 , LindeniOriginální název:
Love, Theoretically, 2023
více info...
Přidat komentář
Další kniha od autorky románů ze zajímavých prostředí. Přiznám se, že už mě ulovila, což znamená, že si žádnou její knihu nenechám ujít. Líbi se mi vždy zajímavé téma a chytré a sympatické hrdinky a jak se vžfy nakonec ukáže, tak také čestní hrdinové a to já můžu. Navíc se kniha od knihy zlepšuje i chemie postav a přidávají se papričky a mě to prostě baví. Tahle kniha zatím za mě nej z toho co v Česku od ní vyšlo.
Toto mě nebavilo tolik jako Hypotéza. Půlku knihy jsem tak nějak přelouskala ani nevím jak. V té další už jsem se bavila. Jack byl opravdu vnímavý a Elsie byla fajn.
Celkový dojem byl průměrný.
Předvídatelné? Ano. Nic jiného ale od tohoto typu knih nečekám. Každopádně jsem si příběh velice užila. Humor a láska. Nesmrtelná kombinace. :-)
Příjemná romantika z vědeckého prostředí, která se opět většinou dobře četla. Ale pár stránek jsem tentokrát jen tak přeskákala. Elsie mi byla moc sympatická, Jack už trochu méně.
Romantika, vášeň, vzrušení - to autorka umí opravdu dobře. Občas se mi ale zdálo, že se příliš tlačí na pilu a ždíme se z toho více, než je potřeba.
Miluju Ali Hazelwood! Miluju Ali Hazelwood! Miluju Ali Hazelwood!
Touto knihou mi definitivně potvrdila, že patří mezi mé TOP autorky. Teorie lásky mě vtáhla od první stránky a já se nemohla odtrhnout.
Hlavní hrdinka Elsie je vědkyně – chytrá, ale uvnitř plná nejistot. Na první pohled působí sebevědomě, ale bojuje s obavami, strachem z odmítnutí a navíc řeší zdravotní i finanční problémy. Její vývoj je úžasně napsaný – od nesebevědomé dívky, co se bojí ukázat svou pravou tvář, až k ženě, která si začne věřit.
A Jack ? Přísný, charismatický, trochu tajemný, ale zároveň něžný a milý, když na to přijde. Chemie mezi Elsie a Jackem je dokonalá. Jejich příběh krásně graduje, a i když tam najdete romantická klišé, působí to přirozeně.
Autorka výborně pracuje s akademickým prostředím, které jí je hodně blízké. Vše je skvěle vybalancované!
Teorie lásky je nejen romantická, ale i chytrá a zábavná kniha, kterou doporučuji všem, kdo milují promyšlené romance s inteligentními hrdiny.
Ali je úžasná a vypadá, že mě vytáhla z obrovské čtecí krize. Tahle kniha se ji opět totiž povedla a já marně přemýšlím, jestli ji dát před Hypotézu lásky nebo těsně za ní. Opět vědecké prostředí a opět neodolatelný hlavní hrdina, tentokrát v blonďatém provedení.
Nevím, jak to Ali dělá, ale její knihy mi opravdu sedí, takže jdu rychle na její další novinku
Z počátku jsem se nějak nemohla začíst. Ale potom už to bylo fajn čtení :-)
Taková pohodová oddechovka. :)
Takže nedalo mi to a musela jsem si přečíst další knihu od Ali a zjistila jsem, že volně navazuje na Hypotézu lásky.
Nevím, jak to autorka dělá, ale kniha má stejný koncept jako Hypotéza lásky a také se odehrává v prostředí vědy, ale zápletka je originální a dokonce bych řekla, že je možná i o chlup lepší než v HL. Dokonce, jak dokáže vykreslit povahy postav Elsie a Jacka je naprosto úžasné a svěží. Jako by i k vykreslení postav obou hrdinů přistupovala vědecky :-))
To je moje nová závislost a jsem opravdu ráda, že jsem na Ali narazila, protože autorka pojala romanci originálně a vtipně a já to miluji!
Ali Hazelwood už si u nás získala mraky čtenářů, a já samozřejmě nejsem pozadu! Teorie lásky je moje třetí přečtená kniha od ní, doma na mě ještě čeká Šach a mat. Teorie lásky jsem vzala jako takovou jistotu, u které si odpočinu a zároveň se pobavím.
.
Po Hypotéze lásky a Hlavě plné lásky jsem si říkala, že další podobná kniha z akademického prostředí mě nebude bavit. Máme tu Elsie, která chce získat práci svých snů, ale místo toho má rozdělaný rukopis a dvě práce, které nestojí za nic. A jako záporáka je tu Jack Smith. Okouzlující a já si ho hned zamilovala. To u Elsie říct nemůžu, dlouho mi trvalo, než jsem si na ní zvykla. Oba jsou fyzici, ale jeden je ta straně experimentální fyziky a druhý je teoretik. Ta rivalita je prostě daná.
.
Tahle romantická komedie mi nejdříve moc rychle neutíkala, ale když se Elsie dala do "boje" s Jackem, už to šlo rychle. Kromě předvídatelné romantické linky je tu ale i dost vedlejších linek a zvratů, které příběh oživili.
.
Kromě romantiky a akademického prostředí tu najdete ale i velkou dávku humoru. Třeba Jackova babička je úplně perfektní!
.
V knize byly drobnosti, které mi úplně neseděly a nedávaly smysl. Zároveň ale oceňuji začlenění nemoci u hlavní hrdinky, což knize dalo nový rozměr.
.
Teorie lásky nebyla špatná, ale za mě to na Hypotézu lásky a Hlavu plnou lásky nemělo. Pokud si ale chcete odpočinout a pobavit se, tohle by nemuselo být špatné!
Teorie lásky. Kniha, která vám dá přesně to co slibuje. Ale možná trošku jinak, než čekáte.
Dostali jsme zde další romantiku v poměrně netradičním prostředí, zejména pro tento žánr. Knize to ale přidává na atraktivitě.
Sledujeme zde Elsie, teoretickou fyzičku, jež se snaží prosadit ve vědeckém prostředí. Osobně jsem si na Elsie musela chvíli zvykat. Přišla mi trochu moc potrhlá, hodně tvrdohlavá, neschopná kompromisu a celkově na mě ze začátku působila dost nesympaticky. Postupem času jsem ji však pochopila a oblíbila si to, jak je to osobitá hrdinka.
Druhého hlavního hrdinu knihy Jacka jsem ze začátku úplně chápala. A pak jsem si ho velice oblíbila. I když je to zase takový ten typický boy takových knih, tedy hora svalů, dva metry, vypadá drsně, ale v podstatě je to plyšáček.
Vedlejší postavy jsou v tomto příběhu velmi upozaděny a ani se jich tu nevyskytuje takové velké množství jako v jiných autorčiných knihách. Nebo alespoň ne takových, které si zapamatujete. Ty co ale poznáte jsou fajnové charaktery, u kterých vás bude mrzet, že o nich nevíte víc. A také zde máme malé cameo Adam a Olive z Hypotézy lásky, což je jednoznačné plus.
Co se příběhu týče, čte se rychle, je přehledný a poměrně přímočarý. Romantická linka je předvídatelná, ale má přesně ten vibe, že i když tušíte jak to skončí, musíte to dočíst až do konce. Ostatní linky v příběhu spíše nejsou, výjimkou je možná to, jak Elsie hledá sama sebe, která je ale téměř paralelní právě s romantickou linkou.
Pokud tedy hledáte milou romantiku z neokoukaného prostředí, plnou fajn postav s uvěřitelným charakterovým posunem hlavní postavy, Teorii lásky nedokážete odložit.
Dokonalé, krásné, úžasné!!! Sice předvídatelné, ale i to na knížkách od Ali zbožňuju!
Jediné jedno malinkaté mínus je aplikace Faux, která mi do příběhu vůbec nesedí a asi by se to dalo vymyslet jinak, ale co už, to je tak zanedbatelné, že mě na to ani nenapadlo nějak víc myslet.
**********
Ali Hazelwood je pro mě příkladem toho, že lze napsat několik knih podle úplně stejné šablony, ale i tak bude každá svým způsobem jedinečná a zábavná. Nebo alespoň mě to i napotřetí neskutečně bavilo a ráda uvítám i další knihy z tohoto prostředí, jestli se autorka rozhodne je napsat.
Oba hlavní hrdinové i vedlejší postavy mě bavily, chemie fungovala na jedničku, o humorné situace není nouze a použité popkulturní narážky jsou trefné a zároveň je jich tak akorát, abyste nebyli přehlcení nebo zmatení. Jak už jsme zvyklí z předchozích knih, opět se tu objevuje problematika diskriminace žen ve vědě a také nízkých platů vědeckých pracovníků. Hlavní hrdinka navíc trpí cukrovkou, takže můžeme trochu nahlédnout do života lidí s tímto onemocněním.
Objevují se tady i (ať už přímo nebo jsou o nich zmínky) postavy z předchozích dílů, což mě potěšilo a bylo to skvělé zpestření.
V rámci žánru romantické komedie nemám vůbec co vytknout.
Život vždycky nedopadá tak, jak chcete...
ELSIE, která má mnoho tváří.
JACK, který je všechny vidí.
TEORETICKÁ FYZIKA.
EXPERIMENTÁLNÍ FYZIKA.
A jeden článek.
Krásné. Vtipné. Něžné. Romantické. Víte, jak to skončí. Ale nevadí vám to. Protože - je to prostě skvělé!
Příběh o jedné teoretické fyzičce, jejím mentorovi, jednom pohovoru a spoustě nedorozumění. Příběh o lžích, manipulaci, zradě a zklamání. Ale také o přátelství, něze, lásce a naději. O kráse všedních chvil. O touze poznání. O tom, že když to člověk nevzdá, dojde tam, kde má být...
Můžeš být celý můj svět, když mi to dovolíš...
SNIVÉ. ÚŽASNÉ. ODDECHOVÉ.
Zatím nejlepší, co jsem od této autorky četla. Pravděpodobně přečtu ještě jednou :) Hlavní hrdinka je tradičně vtipná, trochu bláznivá. Hlavní hrdina je morous, ze kterého se vyloupne pan Božský....jak jinak. Přestože je to pořád stejné, stejně mě to baví. Ali Hazelwood prostě umí a určitě to není poslední kniha od ní, po které šáhnu.
„Doktorko Hannawayová, jdete pozdě." Řekne to, jako by na mě čekal. Jako by celou dobu, kdy jsme byli každý jinde, strávil představami, jak mě bude zase popichovat. Jako bych byla tím prvním, nač myslí, a tím posledním, nač by mohl zapomenout. Než se stačím ovládnout, vykročím mu vstříc, vytáhnu se na špičky, políbím ho na rty a usměju se proti jeho ústům.
Miluju její knihy.Hodně jsem se bavila. Taková romantická komedie,která stojí ta to. I když to vypadá,že je to od nenávisti k lásce. Není to zas tak 100%. Jacka sem si zamilovala a nejen já.
Autorovy další knížky
2023 | Hypotéza lásky |
2023 | Hlava plná lásky |
2024 | Šach a mat |
2024 | Teorie lásky |
2024 | Nevěsta |
Další romantika z akademického prostředí od Ali Hazelwoodové. Ze všech dosavadních dílů mě tento zaujal nejméně. Příběh jako takový mě moc nebavil, cca v půlce se trochu vylepšil a čtení lépe utíkalo. Sečteno podtrženo hodnotím na 3/5.