Hrej férově

Hrej férově
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/226904/bmid_hrej-ferove-226904.jpg 4 448 448

The Game série

Abbi Jenkinsová už ani nedoufala, že by někdy opustila zdi ústavu pro duševně choré, kde musela strávit celý poslední rok. Že se jí to povedlo, však neznamená, že by zapomněla, co všechno jí Pearce provedl. Moc dobře ví, že jedinou šancí, jak se vyrovnat s depresemi, které jí každý den ničí mysl, je balet, který je pro ni víc než jen pouhým koníčkem. Balet na prestižní umělecké škole Juilliard v New Yorku je tím jediným, co jí dává touhu žít. Něco, k čemu se může upnout. Blake Smith opustil Londýn z jednoho jediného důvodu, a to i přesto, že nikdy nechtěl utíkat před bolestnou minulostí. Po příjezdu do New Yorku je plně odhodlaný, že splní slib, který dal sestře a dostane se na Juilliard. Nikdy však nepředpokládal, že potká Abbi – dívku, jejíž oči jsou plné smutku a utrpení. Utrpení, jaké on sám dobře zná. Každá hodina, kterou spolu stráví, je sbližuje víc a víc... Čím více se dozvídají o své minulosti, tím více se musí ptát sami sebe, zda existuje ještě něco, co by je mohlo zachránit…... celý text

Samira
28.09.2015 4 z 5

Velmi pěkný díl série, podle očekávání nijak odpočinkový, ale za to plný naděje v závěru. Autorka do něj vložila velkou část sebe, protože se jí téma osobně dotýkalo a je to opravdu znát. Na relax bych ho asi úplně nevolila, ale milá ústřední dvojice stojí za to, aby se jejich příběh četl.

Marty19
22.09.2015 5 z 5

Podlé mého názoru tahle kniha, byla asi druhá nejlepší kniha od Emmy Hart. V knize, bylo hodně emocí jak Abbi pocity z toho co se v jejím životě událo a city k Blakovi a Blakea city k Abbi a vzpomínky na jeho milovanou sestru Tori. Hlavním tématem knihy podle mého názoru bylo asi to, že i člověk jako Abbi, který si prošel peklem dokáže najít v sobě světlo a poprat se stým a častečně na zlo zapomenout. Díky Blakovi našla světlo. Příběh mě hodně zaujal a těším se až si dám rereading :DDDDDDDD

Haňulec
27.08.2015 5 z 5

Velmi poutavý, čtivý příběh, který vás velmi zasáhne. Velmi sem litovali Abbi, čím vším si musela s NÍM projít. A velmi jsem obdivovala Blakea, který zvládl jak svou bolest, tak i její. Nelituji, že jsem si knihu přečetla, možná se k ní někdy vrátím. Určitě doporučuji, opravdu stojí za přečtení :-)

Karolína18
09.07.2015 3 z 5

Oproti předešlým dvěma dílům této série se autorka výrazně zlepšila. Konečně se to dalo číst i bez věčného přemlouvání. Avšak po dočtení jsem si také oddechla. Možná to bylo tématem, které mi není moc blízké, anebo jsem podobných knih přečetla už příliš mnoho na to, aby mě mohly hlouběji zaujmout. Zkrátka jsem zde nenašla nic nového, a proto si nemyslím, že si Hrej férově přečtu ještě někdy znovu.

Mozkovna
15.06.2015 5 z 5

Rozhodně nejlepší díl celé série. Měla jsem pocit, jako by to ani nepsala autorka předešlých dvou knih. Naprosto mě to uchvátilo, tanec miluju a téma sebepoškozování mi není cizí (ne že bych se s tím setkala nebo znala někoho, kdo se takhle mučí, ale zkrátka mě to zajímá), takže tohle přesně pro mě. Taky se mi moc líbí, jak autorka prolíná všechny knihy do sebe. Tady jsme sledovali příěh Abbi, ale objevila se tu i Maddie a Braden z prvního dílu (a ta scéna s nimi byla neuvěřitelně vtipná), za což přičítám autorce velké plus. Moc se těším na další díl s Kylem. :)

*Táňa*
16.05.2015 3 z 5

Uff, konečně dočteno. Popravdě si nemyslím, že by to byl nejlepší díl ze série, jak jsem už mnohokrát četla. Byl to slabší průměr. Kniha mě moc neoslnila a při čtení jsem se nudila.

jitka7
02.05.2015 4 z 5

Nejlepší z téhle série. Nic není přehnané. Pro mě rozporuplná kniha plná pocitů a citů. V jednu chvíli je to vtipné, uvolněné, hravé a pak najednou depresivní, sebedestruktivní. Obě postavy dobře popsané. Moc se mi kniha líbila.

NikinkaFantasy
04.04.2015 5 z 5

Rozdíl mezi tímto dílem a dílem prvním je stejně propastný jako rozdíl mezi vesnicí a New Yorkem. Nebudu tu porovnávat i druhý díl, jelikož s ním jsem ještě neměla tu čest, a tak jsem ráda, že tyto dva příběhy na sebe nenavazují. :-) Zpátky k předchozí větě: Teď tu nemluvím o kvalitě, jelikož ta je úžasná jako vždy, mluvím tu o příběhu. Který hlavně závisí na charakteru postav, jelikož jak je Hrej hráčem rázné, tak je Hrej férově milé, křehké a občas i traumatizující počtení. A Abbi s Blakem mají přece jen o ždibeček větší kouzlo než první díl. Krásná knížka. Snad se jednou dostanu i ke druhému dílu. :-)

Nikolka001
03.04.2015 4 z 5

Dle mého názoru je Hrej férově zatím nejlepším dílem této série. Abbi přináší čtenáři neuvěřitelný příběh plný bolesti, zoufalství, prohry, boje a znovu objevení světla. Velice poutavý příběh zanechá ve čtenáři rozporuplné pocity a je mu velkou inspirací. Za mě rozhodně doporučuji! :)

Lenka.Vílka
23.02.2015 3 z 5

Tenhle dil je jiny nez ty dva predchozi. Nebudu to tajit, jsem rada, ze me prvni dil neodradil tak moc a ze jsem se nakonec dostala ke trojce, ktera se mi libila nejvic.
Jestli nekomu vadilo, ze predchozi dily byly jenom o sexu a kleni, tenhle si zamiluje. Popisy sexualnich scen vystridaly popisy emoci a slovo fuck nahradilo bloody (necetla jsem original, odhaduji podle prekladu). Pro me absence sprostych slov bylo castecne minus. Kazdy mluvi sproste. I sexy Britove. Presto jsem byla prekvapena, ze me kniha dostala, to jsem po predeslych zkusenostech s autorkou necekala. Jenze...neni to moje prvni setkani s tematem, takze nedokazu byt prehnane nadsena. Pro me prumer a prekvapeni.

Charmedka
22.02.2015 5 z 5

Dějově je kniha hodně jednoduchá, ale to ostatně i dvě předchozí. Rozhodně žádné náročné čtení, u kterého musíte přemýšlet. Náročné je možná psychicky. Depresivní stavy Abbi jsou opravdu bravurně popsány, kolikrát jsem měla až husí kůži. Když na Abbi přišla deprese, nemohla jsem se od knihy odtrhnout, četla jsem téměř se zatajeným dechem. To samé, když popisovala minulost, stavy, které jí nutily se řezat a nutkání, které kolikrát pociťuje i teď. Popis jejích emocí, strachu a depresí Emma Hart vystihla dokonale. Zatím nejlepší díl a jedna z nejlepších knih.

warca
21.02.2015 4 z 5

Tenhle díl byl z celé série nejlepší

ciniminisek
15.02.2015 3 z 5

Třebaže jsou příběhy jiné, autorky podpis je tu znatelný. Jak jsem již zmínila, je to právě čtivost, dále také vtipné hlášky, ale především střídající se kapitoly hlavních hrdinů.

Tento titul má mnoho svých poprvé, ale jedno mě překvapilo snad nejvíce. Autorka tentokrát vynechala milostné scény a sexuální hrátky a dokázala tím, že ona bez toho psát umí a také, že čtenář to k pravému prožitku knihy nepotřebuje. Čtenář o ně nebude ochuzen úplně, ale také bude vděčný, že jich není přehršel. Emma Hart zkrátka ví, co se k ději skvěle hodí.

malazluta
29.01.2015 3 z 5

Z tohoto dílu jsem poněkud rozpačitá, přiznávám, že jsem se u něj nudila.

HankaL
12.01.2015 5 z 5

Knížka prostě super, přečteno na jeden zátah. Snad není ani co víc napsat...

DendaRA
25.12.2014 5 z 5

Tenhle díl mě zatím z celé série zaujal nejvíc. Měla jsem pocit, že oproti předchozím knihám, je děj zajímavější a lépe napsaný - víc procítěnější. Nejvíc se mi líbily části s Abbi - to, jak úžasně byly napsány a vystihovaly každou její myšlenku, a samozřejmě vtipné hlášky mezi Abbi a Blakem :-)

MisuleB
17.12.2014 5 z 5

Supr. Knihu jsem v podstatě už četla po druhé, předtím o prázdninách v originále a pořád mi přijde dobrá. Tak nějak se nemůžu rozhodnout, jestli se mi víc líbila jednička nebo tahle. Jednička měla spoustu super hlášek, tahle mi připadala víc reálná, něco, co se může běžně stát; víc psaná "do hloubky". ;) Každopádně Blake: :3 a taky se mi hrozně líbilo, že se objevili Maddie s Bradenem, i když jen na skok.

Beni
08.11.2014 5 z 5

Jak jinak... prostě úžasné.. tahle série mě velice baví... Dost se mi líbilo, že Blake je o něco starší než ostatní postavy z předchozích dílů... prostě super.. nemohu se dočkat posledního (bohužel) dílu...

Adele02
08.11.2014 3 z 5

Tak tohle bylo úplně jiné kafe, než na co jsem od Emmy Hart zvyklá. Pořádná romantická scéna až na konci? Když to srovnám s Hrej hráčem... :D Jen mě mrzí ten překlad, protože v češtině nevyzní ten skvělý rozdíl mezi britskou a americkou angličtinou. Jednou to dám v originále, a to se teprve budu bavit. :D

shey
03.11.2014 3 z 5

Na třetím dílu autorky je znát posun k lepšímu...ale nemůžu si pomoc, pořád tomu něco chybí :/ Je tak na 3,5 *