Tomáš a jeho přátelé - Voláme všechny mašinky!

Tomáš a jeho přátelé - Voláme všechny mašinky!
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197373/tomas-a-jeho-pratele-volame-vsechny-197373.jpg 4 2 2

Podle televizního seriálu o lokomotivě Tomášovi. Na Sodoru se staví nové letiště, ale parní i dieselové mašinky se hádají, místo aby pracovaly. Když Sodor zasáhne velká bouře, zdá se, že otevření letiště se bude muset odložit. Dokáže Tomáš přesvědčit parní i dieselové mašinky, aby spolupracovaly a všechno včas opravily?

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky a bajky
Vydáno: , Egmont (ČR)

Calling all engines! , 2009

Metla
04.05.2019 3 z 5

Nelíbí se mi výtvarná stránka, osobně mi ty 3D ksichty mašinek přijdou odpudivé, ale budiž, nejsem ani omylem cílová skupina. Horší je, že to byl porod i na předčítání: zápletka o lejnu a ještě mizerně napsaná. Zkratkovité, divně poskládané věty, kdy předškolní svišť nemá tušení, o čem to je, zatímco dospělák trpí a snaží se marně textu dodat nějaký švih. Přidanou hodnotu tvoří alespoň informace o vlacích (např. rozdíly mezi parními a dieselovými lokomotivami).
U mne si mašinka Tomáš vyhoukala stěží dvě hvězdy, nicméně cácorka má ráda vlaky, tak s ohledem na její názor přiložím do kotle i potřetí.