Údolie

Údolie
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500762/bmid_udolie-m2d-500762.jpg 4 991 991

Martin Servaz série

Martin Servaz, policajný vyšetrovateľ, momentálne postavený mimo služby, dostane uprostred noci naliehavý telefonát. Marianne, jeho dávna láska nezvestná osem rokov, ho zúfalo žiada o pomoc. Suspendovaný vyšetrovateľ nesmie konať oficiálne, začne ju teda hľadať v hlbokých lesoch Aiguesvives na vlastnú päsť. Uviazne v údolí odrezanom od sveta, kde sa náhle odohrá séria brutálnych vrážd. Obete zomierali krutou, trýznivou smrťou, rituálne znaky týchto zločinov poukazovali na pomstu. Ale za čo? Kto ich vykonal? A prečo sa uprostred tejto hrôzy ocitla Marianne, matka jeho dieťaťa? Zúfalý Servaz riskuje vlastný život, aby ju zachránil, a keď mu smrť dýchne do tváre, náhle pochopí…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Lindeni

La Vallée, 2020

Siwan
13.07.2023 3 z 5

No, tak se konečně uzavřely určité otázky z minulých dílů, ale přiznám se, že překombinovanost děje a vyústění mě nenadchlo. Prostředí je samozřejmě opět zajímavé, schopnost autora vylíčit barvitě charaktery postav taky. Ale nějak to celé působí nedotaženě. Nemůžu se srovnat s tím, že by k tomuhle došlo. A i když rozumím tomu, že se autor snažil reflektovat společenské problémy ve své knize na tempu i ději to moc nepřidávalo. Nemám u Miniera problém s dlouhými pasážemi, kdy se postavy zamýšlí nad stavem duše a světa, ale tady to bylo jako by příběh byl pozadím společenského románu. Ve výsledku mě to nebavilo a ani s koncem jsem se nedokázala srovnat.

HollyUndead
30.06.2023 5 z 5

Šestý díl mé oblíbené série o majorovi/kapitánovi Servazovi se opravdu povedl! Kniha mi nedala spát, dokud jsem ji nedočetl. Autor čtenáře vrátil do horské oblasti Pyrenejí. A autor nás vrátil nejen do Pyrenejí, ale i do minulosti a konečně vyřešil několik nezodpovězených otázek z předchozích dílů. Velice jsem kvitoval i návrat Irene Zieglerové. Servaz se vyvíjí s každým dílem, což také podporuje dynamičnost celé série. Sice má teda dost tuhý kořínek, nad čímž můj rozum občas tápe, ale je to fikce, takže je třeba to přijímat tak, jak to je popsáno.

Autor se snaží také předat i nějaké myšlenky o společnosti, o práci policie, o současném dění, což je, koneckonců, často cílem spisovatelů - předat nějaké hodnoty svým čtenářům, přestože ti s nimi mohou či nemusí souhlasit. Já tento trend autora podporuji a líbí se mi, že má k tomuto odvahu, byť ne se vším, o čem Minier píše, plně souhlasím. Jsem zvědavý na zatím poslední díl série (Lov).

tinka1974
08.06.2023 5 z 5

Tahle série se opravdu díl od dílu lepší. Martin se přes své průšvihy posouvá v životě dál. Opět pátrá po vrahovi jako pozorovatel, protože je znovu mimo službu. Vrací se Iren ale i Marion a jejich osudy se odhaluji. Pachatelé vražd a pohnutky k ním, klobouk dolů tohle vymyslet. A co mě opravdu dostalo jsou poslední dvě kapitoly. Poslouchala jsem jako audio a tyto dvě jsem si pouštěla několikrát. Martin jde opravdu do sebe a jeho řeč k jednomu pachateli (abych neprozradila, kdo to je) je opravdu obdivuhodná a plná mouder. Na druhou stranu od prvního dílu uběhlo devět?? let a z Martina se stává padesátník čekatel, tak aby také ne.

postrach
26.05.2023 5 z 5

Dlouhá kniha.Povedený díl.Ten konec stojí zato.Zbývá mi přečíst poslední kniha a zatím asi poslední díl série.

Dajine
08.04.2023 5 z 5

Opět dobré čtení, příběh pokračuje.

Irika
31.03.2023 5 z 5

Jako vždy, ani tentokrát Minier nezklamal. Dlouho jsem na tento díl čekala, takže už si bohužel nepamatuji všechny detaily a souvislosti, ale i tak byla kniha skvělý zážitek a moc příjemné a poutavé čtení.

March
24.02.2023 3 z 5

Nadšení se u mě nekoná. Několikatá kniha od autora, ale tahle mě tedy nenadchla...konec překombinovaný, jak psala většina, ale více mi vadilo zdlouhavé popisování určitých pasáží, chvilkami nezáživné, děj mě také nezaujal...

kob
17.02.2023 4 z 5

Příběh je tak přeplněný dramatickým dějem, že jsem z toho měla chvílemi zamotanou hlavu. Kdybych nečetla předešlé knihy série, asi bych se těžko orientovala.

Denisa232623
31.01.2023 4 z 5

Nemohu napsat nic jiného než jen zas a opět chválu. Další případ s Martinem Servazem, který vás úplně vtáhne do děje. Místy je příběh možná trochu zdlouhavý, ale oceňuji podrobný popis i všeho ostatního. Jednu hvězdu srážím za závěr, protože ten byl dost překombinovaný a dost nereálný. Jsem zvyklá, že v Minierových knihách je spousta nereálných věcí a vlastně je to i to, co mě na jeho knihách baví, ale tohle už bylo trochu moc. Nicméně kniha jako celek výborná a já určitě doporučuji dál pro všechny příznivce BM.

Mrňous1
19.01.2023 5 z 5

Tak opět výborný Minier. Konečně se někam posunul děj s Marienne, která mě štve od první chvíle, kdy se v knize objevila. Dle mého názoru přesný prototyp rozmazlené slečinky a hýčkané paničky. Taková ta situace, kdy máte o někom nějakou představu, ten člověk je už někdo úplně jiný, ale vy stále žijete v minulosti, v té své představě o něm. Jinak opět výborné charaktery postav, přesně zachycené společenské problémy a nešvary dnešní doby, krásný popis prostředí, stupňované napětí a tak můžu pokračovat. Doporučuji.

Mirek240
18.01.2023 5 z 5

Musim rict, ze se tato kniha velmi povedla, zajimava zapletka s desivym vyvrcholenim. Zaroven se autor posunul dal v puvodni dejove lince s Julianem. Zaroven vlastne nic neuzavrel, tak jsem zvedavy, kam budeme smerovat dal. Urcite doporucuji :)

nonaim
12.01.2023 5 z 5

Skvělé čtení, krásné popisy přírody, atmosféry i vykreslení postav. Děsivá, ale úžasná detektivka.

Miška74
06.01.2023 5 z 5

Opět skvělá knížka od Miniera s Martinem Servazem. Mě tahle série prostě baví. Dej je napínavý, plný zajímavých zápletek a dějových linek. Závěr je možná trochu víc překombinovaný, ale mě to prostě bavilo.

slyvuska
16.12.2022 5 z 5

Opet kvalitni Minier, on dokaze skvele vykreslit atmosferu, ze na ctenare pada tisen podobne, jako kdyby tam byl taky. Pred prectenim teto knohy to vsak vyzaduje precteni minimalne Mrazu a Kruhu, jinak neni sance se chytnout.

Lka
14.12.2022 5 z 5

Audiokniha :
Audioknihu jsem si opět užila. Byla plná zvratu a překvapení. Vůbec jsem se nenudila. Překvapující závěr i ohledně Marianne.

terimila
23.11.2022 4 z 5

Perfektně napsanej thriller, kterej jsem i navzdory délce zhltla během jednoho dne. Skvěle se to četlo, mělo to vše, co od servazovské série čekám - ponuré prostředí, drastické vraždy, perfektně vylíčenou atmosféru úzkosti a strachu, známé a fajn postavy.
Trošku mě udivovala Servazova nedovtipnost ohledně Mariannina telefonátu a pravý důvod telefonátu. Hrozně šroubovanej a překombinovanej mi přišel i samotnej závěr, odhalení a motivace k celému činu... těžko napsat víc, abych nespoilovala :) Ale ten závěr mi trošku mi polepil závěr z jinak perfektního čtenářského zážitku a srazil hodnocení o jednu hvězdu dolů. Nicméně to bylo dobré čtení, příznivcům Miniera můžu plně doporučit.

chamyl
29.10.2022 3 z 5

Zajímavý příběh v nevšedních kulisách s trochu šroubovaným navázáním na předchozí knihy, čímž se alespoň posouváme v osudech Marianne.
Minierovi lze díky důmyslnému konstruování Servazových příběhů odpustit určitou moralizující rozkecanost, ale to by na konci nemohl hlavní hrdiny zbavit jejich do té doby logického uvažování a pro "gradaci" je nechat udělat několik těžkou uvěřitelných kroků.
Škoda, nicméně se jedná o jeden z lepších příběhů francouzského majora.

Januli
27.10.2022 3 z 5

(SPOILER) Po dlouhé době setkání s Martinem a celkem uspokojivé. Vlastně jsme vyřešili záhadu předešlých dílů s Marianne,... V díle bylo více "dějů" které mě až tak moc nebavili, takže zbytečně protahující dej. Ale výjimečně mi nevadilo dlouhé popisování přírody či jiných věcí v knize.

Kudlanka03
03.09.2022 5 z 5

Tohle byl první díl, který jsem si koupila. Prostě byl v tý polici, kam už většina lidí nedosáhne a v té úrovni mám já oči :D
Levnější jsem měla Noc, protože byl potrhaný obal. Takže to prostě chceš. O Noci jsem psala na svém IG Z_te_lepsi_stranky, takže tam si dočtěte zbytek.
Co se týče Kruhu, byl hodně našlapanej. Líbí se mi víc dějových linií. Taky rozhovory s psycholožkou jsou super, jen moc nevidím záměr, že se s každou nějakou postavou Servaz vyspí, což mu samozřejmě mění úsudek, ale nejsem polda, neupouštím páru tímto způsobem, takže asi to tak prostě má.
Ale o čem to teda je? Jedno městečko v Pyrenejích je odříznutý od světa. Zával. No a kdo tam neskončí, že? Náš drahý Martin. Takže to, k čemu se pak schyluje, prostě nemá kdo zbrzdit. Ale kdo ty kluky ponoukal? Tak to si prostě musíte přečíst v Údolí, kde je to zkrátka nebezpečný úplně všude.
Díky této knize jsem se k Bernardovi dostala. A teď mám za sebou i Noc a Lov. Líbí se mi ty jednoslovné názvy a temné obálky. A taky to, že prostě něco o Martinovi víme, že nežijeme jen v terénu, že má i osobní život. Zrovna v jeho případě dost propletený osobní i pracovní život, ale to už je asi na další recenzi u jiné knihy.
Kdo tvrdí, že je Minier zdlouhavý, nudný, že je zatěžkán situací v současné Francii, pak ano. Chápu, že řešit afroameričany, covid a další současný témata je vopruz v knihách, ale autoři zkrátka používají knihy k tomu, aby se z toho vypsali, aby z hlavy vyhnaly všechny ty myšlenky. Jako třeba Patrik Hartl, jeho knihy nejsou vůbec optimistický, až na moje oblíbený Okamžiky štěstí a proč? Protože píše o tom, čeho se nejvíc bojí. Tím se se svými strachy vyrovnává.
Navíc oceňuju to, že tyto knihy nemají 300 stran, ale i 2x tolik. Nemám to pak jako půl sousta ke kávě, ale třeba na tři dny. A když to mě trvá tři dny přečíst, čest autorovi, který se s tím píše asi dýl, než tři dny, že?
Závěrem prostě to, že na Miniera mi nesahejte :D
Čau

mazlak
22.08.2022 5 z 5

Opět naprosto skvělá kniha. Příběh je opět napínavý do posledního řádku a o překvapení tu taky není nouze. Vůbec ten zlom při označení vraha.
Autora si dávám do oblíbených a ihned sahám po dalším dílu. Již nyní věřím, že opět nezklame.