Vážka

Vážka
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225312/mid_vazka-eb4-225312.jpg 4 749 749

Lyse-Rose alebo Emilie? Kto je vlastne trojmesačné bábätko, ktoré sa ako jediné zachránilo pri havárii lietadla? Komu Vážka, ako dievčatko nazvali novinári, patrí, o to sa sporia dve rodiny, jedna bohatá, druhá chudobná. Zdá sa, že súkromný detektív po osemnástich rokoch pátrania našiel k tejto záhade kľúč. Jeho telo však našli s prestrelenou hruďou a na nepoznanie spálenou tvárou. No zostal po ňom denník s podrobným opisom pátrania. Príbeh čitateľa vtiahne do deja, ktorý sa odvíja od Vrchu hrôzy v pohorí Jura a napínavo pokračuje cez prestížnu parížsku štvrť Butte-aux-Cailles až po robotnícky Dieppe. Šokujúce rozuzlenie je dielom náhody alebo niekto už od začiatku príbehu manipuluje so všetkými účastníkmi tejto drámy?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Motto

Un avion sans elle , 2012

fayne
09.02.2018 5 z 5

Genialni pribeh. Clovek by si rekl - to nevymyslis, ale evidentne to jde. Je to tak promyslene do kazdeho detailu, vse propojene a napinave az do konce. 5* je malo!

Moni1005
27.01.2018 5 z 5

Velmi dobře a čtivě napsaná detektivka, rozuzlení až v závěru. Parádní

helenn
27.01.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila , čtivá, příběh vtáhne, některé postavy mi neseděly, rozuzlení překvapivé.

mousegun
25.01.2018 3 z 5

Vypraveni deje je zcasti pomoci deniku vysetrovatele a jeho styl mi nesedel. Ale pak to vsechno nakonec do sebe zapadlo, proc mi nebyl sympaticky a pribeh mel prekvapivy zaver.

Radunnie
18.01.2018 1 z 5

Po 110 stránkách útrpného louskání textu jsem musela knihu odložit.
Po vcelku zajímavém úvodu jsem očekávala napětí, kvalitní příběh a originální vypravěčský styl, bohužel jsem postrádala v podstatě vše, co by podle mého měla dobrá kniha obsahovat. Přímočarý styl psaní mi vůbec nesedl, spíše oceňuji autory, kteří nechávají trochu prostoru čtenářově fantazii a jazyk využívají i jiným, obrazotvornějším způsobem. Rozuzlení jsem si přečetla jen pro zajímavost ze zahraničních stránek a... skutečně nelituji, že jsem to nedotáhla až do samotného závěru.
Ale proti gustu..., každopádně své fanoušky si, podle zdejších pozitivních komentářů, knížka našla, což je jedině dobře.

Miška.Miška
09.01.2018 3 z 5

Zajímavé a velmi čtivé.

HaHa11
08.01.2018 3 z 5

Od Vážky jsem čekala trochu (o dost) více. Nedávno přečtené Černé lekníny u mě aspirují na knihu roku, a proto jsem i do dalšího Bussiho díla vkládala velké naděje. Byla jsem zklamaná - zápletka nadějná, rozjezd obstojný, přibližování dvou časových linií slibné. Ale pak se to nějak prapodivně zkrabatí - podivíni, intrikáni, násilníci, zločinci a vrazi - ze všech stran vstupují do příběhu a snaží se v něm zanechat otisk. Trochu neuvěřiteně působí na konci 90. let dosud neodtajněná záhada, čí krev v sobě zachráněné dítě má (mlžení kolem výsledků testů DNA čtenář nemusí zkousnout). A rozuzlení - musím se pochlubit, ale na stopě jsem byla už v polovině knihy. Konec jak z červené knihovny, a proto za tři, ani o chlup lépe!

Evišťátko
28.12.2017 5 z 5

Velmi dobrý počin ! Napínavý příběh , takové psychologické drama či možná thriller, kde však netečou potoky krve. Možná se vám bude zdát, že místy jsou pasáže tam trošku naivní, zejména pak úryvky z deníku a budete si říkat: proboha, kdo by v reálném životě něco takového napsal! Ale nenechte se zmást!

alabra
30.10.2017 4 z 5

I druhá přečtená kniha od Bussyho se mi líbila. Má osobitý styl, úroveň detektivní záplety odpovídá věku hlavních hrdinů, zde je to věk náctiletých, sám autor se stylizuje do tohoto věku způsobem psaní, nechybí zasněnost, očekávání mládí, emoce, ostré hrany neobroušené zkušenostmi. Dobré počtení.

sarka45
30.10.2017 4 z 5

Zajímavá kniha, dobře se čte, svižný děj, zajímavé rozuzlení.

embi
08.10.2017 5 z 5

Líbila se mi. Pohltila, nepustila.

potika
06.10.2017 5 z 5

Nečekala jsem, že se mi bude nějak zvlášť líbit, ale je opravdu dobrá, určitě stojí za přečtení. Vykreslení charakterů u detektivky překvapivé...

Ramiel
26.09.2017 2 z 5

Rozuzlení perfektní, ale bohužel cesta k němu spíše trnitá. Chování postav pro mě ve většině případů nepochopitelné. Samotné pátrání spíše náhodné, než že by se opíralo o důkazy, což ale nebránilo tomu, udělat vždy to správné rozhodnutí, které vedlo k vytčenému cíli.

MonikaHos
15.09.2017 5 z 5

Skvělá, čtivá kniha, která když vás chytne, tak nepustí. Originální a nečekaný konec ji jen přidal na kvalitě. Doporučuji!

kika_
07.09.2017 5 z 5

Z knihy jsem nadšená. Napínavá od začátku do konce, příběh naprosto originální, výborně napsáno.

lucie2371
07.09.2017 3 z 5

Od knihy jsem čekala něco docela jiného a trochu mě zklamala :/ Závěr byl však překvapivý a nečekaný, proto dávám 3*

livana
01.09.2017 5 z 5

velice dobře zamotaný příběh.

Dadula118
20.08.2017 5 z 5

no,musím tedy napsat,že ač byl text pro mě trochu těžší,tak knížku jsem opravdu zhltla a závěr byl hodně nečekaný.za mě pět hvězdiček

85098211
19.08.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem si s sebou vzala na dovolenou do Itálie a musím přiznat, že jsem byla doslova nadšená! ;-) A právě z tohoto důvodu, že jsem se od knihy absolutně nemohla odtrhnout, dávám plný počet hvězdiček. Příběh je nejen napínavý, ale také strhující a zápletka originální a zajímavá. Kniha se mi opravdu moc líbila! ;-)

Melaanie
18.08.2017 5 z 5

Právě jsem tuto knihu dočetla a musím říct, že až na posledních stránkách mi bylo vše jasné. Celou dobu, co jsem knihu četla, jsem si říkala, tak kdo to teda je? Kniha se mi líbila a dobře se četla, při čtení rychle ubývala, jak byla čtivě napsaná.