Verity

Verity
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501130/bmid_verity-AOp-501130.jpg 4 3051 3051

Slávna spisovateľka Verity Crawfordová nedokáže po ťažkej autonehode dopísať svoju najúspešnejšiu knižnú sériu. Vydavateľstvo požiada o jej dokončenie málo známu autorku Lowen Ashleighovú, ktorá na pokraji svojej finančnej ruiny prijíma celoživotnú pracovnú ponuku. Prichádza do domu Crawfordovcov, aby si preštudovala a pretriedila roky Veritiných poznámok a nápadov v nádeji, že nájde dosť materiálu na napísanie knihy. V chaotickej pracovni nečakane odhalí Veritinu autobiografiu, ktorú nemal nikdy nikto čítať. Strana za stranou odhaľuje desivé tajomstvá, šokujúce priznania a spomienky. Pred Lowen sa zrazu objavuje celkom nová, desivá bytosť, temnejšia než samotné postavy z Veritiných trilerov. Kto v skutočnosti je Verity Crawfordová? A sú mrazivé tiene v dome naozaj len tieňmi? Psychologický triler s veľkou dávkou romantiky, posadnutosti a manipulácie... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Lindeni

Verity, 2018

michaela5515
23.02.2022 5 z 5

Colleen je moje oblíbená autorka. Tohle je trochu něco jiného, než na co jsem u ní zvyklá. Ale byla to bomba. Do poslední chvíle jsem nevěděla, co je vlastně pravda. Některé části dost drsné, ale rozhodně dobře čtivé.

katst
21.02.2022 5 z 5

Tak tako kniha mě naprosto pohltila. Nemohla jsem se od poslechu odtrhnout, musela jsem prostě vědět, co bude dál.
Děj má spád, je napínavý, každá z postav je svým způsobem nějak nevyrovnaná a člověk neví, co komu může či nemůže věřit. Každopádně ale musím říct, že jsem autorce hezky skočila na vějičku a díky stylu, jakým je kniha napsána, jsem jí věřila vše, co čtenáři podsouvala a kam ho naváděla, takže ke konci jsem byla lehce překvapená rozuzlením, přestože u knih tohoto typu zvrat vždy čekám.
Jediné, co bych trochu vytkla, je zbytečná přemíra erotických scén.
(audiokniha)

Nika151
20.02.2022 5 z 5

Pravda nebo lež je celkem trefný název, protože po přečtení se lze jen dohadovat, jaká z “osobností” Verity je ta pravá. Napínavé od začátku do konce, přečetla jsme během soboty. Děj je vyprávěn z pohledu Lowen, následně se přidají kapitoly z autobiografie Verity. Nečekala jsem, že bude obsahovat až tolik sexuálních pasáží. Moje první kniha od teto autorky a mohu jen doporučit. A strašidelné/mrazivé to bylo jen trošičku..nedoporučuji číst čerstvým maminkám.

Tynyton
20.02.2022 4 z 5

Po této knize jsem sáhla aniž bych tušila, že se bude žánrem jednat o thriller a musím říct, že jako thriller splnila naprosto svůj účel, protože při čtení jsem měla obrazně řečeno husí kůži. Možná jsem jen čekala trošku drsnější vyvrcholení a závěr.

dana8437
20.02.2022 5 z 5

Tohle byl masakr! Neskutečný… ze začátku jsem si říkala, tak tohle bude dlouhé… po pár desítkách stránek se už nedalo odtrhnout… a teď čemu má člověk věřit. Myslím si, že co člověk, to svůj názor. Neskutečně čtivé, je to už možná téměř 2 roky, co jsem tuhle knížku četla a stále ji mám v živé paměti, nevyšuměla… takže fakt wau efekt a doporučuji všem, kdo má rád psychothrillery! Určitě nebudete zklamaní!

JitkaHambi
17.02.2022 4 z 5

Wow!Ten konec!Nad knihou budu ještě dlouho přemýšlet!
Četla se úplně sama, bylo mi až líto, že už jsem u konce.

Niu
12.02.2022 3 z 5

(SPOILER) Může obsahovat spoiler na Zmizelou! (Raději to uvádím). Přečteno na dva zátahy, mezi nimiž byl časový odstup týden na rozdýchání situace. Čekala jsem dost něco jiného. A sice to, že příběh se bude týkat převážně literární tvorby, onoho díla a knih ze série, ke kterým se původní autorka nedostala. Byla jsem zvědavá, jak bude Lowen pronikat do postav, pročítat informace. V téhle části mě kniha dost zklamala, protože tato část příběhu byla jen tak mimochodem zmíněna.
Povedený byl začátek knihy, vlastně bych řekla, že tak do doby, než Lowen objevila autobiografii. Tam se příběh začal lámat do stylu Zmizelá a já tyhle manipulativní psychothrillery strašně nerada čtu. Chvilku to vypadalo i na mysteriózno, to bylo zapříčiněno spíš těmi zjeveními nebo myšlenkami, zda to byla skutečnost nebo xanax a stres. A autobiografických částech mi bylo v daných chvílích opravdu na zvracení, což byl okamžik, kdy jsem knihu na čas odložila. Linku se sexem jsem nečekala až tak hard core, kor když v jiné autorčině knize si hlavní postavu mají problém si dát pusu. Sem tam mohli v překladu použít vhodnější termíny dle situace a chápala jsem myšlenky Lowen, že už se jí nechce pokračovat ve čtení autobiografie, když je to samý pták. Ono použít to párkrát, ok, ale všeho s mírou. A to rozuzlení jsem čekala. Ten závěr si musí každý sám vyhodnotit, jak mu to dá smysl. Ale vlastně definitivní odpověď na "Byla to pravda, nebo lež?" se nedozvíme. Jen někdy obdivuju (v negativním kontextu), jak vznikají české názvy knih.

The_Kim
10.02.2022 2 z 5

Tak tohle byla naprostá ztráta času. Zápletka jak z pera středoškolského žáka, naprosto neuvěřitelný příběh s hloupým rozuzlením. Kapitoly jsem musela hodně přeskakovat, protože se to chvílemi fakt nedalo. Dvě hvězdy autorce za snahu a za to, že to bylo poměrně čtivé. Nicméně dalším trochu náročnějším čtenářkám toto dílo nedoporučuji, ačkoliv věřím, že náctiletým čtenářkám se to líbit může :).

Fleur213
09.02.2022 5 z 5

Velice, velice dobře napsaná kniha a maximálně zajímavá zápletka. Stejně jako ostatní tady říkám: WOW!
Colleen si už dávno vybudovala místo v mém top žebříčku zahraničních autorů. Ano, také jsem byla zvyklá na slaďárny a vztahové pletence, ale tohle mi sedlo moc. Doufám, že z tohoto žánru nebyla poslední.
Nic není jak se na první pohled zdá a jak se říká: Papír snese všechno. Jestli máte rádi romanci s nádechem mysterióznosti a nakouknutí za "oponu" života spisovatelů, určitě nebudete zklamáni. Vřele knihu doporučuju. Kdo má rád Colleen, tohle je "must read".

SvetlanaHonzova
05.02.2022 5 z 5

Takže wau! Od této autorky jsem zvyklá spíše na slaďárny, ale tohle byla teda pecka. Knížka se v podstatě četla sama.

Angie.D
03.02.2022 5 z 5

WOW!
Milujem knihy, ktoré sa mi vryjú pod kožu, nútia ma zamýšľať sa nad nimi, prehodnocovať čo si myslím a čo čítam, ktoré mi rozbúchajú srdce, držia ma v napätí, vydesia ma, šokujú a na záver emočne vyšťavia. Presne takáto je knihy Verity!
Zhltla som ju v priebehu víkendu a druhú polovicu knihy som sa už fakt nedokázala odtrhnúť.
Postavy sú napísané skvelo, i keď nie štýlom, že by ste si mali nejakú obľúbiť. Osobne mi každá jedna z postáv od začiatku prišla dosť psycho.
Oceňujem, že autorka sa nebála ísť za hranice morálky a toho, čo sa očakáva. Avšak situácie, ktoré sa v knihe rozoberajú určite nie sú pre každého.
Za mňa jedna z najlepšie napísaných kníh, aké som čítala a ešte dlho na ňu budem myslieť. Naozaj vás donúti rozmýšľať čo je pravda a čo lož.

Edona
02.02.2022 5 z 5

Páni, tak tohle byla pořádná jízda. Od autorky románů pro dívky jsem nečekala takto dobře napsaný a čtivý psychothriller. Colleen mě příjemně překvapila. Příběh je napínavý, prošpikovaný erotikou a místy lehce strašidelný. Je napsaný tak, že zkrátka nemůžete přestat číst. Nakonec nejde jinak, než si položit otázku, zda šlo o pravdu nebo lež. Doporučuji.

uzivatel6305
01.02.2022 5 z 5

Mé první setkání s autorkou a hned pecka. Není to velká hloubka, ale splňuje,co má. V podstatě musíte pořád číst, spousta překvapení, napětí a po přečtení ještě spousta přemýšlení. Líbilo. Doporučuji.

Pert
29.01.2022 2 z 5

(SPOILER) Konec byl hodně divný. A pokud bylo to, co napsala Verity jako úplně poslední pravda, totiž, že ty zápisky vůbec nejsou o jejím životě, tak hlavní hrdinka a Jeremy zardousili nevinnou zenu.
Jak už někdo psal, opravdu patolog nepozná, že Verity někdo udusil?
A těch milostných scén tam bylo strašně mnoho, už to ani nebylo uvěřitelné.

TeriLin1111
27.01.2022 4 z 5

Colleen Hoover, autorka romanťáren, napsala thriller? Byla jsem hrozně zvědavá a autorka nezklamala. Doufám že v psaní thrillerů bude pokračovat, a klidně by tam příště mohla dát více psycho scén (některé scény byly až strašidelné, což mě hodně mile překvapilo). Zhruba za půlkou už mi kniha přišla trochu repetitivní ale konec byl.... no, přinejmenším zajímavý :D. Jak už u autorky bývá zvykem, kniha se četla neskutečně rychle (nevím jak to dělá), a alespoň za omrknutí stojí.

rilajaan
26.01.2022 4 z 5

Skvělý příběh, jen jsem asi trošku "puritán". Takže skvělé, jen bych malinko ubrala.

EliskaD
25.01.2022 5 z 5

Kniha má povedenou napínavou zápletku. Četlo se to samo, jen těch laciných erotických scén bylo přespříliš. Otiskům zubů v čele postele jsem se musela smát. Přesto hodnotím plným počtem bodů, protože mi dlouho žádná knížka tak nezamotala hlavu. Pravda nebo lež?

BlueTer
23.01.2022 4 z 5

První půlka byla nuda, druhá půlka byla pecka. Postavy byly skvělé napsány a Verity taky. Samozřejmě vedla její autobiografie, která knize dodává rytmus. Konec mě velice překvapil. Záleží jen na vaší představivosti, jak to teda bylo a co je pravda. Já za sebe už mám rozhodnuto.

Gabika9
22.01.2022 3 z 5

V komentářích jsem četla, že je to kniha, která vzbuzuje emoce a musím souhlasit. Místy jsem při poslechu audioverze myslela, že ji ani do konce nezvládnu. Líčení některých scén bylo morbidní a přesvědčivě nechutné a klobouk dolů to nenapíše každý. Ke knize to patří a závěr byl strhující. Ale v globále to nebude šálek mého čaje a protože ve mě zůstal z četby silně negativní pocit hvězdičky šli dolů.

Simi129
20.01.2022 4 z 5

Kniha mě vtáhla do děje. Napínavá, čtivá, chvílemi děsivá. Konec otevřený? Já ho beru jako daný. Což je fajn, každý uváží dle sebe. Kniha mi ležela nějakou dobu v hlavě. Ikdyž člověk předvídá, jak to dopadne, ....... Konec mě překvapil.