Verity

Verity
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501130/bmid_verity-AOp-501130.jpg 4 2942 2942

Slávna spisovateľka Verity Crawfordová nedokáže po ťažkej autonehode dopísať svoju najúspešnejšiu knižnú sériu. Vydavateľstvo požiada o jej dokončenie málo známu autorku Lowen Ashleighovú, ktorá na pokraji svojej finančnej ruiny prijíma celoživotnú pracovnú ponuku. Prichádza do domu Crawfordovcov, aby si preštudovala a pretriedila roky Veritiných poznámok a nápadov v nádeji, že nájde dosť materiálu na napísanie knihy. V chaotickej pracovni nečakane odhalí Veritinu autobiografiu, ktorú nemal nikdy nikto čítať. Strana za stranou odhaľuje desivé tajomstvá, šokujúce priznania a spomienky. Pred Lowen sa zrazu objavuje celkom nová, desivá bytosť, temnejšia než samotné postavy z Veritiných trilerov. Kto v skutočnosti je Verity Crawfordová? A sú mrazivé tiene v dome naozaj len tieňmi? Psychologický triler s veľkou dávkou romantiky, posadnutosti a manipulácie... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Lindeni

Verity , 2018

vekkr
21.08.2020 5 z 5

Tentokrát nevystoupím z davu a mohu prohlásit,:opravdu skvělé. Napínavé, nechybí milostná linka a trochuchu (dost) erotiky. Komu věřit?

foxi_ii
20.08.2020 4 z 5

*audiokniha
Řeknu vám!! Tohle byl mazec..
Ještě nikdy jsem snad neměla větší chuť hodit s knihou přes celou místnost. “Škoda” jen, že tohle bylo audio, tak mě nezbylo, než nahlas nadávat .
Myslíte si, že už jste vše odhadli, že už vše víte. No.. to sotva!
Autorka si s vámi hraje až do samého konce.
Bylo to skvělý, temný v mnoha místech, a vy opravdu nevíte co je PRAVDA a co LEŽ.
Jediné co mi teda už pak dost vadilo.. Já nejsem žádný puritán, ale u slovíčka šu*at už se mí svírala pěst! Autorka jím totiž opravdu nešetří. Pokud nemáte čas číst, audio musíte zkusit, stojí za TO‼️
Tady se určitě vyplatí překonat ten obrovský boom kolem celé knihy, který mnohé dokáže odradit. To co se o ní říká, rozhodně LEŽ není.

Johana
19.08.2020 4 z 5

Knížka je výborně napsaná, plyne svižně a hladce, čte se sama. Dokonce taková já, která nerada "ich" formu, jsem se tu s ní plně smířila a četla jsem příběh s radostí z každé stránky.

Tedy pozor - Shakespeare to zase není, je to odpočinková četba pro ženy, že ano. I když - jeden klasikův moment, který mi od četby Othella zůstal pod kůží, se v této knize o pravdě či lži nalézá také, citát:

"Kdybys mi dal pět vteřin. Jen pět vteřin, abych ti to mohla vysvětlit. Ty by nás zachránily. Snažila jsem se vykřiknout, že ti to vysvětlím, ale nemohla jsem dýchat. Nevím přesně, co se stalo potom. Ztratila jsem vědomí."

Co mi na knize vadilo: jen dvě věci, nepravděpodobně mluvící pětileté dítě a zlehka useknutý závěr. Proto odebírám jednu hvězdičku, jakkoli knihu doporučuji a tleskám.

Co mi na knize nevadilo: milostné scény. Milostné scény nemám v knihách nijak ráda a už jsem ta puritánka, že je nejen přeskakuji, ale nezřídka kvůli nim knihu odložím a dál jí nečtu, s naštvaným pocitem, že mi zas někdo nabízí porno v pseudoromantickém hávu, potažmo navíc směšné. Tady mi ale sexuální scény připadaly přirozené, dobře napsané a dokonce podstatně posouvající děj.
(Toto píšu v reakci na některá odsouzení otevřenosti nebo četnosti scén v reakcích na knihu, divím se tomu a nechápu... Ve srovnání s kdejakou Harequinkou je autorka až cudná!)

klaraj093
19.08.2020 5 z 5

Fantastická kniha! Vůbec by mi nevadilo nějaké pokračování

cleopatra11
19.08.2020 5 z 5

Naprosto parádní kniha. Skvělý námět, strhující a sakra pěkně klamavé.
Která z těch verzí je vlastně pravdivá ?
Výběr lži je na vás.
Nebo je vše jinak?
Doporučuji.

MishkaPlacha
19.08.2020

Skvělá kniha, která mé bavila od začátku až do konce, nemohla jsem přestat číst! Velice, velice povedená, nedala se odložit z ruky. Tohle se fakt povedlo!

Pája699
18.08.2020 5 z 5

Myslím, že ať by autorka napsala jakýkoli žánr, tak to bude prostě Topovka :-) Coleen umí prostě psát! Knížka mě mile překvapila a přečteno téměř za den, jak se to krásně četlo. I když po přečtení knihy stále nevím, zda je to pravda, nebo lež? Asi zálěží na každém z nás, jaká pravda se mu zamlouvá více.

Karou90
17.08.2020

Wau asi to nejlepší co jsem od Colleen četla. Kniha mě vtáhla a já dychtivě otáčela každou stránku abych se dozvěděla co se stane dál. Rozhodně bych se nezlobila kdyby Colleen v tomto žánru pokračovala.

Stani95
16.08.2020 4 z 5

Velmi čtivá knížka, kterou nechcete odložit dokud jí nedočtete. Pár věcí mi tam přišlo trošku nelogických a hůře uvěřitelných, tak proto hvězdička dolů.

Chou
16.08.2020 5 z 5

Tak to teda bylo maso! Něco úplně jiného než její ostatní knihy. Přesto se mi líbila. Přečtena za den.

Lenka_S
16.08.2020 4 z 5

Další knihu ze společného čtení s Klub.tajnych.knihomolu na FB jsem přečetla jedním dechem. Autorka mě dokázala udržet v neustálém napětí co bude dál a to v obou dějových linkách. Při čtení autobiografie Verity mě místy až mrazilo, co vše dokázala vymyslet a provést, aby bylo vše tak jak chtěla, ale ten konec me dostal. Co byla pravda a co lež? Myslím, že nad tím budu ještě pár dní přemýšlet.

veronika9700
16.08.2020 4 z 5

Nikdy by mě nenapadlo ze zrovna já, totiž milovníce Colleen, půjdu v komentářích tak trochu proti všem. Mám přečtené všechny knihy od teto autorky které v ČR doposud vyšly a opravdu ji mám rada. Je neskutečné čtivá, většinou se v knize objeví i nějaké to závažnější téma a nemá pouze dobré konce což oceňuji. Začnu s tím pozitivním, tedy knížka je opět čtivá a z počátku i pěkné plyne, ale těch milostných scén tam proste bylo až moc, kolikrát jsem je už nečetla a přeskakovala je. Líbí se mi ten nápad s tímto příběhem i to ze Colleen zkusila jít od obvyklého žánru, jenomže ten konec byl za mě tak neskutečně neuvěřitelný.. Když to shrnu tak nápad, zápletka, čtivost +, ale prekombinovanost a opravdu až nadbytek sexuálních scén -. Kdyby to nebyla Colleen myslím ze dam hvězdiček míň, takhle nejsem tak moc objektivní ????????????

gabca5316
16.08.2020 5 z 5

Od knihy se nešlo odtrhnout.. Příběh má rychlý spád..A konec je teda brilantní, člověk už má jasno a nakonec toto..Jen toho sexu nemuselo být tolik..

Olous1
15.08.2020 2 z 5

Na začátku knihy jsem měla pocit, že kniha bude dobrá. Ale postupem mě to začalo až nudit.Neustále se opakující milostné scény byly na mě až moc a ten konec strašně. ..překombinované .Takže bohužel jdu proti proudu,mrzí mě to,ale takový pocit mám po přečtení knihy.

Kasana
14.08.2020 3 z 5

Na to, že doteď psala jenom romantické příběhy s komplikovanými postavami, kde vše končí "relativně" dobře, mi to přijde velmi dobré. Ne nejlepší od ní, ale dobré.

Některé části byly pro mě velmi emočně náročné přečíst. Asi každý, kdo to přečte, uhádne, jaké části mám na mysli. Na konci mě to zanechalo v myšlenkách, což je jen dobře. Je pravda, že je to předvídatelné. Až na pár maličkostí jsem si byla dost jistá, jak to skončí a nic mě nepřesvědčilo toto rozhodnutí změnit. Ze začátku jsem taky měla problém se začíst, ale pak to šlo dost dobře. Sice jo, neřekla bych, že jejich chování je vhodné a správné (a už vůbec se mi nelíbí), a to platí i pro Lowen. Na druhou stranu, dokážu si představit a odůvodnit jejich činy (ne, že bych je chtěla nějak omlouvat, to prosím pěkně ne).

Jo, je vidět, že Colleen nad tím dost přemýšlela a fakt to chtěla napsat už nějakou dobu. Pokud vytrvá ve psaní podobných příběhů, nepřekvapí mě, pokud si udělá jméno i v tomto žánru. 3,5/5

Pavbat
12.08.2020 4 z 5

Úžasná kniha.

0001260
12.08.2020 2 z 5

Přečteno jedním dechem. Ale spíše proto, abych měla tenhle bizár co nejdřív za sebou. Příběh byl strašně prvoplánový a místo očekávaného mrazení v zádech, jsem byla jen zhnusená nad psychopatickým chováním hlavních postav, všech.

sasankava
11.08.2020

Strhující, neotřelý, zajímavý prostě "jiný" příběh, než se kterým se běžně v knihách setkáváme. Fascinovalo mě to, že člověk do poslední chvíle netuší a vlastně se ani na 100% nedoví, jak to bylo doopravdy a kde je pravda. Konec je sice uzavřený, ale kdoví, jak to všechno bylo. Byla to první kniha od této spisovatelky, jednoznačně doporučuji k přečtení. Druhou knihou, kterou jsem přečetla, byla Odvrácená tvář lásky, taky zajímavé čtení, nicméně originality této knihy nedosahuje. Dávám jednoznačně 5*.

soupik2012
11.08.2020 4 z 5

Začátek byl slibný. Tajemné, až mrazivé. Ale velice rychle jsem došla k závěru, že je příběh velmi předvídatelný. Indicie, které nám pomáhají odhalit tajemství jsou až příliš patrné. Autorka se tím snažila navodit strach, ale to se podle mého názoru příliš nepodařilo. Pravda, věřila jsem deníku který si psala Verity a tak pro mě bylo překvapením, až odhalení dopisu na samém konci příběhu. Ale potenciál k navození strachu a thrillerovského prostředí byl u této knihy daleko větší a byl bohužel nevyužitý. Autorka se místo toho víc věnovala romantické lince, která byla ale spíš zvrhlou představou romantiky. To mi nesedlo ani trošku. Celkově se mi ale kniha líbila. Způsob vyprávění i nápad velmi oceňuji a autorce dám příště znova šanci. Audioknihu čte velice dobře Tereza Vilišová.

3268
11.08.2020 4 z 5

Čtení mě bavilo, doslova jsem se nemohla odtrhnout, ale to se mi stává s každou knížkou od Colleen. Na vydání téhle knížky jsem se moc těšila, nicméně mě lehce zklamala. Čekala jsem opravdový thriller, ale tohle mi přišlo jako klasické young adult s trochou temnoty. Jako další minus vidím až přes příliš sexu. Doufám, že další knížka od Colleen bude už nefalšovaný thriller.