Vetřelec

Vetřelec
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/539364/bmid_vetrelec.jpg 4 794 794

V domě na okraji Holic jsou nalezena tři těla: mladí manželé a jejich tříletá dcerka. Byť nejdřív vše nasvědčuje tomu, že chladnokrevnou vraždu má na svědomí jedna z obětí, brzy se ukazuje, že místo činu bylo pouze narafičené. A že rodinu, která jako by vypadla z reklamy na štěstí, někdo dlouhé týdny, možná i měsíce, sledoval. Komisařka Laura Linhartová postupně odhaluje, že tahle rodinná idylka byla pouze zdánlivá, a na povrch vyplouvají přísně střežená tajemství, o kterých se neměl nikdy nikdo dozvědět. Jak vysokou daň si vyžádají? A kolik nevinných životů budou nakonec stát? Kristýna Trpková (* 1996) žije s rodinou v Holicích. Pracovala jako disponentka zákaznického servisu, nyní se věnuje péči o tři malé děti. Od sedmi let hraje na klavír, kromě toho ve volném čase ráda zpívá, jezdí na kolečkových bruslích nebo peče. Psaní detektivních románů se začala věnovat před narozením třetího dítěte. Zuzana Kajnarová (* 1982) už během studia na ostravském gymnáziu navštěvovala herecké studio a spolupracovala s činohrou Národního divadla moravskoslezského. Absolvovala DAMU – ve třetím ročníku začala hostovat v Divadle ABC a do Městských divadel pražských později nastoupila i do stálého angažmá. Do povědomí filmových diváků se zapsala rolí služebné Dorotky v pohádce Anděl Páně (2005). Drsnější polohu si vyzkoušela v krimisérii Specialisté. Pravidelně se objevuje v dalších televizních seriálech, např. Redakce, Místo v životě, Comeback, Proč bychom se netopili, Přešlapy, Vyprávěj či Labyrint. AUDIOKNIHA: Kristýna Trpková: Vetřelec | Čte Zuzana Kajnarová | Režie Jitka Škápíková | Zvuk, střih a mastering Karolína Škápíková | Hudba Bohumil Kalina | Natočeno ve studiu S Pro Alfa CZ | Grafiku podle knižní předlohy adaptovala Yvone Baalbaki | Produkce S Pro Alfa CZ | Supervize Alena Brožová | Vydala Euromedia Group, a. s. – Témbr, v září 2023. Nahrávka vznikla podle knihy: Vetřelec © Kristýna Trpková, 2023 | All rights reserved | Vydala Euromedia Group a. s. – v edici Kalibr v roce 2023.... celý text

ninano
20.03.2023 3 z 5

Solidní tuzemská detektivka, ale k udělení plného počtu mi tam chybělo přímočařejší tempo. Tady bylo na můj vkus moc zdlouhavých popisů a myšlenkových pochodů. I tak ale hodnotím spíše kladně.

dasha0306
20.03.2023 5 z 5

Česká krimi a líbí se mi na úrovni severské krimi, ne-li více, právě proto, že to není takový krvák? O čem to je není třeba opakovat, ale ráda bych do popředí vytáhla chválu na popis emocí v nejedné kritické situaci a mě pak došlo, že jsem to prožívala uvnitř jako Laura Linhartová. Skvělá práce!

Evir
19.03.2023 5 z 5

Když se ke mně vloni dostala první kniha ze série, byla jsem skeptická vzhledem k věku autorky. De facto mě přesvědčilo primárně místo děje, které jako rodilý pardubák velmi dobře znám. Knihu jsem přečetla za pár dní s dojmem, že má autorka potenciál, budu jí dál sledovat a uvidíme, co se z toho vyvine.
V létě na dovolené jsem během 3 dní přečetla Vesnici a kniha ve mně ještě několik dní rezonovala - děj mě naprosto pohltil, autorka mi nedovolila knihu odložit a hltala jsem další a další kapitoly. Nedočkavě jsem vyhlížela i třetí díl, ikdyž trochu s obavami - Vesnice byla tak dobrá, že jsem se obávala, aby Vetřelec nebyl zklamáním.
Vetřelce jsem nakonec doslova zhltala za 6 hodin. Kniha má spád, děj vás naprosto vtáhne a nedovolí spát.

Čerstvě po dočtení mohu jen smeknout, zatleskat a říct jedno velké wooow! Autorce se tímto omlouvám za mou prvotní skepsi. Má neskutečný potenciál a doufám, že svůj talent bude i nadále překlápět v detektivní knihy. Za sebe mohu s čistým srdcem říct, že budu netrpělivě vyhlížet i další její knihy (a to se mi stalo zatím jen u hrstky autorů) :)

eva3992
19.03.2023 5 z 5

Autorka Kristýna Trpková uzavírá svou krimi sérii s vyšetřovatelkou Laurou Linhartovou. Po knihách Stvůra a Vesnice přichází Vetřelec, který je pro mě nejlepší. V knize najdeme skvělou práci kriminalistů, ale i lidské osudy, které Vás zasáhnou.

V Holicích jsou nalezena tři těla manželé a jejich dcerka. Vypadá to, že vraždu má na svědomí jeden z nich. Postupně však odkrýváme, že to všechno bylo jenom naaranžované, aby si to kriminalisté mysleli. Laura zjišťuje, že rodinu někdo sledoval, a navíc na povrch vyplouvají tajemství, která měla zůstat skryta.

Nádherná obálka a chytlavá anotace a když k tomu přidáme skvělé dva předchozí díly, je tu kniha, která Vás prostě nesmí minout. Laura Linhartová je výborná vyšetřovatelka, která to v osobním životě nemá jednoduché. Tentokrát opět dostane nelehký úkol a bude dělat vše pro to, aby odhalila vraha.

Práce kriminalistů je tu skvěle vylíčena. Je vidět, jakou práci si autorka musela dát, než zjistila veškeré informace, jak to u police chodí při vyšetřování vražd. Je tu promyšlený a propracovaný každý detail a já si při čtení připadala jako součást týmu.

Příběh má spád, vražda je tu hned na prvních stránkách a díky tomu Vás kniha vtáhne a nepustí. Po akčním začátku přichází trochu pomalejší, ale za to zajímavá část plná vyšetřování a ke konci je kniha tak napínavá, že jsem chvílemi ani nedýchala.

V příběhu nám autorka průběžně připomíná, co jsme se o Lauře dozvěděli v předchozích dílech, ale jen tak okrajově, poví nám to nejdůležitější a hlavní prostor tu má vyšetřování.

Nevěřila bych, že ve mně dokáže detektivní příběh vyvolat takové emoce, jako se to povedlo Vetřelci. Nejedna slzička ukápla a konec jsem si musela dávkovat, protože jsem se bála, co všechno se může stát.

Pokud jste ještě od autorky nic nečetli, rozhodně to napravte. Sérii s Laurou Linhartovou si dávkujte hezky postupně a sami uvidíte, jak skvělé detektivní příběhy může napsat mladá česká autorka. Doufám, že Kristýna Trpková bude v psaní pokračovat, protože je mi jasné, že si od ní přečtu všechno, co napíše.

akinomV
19.03.2023 5 z 5

Wow, musím se přidat k nadšeným ohlasům, protože tohle byla pecka!!! Kniha se četla sama, nemohla jsem se od ní pomalu odtrhnout. Těším se na další knihy autorky, protože psát rozhodně umí!

postrach
18.03.2023 4 z 5

I poslední díl se povedl.

onyx84
16.03.2023 5 z 5

Nedávno jsem četl rozhovor s autorkou a že je to závěrečný díl, říkal jsem si proč...? teď je mi to jasný...možná je to škoda,možná se má v nejlepším přestat...každopádně Vetřelec byl perfektní...a za originální a drsné ukončení série jasných pět hvězd...

Arsi
16.03.2023 5 z 5

Další skvělá detektivka, stejně jako předchozí dvě ze série.

malen
16.03.2023 2 z 5

Já se na tu knížku tak těšila, ale jsem strašně zklamaná. Pominu příběh, nechci nic prozrazovat. Ale ten styl psaní ! Zatímco předchozí dvě knihy jsem hltala, do téhle jsem se musela nutit, chvílemi jsem se přistihla, že čtu, aniž bych vnímala. Samé popisy buď děje, nebo myšlenkových pochodů. Dokonce jsem napočítala 12 stránek bez přímé řeči, tak jsem se nudila. Mně to tedy nesedlo, ale ostatním přeji, že se líbilo.

happystar
15.03.2023 5 z 5

Naprosto další skvělá kniha této autorky! Wau. Perfektní příběh. Jen ta druhá dějová linka, dala bych jí s jiným koncem, to bolelo hodně.

Radulinka1
14.03.2023 5 z 5

Tuto sérii jsem si moc oblíbila ... jsem z Pardubic a v Holících jsem chodila na gympl ... ale hlavně proto, že se jedná o velmi napínavé čtivé knižky a originální téma. A ten konec ..wow ... překvapení :(
S napětím budu očekávat další knížku

Andrea7272
13.03.2023 5 z 5

No tedy, to tedy bylo něco. Pecka , tento díl mě tedy dostal !!!! Bulet u kriminálky se mi dlouho nestalo !!!
No , uvidíme, že by ???
DOPORUČUJI !!!!

Babouš
11.03.2023 5 z 5

Tak tohle jsem nečekal! Vynikající. Za mě nejlepší kniha Kristýny Trpkové.

WaN635
10.03.2023 5 z 5

Komentář píšu ihned po dočtení knihy, neboť se mnou kniha neskutečně zamávala.
Od začátku mě příběh neskutečně pohltil, případ byl svým postupným odkrýváním opravdu děsivý. Musím na rovinu říct, že i přesto, že příběhy Vesnice i Stvůra byly výborné, tak tento díl naprosto předčil mé očekávání.
Předchozím dílům bylo čtenáři často vyčítáno, že se příběhy hodně zaobírají osobním životem Laury a Adama, ale upřímně právě oni byli pro mě tím hlavním tahákem knih.
A ne jinak to bylo i v tomto příběhu, kdy v pozadí případu vyvraždění rodiny, docházelo k postupnému obrušování hran mezi hlavními protagonisty.
Poslední třetina knihy mnou otřásla, konec knihy, dá se říct, jsem četla se slzami v očích.
Autorce děkuji za to, jak se se sérií vypořádala a ukončila ji, i přesto, že jsem opravdu smutná, jak to vlastně dopadlo.

lalela
09.03.2023 5 z 5

Opět skvělá detektivka, která mě doslova dostala. Nejen pro to, že miluju detektivky, a tato je sakra povedená, ale i pro to, jak úžasný cit pro rozvinutí příběhu autorka má. A ta dějová zápletka... Moc se mi líbí, že je v knížce vše do posledního detailu vysvětleno, pistole pro praváky i leváky, průběh pitvy, celá rekonstrukce případu. Smekám před tak mladou autorkou a před tak úžasnou knížkou. Mimochodem, knížka od knížky je lepší a lepší.

Jenny46
07.03.2023 5 z 5

Opravdu tleskám!!!
Mám radost, že i třetí díl je napínavý, čtivý nedá se odložit do poslední stránky.

Nic není tak, jak vypadá... konec mě překvapil, vřele doporučuji

LeNÍk32
05.03.2023 5 z 5

Třetí kniha v pořadí a úplně super. nejde se odrhnout. Až do konce jsem netušila,kdo, co, proč?
Perfektně napsané těším se na další knihy

Aligator805
05.03.2023 5 z 5

Třetí kniha s komisařkou Linhartovou a opět to nemělo chybu. Kniha se četla jedním dechem a nešla odložit. A konec byl opravdu velmi nečekaný. Kristýna Trpková dokazuje že i u nás máme velmi kvalitní autory detektivek.

MartinKučera
03.03.2023 5 z 5

Stvůra, Vesnice a právě dočtený Vetřelec. Mám rád obě předcházející knihy, ale Vetřelec mě od prvních stran vtáhnul svojí dynamikou děje, napětím, překvapivým rozuzlením a po dlouhé době jsem dal knihu jedním dechem. Styl spisovatelčina psaní je přirozeně uvolněný, přesto dokáže čtenáře doslova "zavrtat" do děje a užít si příběh naplno. Další z jejich knih, která je srovnatelná s kvalitními zahraničními autory žánru. Těším se na její další počiny.