Vetřelec

Vetřelec
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/539364/bmid_vetrelec.jpg 4 794 794

V domě na okraji Holic jsou nalezena tři těla: mladí manželé a jejich tříletá dcerka. Byť nejdřív vše nasvědčuje tomu, že chladnokrevnou vraždu má na svědomí jedna z obětí, brzy se ukazuje, že místo činu bylo pouze narafičené. A že rodinu, která jako by vypadla z reklamy na štěstí, někdo dlouhé týdny, možná i měsíce, sledoval. Komisařka Laura Linhartová postupně odhaluje, že tahle rodinná idylka byla pouze zdánlivá, a na povrch vyplouvají přísně střežená tajemství, o kterých se neměl nikdy nikdo dozvědět. Jak vysokou daň si vyžádají? A kolik nevinných životů budou nakonec stát? Kristýna Trpková (* 1996) žije s rodinou v Holicích. Pracovala jako disponentka zákaznického servisu, nyní se věnuje péči o tři malé děti. Od sedmi let hraje na klavír, kromě toho ve volném čase ráda zpívá, jezdí na kolečkových bruslích nebo peče. Psaní detektivních románů se začala věnovat před narozením třetího dítěte. Zuzana Kajnarová (* 1982) už během studia na ostravském gymnáziu navštěvovala herecké studio a spolupracovala s činohrou Národního divadla moravskoslezského. Absolvovala DAMU – ve třetím ročníku začala hostovat v Divadle ABC a do Městských divadel pražských později nastoupila i do stálého angažmá. Do povědomí filmových diváků se zapsala rolí služebné Dorotky v pohádce Anděl Páně (2005). Drsnější polohu si vyzkoušela v krimisérii Specialisté. Pravidelně se objevuje v dalších televizních seriálech, např. Redakce, Místo v životě, Comeback, Proč bychom se netopili, Přešlapy, Vyprávěj či Labyrint. AUDIOKNIHA: Kristýna Trpková: Vetřelec | Čte Zuzana Kajnarová | Režie Jitka Škápíková | Zvuk, střih a mastering Karolína Škápíková | Hudba Bohumil Kalina | Natočeno ve studiu S Pro Alfa CZ | Grafiku podle knižní předlohy adaptovala Yvone Baalbaki | Produkce S Pro Alfa CZ | Supervize Alena Brožová | Vydala Euromedia Group, a. s. – Témbr, v září 2023. Nahrávka vznikla podle knihy: Vetřelec © Kristýna Trpková, 2023 | All rights reserved | Vydala Euromedia Group a. s. – v edici Kalibr v roce 2023.... celý text

Ada0004
10.09.2023 4 z 5

(SPOILER) Knihy od autorky mám ráda, pěkné, čtivé detektivky, ale konec se mi absolutně nelíbil! To by profesionál nikdy neudělal! No zakončení trilogie mne nepotěšilo! Tak uvidíme, co nového vzejde z pera K.T.

Neo1tex
09.09.2023 3 z 5

Velmi průměrná detektivka, plná všech klasických klišé, které si jen umíte představit. Nečte se to špatně, je to jak dívat se na jednu z těch tuctových detektivek v televizi, které jsou jedna jako druhá. Kniha ničím nepřekvapí a už vůbec nenadchne.

katka.oo
09.09.2023 5 z 5

Skvělé čtení, povedený díl, napínavé, dobrá detektivní zápletka a závěr trilogie Laura a Adam, konec překvapivý, asi bych si ho představovala jinak, ale musím se s tím smířit, když tak autorka zamýšlela... doporučuji celou sérii a už teď se těším a jsem zvědavá na další autorčiny knížky.

Knižní střípky
06.09.2023 4 z 5

Všechny tři díly jsou čtivé, bez dlouhých okecávaček jdeme rychle na věc, mělo to hlavu a patu. Rozuzlení třetího dílu bylo možná již trošku překombinované, ale ještě to bylo v únosné míře a finální završení vynahradilo všechny případné výtky. sem ráda, že jsem se k tvorbě paní Trpkové konečně dostala.

Laura nebyla moje krevní skupina, Adam to naštěstí všechno vyvažoval.

A ve finále oceňuji, že autorka ukončila sérii tak, jak ji ukončila. Nebývá to běžné, o to více mě to potěšilo. Samozřejmě jsem neměla radost z toho, co se tam stalo, aby bylo jasno.

Šárka88
03.09.2023 5 z 5

Dočten poslední díl této trilogie, musím říct, že tento příběh na mě moc zdlouhavý , ze začátku dobrý a pak dlouhé nic a najednou konec. Přesto zdlouhavé nic, slušná detektivka s překvapivým koncem vás donutí číst a hltat stránky dále kupředu. Vesnice byla o malinko lepší a opět zde zemřelo dítě, proč? Co ty spisovatele k tomu vede. Dávám proto čtyři hvězdy a tu pátou dávám Adamovi..

BaPe895
02.09.2023 4 z 5

Všechny detektivky této mladé tuzemské autorky mají nadstandardní úroveň. Přesto mi trochu vadí autorčin styl,a proto ubírám jednu hvězdu. Ale jinak fajn detektivky.

VeronikaAug
30.08.2023 5 z 5

Po skvělé Vesnici jsem se pustila do Vetřelce. Styl psaní mi tentokrát trošku vadil, ale tam moje kritika končí a už musím jen chválit. Případ opravdu výborný, od začátku mě to bavilo. Podle komentářů jsem se trošku bála konce, ale toto? Konec stejně jako u Vesnice třešnička na dortu, vše tam sedí, nic není přitažené za vlasy, samozřejmě je to smutné a šokující. Vypíchla bych odhalení pravdy o malé oběti, to mě dostalo. Úrovní (ne stylem, ten má každá jiný) se Kristýna velice blíží mé letité oblíbenkyni Michaele Klevisové, za mě jsou tyto dvě výborné autorky českých detektivek a v mojí knihovničce nesmí chybět. Doporučuji!

kolacky
29.08.2023 4 z 5

Nečekaný konec trilogie.
Ale koneckonců... pokud to tak Lauře vyhovuje, proč ne.

VendulaB
28.08.2023 5 z 5

Skvělý závěr povedené série. Uvěřitelný a atraktivní příběh, dostatečné napětí, čte se jedním dechem. Kromě posledních cca 3 stránek nemám výhrady.

EmillyT
27.08.2023 4 z 5

Velmi povedená a napínavá detektivka, která se skvěle četla a téměř jsem ji nemohla odložit. Ačkoliv v minulém díle mi Laura nebyla příliš sympatická a závěr předchozí dílu na pardubickém nádraží jsem jí docela přála, do dvou třetin této knihy jsem si říkala, že se její postava poměrně posunula a není tak protivná. To jak se zachovala ve třetí třetině knihy mě velice zklamalo, profesionál by toto rozhodně neudělal. Konec série byl pro mě naprosto nečekaný. Autorčin styl psaní se mi velmi líbí a doufám, že své čtenáře brzy potěší nějakou další povedenou detektivkou.

ledu
27.08.2023 4 z 5

Kniha je napínavá a čtivá, ale zklamal mě překombinovaný a těžko uvěřitelný závěr.

IVANA0123
26.08.2023 4 z 5

Uzavření trilogie závěrem, který jsem nečekala. Laura mi bude chybět. I když to není ideální vyšetřovatelka a pro její tvrdohlavost a přímočarost byla někdy na zabití, možná právě pro tyto vlastnosti byla zároveň obdivuhodná. Ne vše mi v knize i předchozích dílech vyhovovalo, obzvláště mi vadí umělé nastavování textu zbytečnými informacemi, které děj natahují a zaplácávají čtenáře zbytečným balastem a popisy. Přesto se autorce nedá upřít, že její náměty i vyšetřování jsou netuctové a originální. A právě proto si určitě další knihu této spisovatelky nedám ujít a těch pár přídavných jmen navíc ráda odpustím. 4,5*
(8/23)

99jana99
26.08.2023 4 z 5

První půlka knihy se táhne, občas jsem se musela nutit do čtení a myšlenky mi odbíhaly jinde, od půlky má kniha spád, přesto mě bavila asi nejmíň ze všech tří knih.

knihomolkadorfa
26.08.2023 5 z 5

Hodně dobré. Kristýna Trpková se zařadí mezi mé oblíbené autorky. Jen mě mrzí, že se jedná zřejmě o konec série. Oba hlavní hrdinové mi byli sympatičtí a určitě by ještě bylo o čem psát, No, ale možná i zde platí - v nejlepším přestat :)

Lenka541
24.08.2023 5 z 5

Za mě nejlepší ze všech tří dílů. Napínavé, poutavé čtení,jen nějak nemůžu uvěřit, že by to měl být konec série. Mezi Laurou a Adamem se to začalo zase hezky vyvíjet,tak si myslím, že na dalších pár dílů by mohlo být o čem psát. V každém případě se moc těším na další knihu od autorky, protože mi její styl psaní líbí.

Blanka586
22.08.2023 5 z 5

Jedním slovem SKVĚLÉ!
Napínavé, perfektně vymyšlené téma, čtivé, Kristýna Trpkova je vynikající!

Potvurka735
20.08.2023 4 z 5

Kniha se mi libila a nudna mi neprisla. Jedna se o detektivku. Takze necekam co v thrilleru. Ukonceni dejove linky me mrzi a osobne mi nevadily ani rozhovory mezi timto parem. Rozhodne tato kniha patri ke zdarilym, coz se posledni dobou o nekterych knihach rict neda.

Evule *
20.08.2023 4 z 5

Čtivé, napínavé. Série ukončena, co víc napsat... budou mi chybět.

PaníLenka
19.08.2023 3 z 5

(SPOILER) Moje první setkání s autorkou. Zápletka byla originální a napínavá, nicméně osobní linka vyšetřovatelky mi docela vadila. Ze začátku byla navíc popisovaná jako skvělá profesionálka, ale pak by neudělala tak fatální chybu, a závěr? To by neudělal a neměl udělat nikdo, a profesionál už vůbec ne. Takže 3 hvězdy za trochu napětí pro pár letních odpolední, ale jinak lehké zklamání

Kasty
17.08.2023 4 z 5

Autorku mám ráda, na tento díl jsem se těšila hodně. Ale za mě trochu zklamání. První půlka knížky se strašně táhla. Nemělo to žádnou šťávu. Laura mi přišla taková roztěkaná a její nadřazené chování mě překvapilo. V jeden moment jsem chtěla knižku úplně odložit. Naštěstí se dal celý přiběh do pohybu. Zápletka byla pěkná. Závěr nečekaný.