Vodník
Tereza Bartošová
Tomáš Vyskočil a Honza Richter série
< 2. díl >
Emina kamarádka zmizí bez jediného slova. O dva dny později se v nedaleké vesničce objeví tělo. Probralo se v údolí protkaném říčkou Litavkou, jejími slepými rameny a starodávnými mlýny k životu něco děsivého? Nebo zaúřadovala obyčejná lidská zloba? Celý případ smrdí bahnem a pořádným průšvihem i kvůli Emě, která se vyšetřovatelům neustále motá pod nohy. Dojde k odhalení pachatele dřív, než vodník zaklapne pokličku na hrníčku s novou dušičkou?... celý text
Přidat komentář


Další napínavé čtení! Zápletka originální a dvojice vyšetřovatelů sympatická. Děj pěkně odsýpá a závěr překvapil. Těším se na pokračování, autorka má mé sympatie.


Četla jsem až do rána, nemohla jsem knihu odložit.
Líbila se mi mnohem víc než předchozí kniha autorky( Klekánice).
Velice napínavé, správně zamotané a nakonec pro mě i nečekané rozuzlení.
Určitě si přečtu i Dceřinu kletbu.
Určitě doporučuji!Autorka opravdu umí!:-)


Klekánice mě přenesla do dalšího příběhu, tentokrát vodnického a opět šlo o zajímavý propletenec náhod a vražd.
Ema byla úspěšnější než policie a tak se dopátrala rozuzlení, které ovšem skončilo jinak,než by čtenář očekával.
Za mě opět skvělé čtení!


V této detektivce opravdu platí - " ...nevesely, truchlivy jsou ty vodní kraje ..."
Čtivá detektivka, první knížka, kterou jsem přečetla od paní Bartošové. Knížka se četla jedním dechem, i když na mě tam bylo příliš hodně postav a trošku mi trvalo než jsem se v tom zorientovala a některé situace mi připadaly dost nereálné.


Svižná česká detektivka, kterou jsem díky chytlavému ději a poutavému vyprávění přečetla během jednoho víkendu. První setkání s autorkou, které mě pobídlo hned sáhnout po dalším díle.


Mé druhé setkání a musim uznat, že lepší jak Klekánice. Zajímavá zápletka, svižné tempo, celkem uvěřitelné až na nějaké drobnosti. Celkově se kniha četla tak lehce, že jsem ji měla za pár dní dočtenou. Líbilo se mi i prostředí, detektivové jsou taky moc fajn. Jen ten konec mě zamrzel..škoda ho.


(SPOILER) Moc pěkně napsaná detektivka. Jen mě trochu mrzí ten konec. U detektivek potřebuji mít zločince usvědčeného a zavřeného. Tady zbyde jen vyděšená Ema.


Jelikož jsem začala od Dceřiny kletby, tak jsem chtěla dohnat předchozí části. Ale nemůžu si pomoct, něco mi na způsobu psaní nesedí, a i když je kniha krátká, tak mi čtení moc neubíhalo.


Moje první setkání s autorkou a určitě ne poslední. Příběh odsýpá, dvojce vyšetřovatelů je sympatická.

Lepší než Klekánice a stejně dobré jako Dceřina kletba. Pravdou je, že postav je tam požehnaně a je potřeba se hodně soustředit, aby se v tom čtenář neztratil. Ale mě se ta mnohovrstevnatost hrozně líbí. Každopádně Dominikální paseky jsem si musela vygooglit, protože se mi nechtělo věřit, že taková vesnice opravdu existuje :)
Moc se těším na další kousek.

Autorka se rychle stala mojí oblíbenkyní. Kniha se četla rychle bez nejmenšího škobrtnutí. Jsem moc ráda, že jsem ji objevila a doufám, že bude dále pokračovat ve standartu, který teď má. Budu vyhlížet další novinku.


Perfektní! Rozhodně lepší než rozjezdová Klekánice a o fous lepší než Dceřina kletba. Tady jsem si dokázala najít vztah k detektivům a opravdu jsem knihu hltala a nemohla odložit. Něco jsem prokoukla, něco ne. Co autorka umí, to je vykreslení atmosféry. Jako bych na té vesnici byla.


Za mě Hastrmanské ještě lepčí než Klekyhajfáč. Su natěšené na třetí bichlu! Dobře Bartoška!


Tak jsem se přeci jen dočkal lepšího čtení než v předchozím dílu série Klekánici. Tři ženy v nebezpečí, jedna utopená druhá ztracená, pátrá policie i amatérka a docela to odsýpá. Za tím vším je rafinovaně skrytý motiv, který samozřejmě neprozradím, ale je zde, oproti podobným, alespoň trochu originální. Závěr třeba všechny nepotěší, ale alespoň se vyhnul obvyklému schématu.


Knihu jsem otevřela a téměř neodložila, dokud jsem ji celou nepřečetla. Thrillery jsou můj žánr a tenhle je navíc český.
Jestli máte pro tento kalendářní rok předsevzetí přečíst něco českého a napínavého, je Vodník tou správnou volbou.


U věty "Ani kvůli Jackie, jinak by nestíhal svůj tréninkový plán." jsem knihu nezaklapla jen díky poměrně velkému množství pozitivních hodnocení. Docela čtivá detektivka, nic převratného, ale neurazí, na dovolenou ok.


Lepší průměr (co se českých detektivkových vod týče rozhodně).
Zápletka nebyla špatná, rozhodně nebyla prvoplánová, jenže nebyla zamotaná vlastně až moc? Méně je někdy více.
Na můj vkus autorka používala až moc "omáčky" a okecávání okolo. Hlavně začátek knihy se hrozně táhnul - rozhovor Jiřího v ordinaci ORL s primářem a sestrou byl utrpení. Dialog(y) který mohl být vylíčen úderně a svižně na pár řádcích byl rozplizlý na několika stránkách...
Tomáš s Honzou byli celkem těžko uvěřitelní vyšetřovatelé (nebo aspoň doufám, že jejich chování mělo do reality daleko) a Ema byla blbka, která si za to, jak málem dopadla, mohla sama. Jakože kdo chce kam, pomozme mu tam. Já tohle amatérské pátrání postav na vlastní pěst úplně nesnáším :D
Suma sumárum, neurazí, ale ani extra nenadchne.
Klevisová to není... :)


Těžký začátek, pak už to šlo..na můj vkus tam bylo strašně moc osob, takový malý chaos, plno jmen, co vás mate...
Štítky knihy
přátelství, kamarádství vraždy ženy česká literatura mezilidské vztahy české detektivky a krimi psychologické thrillery Příbramsko policejní vyšetřováníAutorovy další knížky
2023 | ![]() |
2023 | ![]() |
2024 | ![]() |
2024 | ![]() |
2025 | ![]() |
Poslední dobou jsem si oblíbila české detektivky. Takže jsem po Vodníkovi sáhla s jistotou, ale možná jsem čekala malinko víc, než mi tato knížka byla schopna nabídnout.
Příběh se slibně rozvíjí, ze začátku na nás z knihy vybafne spousta jmen, spousta souvislostí a propojených lidských osudů. Což je moc fajn. Určité tajemno také, kdo je vlastně vodník? Může za to všechno lidská osoba, nebo nějaká dávná pohádková bytost?
Nicméně ke konci mi příběh připadal už malinko přemrštěný. Osud Nadi a všeho okolo byl zajímavý. Smrt Pavly mi připadala taková nedořešená, odbytá. Také občas postavy jednají trochu nelogicky... nevím, ale kdyby mně někdo vyhrožoval takovým způsobem, jako Emě, tak se určitě nevydám sama bůhví kam... Ale dobře. :) Dávám čtyři hvězdy, protože to byla příjemná četba.
Nyní čtu Klekánici, která se mi zatím líbí víc, přijde mi taková dějově ucelenější a jde tam primárně o vyšetřování, ve Vodníkovi autorka zabíhá i více do osobního života postav, což mnohdy není na škodu, ale ten rozdíl mezi oběma knihami je zatím docela markantní.
Každopádně jsem ráda, že jsem tuto autorku objevila a ráda si v budoucnu přečtu cokoli, co napíše. :)