Vrah andělů

Vrah andělů
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/542542/bmid_vrah-andelu.jpg 4 380 380

Jessica Blackwood série

Jessica Blackwoodová doufá, že její kariéra iluzionistky už je minulostí… Jenže vrah se zdánlivě nadpřirozenými schopnostmi ji donutí znovu si všechny triky a kouzla připomenout! Na hřbitově je nalezena mrtvola dívky. Plazí se z hrobu, jako by se pokoušela vyhrabat ze země. Tvář má podivně znetvořenou. A rakev, ve které ležela, byla původně zapečetěná. Vyšetřovatelé se s podivným případem obrátí právě na agentku FBI Jessicu Blackwoodovou, která pochází z rodiny iluzionistů. Od rodinné tradice se sice snaží co nejvíc odstřihnout, ale policistům nedokáže říct ne. Její schopnost prohlédnout jakýkoliv trik a najít realistické vysvětlení, jsou jediná šance, jak chytit vraha, který možná ani není člověk…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Angel Killer, 2014

MichaelaS081
14.10.2023 5 z 5

Kniha se mi líbila. Dobrý spisovatel.

harena
09.09.2023 4 z 5

Spisovatel měl zajímavý nápad, kdy vrahem je zřejmě iluzionista a proto policie přibrala do pátrání také policistku, která byla dříve také iluzionistkou. Bavilo mě, když vysvětlovala různé triky, navíc byla sympatická, tak až na ten zrychlený konec to bylo dobré čtení.

evilunicorn
25.08.2023 4 z 5

Mayne je prostě Mayne.. Je to originální,je to svižný, dobře se to čte a já se bavil.. Mám to jen jedinou chybu a to, že další díl série ještě nevyšel.

Kniholapka
22.08.2023 4 z 5

Zajímavý začátek série. Magické triky přidávají ději další zajímavý a neotřelý prvek. Některé pasáže mi připadaly zdlouhavé, ale jinak se kniha četla dobře. Postavy mi jsou celkem sympatické, ale na koho jsem zvědavá je Damian. Zajímá mě jaká překvapení nám připraví...

mrs.jungova
22.08.2023 4 z 5

Doteď nevím, jak Damiena vnímat. Něco mi na něm do teď nesedí a jsem zvědavá, jestli se s ním ještě setkame. Doufám, že o něm neslyšíme naposledy.

Pořád se také nemůžu zbavit pocitu, že na mě všechno působilo tak nějak uměle a hlavně neuvěřitelně. Začátek byl hodně slibný a zajímavý, ale postupem času se všechno začalo šíleně zamotávat a byla zde šílená kombinace událostí, u kterých jsem jenom kroutila hlavou a říkala si, že to snad nemůže být možný.

Andrew je velký specialista na psaní "epických" scén, které jsou těžko uvěřitelné a tady toho bylo snad ještě víc, až jsem se přes to těžko dokázala přenést a právě proto knihu hodnotím jako jeden z jeho slabších začátků série.

Naopak bych ráda vyzdvihla čtivost. Mayna mám jako autora hodně ráda, proto se k jeho knihám ráda vracím. I v tom případě, když se mi nějaký díl třeba nelíbí. Mayne zrovna patří mezi ty autory, kteří jsou mou srdcovou záležitostí.

Za mě tedy první díl z nové série hodnotím 3,5*/5* a doufám, že další díly budou lepší a lepší.

Lucyeinstory
14.08.2023 4 z 5

Na thrillery moc nejsem, ale občas, když jsem přehlcená romantikou, po nich sáhnu. Na tuto knihu jsem se ale těšila hodně, protože námět mě velice zaujal. Už od malička mám ráda Mentalistu, Myšlenky zločince, prostě seriály z prostředí FBI. Anotace mi hodně připomínala Mentalistu, takže jsem knížku doma mít musela.

Od autora u nás vyšlo už hodně knih, například hodně oblíbená Šelma, ale já se s nim poprvé setkala až s touto knihou. Mám ale v plánu koupit i další, protože jeho styl psaní je neskutečný. Ale teď něco k samotné knize.

Četla se rychle, jednoduše a nenáročně, byla nabitá akcí a vyšetřováním, takže bych ji rozhodně doporučila i lidem, co mají rádi detektivky. Hlavní hrdinka je sympatická, chytrá a vykreslená opravdu věrohodně, čeho jsem se trošku bála, protože spoustu spisovatelů neumí napsat hlavní postavu, která je žena, aby nebyla na pěst. Takže klobouk dolů. Vedlejší postavy byly také sympatické a nijak mi nevadili.

Měla jsem hodně podezřelých. Hlavně jednoho, na kterého jsem se upínala celou knihu a byla přesvědčená, že to prostě MUSÍ být on. A nebyl, což jsem opravdu ocenila. Jinak bych nevěděla, jak zápletku, a celkově příběh hodnotit. Autor totiž napsal jednu postavu tak, aby vás zmátl, a vy si mysleli, že jste na to přišli.

Knize jsem chtěla dát plný počet, ale díky konci jsem se rozhodla, že ho nedostane. Každý ho budeme jistě vnímat jinak, ale já nevěřím tomu, že ten muž, kterého odsoudili za ty vraždy, je ten, který opravdu vraždil. Uvidíme, jak bude příběh pokračovat. Doufám v další díly.

zedir
10.08.2023 4 z 5

Tahle kniha se mi od autora líbila nejvíce po Šelmě (přečtenou mám celou sérii Naturalista a první dva díly se Sloan). Měl jsem tu zase onen dobrý pocit tajemna a mystična, jako v Hračkáři, ale... jako vždy jsem byl zklamaný z konce. Co mi u autora vadí, je to, že on dokáže vytvořit atmosféru, vybudovat příběh o nesmírně inteligentním zločinci (jako v této knize), ale pak jako by se lekl, že se blíží jeho obvyklých 300 stran a narychlo honem musí uplácat nějaký konec, takže ten superinteligentní padouch udělá nějakou superNEinteligentní chybu a je rychle a trapně zpacifikován. Osobně bych dal přednost tomu, kdyby se Mayne věnoval jedné sérii, nebo kdyby knihu napsal například na 500 stran, ale vyšperkovaných, anebo aby jednoho padoucha naháněl několik knih. Teď jsem ve fázi tak 50 na 50, zda mám pokračovat s jeho dalšími knihami, nebo ne a netroufám si odhadovat výsledek...

Kaja1
08.08.2023 4 z 5

Kniha se mi líbila, spojení kouzelnických čísel s uvažováním vraha, bylo neobvyklé.

Acquenta
08.08.2023 2 z 5

Vůbec mě příběh nezaujal. Strašně moc kouzel, celé se to táhlo, vůbec mě kniha nebavila...

P3_tis
19.07.2023 3 z 5

Určitě zajímavý námět, ale příběh mi přišel celkově dost slabý. Knihu jsem dočetla kvůli rozuzlení, ale ani to mě neohromilo.

Gindolfin
16.07.2023 2 z 5

Nejslabsi kniha od autora.

Kekik
13.07.2023 5 z 5

Magie, kouzla, triky. To mě od malička fascinuje. Proto jsem si zdejší popisy užívala mnohem více než u série Šelma, kde mě spíše nudily. Pokaždé, když Jessica odhalila nějaký trik, potěšilo mě to.
U Chloe jsem hned věděla, která bije. Přeci jenom mám již něco načteno.
Natrefit na originální příběh v záplavě thrillerů je téměř nemožné, a proto mě vždy potěší, když se to někomu podaří. Andrew Mayne to dokázal. Tedy dle mého názoru.
Kniha má spád po celou dobu. Jsem spokojená i s koncem. Samozřejmě, že doufám, že v dalším díle dojde ještě k posunu, ale i kdyby ne, já se zlobit nebudu.
Agentka Jessica je velmi zajímavou postavou, a já si ji oblíbila. Veškerou pozornost však na sebe strhává záhadná postava Damiana. Na toho se těším ještě více. Už aby tu byl druhý díl.

Zlatinka.Emilly
08.07.2023 1 z 5

Nevím, nevím. Bylo tam spousta zbytečností. Zajímalo by mě, jak jsou na tom psychicky spisovatelé píšící o násilí, protože tohle asi zdravý člověk nevyplodí. Proč nás stále někdo krmí brutalitou!!

Jaruš7
23.06.2023 4 z 5

Nadmíru perfektní, až to jaksi škodí.
Zločinec je stratég a scénickými triky svá vražedná poselství uvádí společnost v úžas.

Autor specialista v kouzelnickém umění si dokonale vyhrál s představou soupeřících rivalů na straně zla a spravedlnosti na poli záhadné zločinnosti.

Citace:" Jdeš na smrt." Neříkám ji to z bezcitnosti, ale ze soucitu. Tím, co nám drásá duši, je neurčitost věcí příštích. Ona ještě žije v domnění, že je to celé sen, ale v očích jí už svítá. Moje slova se jí vykrádají do zlomené mysli.

Neodložitelné, napínavé superčtivo.

Dvorik
21.06.2023 5 z 5

Dej ma skvely spad jako knihy od Jo Nesboho. Skvela volba!

Duchoslp
19.06.2023 4 z 5

Dlouho mi trvalo než jsem se rozhodla začít číst další knihu od A. Mayna. Z posledního dílu série Naturalisty jsem byla zklamaná, ale tohle je úplně jiné a svěží čtení. Jessica je chytrá a vynalézavá agentka FBI. Děj vás vtáhne a nemůžete se odtrhnout

Dumicek
18.06.2023 4 z 5

Mayne má svůj podpis..jejo knihy prostě poznáte. Jsou blaznivější,nápaditější,někdy až moc neuvěřitelné,ale prostě on ty knihy píše tak strhující,že si jeho styl prostě nelze nezamilovat a i tato je tím příkladem. Super nápad,neotřelé téma,kouzla a triky,sympatická hlavní postava,takže za mě opět ano.

Arwen777
14.06.2023 3 z 5

Knihy Andrew Mayneho stále zkouším, protože mě kdysi nadchla Šelma, pak mě bohužel odradila Teorie vraždy. Dívka pod hladinou se mi líbila a to především díky nápadu a prostředí. To je vlastně to nej, co si na knihách tohoto spisovatele cením. Má neotřelé nápady, nezvyklá prostředí, neobvyklé vyšetřovatele. Člověk se dozví spoustu informací o různých oborech. Až se divím, jak široký záběr Mayne má.
Co je ale slabinou jeho příběhů, je logika a propracovanost. A to bych mu vytkla i v této sérii. K některým stopám a důkazům se vyšetřovatelé dostanou záhadnou náhodou, navíc jim Damian (tajuplná postava, o které toho moc nevíme a která zasáhne vždy, když policie neví kudy kam) statečně pomáhá, nejspíš je to jasnovidec.
Ale přesto to nevzdávám. Andrew Mayne mě vždy překvapí a tak jsem se zájmem poslouchala o pozadí magie a tricích, o komunitě kouzelníků a o způsobu jejich myšlení.
Knihu jsem bohužel poslouchala jako audioknihu a musím říct, že mi interpretace Jany Strykové vůbec nesedla a za mě úplně zabila potenciál knihy...

Janík511
13.06.2023 4 z 5

Začátek hodně akční, ale konec takový nemastný. Čekala jsem pořádný rozuzleni a to tu opravdu chybělo. Škoda, knize to spíše škodí.

Dandulka
07.06.2023 5 z 5

Opět skvělá kniha. Hezky napsaná, téma samotné je moc hezky rozpracované a dobře zvládnuté. Samotný děj je velmi strhující, má spád. Mohu jen doporučit.