Vrah andělů

Vrah andělů
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/542542/bmid_vrah-andelu.jpg 4 380 380

Jessica Blackwood série

Jessica Blackwoodová doufá, že její kariéra iluzionistky už je minulostí… Jenže vrah se zdánlivě nadpřirozenými schopnostmi ji donutí znovu si všechny triky a kouzla připomenout! Na hřbitově je nalezena mrtvola dívky. Plazí se z hrobu, jako by se pokoušela vyhrabat ze země. Tvář má podivně znetvořenou. A rakev, ve které ležela, byla původně zapečetěná. Vyšetřovatelé se s podivným případem obrátí právě na agentku FBI Jessicu Blackwoodovou, která pochází z rodiny iluzionistů. Od rodinné tradice se sice snaží co nejvíc odstřihnout, ale policistům nedokáže říct ne. Její schopnost prohlédnout jakýkoliv trik a najít realistické vysvětlení, jsou jediná šance, jak chytit vraha, který možná ani není člověk…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Angel Killer, 2014

dencazrnu
19.02.2023 4 z 5

Od Andrewa Mayna zde máme třetí sérii a musím říci, že začátek vypadá velmi slibně. Prostředí kouzel a magie mě vždy fascinovalo a ve spojení s detektivkou je tohle dokonalá kombinace. Jessica je velmi sympatická. Líbí se mi, že není nijak extrémně bláznivá a než něco udělá, dokonce se i zamyslí, což často u vyšetřovatelů postrádám. Kniha je čtivá, má krátké kapitoly a děj plynule navazuje. I přesto ale jednu hvězdičku uberu kvůli konci. Přišel mi najednou takový uspěchaný a trošku mi tam chybělo podrobnější vysvětlení a hlavně PROČ. Uvidíme, co se na nás chystá v dalších dílech, které si určitě ráda přečtu ! :-)

FejKýý
19.02.2023 4 z 5

Pěkný začátek série. Těším se na další dva díly až u nás vydají. Hodně jsem si oblíbila postavu Damiana a doufám že nám v dalších dílech ještě něco předvede a taky hlavně jestli druhý díl bude pokračovat tím prvním neboť v téhle knize moc spokojená s koncem nejsem. Je to jako když se díváte na napínavý seriál a v tom nejlepším se utne a vy musíte čekat pár dní, týdnů, měsíců na další díl. Ještě mě tu chybělo že příběh nešel úplně moc do hloubky ohledně naší hlavní postavy. Sice občas tam něco bylo ale jen o "čarodějnictví" ale né moc z jejího života. Doufám, že v dalších dílech se o Jessice dozvíme víc. Už aby díly u nás byli k mání. Kniha je velice čtivá a pořád se tam něco děje.

Katania
17.02.2023 5 z 5

Jako vždy paráda! Mám tyhle knihy ráda. Líbí se mi poodhalení triků a hlavní postava velmi sympatická. Těším se na další.

ivoiro
11.02.2023 5 z 5

Myslím si, že to byla docela slušná jízda. A poslední stránka knihy je předtuchou dalšího dílu.

ydnac
10.02.2023 5 z 5

VRAHOVI ŘÍKAJÍ "ČARODĚJ"
AGENTKA FBI JE BÝVALÁ KOUZELNICE

Tohle bylo něco pro mě :-)
Miluji kouzelníky a zasadit je do detektivky je podlě mě hodně originální a zajímavé :-)
Vrahova "kouzla" (vraždy), jsou čím dál víc drzejší a velkolepější.
Jessica je k případu jeho první vraždy přivolána jako poradkyně a postupně si získává i respekt ostatních kolegů.
Odkrývá, jakým způsobem bylo místo činu přichystáno, jak provádí svoje triky.

Moc se mi líbilo vysvětlení několika kouzel :-)
Těším se na další díl a děkuji Jenny46, mám dalšího oblíbeného autora :-)

magic11
09.02.2023 5 z 5

To byla jízda, paráda

Jiparis
09.02.2023 4 z 5

Netradiční přístup k vyšetřování zločinů s využitím znalostí magie se mi líbilo.Co se týče děje velmi slibný začátek se postupně rozvolňoval a konec byl dosti slabý.

terinkha
05.02.2023 5 z 5

05/2023
Taky jste to dítě, které jezdilo prstíkem po obrazovce televize, když David Copperfield předváděl karetní trik, tajili jste dech, když procházel Velkou čínskou zdí nebo nechápali, jak nechal zmizet celej vagon Orient Expressu?
Jestli jo, tak tohle je kniha přesně pro vás. Nechápu, kam na ty nápady Mayne chodí, ale funguje to. Detektivka spojená s kouzlením neměla chybu. Bavilo mě to, Jessica mi byla moc sympatická, celá zápletka byla naprosto famózní (jen ten konec takovej...rychlej a vlastně dost neepickej) a fakt hodně mi vyhovuje ich-forma knihy.
Takže jestli chcete detektivku, která frčí a úplně vás vtáhne do děje, tak tady ji máte! Za mě 100 % prostě proto, že je to jednoduše kouzelný :-)
P.S.: V knize je zmínka o Davidu Blaineovi. Moc doporučuju jeho Ted Talk o tom, jak zadržel dech na 17 minut, fakt neskutečně zajímavej poslech :-)

nina3905
03.02.2023 5 z 5

Ak sa vám páčila kniha Šelma od tohto autora, tak si určite obľúbite aj novú sériu, ktorej hlavnou protagonistkou je Jessica Blackwood. Kniha určite stojí za prečítanie.

PetK
30.01.2023 3 z 5

Šelma, Hračkář a spol. mě moc bavily, pohled na zločin z úhlu vědce byla osvěžující změna. Tady mi bohužel připadal už výchozí bod - kouzelnice agentka FBI - trochu přitažený za vlasy. A bohužel mě to celkově nepřesvědčilo... poslouchala jsem audio a přistihla se, že často ztrácím pozornost a nakonec už mě zápletka vlastně moc nezajímá. Bohužel... ale věřím, že své příznivce si nezvyklá agentka najde.

hana4834
27.01.2023 4 z 5

Chvilku mi trvalo než jsem se zavezla ale pak mě to chytlo a super těším se na pokračování

sllezina
26.01.2023

(SPOILER) Asi to bude divný, ale mě knížka moc nebavila.Musela jsem se nutit do čtení. Moc se rozebirala kouzla.Nejlepší jsou pasáže s Damianem.

JustWomen
24.01.2023 5 z 5

Wow, to bylo prostě úžasné čtení, šílené, napínavé a originální. V hlavní roli policistka Jessica a její kouzelnické zkušenosti použité při vyšetřování série temných zázraků nebo vražd šíleného vraha? Přečteno jedním dechem, kde je druhý díl?

zelda7
19.01.2023 5 z 5

Úžasná napínavá kniha ze zajímavého prostředí. Hlavní hrdinka agenta FBI vyrůstala v kouzelnické rodině, přičemž tento um využije i v případu, který v této knize řeší. Příběh se mi líbil po celou dobu a vypadá to, že děj bude pokračovat dál, fandím i vedlejšímu hrdinovi Damianovi.:)

zazvorka
19.01.2023 3 z 5

Atraktivní přidaná hodnota - informace ze zákulisí kouzelníků. Přesto mne kniha příliš nenadchla. Připadalo mi, že nejde příliš do hloubky, vše šlo na můj vkus příliš rychle a chybělo mí více detailů upřesňujících charaktery postav i děj. Čtivé to je, ale rychle zapomenutelné, žádné emoce příběh u mne nevzbudil.

knihomolkaL
16.01.2023 4 z 5

(SPOILER) Mám pro Andrewa Maynea slabost. Jeho nová detektivka se mi moc líbila, oblíbila jsem si i jeho novou hrdinku Jessicu Blackwood a těším se na další díly. Příběh samotný je velmi napínavý, dobře se to čte, děj odsýpá. Odpouštím i sem tam nějaké - s prominutím - blbosti. Viz záchrana hrdinky Damianem po pádu letadla. Co by dělal, kdyby ji z toho letadla vyhodil? Proč čekal až na té cestě?
Nadchlo mě, že do příběhu bylo zakomponováno kouzelnictví.
Jessica je obdivuhodná silná ženská hrdinka, což mám taky moc ráda.
A Damian, sakra, tak na toho jsem fakt zvědavá, kdo se z něj vyklube. Tipovala bych to na obdobu agenta 007.

derminator
15.01.2023 5 z 5

Mayne mě neustále překvapuje opět stvořil skvělou knižní postavu, přiznávám začátek knihy mě moc nejel ale pak to tedy jízda je. Myslím že ten konec je neuzavreny tak se dočkáme ještě nějakého pokračování. Knize dávám pěkných 80%.

Etule
13.01.2023 4 z 5

Opět velice zajímavá hlavní postava s netradičním nadáním. Vyprávění o kouzelnickém světě bylo opravdu zajímavé a doufám, že v dalších dílech se dovíme trochu více o Jessičině rodině.
Přemýšlím, co o mě vypovídá, že mi to nepřišlo tak brutální, jak jsem slyšela. Možná jsem prostě už jen cynik a vůbec mě nepřekvapuje, že by něčeho takového byl nějaký člověk schopný. Nebo za to možná může Chris Carter, který nasadil laťku opravdu vysoko. :)

Sančez
06.01.2023 5 z 5

Tak tohle byl skvost. Snažila jsem si knihu dávkovat jinak bych ji přečetla za den. Po předešlých spisovatelových počinech, které mne nezaujaly jsem u téhle vrněla blahem. Jedním slovem BOMBA. A už se těším na další díl.
P. S. - DAMIANA ZBOŽŇUJI.

Maky806
01.01.2023 5 z 5

Bylo to zajímavé, bavili mě to.