Vrah andělů

Vrah andělů
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/542542/bmid_vrah-andelu.jpg 4 380 380

Jessica Blackwood série

Jessica Blackwoodová doufá, že její kariéra iluzionistky už je minulostí… Jenže vrah se zdánlivě nadpřirozenými schopnostmi ji donutí znovu si všechny triky a kouzla připomenout! Na hřbitově je nalezena mrtvola dívky. Plazí se z hrobu, jako by se pokoušela vyhrabat ze země. Tvář má podivně znetvořenou. A rakev, ve které ležela, byla původně zapečetěná. Vyšetřovatelé se s podivným případem obrátí právě na agentku FBI Jessicu Blackwoodovou, která pochází z rodiny iluzionistů. Od rodinné tradice se sice snaží co nejvíc odstřihnout, ale policistům nedokáže říct ne. Její schopnost prohlédnout jakýkoliv trik a najít realistické vysvětlení, jsou jediná šance, jak chytit vraha, který možná ani není člověk…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Angel Killer, 2014

Jenny46
22.11.2022 5 z 5

Kouzelník agent FBI tak to tu ještě nebylo...
Hned jsem si oblíbila Jessicu sympatická, inteligentní a pohled do zákulisí iluzionistů a kouzelníku byla změna - zajímavý příběh.
Autor dovede vyprávět příběh od začátku super, kniha se nedala odložit přečetla jsem na jeden zátah a těším se na pokračování ( hledala jsem na netu a budou ještě dva díly)
Doporučuji!!!

jaste
17.11.2022 2 z 5

Moc nechapu, tady to 90%+ hodnoceni, mne to prislo cele strasne pritazene za vlasy. Jedine, co mi prislo zajimave, bylo prozrazovani kouzelnickych kousku. Jinak byla detektivka az moc dokonala, na konci nic moc poradne vysvetleno. Poslouchala jsem jako audioknihu a ani ta mi neprisla nijak prevratne nactena. Uz po autorovi asi znovu nesahnu.

biki
13.11.2022 5 z 5

A.M. v této knize uvedl na scénu dalšího, už třetího vyšetřovatele, či spíše vyšetřovatelku se zcela unikátními zkušenostmi a schopnostmi. Tentokrát měl sice úlohu ulehčenou, protože vycházel ze svého původního povolání, ale i tak - kouzelnice jako agentka FBI, to tu myslím ještě nebylo, stejně tak jako naprosto bizarní, až nadpřirozeně působící způsoby vražd. A kdo jiný by mohl přijít s řešením, než kvalifikovaný kouzelník? Strhující napínavý příběh také dává aspoň trošku nahlédnout do metod, kterými nás iluzionisté okouzlují.
Takže všechno by bylo fajn, ale stejně jsem málem strhla jednu hvězdičku za ten závěr - sakra, co to jako mělo být? Damian jako deus ex machina? Tak to bych Andymu radila, aby to v dalším dílu pěkně vysvětlil!

markej
12.11.2022 5 z 5

Od autora jsem četla Šelmu, ta mi moc nesedla, připadalo mi, že hlavní hrdina má až neuvěřitelné superschopnosti, a knížka mě nepřesvědčila k přečtení celé série.
Další série Dívka pod hladinou mě bavila o hodně víc a momentálně se chystám na druhý díl, protože svět potápěčů mě zaujal.
Vrah andělů je první díl nové série, jejíž hlavní hrdinkou je agentka FBI a bývalá iluzionistka Jessica Blackwoodová, a i když má také superschopnosti, není to tak neuvěřitelné, protože to má de facto v popisu práce! Skvělý autorův tah... :-) Byť občas vyvázne z dost fantaskních situací, čtení mě ohromně bavilo, Jessicu jsem si skoro až zamilovala, moc se mi líbila i nadmíru záhadná postava Damiana a velmi se těším na další díl... :-)
Hodnocení: 5 ⭐ z 5 ⭐

Babouš
07.11.2022 5 z 5

Váhám, protože Šelma má speciální místo v mým srdíčku, ale objektivně řečeno je Vrah andělů ještě o fous lepší. Neuvěřitelnej švih, smrtící tempo, vykopaný těla, zapečetěný rakve, kouzelnický triky... Jo, Jessica Blackwoodová si mě získala a už nutně potřebuju další knihu!

kneslova
06.11.2022 5 z 5

Po nějaké době super detektivka, jedna z těch úplně nejlepších od tohoto autora. Hrozně zajímavá - a tolik informací , co se dovite . S poslední stránkou by mohlo být i pokračování zdá se

L.Helena
06.11.2022 4 z 5

Ze všech autorem stvořených vyšetřovatelů mě asi tato Jessica baví nejvíc. Nebo spíš ty schopnosti, které jednotliví vyšetřovatelé mají. Tady nám Jessica částečně poodhaluje pozadí některých kouzelnických triků a také je využívá ve svém pátrání. I přes zajímavý případ jsem se stejně nedokázala dost dlouho pořádně začíst, zločiny byly poměrně komplikovaně provedené, a tak docela mi nebylo jasné, že se vždy vyšetřovatelé vydali v pátrání tou správnou cestou. Konec dramatický, i když ne vše je v závěru vysvětleno a uzavřeno, tak doufám, že brzy vyjde další díl, než zapomenu, o čem tento vlastně byl.

Ticiana
18.10.2022 5 z 5

Tak konecne se vydavatelstvi rozhodlo vydat i tuhle serii, ktera predchazi "potapecce Sloan" a Theovi, jelikoz dalsi pripad Thea bude spojeny s Jessicou. Moc se mi libi, jak si autor vybira hodne zajimave hrdiny. Vrah andelu je skvela jednohubka, kde se co to dozvime ze sveta kouzelniku a jejich triku. A to me hodne bavilo. Uz jen cekat na dalsi dily teto serie, jestli se vrati nekdy k Carodejovi, ale i dalsich serii.

Katuska88
14.10.2022 5 z 5

Tohle bylo něco. Andrew Mayne se konečně vytáhnul se svými zkušenostmi ze světa eskamotérů, kouzelníků a iluzionistů. Naturalista se mi líbil, ale tohle je naprostá pecka. Konečně thriller, který se odlišuje.
Neskutečně čtivý kousek se sympatickou hrdinkou.