Vrah andělů

Vrah andělů
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/542542/bmid_vrah-andelu.jpg 4 380 380

Jessica Blackwood série

Jessica Blackwoodová doufá, že její kariéra iluzionistky už je minulostí… Jenže vrah se zdánlivě nadpřirozenými schopnostmi ji donutí znovu si všechny triky a kouzla připomenout! Na hřbitově je nalezena mrtvola dívky. Plazí se z hrobu, jako by se pokoušela vyhrabat ze země. Tvář má podivně znetvořenou. A rakev, ve které ležela, byla původně zapečetěná. Vyšetřovatelé se s podivným případem obrátí právě na agentku FBI Jessicu Blackwoodovou, která pochází z rodiny iluzionistů. Od rodinné tradice se sice snaží co nejvíc odstřihnout, ale policistům nedokáže říct ne. Její schopnost prohlédnout jakýkoliv trik a najít realistické vysvětlení, jsou jediná šance, jak chytit vraha, který možná ani není člověk…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Angel Killer, 2014

TeriLoch
27.05.2023 5 z 5

Mayne prostě nezklame. Skvělý příběh, vrah, který tu ještě nebyl, sympatická hlavní hrdinka, děj napínavý a čtivý od začátku až do konce. Četlo se samo. Těším se na další díl a tuhle knihu rozhodně doporučuji ! :)

Iva095
26.05.2023 5 z 5

Andrew Mayne to prostě umí. Do knihy jsem se za četla hned. Čtivý, zajímaví příběh. Originální hlavní hrdinka, skvělá zapletka. Nemám co vytknout. Jsem zvědavá na druhý díl.

intelektuálka
25.05.2023 4 z 5

Věřte - anebo nevěřte Andrewu Mayne .... rozhodněte se sami ....

Zajímavý souboj Čarodějka versus Čaroděj .... a kdo z koho ....

Už začátek - nález dívky na hřbitově - mne zaujal .... co je to za kouzelnické kousky ?

A v pokračování další kouzelnická čísla - na podkladě přírodních živlů ....

Ovšem závěr ve stylu " vyšetřování skončilo, zapomeňte " nám možná napovídá pokračování ?

Dobře zpracované téma iluzionismu i postava Jessicy se líbily - doporučím.

Shardlake
13.05.2023 4 z 5

Děj mne od začátku vtáhl a kniha se velmi dobře četla. Bylo zde pro pátrání po vrahovi použito netradiční kouzelnictví a iluze. Co mne mrzelo byl nedotažený konec. Přišlo mi, že knize chybí pořádný závěr.

postrach
09.05.2023 3 z 5

První kniha nové séri.První kniha od tohoto autora,kterou jsem přečetla.Čekala jsem víc akce,víc napětí.Budu číst i další nový díl i dřív vydané knihy a uvidím.

lucakuca
30.04.2023 5 z 5

Paráda!
Andrewa prostě žeru!
Vždycky vymyslí originální hrdinku/hrdinu a neméně famózní zápletku. A fakt mu to teda jde.

emilieselden
25.04.2023 4 z 5

Skvělý začátek nové série. Kniha je velmi čivá, ani chvíli se nenudíte. Námět originální, Jessica je sympaťačka. A konečně tady pojicajti nepůsobí jako úplní idioti.

jjanca
21.04.2023 4 z 5

Kniha sa mi páčila. Hlavná postava bola sympatická, jej minulosť nezvyčajná. Príbeh rýchlo plynul, dobre sa to čítalo. Ku koncu som sa od knihy nevedela odtrhnúť a čítala do noci. Dúfam, že sa čoskoro preložia aj ďalšie časti.

bobík123
17.04.2023 3 z 5

hlavní postava byla zajímavá, docela zajímavý a různorodý děj, i když někdy byl až moc sci-fi a nereálný, konec nic moc, očekával jsem něco velkého ale vůbec nic...poslední strany byly napínavé škoda že to skončilo tak odseknuté...

Jaklová.katka
31.03.2023 3 z 5

Začátek skvělý. Jessica je hrozně zajímavá postava. Čaroděj je jí důstojným protivníkem a i Damian je velmi zajímavý.
Bohužel ten konec byl hrozně zvláštní a zmatený. Takže musím pár procent ubrat. Uvidíme kam nás série zavede dál.

adevis
22.03.2023 4 z 5

Koho z Vás tento americký autor minul? Nikoho? Chápu. Po jeho první knižní sérii Šelma, po druhé sérii s vyšetřovatelkou Sloan, Mayne přichází s další sérií a tentokrát nám představuje něco úplně nového. Agentku FBI Jessicu Blackwood, která se ve své minulosti věnovala kouzelnictví a iluzím.

Pro tento případ se Jessica Blackwood dokonale hodí, protože se podezřelý nabourá do webových stránek FBI a umístí na ně šifru odkazující na hřbitov v Michiganu, kde je objevena mrtvá dívka vylézající ze země. Poté podezřelý získává přezdívku Čaroděj, protože jeho první i další temné vraždy jsou vlastně zázraky, iluze. Dokáže se s tím Jessica i přes svou kouzelnickou minulost, která díky případu vyplouvá na povrch vypořádat? Pokud ne, může se sama stát jeho další obětí

Upřímně, kniha měla skvělý rozjezd. Skvělý začátek. Nedokázala jsem ji odložit. V poslední třetině knihy mě to už ale pomalu opouštělo. Netuším, co se stalo špatně. Možná kdybych knihu přečetla znovu, bylo by to lepší. S holkama v SČ jsme se taktéž shodly.
Každopádně, velké plus, které bych ráda zmínila je to, že autor dokázal překvapit tím, že v knize několikrát zmiňuje webový odkaz, na který opravdu nemějte strach kliknout. Budete překvapeni :)
A cením si iluzionistky pracující jako agentka FBI. To bylo něco úplně nového. A i přes menší zklamání si další díl ráda koupím. Do sbírky :)

Lavender756
16.03.2023 2 z 5

Tak to je hodně překombinované a hlavní hrdinka je snad jasnovidka a ne iluzionistka. Nedočteno!

Pavčule
13.03.2023 2 z 5

Začátek mě hodně bavil, ale pak se to v podstatě najednou nějak "šprajclo " a měla jsem problém knížku dočíst . Uvítala bych více prostoru proč to pachatel vlastně udělal ... Konec mi přišel jako spíše otevřený .

BlaV.
10.03.2023 5 z 5

Kniha se mi líbila, i když pořád mám problém, když muž píše jako žena. očekávám, pokračování, protože to zůstalo otevřené.

Katania
05.03.2023 5 z 5

Mě se jeho knihy líbí. U téhle obzvlášť zajímavá část s kouzly. Sympatická hlavní postava.

petrarka72
28.02.2023 3 z 5

Čaroděj jako zvláštní pachatel, příběh o tom, kterak se iluzionistka ve službách FBI prosadila, mnoho informací o kouzlech, tricích a iluzích a pár působivých obrazů. Jinak deus ex machina Damian lepí logické díry a gradace nic moc, takže celkově průměr.

marwinmh
21.02.2023 4 z 5

Čaroděj, podvodník a nebo jen "obyčejný" vrah, to a vše, co se skrývá za "triky" provázejícími nálezy několika mrtvých těl se snaží rozkrýt sympatická vyšetřovatelka, která má v rukávech několik svých vlastních trumfů. Zajímavá detektivka, která si zaslouží veškerou naši pozornost, aby nám nic neuniklo.

katallinka
20.02.2023 4 z 5

Opět skvělý příběh od mého oblíbeného autora. I když čaroděje příliš nemusím, tady bylo hrozně zajímavé odhalovat různé triky a řešit s jejich pomocí vraždu. Navíc Jessica jako hlavní postava se moc povedla. Těším se na další díly série.

Lovana
20.02.2023 4 z 5

Další série od Andrewa Mayna, na kterou jsem se moc těšila. Od autora mám zatím přečtené všechny knihy, které u nás vyšly a vždy netrpělivě vyhlížím další. Na tuto sérii jsem se velmi těšila i z jednoho dalšího důvodu – kdo má přečtenou celou sérii Naturalista (série s Theem – Šelma, Hračkář, atd) tak ví, jaký to je důvod.
Tento příběh mě velmi bavil, kniha byla hodně čtivá. Spojení vražd a kouzel bylo velmi zajímavé a já byla zvědavá, jak to Čaroděj udělal. Celkově mě bavil náhled do toho, jak kouzelníci provádějí některé triky. Také bylo zajímavé vidět, jak někteří lidé mění na Jessicu pohled.
Hlavní postava Jessica je moc sympatická a velmi rychle jsem si ji oblíbila. Kromě Jessicy jsme se setkali s více zajímavými postavami, ale já doufám, že se v dalších dílech setkáme opět s Damianem a čím víc, tím líp…
Úplně mě neoslovil konec knihy, přišel mi takový hodně rychlý, a ne úplně dotažený… Snad bude na konec knihy navazovat druhý díl, myslím si, že první díl nebyl úplně dokončený.

Hodnocení 4*/5*

Saturnia
19.02.2023 4 z 5

Trochu jsem se divila, že tato starší série s Jessicou Blackwoodovou vychází, až po mladší sérii s Theo Crayem. Bála jsem se, že asi nebyla tak dobrá, ale opak je pravdou.
První knihu jsem přečetla jedním dechem a nemůžu se dočkat na pokračování.
Hlavní hrdinka je velmi sympaticky vystavěná. Kolem ní se pohybuje spousta zajímavých lidí. Jde zde vidět podobné plynutí, jako u série s Theo Crayem, ale místo biologie je obohaceno o kouzelnický svět. Je to velmi zajímavé a neotřelé.
Celým příběhem jsem prolétla bez jakéhokoliv zádrhelu, vše dávalo smysl a výborně se četlo!