Vypravěčka

Vypravěčka
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218323/bmid_vypravecka-Yk9-218323.jpg 5 4323 4323

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Ikar (ČR)

Storyteller, 2013

Selfinka
01.07.2018 5 z 5

Velmi silný příběh...

essterkaa
30.06.2018 5 z 5

Abych pravdu řekla, ze začátku mně hrozně vadil příběh s upíry. Když jsem ale knihu četla dál a dál, tak přišlo zjištění, že i upíři mají v této knize své místo. Kniha na mě zapůsobila neuvěřitelně silným dojmem. Teď po přečtení nemůžu udělat nic jiného, než ji všem vřele doporučit! :)

Andrsen
30.06.2018 5 z 5

Přečetla jsem toho už hodně, skvělá díla i ta méně hodnotná. Pohled na přečtené knihy je ovlivněn obdobím našeho zivota, ve kterém je čteme. A tato kniha bude jednou z těch, na kterou nezapomenu. A kterou chci vlastnit, hladit její vazbu a při pohledu na polici s ní si uvědomit, kolik podob má život a smrt a historie a budoucnost a láska a nenávist. Tuhle knihu si přečtěte. Nebudu hodnotit, zda byla nejlepší,nebo byla modrá a já jsem čekala spíše inkoustovou.... Tahle kniha si prostě zaslouží vaše myšlenky, zaslouží si bydlet ve vašem srdci. Bude to jedna z těch, které ve vás chvíli zůstanou.

Arella
30.06.2018 4 z 5

Upřímně jsem byla ve velkém očekání, které nebylo zcela naplněno. Válečný příběh byl zajímavý, dechberoucí. Ale to kolem, to bylo zvláštní, nedotažené,....

marketa.ul
25.06.2018 5 z 5

Právě jsem dočetla. Musím říct, že první část knihy mě moc nebrala. Ale ta druhá a třetí... Nevím co říct. Silný příběh, který by si měl přečíst každý, kdo má rád kvalitní vyprávění. Určitě nelituji, že jsem knihu četla, právě naopak. Jedna z nejlepších o druhé světové válce. A nejen o ní. Jodi Picoult opět nezklamala.

Hortenzie2
25.06.2018 5 z 5

Krásná kniha u které jsem brečela, nevěřícně tajila dech a zároveň přemýšlela, jestli jsem schopna ji dočíst až do konce. Zvládla jsem to a rozhodně nelituji. Je to krásná kniha s dějem, který člověka úplně pohltí.

makyla
24.06.2018 5 z 5

Ze začátku mi trochu trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale pak se nešlo odtrhnout. Strašně se mi knížka dostala pod kůži, že když jsem pak četla Smrt je mým řemeslem, čekala jsem, že hlavní hrdina bude mít též problémy s rukou. Za mě určitě doporučuji a ano, je tam i romantická linka. Ale červená knihovna to není.

márčina
24.06.2018 5 z 5

Neuvěřitelná knížka. Jen co jsem dočetla, došla mi slova, jak mě konec zasáhl. Jedna z nejlepších knih, opravdu mě dostala. Palec nahoru!

niknikita
20.06.2018 5 z 5

Vypravěčka se ke mně dostala poměrně pozdě, tak opravdu nejde napsat skoro nic, co by tady už nebylo. Příběh, který mne zasáhl a který se na dlouho usadil v mé paměti, to je mozaika příběhů, které Jodi Picoult mistrně poskládala.

Ronfi
20.06.2018 5 z 5

Velmi emotivní příběh. Doporučuji.

Veronika.Lap
18.06.2018 5 z 5

Ze začátku mi trvalo se do knihy pořádně začíst. První část mě moc nebavila, ale jakmile začal příběh Minky tajil se mi dech a nemohla jsem se od knihy odlepit. Člověk si takto uvědomí jaká doba tady byla a jaké hrůzy se na lidech prováděli. Příběh Josefa mě nicméně na začátku taky chytl a na okamžik mi ho začalo být i velmi líto, ale ....
Knihu určitě doporučuji.

Terka357
14.06.2018

Po dočtení posledního slova této knihy jsem dobrých pět minut jen zírala do stěny přede mnou a nebyla schopná slova.
Ač jsem ji četla asi před čtyřmi měsíci, při pohledu na obálku se mi vždy živě vybaví celý příběh a já znovu pocítím tu pomyslnou díru, kterou ve mně toto dílo zanechalo. Velmi silný příběh, který se prostě nedá přečíst na jeden zátah, pokud se nechcete utopit ve vlastních slzách. Tematiku holocausu docela vyhledávám, tajemno typu "upíři, vlkodlaci" naopak není vůbec nic pro mě, ale zde mi to bůh ví proč nevadilo, snad se mi to dokonce i líbilo.
Doporučuji všema deseti. :)

elfinkaa97
08.06.2018 5 z 5

Jodi Picoultová asi nikdy nezklame. Příběh je čtivý, nelze se od něj odtrhnout,doporučuju milovníkům příběhů z druhé světové války a fanouškům JP. :)

LBZ
07.06.2018 3 z 5

Nechal jsem se nalákat velmi vysokým hodnocením. Příběh je bohužel zcela nevěrohodná překombinovaná (americká) pohádka, kde rozuzlení bylo jasné od poloviny knihy.:-( Z mého pohledu velmi prvoplánové. Souhlasím s komentářem snimcibdim. Dobře se čte.

perfis1280
06.06.2018 2 z 5

Pribeh zaujimavy, ale prekombinovany, prehnane upirske pasaze som preskakovala lebo tento zaner je pre mna nezaujimavy.Tak isto zaver knihy az prehnane rozpravkovo dokonaly.

Sarka14
06.06.2018 5 z 5

Knížka je fantastická. Jen jsem ji nedokázala přečíst najednou. Téma je dost náročné a příběh je velmi silný a také velmi bolestný. V jednu chvíli mi opravdu ukápla slza. Tohle téma všeobecně nemám moc ráda, ale knížka mě lákala a nelituju, že jsem ji četla. Je dobře, že o tom někdo dokáže napsat tímto způsobem. Způsobem, který dokážou snad alespoň trošičku pochopit i dnešní generace. Některé věci by se neměli zapomínat, aby se minulost nemohla opakovat.

Allena24
05.06.2018 5 z 5

Vypravěčka mě nezklamala, jsem ráda, že se mi dostalo dost podnětů k zamyšlení. Kromě samotných příběhů, mě zaujalo, jak se lidé vyrovnávají s traumatem. Knihu doporučuji.

faraod
05.06.2018

Na knihu jsem se těšila, ale přes veškerou snahu jsem se nedokázala začíst..Na mě zdlouhavý začátek. Bohužel jsem to po první třetině knihy vzdala..

elisa194
01.06.2018 3 z 5

Bohate by mi stacilo jen vypraveni Minky, takze kvuli zbytku jsou hvezdicky dolu. Kniha se dobre cte, ale uplne to neni muj salek caje.

mazlak
31.05.2018

O holokaustu a vůbec druhé světové válce, jsem již něco málo přečetl, ale ještě žádná kniha na mne tak nezapůsobila jako tato. Příběh je tak silný a dosti detailně popsaný, že to samo vtahuje do děje. Knihu jsem takřka nedokázal odložit.