Vypravěčka

Vypravěčka
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218323/bmid_vypravecka-Yk9-218323.jpg 5 4323 4323

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Ikar (ČR)

Storyteller, 2013

Backurka25
19.10.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem a jednoznačně ji doporučuji pro příznivce válečné tématiky.

Misute603
15.10.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila hned od začátku..hlavně od druhé půlky jsem se od ní nemohla odtrhnout,hak to bylo působivé .Přečteno za 2dny.
Těším se na další knížky

mynamail
15.10.2018 4 z 5

Velmi lehce psaný příběh, vlastně několik vzájemně protkaných příběhů. Slova jako by ani nepopisovala hrůzy, které zůstávají v paměti. Pohled stárnoucí ženy na několik desítek let staré prožitky v kontrastu s dnešním náhledem na holocaust. Velmi se mi líbila myšlenka, kdy se nacistické hrůzy srovnávaly se zločiny od druhé půlky minulého století. Jak jsou si ty metody podobné, že? Jak i dnes se dějí zločiny proti lidskosti, že? Jak je nutné, aby dnešní mladí lidé o tom všem věděli, četli, naslouchali, a hlavně se poučili.
Knížku doporučuji. Není náročná. Je psaná opravdu lehounce. Nic nevnucuje. Přeto se nad tím vším zamyslíte.
Co mně osobně nesedělo, byla vsuvka s tím upířím příběhem....

Silwinka87
14.10.2018 4 z 5

První část knížky mě vůbec nezaujala,docela jsem se musela přemlouvat,abych ve čtení pokračovala..Za to bude o hvězdičku míň.
Když jsem se dostala do druhé části,nebyla jsem schopná knížku odložit.Příběh Minky mě dostal,kolikrát jsem měla z té hrůzy husí kůži.
Je dobře,že tyhle knížky vznikají,nikdy nesmíme zapomenout na to,co se za 2.světové války odehrálo..

kakocandrlova
04.10.2018 5 z 5

Od této autorky jsem kromě této knihy ještě nic nečetla a musím to napravit. Vypravěčka si mne získala hned od začátku (i když to vlastně skoro všechny knížky s tématem druhé světové války). Děj je čtivý bez nudných pasáží a s výborným zpracováním tématu Holocaustu, o kterém tato kniha pojednává i nepojednává, jelikož je příběh propojen několika dějovými liniemi. Rozhodně doporučuji a těším se na další díla paní Picoult.

jimbow
26.09.2018 5 z 5

Stejně jako v recenzi https://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/moralka-vina-svedomi-strach-odpusteni-holocaust-6394 si myslím, že holocaust není ústředním tématem této knížky. Minčino vyprávění , kterému je věnovaná jedna ze tří částí, je jistě skvělou poctou obětem i přeživším holocaustu a úvahy o vině a odpuštění se tu přímo nabízí, ale pro mě je Vypravěčka o něčem jiném. O myšlenkách a otázkách jakoby v druhém plánu, kterých autorka otevírá spoustu, koneckonců podobně jako v jejích ostatních knihách. O jizvách na těle či na duši, které lidé jaksi přirozeně skrývají, ale pokud v sobě najdou sílu je odhalit a vyrovnat se s nimi, může jim to pomoci ke šťastnějšímu životu nebo klidnější smrti. O převzetí odpovědnosti za činy svých blízkých vedené snahou odčinit je. O tom, že na světě není nic důležitějšího než je rodina, jakkoli to může mít fatální následky. Nepřehlédněte tohle motto na samém začátku, tak jako Sage přehlédla zásadní fakt kdo je kdo v tomhle příběhu...

michaela3483
26.09.2018 4 z 5

První kniha od této autorky, která se mi dostala do ruky. Pořádně jsem nevěděla o čem je a zjištění, že je tématem druhá světová válka, mě nenadchlo.
Ale byla jsem opravdu mile překvapená, dokonce jsem se od vyprávění Josefa a především Minky nemohla odtrhnout.
Určitě sáhnu po další knize této spisovatelky.

sarkaditt
24.09.2018 4 z 5

Nebudu přehánět, když napíšu, že prvních 200 stran až na výjimky jsem měla chuť knihu odložit. Povídání sebelitující se Sage mě vyloženě otravovalo, bavilo mě vyprávění Josefa a pak hlavně Minky, ale klidně to mohlo být víc do hloubky. Konec mě překvapil. Pro mě to není vůbec "wau" kniha, ale druhá půlka už se četla fajn :)

Kitty
21.09.2018 5 z 5

Pro mne jedna z nejlepších knih o holokaustu. Několik vláken osudů, které do sebe časem zapadají. Kniha i odpovídá na moji otázku "jak se může někdo normální stát esesákem. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout (při vstávání v pět číst do půl třetí rána). Kniha má vše, co žádám - reálný a silný příběh. Doporučuji!

kalinka99
20.09.2018 5 z 5

Krásná kniha. Nemohla jsem se od ní vůbec odtrhnout. Jediné, co mě mrzí je, že konec byl neúplný a že se poté v přítomnosti Josef s Minkou nesetkal.

andream
16.09.2018 5 z 5

Po pocatecnich rozpacich precteno jednom dechem... pribeh Minky- od neho se proste nedalo odejit.... a zaver... trosku laciny, nicmene podle me knize neublizil... jednoznacne doporucuji , za precteni stopro stoji

Siraelxy
16.09.2018 5 z 5

Kniha má pomalejší rozjezd...ale to je vše co jí lze vytknout. Krásný, silný příběh...vlastně příběhy. Minka, Sage a Josef.....

Privda
16.09.2018 5 z 5

Velice pěkně napsaná kniha, která po sobě zanechává silný dojem.

Sisine
08.09.2018 4 z 5

Ze začátku jsem měla problém se zacist.ztracela jsem se v ději.Ale příběh Minky byl opravdu silný.

Spunttrix
03.09.2018 5 z 5

Kdyby to šlo, dala bych i 6 hvězdiček... Jedna z nejlepších knih, kterou jsem četla v poslední době. Příběh, který Vás nenechá klidným a nedokážete se od něj odtrhnout!

stovice
01.09.2018 3 z 5

Čekala jsem hodně a toho se mi nedostalo. Četla jsem ji asi 3 měsíce před napsáním komentáře a už si vybavuji jen základní linku. Nezaujala mne na tolik abych věděla víc. Bohužel.

HalleyM
28.08.2018 5 z 5

Moc často se mi nestává, že by mi u knihy ukápla slza.. Zde ano, a ne jen jednou. Příběh skvěle napsaný, každá linie příběhu nutila čtenáře číst dál a dál..
Někteří mají názor, že je škoda, že osud Lea a Sage nebyl dokončený. Já půjdu proti proudu a řeknu, že je to jenom dobře. Není to kniha na bázi milostného příběhu, ale naopak. Poslední část, kde se rozebírá jejich morbidně sladké "miluji tě", mohla být zcela vynechána.
Po celkovém souhrnu však mohu knihu jen doporučit.

Pomko
28.08.2018 5 z 5

Jedna z mých nej,nej,nej knih. Krásný, smutný příběh, s dobrým koncem. To mám moc ráda.

Glivuska
27.08.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila. Na začátku trvalo poměrně dlouhou dobu, než jsem se začetla, ale vzpomínkové pasáže na koncentrační tábor jsem zase přečetla jedním dechem. Musím se přiklonit k některým názorům, že nedostatkem knihy je taková jakoby poslepovanost několika námětů/témat, které na konci netvoří úplný celek. Knih o pracovních/koncentračních táborech je spousta, v téhle je dle mého unikátní zpracování tématu člověka (nacisty), který všechny ty hrůzy (na kterých se více či méně (spolu)podílel) přežil a musí jim čelit dnes a denně po zbytek svého života. Navíc nyní v přímé konfrontaci s lidmi, kterých se to osobně týkalo. Určitě stojí za přečtení.

ajasin
27.08.2018 5 z 5

Moje první kniha od Jodi Picoult a rozhodně si přečtu i další. Na toto téma jsem v poslední době přečetla víc knih, tak se u mě žádné "wau" nekonalo, ale příběh je to silný a dobře zpracovaný. Jen prostě Hana od Mornštajnové mi byla tak nějak bližší.