Vypravěčka

Vypravěčka
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218323/bmid_vypravecka-Yk9-218323.jpg 5 4323 4323

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Ikar (ČR)

Storyteller, 2013

Herča76
21.12.2018 5 z 5

Silný příběh napsaný s velkým umem a citem. Co víc si přát. Snad jen spoustu dalších takto krásných námětů. Přečteno jedním dechem.

brijana
15.12.2018 5 z 5

Moc zajímavý příběh s nečekaným koncem.

HoralkaL
02.12.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Líbilo se mi prolínání příběhů jednotlivých postav, přičemž vyprávění Minky bylo jednoznačně nejsilnější a mohlo dostat ještě větší prostor, naopak příběh o upírovi mi v průběhu čtení přišel jaksi navíc, ale i ten v závěru knihy zapadl do kontextu. Líbilo se mi, že kniha popsala jak dobu před válkou, během války tak i dlouho po ní a ukázala, že ačkoliv člověk dokáže začít nový život, některé vzpomínky nezmizí, ač by si to třeba sebevíc přál.

hanka616
17.11.2018 5 z 5

Velmi silná kniha, když jsem četla příběh Minky....ta hrůza na vás přímo dýchá, pokud knihu čte matka, tak se neubrání slzám a představám o tom, co musely matky a jejich děti prožívat. Rozhodně stojí za přečtení.

monika7105
15.11.2018 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale vůbec jsem se do ní nemohla ze začátku začíst, začal mne bavit až příběh babičky Minky, po té už opět trochu nuda,ale autentický popis hrůz z koncentračního tábora mi až naháněl husí kůži.

Allia
15.11.2018 5 z 5

Velmi čtivý a silný příběh. Většinou knihy s touto tématikou nečtu, ale díky výzvě jsem se k této knize dostala a nelituji. Ze začátku se děj trochu vleče, ale jakmile se dostanete k vyprávění Minky, vyrazí vám to dech a nedokážete knihu odložit (alespoň v mém případě). Sice jsem si konec představovala jinak, ale celkem důstojně zakončeno, i když svým způsobem smutně.

FofrNožka
13.11.2018 5 z 5

Velmi silný příběh, který je světle dnešní zprávy na idnes.cz jen nabývá konkrétnějších obrysů. Zpočátku jsem nechápala proč je v knize umístěn příběh o upírovi, ale jen do doby, než začala své vyprávění Minka.

marta4697
12.11.2018 4 z 5

Trvalo mi, než jsem se začetla, ale pak už jsem knihu nemohla odložit. Tuhle literaturu moc nedávám, nedokážu pochopit, čeho všeho jsou lidé schopní.

Katuska88
11.11.2018 5 z 5

Za mne skvělé. Nejvíce mne bavilo sice samotné Minčino vyprávění, ale přesto se kniha celá skvěle četla. Téma je silné, párkrát jsem si i poplakala.
Pro mne však trošku předvídatelný konec.

SPOILER:
odhalila jsem, kdo je Josef doopravdy, přesně podle toho stejného, hned v tu chvíli, kdy se to tam poprvé objevilo, stejně tak jak to poznala Sage.
Už jsem měla tušení.
Jen bych změnila konec. Já bych je nechala se potkat a konfrontovat.

kilometr
08.11.2018 odpad!

Tohle že si zaslouží na databázi knih 92%?To mi tedy hlava nebere,neboť mě kniha na 86 stranách nepřesvědčila.Je totiž mnoho lepších knih na dané téma a tohle je ztráta času.0%.

Naďa1984
08.11.2018 5 z 5

Prozatím pro mě nejlepší román z období druhé světové války.

Bustedka
04.11.2018 4 z 5

#Vypravecka "Když člověku vezmou svobodu, asi ji potom vnímá spíš jako poctu, ne jako nárok" •
No..co dodat. V poslední době se mi nějak často dostává do rukou literatura o druhé světové válce. O holokaustu. O nenávisti a lidské tragédii. Někdy se ani nejedná o kvalitní literární dílo, ale "lidé se musejí setkávat s věcmi, které je děsí. Jinak by nedokázali ocenit bezpečí." A něco na tom bude. • Vypravěčka se odehrává ve třech rovinách - v současnosti, v minulosti a jako bonus tu je fikce plná metafor. Mám trochu rozporuplné pocity z té současné dějové linky, která defakto tvoří hlavní uzel celé knihy. Milostný život, federální agent, Mladá holka a starý důchodce..no nevím. Popis života v koncentračním táboře pak není nic objevného. Podobné popisy člověk mohl slyšet několikrát. Ale "Základem historie světa je vyprávění o životě jednotlivce" a není od věci si některé věci připomínat. •
Čte se to krásně a docela rychle. Po pomalejším náběhu je konec docela chytlavý, ale i tak bych tu knihu nehodnotila tak dobře, jako všude jinde. •
"Věřím, že pokud má člověk v co doufat - i kdyby to byl jen lepší zítřek - je to ta nejsilnější droga na této planetě"

rozarada
03.11.2018 4 z 5

Kniha dokáže strhnout ke čtení jedním dechem, příběhy lidí, kteří přežili holocaust jsou silné. Musím ale říci, že příběh "Hany" nebo "Zvuk slunečních hodin" mě zasáhl více.

annettka1098
31.10.2018 4 z 5

O druhé světové válce jsem toho přečetla celke dost a ještě více toho viděla zfilmovaného, ale tato kniha.... Bohužel nemohu říct, že se mi líbila, protože vzhledem k tomu co vše popisuje a jak detailně, to prostě říct nejde. Měla jsem místy chuť knihu nedočíst, protože jsem už prostě nedokázala vstřebávat to, čeho jsou lidi schopní. Ale kniha si nezasloužila být nedočtena. Zasloužila si, abych ji dočetla. Je to vyjímečná kniha. A mě je úzko z toho čeho byli a jsou (!) lidi schopní.

Honey19
30.10.2018 1 z 5

Tak tahle kniha se mi absolutně nelíbila. Nosný příběh postavený na pečení se mi nelíbil, druhý příběh tzv. povídka byla dle mého názoru absolutně trapná. Četla jsem daleko více knih s podobnou tématikou (holocaust), které byly asi tak o 1000% lepší. Např. Narodili se aby přežili, Deník Anne Frankové atd.

helenkan
28.10.2018 5 z 5

K tomuhle můžu napsat jen, naprosto skvělé čtení.

Terkishead
26.10.2018 4 z 5

Silný, emotivní příběh. Vypravěčsky fenomenální, jen mě trochu mrzela předvídatelnost děje.

Pichoval
23.10.2018 5 z 5

Velice emotivní pribeh. Popis zivota babicky Minky je velmi detailně popsan a o to je to horsi, ze se vse stalo. Vzdy kdyz ctu neco podobneho, mne to nuti se zamyslet nad dnesnim svetem... V knize jsou i pasaze o víře, ktere jsou velmi dobre pouzite a lze je aplikovat i do osobniho života. Tato kniha ma hodne příběhu s různými konci, dává prostor k zamyšlení.

marcolka
21.10.2018 5 z 5

Téma 2. světová válka a koncentrační tábory - v dnešní době velice aktuální a opakující se téma v nekonečně mnoha knižních podobách. Je to stále stejné a přesto jiné. Tato kniha byla napsána trošku jiným způsobem a musím říct, že moc povedeně. Genocida ve světě bohužel nebyla jen za 2. světové války, ale i později k ní docházelo na různých místech planety a bohužel stále dochází. My lidé jsme prostě nepoučitelní. Hrůzy, které se děly a dějí jsou nepochopitelné a neomluvitelné. V této knize se mi líbilo prolínání současnosti, vzpomínek z minulosti a zároveň i trochu toho fantasy žánru. Kniha je plná věcí k zamyšlení, vyvolává plno nezodpovědných otázek, úvah o morálních a nemorálních skutcích každého jedince a v neposlední řadě i úvah o vině a odpouštění. Ale opravdu by se takové "bestie" dokázaly tak lehce proměnit v morálního člověka a tak dlouhou dobu žít příkladný život? Myslím, že ne a tomu i závěr myslím odpovídá. A pro mne to byl překvapivý závěr.

Mufa
19.10.2018 5 z 5

Téma koncentráků mám docela přečtené, tady to bylo zpracováno opravdu netradičně a nedalo se od toho odtrhnout. Velmi doporučuji