Vypravěčka

Vypravěčka
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218323/bmid_vypravecka-Yk9-218323.jpg 5 4328 4328

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Ikar (ČR)

Storyteller, 2013

WeryNika
30.01.2019 5 z 5

Velmi čtivě napsaná kniha se silným příběhem babičky Minky. Byly okamžiky, kdy se mi až ježily vlasy hrůzou. Přečetla jsem jedním dechem - doporučuji!

Lokina
27.01.2019 5 z 5

Od autorky jsem již přečetla Velké maličkosti a ty se mi líbily. Vypravěčku jsem měla na svém wishlistu už dlouho, to čekání se ale vyplatilo, protože to je výborná kniha se silným tématem.
I já jsem měla na začátku problém se do příběhu začíst, ale postupně se to srovnalo a kniha lehce odsýpala. Ač kapitoly ze života Minky se četly nejlépe, byly právě emocionálně nejtěžší. Při čtení těchto kapitol jsem si jen těžko mohla představit, jakými zvěrstvy si lidé museli projít a poté celý život s takovým traumatem žít.
Konec mě v jedné věci nepřekvapil, tu jsem vytušila a ta se také potvrdila.
V dohledné době si opět něco přečtu od J. Picoult, protože je výborná spisovatelka.

JarmilaNovotna
25.01.2019 5 z 5

Brilantně napsaný román na variaci zločinu a trestu.

Termina
23.01.2019 5 z 5

Všechny knihy na téma druhé světové války a život v ní mám ráda .. obdivuji a trpím s lidmi co ta zvěrstva prožili. Moc hezky psaná kniha až na hlavní postavu slečnu pekařku ta mi jako osobnost nebyla sympatická.. to ovšem ale na hodnocení této knihy vůbec neubírá :)

popelka7
21.01.2019 5 z 5

Tato knížka mne opravdu chytila za srdce a ještě dlouho po přečtení jsem na ní musela myslit.

lenik284
17.01.2019 4 z 5

Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst , poté co pak začal příběh Minky se četla krásně a rychle a konec mě teda dostal. Příběhy lidí,kteří přežili holocaust jsou silné musím,ale napsat , že na toto téma jsem četla více lepších knih. Jinak doporučuji přečíst.

adel5497
17.01.2019 5 z 5

Jedna z mála knih, která mě opravdu zasáhla a stále se mě drží,i když jsem ji četla pár let zpět. Ještě teď si dokážu přesně vybavit pocit hrůzy,strachu a vděčnosti navzájem. Proč pocit vděčnosti? Příběh ve mně vyvolal takové emoce, že jsem pociťovala vděčnost, že žiji v bezpečí, svobodě a že mám rodinu-to nejdůležitější.Ač jsem knihu přečetla na jeden zátah v podstatě přes noc, několikrát jsem měla sto chutí knihu zavřít a nepokračovat už vůbec ve čtení,jak mi z popisovaných zvěrstev bylo zle. Zajímají mě knihy s tematikou holocaustu, a i přesto, že příběh je smyšlený, tak perfektně.

Val
16.01.2019 5 z 5

Rozjezd byl z mého pohledu lehounce rozpačitý. Nějak jsem Sage nerozuměla. Poté, co přišel na řadu příběh její babičky Minky už to bylo jiné kafe. Nemusím snad psát, že jsem velice rychle Sage vzala na milost. Kniha, kde se na vás emoce vyvalí z každé strany. Chvilku brečíte, chvilku vás zaplaví bezmezný vztek a po něm přijde čirá hrůza. Jeden z příběhů, který je potřeba přečíst, abychom věděli ... abychom nezapomněli ... Finále, které dle komentářů bylo pro mnohé překvapením jsem tak nějak čekala ... Vůbec nevím, proč mě to napadlo ... Každopádně jsem překvapená nebyla. Což samozřejmě nesnižuje můj dojem z této úžasné knihy ani o píď. Doporučuji ...

SammSamm
16.01.2019 5 z 5

MIluji tuto spisovatelku, všechny její knihy jsou velice čtivé a čtou se jedním dechem. Pokaždé lituji konce knihy :-D

martina.culik
12.01.2019 5 z 5

Kniha se velmi dobře četla, určitě si od autorky přečtu i něco jiného.
Autorka dokázala velmi věrohodně vykreslit pohled na věc z hlediska různých osob. Chvílemi to nebylo příjemné čtení. Ne proto, že by autorka něco špatně napsala, ale proto, že nutí čtenáře vidět věci i z druhé strany.

žany.kdovi
09.01.2019 5 z 5

Krásně napsaná kniha rozdělená na dva příběhy. Je pravda, že současná hrdinka mě bavila méně, ale to na kvalitě nic nemění. Konec knihy byl pro mě hodně velkým překvapením, které jsem pak měla v hlavě ještě nějaký ten čas.

hana.hanigerova
08.01.2019 5 z 5

Knížka mě hluboce zasáhla. Vyprávění babičky Minky je dechberoucí a měla jsem kvůli němu několikrát noc plnou děsivých snů. Z jejích popisů života v židovském ghettu a zážitků z koncentračního tábora mrazí. I když člověk ví, nebo alespoň tuší, jak to za války fungovalo a jaká zvěrstva byla páchána (nejen) na Židech, dokud si nepřečte svědectví konkrétního člověka, prostě mu to nedochází. Jasně, jedná se o román, ne o životopis, ale přesto...

Zaujalo mne i dílo Minky, které mnohým ve čtení překáželo. Mně se líbilo a byla moc hezká jeho role v celém příběhu.

Co se mi nelíbilo a byla jsem z toho znechucená, bylo vyprávění nacisty. Je vůbec možné, že někdo takto uvažuje? Může být někdo taková zrůda a tak slepě věřit totalitnímu režimu a rasistickému přesvědčení. Opravdu mi z toho bylo až fyzicky zle a velmi špatně se mi to četlo.

Dále mi byla nepříjemná hlavní hrdinka. To byla tak hrozná povaha, vůbec jsem ji nechápala a to, co provedla na konci knihy mě přesvědčilo o tom, že je ještě horší, než jsem si myslela. A to jsem věřila, že se díky vývoji vlastního příběhu (nebudu popisovat konkrétně, abych nespoilerovala) projeví její pozitivnější stránky.

Takže shrnuto - Vypravěčka je skvělá kniha, některé příběhy mě silně zasáhly, jiné mi lezly na nervy a konec, ten mě naprosto dostal!

kap66
06.01.2019 4 z 5

Tato knížka je cílená spíše na mladší čtenáře, kteří se chtějí čtivou formou (opravdu VELICE čtivou) dozvědět něco o holokaustu - velká autorčina zásluha. Tím ji vůbec nechci srážet. Autorka dokázala, že umí psát: promyslela a zvládla kompozici, vytvořila postavy, které jsou většinou uvěřitelné, využila historické materiály, citově a morálně mě oslovovala, kladla otázky týkající se svědomí a odpuštění. Pro větší přitažlivost rozvinula milostnou linku (trochu naivní), provázala základní reálnou linii s upírským příběhem, který hrál pro dvě postavy důležitou roli (proč tedy ne) a umocnila napínavost vyšetřováním kolem Josefa Webera (s poněkud odhalitelným výsledkem).
Já budu mít tuto knížku ráda díky působivé propracovanosti a díky několika momentům, např. všemu kolem Sage a její práce v pekařství, zvlášť pro voňavé pasáže o pečení. Oblíbila jsem si její svérázné a přátelské kolegy, jejich nadhled a vtipnost. Zajímal mě vývoj Sažina vztahu k rodině a jejího pohledu na tradice a víru. A samozřejmě i babiččin příběh, který všichni, kdo o Osvětimi něco četli, znají v různých obměnách. Ona sama řekla: "Pravda je daleko horší než příběh." Příběhy, které se pokoušejí tuto pravdu alespoň zčásti a zprostředkovaně přiblížit, jsou dobré.

Silwia20
03.01.2019 5 z 5

Dej knihy je poprepletany pribehmi jednotlivych osob. Pre mna to bola uzasna kniha, prepracovana.
Aj ked kniha nie je podla skutocnosti, donuti cloveka zamysliet sa, co sa vtedy dialo. Podrobne vykresluje pribeh dievcatka, ktore sa dostali do koncentracneho tabora ... ale nie je to take jednoduche, lebo popri tom plynu aj pribehy dalsich osob.

anamor.avonoz
02.01.2019 5 z 5

Knížku jsem hltala a měla během pár dnů přečtenou. Tématika mě zajímá už několik let a čtu vše, co se jí týká.
Doporučuji.

_ld91
30.12.2018 5 z 5

Geniální knížka, dočetla jsem ji teď a pár dní ve mně ještě bude doznívat... Co se týče 2. sv. války, upřednostňuji literaturu faktu, ale tenhle román je napsaný naprosto exkluzivně. Oceňuji tu práci, kterou si autorka s knihou dala, aby byl její obsah co nejvíce uvěřitelný. Výsledkem je dokonalý příběh. Doporučuji.

LieselM
28.12.2018 5 z 5

Neuvěřitelný román jak často říkám "puzzlovitého typu, " jenž je složený z osudů jednotlivých postav. Po vyřešení zápletky čeká pro milovníky překvapení jako bonus konec hodný novely. :-)

jana6918
27.12.2018 5 z 5

Neskutečna knížka, kterou z hlavy nikdy nedostanu. Silný příběh. Velmi poutave napsané...mohu jen doporučit

Maki.U
25.12.2018 5 z 5

Knížka skvělá, autorka dokáže psát tak, že člověka vtáhne do děje. Jen je mi trošku líto té milostné zápletky mezi Sage a Leem. Pro mě to trošku zkazilo celý dojem z té knihy. Přesto knihu hodnotím jako hodně povedenou.

Devil-Ivet
22.12.2018 4 z 5

Na knihu jsem se moc těšila a jako vždy nezklamala. Autorka se zabývá vážným tématem, které ovlivnilo spoustu lidí, nejen dějové postavy. Holokaust je stále živý a Jodi Picoult vymyslela úžasný příběh, kde se vyskytuje spousta morálních a společenských otázek, ale odpovědi si na ně musí každý najít sám…