Zabijaci

Zabijaci
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477057/bmid_zabijaci-tI6-477057.jpg 4 2700 2700

Případy oddělení Q série

Na chate v Rorvigu dôjde k brutálnej vražde. Obeťami sú dvaja súrodenci, brat a sestra. Medzi podozrivými sú aj niekoľkí žiaci prestížnej internátnej školy, známi násilnosťami a výstredným správaním. Po niekoľkých rokoch sa jeden z nich k dvojnásobnej vražde prizná a súd ho právoplatne odsúdi do väzenia. Zdá sa, že prípad je vyriešený. Keď sa Carl Morck z Oddelenia Q, kde sa zaoberajú nevyriešenými prípadmi, vráti z dovolenky, jeho asistent Assad mu na stôl položí zložku prípadu z Rorvigu. Nikto nevie, prečo sa zasa vynorila, lebo prípad bol uzavretý. Niekto má zrejme záujem, aby sa vyšetrovanie znovu otvorilo. Keď vyšetrovateľom zakážu z najvyšších miest ďalšie pátranie, je im jasné, že tu niečo nesedí. Stopy vedú do najvyšších kruhov spoločnosti, do sveta obchodníkov s akciami, módnych návrhárov a plastických chirurgov – a vedú aj na úplný spodok spoločen-ského rebríčka – k bezdomovkyni Kimmie, ktorá je navonok tvrdá ako skala, ale jej duša krváca. Zdá sa, že táto žena vie niečo, čo by mohlo byť trom vplyvným mužom osudné. Lov sa začína...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Aktuell

Fasandræberne , 2008

mmmisulka.r
17.05.2015 4 z 5

Tak trochu "jiná" detektivka. Když Zabijáky porovnám s první dílem sére: Žena v kleci, pak musím opravdu použít slovo jiná. Do knihy se totiž pouštíte už s tím, že vlastně víte, kdo bude pachatel. Ale i tak vás kniha přišpendlí do křesla a louskáte stránku za stránkou a čekáte, jak to všechno dopadne. Do Zabijáků jsem se pustila hlavně z toho důvodu, abych byla připravená na jejich filmové zpracování a věřím, že se mám na co těšit!
Série s Carlem je opravdu povedená!

Grety
13.05.2015 5 z 5

Další kniha, kterou jsem četla od Olsena a opět mě napínavý děj i zamotané osudy bavily. Doporučuju.

endroo25
03.05.2015 4 z 5

Určitě lepší jak první díl. Líbilo se mi, jak to nakonec dopadlo všechno.

aktak1203
16.04.2015 4 z 5

Dobrá napínavá detektivka. Zhltla jsem ji za 2 dny.

marek1278
08.04.2015 5 z 5

Pro mě to byla opravdu hodně povedená kniha a líbila se mě dokonce víc než Žena v kleci. Půl-hvězdy dávám dolů za příliš rychlý konec, ale celkově: bravo :)

Iren80
01.04.2015 3 z 5

Po přečtení knihy Žena v kleci jsem se možná až moc těšila na tuto knihu. V půlce jsem chtěla knihu odložit, ale nakonec jí dočetla. Závěr byl napínavější, ale kniha mě trochu zklamala.

sosna
22.03.2015 3 z 5

Zabijáci přináší zajímavý detektivní příběh, který vám servíruje zkušený vypravěč Jussi Adler Olsen. Příběh Vás vtáhne a dobrodružství dvojice Carl - Asad vás nenechají chladnými. Co mě však u této knihy zklamalo byl plytký a otřepaný konec (mínus jedna hvězdička). Druhou hvězdičky srážím za popisované týrání zvířat (skoro mě to až fyzicky bololo). Každopádně se však na další dobrodružství oddělení Q těším.

Lu89
16.03.2015 5 z 5

Velmi dobře napsaná kniha, od začátku až do konce napínavé. Jediné co se mi ale nelíbilo, bylo týrání zvířat.

Disease
10.03.2015 3 z 5

Celkem v pohodě, ale mám pocit, že na Oddělení Q se Olsen tak nějak učil psát, čím starší, tím slabší. Nicméně stále lepší než Washingtonský dekret.

Jordyz
07.03.2015 5 z 5

Paráda, bavila mě víc jak první díl. Kniha se četla jedním dechem...jdu se vrhnout na další :-)....

callahanh
03.03.2015 4 z 5

Druhý případ oddělení Q je v podstatě srovnatelný s tím prvním. Adler-Olsen má dar psát jasně, stručně, přitom čtivě a napínavě tak, že ačkoli má kniha přes čtyři sta stránek, je přečtena dost rychle. Další nespornou výhodou je fakt, že i když rezignuje na klasický moment překvapení a vraha odhalí hned na začátku, na působivosti to nikterak neubírá. Je to dáno jednak tím, že případy staré několik let mají své kouzlo a atraktivitu a tím, že čtenář ví, že pachatel pobíhá po svobodě, je to možná ve výsledku ještě napínavější, než kdyby vraha(y) neznal, a jednak i tím, že Carl Morck a Asad jsou skvěle vymyšlená dvojka a sledovat jejich rozvíjející se vztah i to, jak jeden druhého ovlivňuje, je opravdu radost. Navíc právě tyhle momenty (a od této knihy také postava svérázné Rose) dodávají příběhu potřebný cynický a jemný humor, který vše v pravý čas odlehčí a ukáže, že Morck není úplný nelida. Taktéž i jeho snahy o dobytí srdce jeho psycholožky a slovní přestřelky se synem a podnájemníkem stavějí knihu do jiného světla. Zabijákům se tak dají možná vytknout určitá klišé spjatá s politikou a bohatými lidmi (bohatí a mocní musí být vždy zkažení a mít nějakou úchylku), pár nelogičností a hlavně zbytečně akční závěr, který působí dost tuctově. Toto ale do značné míry vyvažuje skvělý popis jednotlivých obsesí, lovu zvířat i naprosto chladnokrevných vražd a následného promyšleného jednání. Zabijáci jsou ve výsledku napínavá a strhující kniha, která čtenáři nedá spát. 85%

ewi
02.03.2015 5 z 5

vyborna detektivka od skveleho autora, ktory nesklame. vyborna kombinacia napatia, akcie i humoru, precitam urcite celu seriu :)

kachnch
26.02.2015 4 z 5

Ze začátku mě knížka bavila méně než Žena v kleci, ve výsledku se mi však líbila více.
Vůbec mi nevadilo, že jsme hlavní pachatele znali prakticky od začátku. Autor dokázal příběhy dobře propojit a napínavé to bylo i přesto stále. K hlavním protagonistům jsem v průběhu čtení dokázala cítit opravdu znechucení a název "Zabijáci" nese kniha naprosto oprávněně. Musím říci, že u částech se zvířaty jsem se musela přemáhat, abych otočila na další stánky, to na mě bylo vcelku moc.
Román je psán na takové "naštvané", dalo by se říci i pesimistické, notě, přidává to však na atmosféře a já to beru rozhodně jako plus. Překvapil mě konec, až takové zakončení jsem nečekala. :) Avšak tím lépe!

spartacus
26.01.2015 3 z 5

Slušná detektivka, tento žánr nevyhledávám, výjimkou je pouze HH :-)

votev
25.01.2015 5 z 5

Skvele vyliceni zivota tech, co muzou vsechno i pocitu a zivota tech dole. Cte se jednim dechem.

Simáček
23.01.2015 5 z 5

Úžasné :-) ... Naprosto skvělý autor.

Space.Junkienka
13.01.2015 4 z 5

Zasadit vraha do vyšší třídy je vždy zárukou úspěchu. Ani zde to nebylo jinak a Adler-Olsen předvedl další výborný počin.

dara1111
12.01.2015 5 z 5

Moje druhá kniha z této série a už se těším na další. Barvitě popsány osoby v partě sadistů, pocházející z milionářského prostředí, závislých na násilí, jejich,,úchylky", lidské slabosti a osobní neštěstí. Místy byla kniha jen pro silné žaludky. Nejsem zastáncem násilí, ale bylo to napínavé a neuměla jsem knihu odložit. Dá se říct, že jsem ji přečetla jedním dechem stejně jako první díl. Hodně mě bavil Asad a Rose, ti knize dodávali odlehčení a trochu humoru, stejně jako osobnost komisaře Carla Mørcka, který jedná sice neurvale, ale je to dobrý člověk a jeho věčné připomínky k Rose i k Asadovi mě dost bavily. Je to dobrá vyšetřovací parta.

Richardson
07.01.2015 4 z 5

Právě jsem dočetl. Celkově vzato opět super počtení, stejně jako první díl - Žena v kleci. Musím ale říct, že první díl se mi přece jen líbil víc.

tulipa
04.01.2015 5 z 5

Knihy o oddělení Q jsou sázka na jistotu..výborné čtení.