Zlodějka knih

Zlodějka knih
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8398 8398

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief, 2005

hnilda3
02.07.2019 5 z 5

Ze začátku mi dělal problém autorův styl psaní, ale brzy jsem si zvykla. Také mě zaujalo, že vlastně už skoro od začátku knihy víte, jak dopadne, ale alespoň vás pak na konci nečeká velký šok. Kniha je moc pěkná.

Francesca14
29.06.2019 5 z 5

Tohle bylo skvělé! Ani nevím, proč jsem čtení téhle knihy odkládala tak dlouho, film jsem viděla už několikrát a dost se mi líbil, každopádně ke knížce jsem se dostala až teď. Prvních tak sto stránek bylo pomalejších, pak mě to ale začalo neskutečně bavit a nepřestalo až do konce. Příběh je hrozně krásný, dojemný a tak nějak se člověku zažere pod kůži, nemluvě o stylu, kterým je napsaný a který já naprosto milovala. Způsob, kterým jsou popsány ty nejobyčejnější věci, si mě získal a podtrhala jsem si spoustu citátů. Mimoto postavy jsou skvělé, realistické a zbožňovala jsem je. Samozřejmě uznávám, že ne všechno na knize je perfektní (slovní spojení "zlodějka knih" se používá příliš často, občas se tam v podstatě nic neděje a je tam tolik metafor, že to někomu může přijít otravné), ale mně nic z toho zásadně nevadilo. Navíc to, že je příběh vyprávěn Smrtí mě bavilo, často to knihu rozveselilo a dodávalo jí to sem tam zvláštní uklidňující nádech.

Bulldog
27.06.2019 5 z 5

Byl to můj pokus na základě recenzí..a hodně lidem u této knihy ukápla slza...no a mě ukápla taky.. moc hezký příběh z válečné doby..

Šárušš
26.06.2019 5 z 5

Zlodějku knih jsem si chtěla přečíst již na střední, ale dostala jsem se k ní až teď. Jsem ráda, že jsem si ji vůbec přečetla. Kniha se mi líbila od začátku až do konce, i když pojednává o mém neoblíbeném tématu války, židech, koncentračních táborech ...
Ale zpracování této knihy jiné, než většina knih s tímto tématem. Nejvíc se mi líbilo autorovo podání vypravěče - smrtky.

Grynče
25.06.2019

přečteno jedním dechem. Doporučuji.

misa.novakova
21.06.2019 4 z 5

Hezká kniha, i kdyz velice smutný příběh. Přečetla jsem rychle

malazluta
14.06.2019 5 z 5

Tato kniha je pro mě srdcová záležitost.

Hadimura
13.06.2019 5 z 5

Krasne a smutne cteni.

kethy
11.06.2019 4 z 5

Smutně podivný příběh o dvojakosti života. Napsané s citem a láskou. Nicméně si nemohu pomoci, ale některé situace jsou až moc okaté a možná někdy i přehnaně zcitlivělé. Krásně se to četlo, i když jsem zrovna moc času na čtení neměla, vracela jsem se k příběhu, dokud jsem jej nedočetla.

katushah
10.06.2019 5 z 5

Absolutně dokonalá knížka. Film je taky super, ale Smrtka je v knižní podobě mnohem vtipnější i smutnější, prostě hořkosladká, jako je život sám. Navíc tam autor tak brilantně vylíčil nacistické Německo očima dětí, což jsem nikde jinde nečetla. Naprosto originální mistrovské dílo, určitě si jí přečtu znovu.

Drndi
08.06.2019 5 z 5

Jedna z těch knih, do které je třeba se začíst, zvyknout si na styl vyprávění a pak si ji zamilujete. Knih s válečnou tématikou je hodně, ale tahle je prostě jiná, určitě doporučuji.

Věrulička
06.06.2019 2 z 5

Tlustá kniha, ale moc dojmů to ve mně nezanechalo.

Barbanka
06.06.2019 5 z 5

Chvíli mi trvalo než jsem si zvykla na styl psaní, ale jinak se mi to moc líbilo. I když jde o velmi smutný příběh, kterých bylo ale bohužel za války tisíce. Ke konci jsem ronila potoky slz. Teď už jen zbývá podívat se na příběh ve filmové podobě.Snad nebudu zklamaná.....Protože kniha je vždy o moc lepší než film.

LilianVanRose
01.06.2019 5 z 5

Viděla jsem jako první filmové zpracování, které bylo užasné ale tohle předčilo veškerá má očekávání. Kniha je plna všeho lásky, boje, smutku a vyprávění se nám dostává od samotné smrti. Děkuji za tento příběh, neboť se cítím naplněna. Tahle kniha má všechno!

JmenujiSeZuzla
30.05.2019 4 z 5

Na Zlodějku knih jsem čela spoustu kladných recenzí, takže jsem si ji rozhodně chtěla přečíst. Ani jsem nevěděla, že byla zfilmována, přitom spoustu lidí z mého okolí si chválilo i filmové zpracování. Obecně řečeno - ano kniha je opravdu na vysoké úrovní kvality a pokud si ji budete chtít přečíst, můžu s jistotou říct, že je velice dobrá.
Líbily se mi německé prvky. Já německy umím, takže mi přišlo, že to tomu dodalo šmrnc. Navíc bylo vždy vše elegantně přeloženo, aby se to do textu hodilo. Tyto německé úryvky dodávaly knize na lepším prožití celé situace. Celkově se mi moc líbil styl psaní Markuse Zusaka. Nazvala bych to moderním způsobem, jak dokázat podat dramatičtější knihy. Poetismus v jeho větách jde vidět. Příběh byl vždy psán třeba ne úplně dopodrobna, avšak vždy bylo řečeno všechno. Na čtenáři potom je, aby si celou situaci domýšlel v hlavě. Je vidět, že autor je velice dobrý a plánuji si přečíst i jeho další knihy. Právě díky němu se myslím, že je kniha tak moc oblíbená.Naopak problém jsem měla s malým dějovým spádem. Já mám ráda u knih, když se stále něco děje. Na počet stran se mi zdálo, že se toho tolik nestalo. Ale pravdou zůstává, že cílové jsou u Zlodějky knih emoce a atmosféra příběhu.
Postavy byli naprosto fantastické. Moc se mi líbila každá z nich. Oceňuji také kreativní pojetí vypravěče, která za mě bylo velice dobře doplňující.
Konec jsem čekala už tak od půlky knihy. Úplně upřímně mne zas tak nezasáhl. Díky vyprávění smrtky, bylo vše velice neutrální a spíš jsem z toho měla tíživý pocit nežli smutek. Tohle se bohužel stávalo a od knihy jsem tento konec čekala.

EllenQa
29.05.2019 5 z 5

Ačkoliv jsem ji neměla v plánu číst, musela jsem kvůli povinné četbě a rozhodně toho nelituji! Originálně zpracovaná, čtivá a smutná kniha, kterou jsem přelouskala za pár dní. Nedalo mi to a podívala jsem se i na film, který se mi vůbec nelíbil a bylo pro mě těžké ho vůbec dokoukat. Někomu film přijde stejně dobrý jako kniha, ale mně tedy rozhodně ne! Film s knihou nelze srovnávat.

janina74
29.05.2019

Z téhle knihy jsem trochu rozpačitá, asi jsem čekala víc. Ale když čtu ty komentáře tady, asi ji dám šanci a zkusím to znovu...

esfinge
26.05.2019 5 z 5

Nádherný, ale strašně smutný příběh. Vypravěčem je sama Smrt a vypráví to krásně lidsky. Několikrát mi slza ukapla a ten konec, ten mi dal. Pro mně je to kniha, na kterou určitě nezapomenu. To prostě nejde.

pivatko
24.05.2019 4 z 5

zajímavý příběh

girdi
24.05.2019 4 z 5

Knihu jsem četla nesnesitelně dlouho. Nevím, jestli za to mohla hlavní vypravěčka Smrt, nebo to tíživé téma, které přináší jen malé radosti na pozadí velkého zla. Nakonec jsem ale moc ráda, že jsem se překonala a prokousala se až k hořkosladkému konci. Netradiční způsob vyprávění mě občas bavil a jindy opravdu unavoval, ale hrdinové byli tak úžasně lidští a uvěřitelní a to poselství o slovech bylo tak silné, že hodnotím vysoko. (Právě jsem si všimla, že je to mé 100. hodnocení, tak přeji sobě i vám všem, ať máte čas na čtení super knih i na jejich hodnocení ;-))