Zlodějka knih

Zlodějka knih
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8398 8398

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief, 2005

DragonflyT
26.04.2019 5 z 5

Silný příběh v knize, silný příběh ve filmu. Obojí je nádherné a neuvěřitelně smutné. Řadím ji mezi své nejoblíbenější knihy, stejně jako film mezi své nejoblíbenější filmy. Mohu jen doporučit!

witko
24.04.2019 5 z 5

Dlouho jsem sbíral odvahu tuto knihu vůbec otevřít. Jak ji moc lidí chválí a doporučuje, bojím se že budu pak mít velká očekávání a sám budu zklamán. Tentokrát mi to vyrazilo dech a musím se přidat i k ostatním ódám na tuto knihu. Přečteno doslova jedním dechem. Styl vyprávění i samotný příběh mne tak ohromili, že se z toho budu ještě nějakou tu chvilku vzpamatovávat.

SilvaK
24.04.2019 5 z 5

Silný príbeh plný slov. Slová majú veľkú moc. Slová môžeš milovať i nenávidieť.
Odporúčam.

maja11231
19.04.2019 4 z 5

Krásná kniha, co víc dodat

4761
18.04.2019 5 z 5

Ach. Co k této knize dodat. Dokonalost.

Kiki22
16.04.2019 5 z 5

Smrt jako vypravěčka? To byl skvělý nápad! I příběh byl sám o sobě dobrý, ale forma vyprávění ho podle mě dost pozvedla. Vždycky jsem velice ocenila, že bylo kolikrát dopředu řečeno, jak co dopadne, aspoň jsem z toho nebyla tak ve stresu :-D Vztahy mezi postavami byly výborně popsané a hrozně mě mrzelo, že Rudy tu pusu nedostal!

snowpinkee
16.04.2019 4 z 5

Říkám to málokdy, ale v tomto případě mě film zasáhl více. Knížka je vyprávěna z pohledu smrti, což bylo zajímavé. Ale chyběla mi tam ta surovost té doby. Děj byl rozvleklý, stále jsem čekala na ten "vrchol". Který byl prozrazen 20 stran před koncem.
Mám zvláštní pocity. Asi se budu muset ke knize znovu vrátit a dát ji novou šanci na to stát se "lepší".

Alexxxka
14.04.2019 5 z 5

Dlouho mě knížka nerozbrečela. Tak silný příběh... Přečetla jsem už dost knih, které se týkají 2. světové války, tato se zařadila bez debat na 1.místo. Věřím, že stylem psaní se nemusí každému líbit, za mě to ale bylo dokonalé!!! Věřím, že se k ní ještě někdy vrátím. Moc DOPORUČUJI!!!

Estrela
13.04.2019 4 z 5

Velmi zajímavě psaný příběh týkající se židovské tématiky a druhé světové války. Četla jsem velké množství knih s podobnými náměty, tato ale měla pro mě novou, nezvyklou formu, byla čtivá a až do konce jsem netrpělivě čekala, jak to vlastně všechno dopadne. Příhěh se pomalu odvíjí, nejsou tam rychle změny v dějové linii, žádné prudké zvraty a žádné okamžiky, které by vyrazily dech. Ale čtivá, určitě doporučuji.

karel.kral
08.04.2019 5 z 5

Kniha, která má hloubku. Určitě není pro každého, ale já jsem poslední roky nic tak hlubokého nečetl. Jemný, pomalý příběh lásky a smrti.

Radka1911
08.04.2019 4 z 5

Nádherná kniha. Doporučuji

Lavender756
06.04.2019 3 z 5

Rozhodně nepatří k nadšencům, možná bych i dala jen dvě hvězdy. Od strany 200 čekáte, kdy se tedy konečně něco začne dít, ale nezačne. A události, které by za to staly a s dějem zahýbaly, jsou popsány jen okrajově, mimo postavu Liesel. V knize toho bylo hodně, ale jediné, co si pamatuji je, jak děti chodí hrát fotbal, krást a jak hrdinka čte nebo píše. Příjemná změna oproti jiným knihám je, že příběh je podán ze strany německé a ne židovské rodiny. Ale tady všechny klady asi končí. Jak už jsme psala, vše zásadní je bráno jen tak mimochodem a autor nebyl schopen dát knize patřičnou atmosféru strachu a tísně doby. Strachu že Žida ve sklepě, strachu z válečný poměrů, strachu z poslušnosti, strachu z chudoby apod. Kniha má svou hloubkou, autora umí pěkně používat slova a smrt jako vypravěčka je neotřelý způsob vedení děje, ale její popisky a přeskakování v místech i časech je spíše rušivé. Ani nevím, pro koho je kniha určena. Za mě, jako dospělého čtenáře, je nudná a pro děti mi jazyk a volba slov v některých pasážích přijde až příliš složitá a neuchopitelná. Spousta kapitolek dětského klevetník absolutně mimo linku děje. Až příliš. Až příliš všeho, jen toho podstatného.

francouz
03.04.2019 5 z 5

díky výzvě jsem si vybral tuto knihu, o které jsem toho hodně slyšel a hlavně byla vyzdvihována na databázi. Někdy se stává, že takové skvosty jsou pak malinko zklamáním, protože očekávání jsou obrovská, ale realita je jiná.
No musím říci, že tato knížka byla opravdu síla. Ten netradiční způsob vyprávění, ta dějová linka, to vykreslování postav, no musím říci, že mě zůstanou pěkně dlouho za nehty.
Já osobně čtu velmi rád knížky z druhé světové války, ale něco podobného jsem opravdu ještě nečetl. Autor nepotřebuje gradovat, prostě jenom malikčo přitlačí na pilu a vy jste z toho úplně odvaření.
Ano není to o válce jako takové, je to o utrpení lidí, o jejich nelehkém údělu, dky si nemůžete na nic stěžovat, jste rádi za kousíček žvance, ale to co Vám vlastně všichni upírají jsou myšlenky, které jsou součástí každé knížky, ano toho co bylo často nepohodlné pro vládnoucí garnituru.
Byla to opravdu pecka, hodně, hodně těžká na strávení....

StephenKingje
03.04.2019 5 z 5

Ihned na začátek podotýkám, že mne nápad téhle knihy ihned zaujal. Je vskutku potřeba velmi zajímavého a talentovaného člověka, aby téma druhé světové války zachytil v uvěřitelné podobě. A Markus Zusak do dokázal a vytvořil moderní klasiku, kterou zná prakticky každý. Každopádně, Zlodějka knih...

Co je tedy vlastně tak skvělého na Zlodějce knih? Tahle otázka mi vyvstávala, když jsem si tu knihu pořídil. Příběh mne sice vskutku zaujal, ale dobrý příběh doopravdy není zárukou pro dobrou knihu. A po přečtení řeknu to, co je na téhle knize dobré co nejstručněji: vlastně vše. Námět je fenomenální, příběh komplexní, avšak zároveň velmi dobře přehlédnutelný a především čtivý, jelikož jsem díky téhle knize zdolal můj osobní rekord a přečetl jsem prvních čtyřista stránek z ní za jediný den (ano, jsou tam obrázky a prázdný text, ale beru to z principu). Zlodějka knih je prostě dílo, které si nikdo nesmí nechat ujít, jinak totiž příjde o skvělý čtenářský zážitek a to jediné, o co nepřijde, jsou jeho slzy.

HODNOCENÍ: 10/10

ancicka8896
02.04.2019 5 z 5

Knihu jsem četla už před delší dobou, ale mám na ni jen dobré vzpomínky. Moc se mi líbila atmosféra a hlavní hrdinka. V hlavě se mi nadobro uchytila fascinace tím, že vypravěčkou celého příběhu je SMRT. Jedinečné :).

JankaV80
01.04.2019

Knihu nebudu hodnotit, protože jsem ji nedočetla. Nešlo to, ať jsem se snažila sebevíc a to jsem se prokouzala až do nějáké strany 170. Proč číst knihu ale dál, když mě nebaví? Vlastně abych byla upřímná, čekala jsem od ní daleko, ale daleko víc a ono pořád nic. Připadalo mi, že příběh je děsně rozvláčný, některé okamžiky jako by se v knize opakovaly (táta čte se svojí "adoptivní" dcerou knihy potají v noci; máma neustále sprostě nadává a není dne, kdy by to od ní její "adoptivní" dcera neschytala) ... zda to byl autorův úmysl či nikoli těžko říct. A tak, jako se mi v minulosti několikrát stalo, že jsem se třeba po roce/dvou ke knize vrátila a ono to vyšlo (najednou to bylo to pravé ořechové), tady u této knihy si jistá nejsem :-(

Nunynka
31.03.2019 4 z 5

Jedna z těch knih,co bych si sama nevybrala ke čtení. Ale když se mě už dostala do rukou,tak jsem se na ni podle recenzí zde těšila. A ze začátku jsem byla tak trošku zklamaná. Pořád jsem si říkala,kdy už to přijde. A ono pořád nic. Pak jsem četla a četla a pak to přišlo. Konec. A já jsem pořád čekala ještě něco. Pokračování toho skvělého příběhu. Konec za mě top. Jedna z těch knih,kdy ji přečtete a chvilku musíte vstřebávat.

Žážik
27.03.2019 4 z 5

Na knihu jsem se chystala už celkem dlouho a rozhodně nelituji toho, že jsem si ji přečetla. Velmi originální způsob vyprávění, rozhodně ji doporučuji. Uvidíme zda i film se mi bude tak líbit :)

Safrika
27.03.2019

... na tuhle knihu jsem se těšila... v tuto chvíli jsem cca na straně okolo 100 a zatím nemám potřebu nějak pokračovat... nenadchla mě, nevtáhla mě... proto nehodnotím (nemám dočteno). Tak se ptám... má smysl pokračovat? Přijde něco, co na prvních 100 stranách nebylo? :), co mě vtáhne? Díky.

Suchme
27.03.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem (a to není nejtenčí). Opravdu mě zaujal příběh a s jakými detaily dokázal autor vykresluje dobu, ve které se odehrává