Zlodějka knih

Zlodějka knih
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8398 8398

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief, 2005

MartinaPri
28.02.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, zhltla jsem ji jedním dechem. Velmi se zajímám o literaturu faktu 2. světové války a toto byla oddychovka, která byla napsaná velmi čtivou formou. Neměla jsem problém se vžít do postav a líbilo se mi, že to není žádný románek, ale život takový jaký byl během války.

DDanča
28.02.2019 5 z 5

Na začátku jsem si říkala, že to nebude tak skvělé, jak všichni píšou. Že to teda dočtu no a pak už to jelo. Příběh mě pohltil, i na styl vyprávění jsem si zvykla. Určitě stojí za to si Zlodějku knih přečíst.

danigi
27.02.2019 5 z 5

Pěkné, ale film byl hezčí.

Kate72
25.02.2019 5 z 5

Nemám slov. Do dvousté stránky jsem se přesvědčovala jestli to je opravdu kniha pro mě. Jsem ráda, že jsem to nevzdala. Ten zbytek jsem přečetla jedním dechem. Krásná, až se stydím, že jsem o té knížce na začátku pochybovala. Je vážně skvělá.

Scathia
24.02.2019 5 z 5

Vypravěčka smrt mě naprosto rozbourala. :-) Kdyby byla knížka psaná z pohledu Zlodějky knih, prostě by to nebylo ono, ač je její příběh neskutečně poutavý, smutný a strhující... Jen málokdy dávám pět hvězdiček. Kromě toho, že kniha měla vše, co od dobré a kvalitní literatury požaduji, ve mně nechala takovou zvláštní, nostalgickou pachuť, která ještě nějakou tu dobu neopadne. Doporučuji dál...

Sharona73
23.02.2019 5 z 5

Po shlednuti filmu jsem si myslela, ze ji uz nemusim cist. Nakonec se mi prece jen dostala do ruky a jsem za to rada. Byl to uplne jiny zazitek.

cherubinka
23.02.2019 2 z 5

Znáte to, je bestseller, všichni jsou z něj nadšení, tak si ho taky zařadíte k přečtení, začnete číst a.... Nic. Stále čekáte, kdy přijde to Wow, které tam viděli ostatní.
Nemůžu se přidat do tábora obdivovatelů této knihy. Až do dobré poloviny mě nebavila. Vadil mi styl vyprávění, vadil mi překlad. Němčina, čeština... Jak kdyby Liesel nemluvila německy, ale bůh ví jak. A taky mi vadilo naznačování a skákání v příběhu sem a tam. V polovině knihy se nedělo nic. Konec už byl zajímavější, možná jsem si zvykla na styl, který mě přiměl zamyslet se nad pohledem na válku, který mi byl vyprávěn.
I tak nemůžu knihu hodnotit příliš kladně. Dočetla jsem ji, to ano, čtivá byla ale...není to ono.

motovidlo
22.02.2019 4 z 5

Dobrá kniha s mierne predvidateľným koncom, pútavo písaná, potešili ma vety typu "z očí mu hľadeli bolesť a krik"

Arsi
22.02.2019 5 z 5

Skvělá kniha, která nutí člověka k zamyšlení. Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak to šlo rychle, úplně mě kniha dostala. Krásná a smutná zároveň.

letadlosknihou
22.02.2019 5 z 5

Úžasné, úžasné. Když se člověk prokouše prvními - méně záživnými - kapitolami, tak je mu odměnou nadherný příběh. Taky jste si po přečtení začali vážit toho, že můžete mít doma tolik knih?

koki.veru
21.02.2019 5 z 5

Velice zajímavá a neobvyklá kniha. Mám raději thrillery, ale jednou za čas si přečtu nějakou knížku z druhé světové války a tahle byla opravdu unikátní. Ze začátku mi chvilku trvalo, než jsem se začetla, ale postupně to bylo lepší a lepší a na konci jsem spíš byla naštvaná, že knížka končí.

domihruzkova
20.02.2019 4 z 5

Kniha určitě zajímavě napsaná, pomohla mi lépe pochopit filmovou podobu, ale určité pasáže se mi četly obtížněji, proto 4*

slezmon
20.02.2019 5 z 5

Jedna z nejúžasnějších knih, které jsem četl.

Páájinka
20.02.2019 5 z 5

Smutně nádherná knížka, která je tak jedinečně napsaná.

Lucajda111
19.02.2019 4 z 5

Super kniha.precetla jsem ji jedním dechem.

crazyslunicko
18.02.2019 5 z 5

Z počátku jsem si říkala, že to asi bude pravděpodobně taková ta dlouhá nudná knížka a budu mít problém se pořádně začíst, ale stačilo přečíst další a další stránky a věděla jsem, že jsem na omylu. Zlodějka knih mě do sebe vtáhla a úplně jsem to prožívala s ní. Jaký měla hlad, jak se nechala stáhnout ke krádežím. Užívala jsem si její chvíle s jejím adoptivním otcem, který ji učil ve sklepě číst. To jak postupně ztrácet zákazníky na praní prádla a bylo ji to hrozně moc líto. V podstatě žila v cizí zemi s cizími lidmi a byla z toho hrozně nešťastná. Zdály se ji celou dobu ošklivé sny a nemohla se jich zbavit.

Tyrkysovka
16.02.2019 4 z 5

Tato kniha byla zajimavá a na přemýšlení.Ale tento žanr nebyl mezi moje oblibeným

Teri27
15.02.2019 4 z 5

Dojemný příběh, který vypráví smrt.Ale klidně by mohl být kratší.

Venny345
15.02.2019 4 z 5

Když jsem se dostala na konec tohoto příběhu, tak bylo ráno. Probouzející se obloha měla fialovou až trochu narůžovělou barvu. Klid...
Dostal se ke mně vskutku silný příběh malé sladké Liesel. Chuť mi však vždy upravila nějaká ta ironická poznámka vypravěčky. Ano donutilo mě to zamyslet se nad vším, co mám a v jakém blahobytu si žiji. Jedinečný román, moc se mi líbil styl psaní autora. Mám pouze jednu výtku - prostředek knihy byl velmi zdlouhavý a vůbec nemusel být tak obsáhlý, často se věci i opakovaly, ale odměnou pro mě byl závěr, ten se povedl!

Ivn
15.02.2019 5 z 5

Úžasný příběh, krásně se čte .