Zlodějka knih

Zlodějka knih
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8398 8398

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief, 2005

david9690
14.02.2019 5 z 5

Líbil se mi moc nápad psaní některých částí knihy z pohledu SMRTI. Jak odněkud z blízké vzdálenosti popisuje pocity a myšlenky lidí se kterými se setkává a těmi kdo jsou v okolí. Opravdu zajímavý nápad, kniha napsaná velmi zručně, příběh je vystavěn velmi realisticky a přesto si uchovává určitou snovost a hořkosladkou chuť. Ale za mě moc fajn kniha a oceňuji autora, že konec neudělal jako sladký happy-end. Skvělé hlavní postavy, které si prostě čtenář musí zamilovat.

tatasek
13.02.2019 2 z 5

Tahle kniha mi málem vzala chuť číst, přečteno 200 stran a vzdávám to. Styl psaní se mi líbí ale nějak mi v knize chybí příběh, vlastně bych ani nedokázal říct o čem to je. Tak snad čtenářsky dospěju a jednou se k této knize vrátím.

natalie8531
12.02.2019 5 z 5

Tak jo. Celých 400 stránek si zamilováváte ulici Himmelstraße, a během několika pár stran se to celé zbortí. Ano. Poplakala jsem si.

Vilma232
12.02.2019 5 z 5

Další z příběhů o tom, jak válka zasahuje do životů civilního obyvatelstva. Zvláštní způsob vyprávění, zajímavé postavy... Teď už se můžu podívat na film.

ivis77
12.02.2019 5 z 5

Výjimečná kniha. Výjimečně mám potřebu si pustit co nejdřív i film, abych se s postavami zase setkala.

Allla9
09.02.2019 5 z 5

Kniha, která mě pohltila. Krásně napsané.

Ronnie68
09.02.2019 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih, co jsem četla .... má své kouzlo

Val
07.02.2019 5 z 5

Přiznám se, že jsem byla z knihy z počátku lehce rozpačitá. Chvíli mi trvalo, než jsem pochopila způsob, jakým se nám autor snaží celý příběh vyprávět.
Každopádně to netrvalo dlouho. :-) Nechat příběh vyprávět Smrt byl originální nápad. Její věcnost, ironie a ke konci i lehká dávka lítosti byly velmi uvěřitelné. Ono tady bylo vlastně uvěřitelné úplně všechno a úplně všichni. Napsat, že mi na konci ukápla slza by bylo značně nepřesné. To nebyla slza. To bylo celé moře. Troufám si říct, že je Zlodějka knih jednou z nejsilnějších knih, které jsem četla.

A .... úplně chápu poslední vzkaz od Smrti ( vypravěčky ) na konci knihy : Lidi mě děsí ...

Lorej
07.02.2019 4 z 5

Z této knihy jsem trochu rozpačitá. Kdybych měla začít tím, co se mi líbilo, tak v první řadě to bude vypravěčka, která byla velmi originálně pojata. Příběh zlodějky knih byl ze začátku utahaný, ale jakmile jste si vytvořili s postavami vztah, bylo těžké se nenechat dějem pohltit. Konec byl velmi emotivní a dojemný. Celkově jsem moc ráda, že jsem si knihu přečetla, bylo to něco trochu jiného.
Snad jediné, co bych knížce vytkla, byla ta počáteční utahanost a občasné zbytečné okecávání. Ale myslím si, že grafická úprava to spolehlivě vykompenzovala.

Sylvanas
06.02.2019 2 z 5

Válečnou tématiku mám vážně ráda, ale tohle mě prostě nebavilo. Snažila jsem se dokopat k tomu, abych přečetla knížku celou, ale nešlo to. Jednoduše mi to přišlo o ničem a styl, kterým to bylo napsané, byl pro mě šíleně zmatený a nepřehledný.

Polak
06.02.2019 2 z 5

… kniha výborná, film nic moc. Polak

Kimon
06.02.2019 odpad!

Hmm. Poutavá? Čtivá? No, mám za život přečteny stovky knih, ale tahle Smrt psala svou knihu nejspíše totálně zhulená. Při čtení jsem měl pocit, zda jsem si omylem nepůjčil v knihovně dílo psané v nějakém jazyku Křováků či nějakých pralesních kmenů v okolí neznámé jihoamerické řeky. Po zjištění, že ve svém stylu vyprávění a myšlení ta zhulená Smrtka pokračuje až do konce vyprávění, pak cca po 20 stranách od počátku tohoto "ujetého" díla jsem knihu odložil. Dobrá kniha musí mít nejenom zajímavý děj, ale ten MUSÍ BÝT napsán čtivou formou se zdravým rozumem, aby ho čtenář pochopil a nemusel luštit jako křížovku v exotickém jazyku. Film byl jsem zhlédl již před léty, a díky přeloženému scénáři z jazyka Křováků do srozumitelného významu a skvělému režisérskému zpracování jsem jej hodnotil čtyřmi hvězdičkami. https://www.csfd.cz/film/346598-zlodejka-knih/prehled/

Johnnyman
05.02.2019 5 z 5

Skvěle napsaná kniha. Poutavý a velice čtivý příběh. Tuto knihu řadím k "top knihám", které jsem kdy četl!!!

lucianah
04.02.2019 1 z 5

Ze začátku mě příběh naprosto uchvátil - skvělé metafory, originální vypravěč a děj mě bavil, navíc to je úplně jiný způsob vyprávění průběhu 2. světové války. Ale ještě před půlkou přišla nuda, zbytečně zdlouhavé, kniha by byla mnohem záživnější, kdyby byla o půlku kratší. Nekoněčné zdlouhavé přehlídky toho samého (Max ve sklepě, noční můry Liesel, o kterých pak ani nebyla zmínka, že skončily??), zbytečné líčení těch samých událostí, které s dějem v podstatě vůbec nehýbaly a nic se nedělo a najednou v posledních stránkách rychlý konec.
Přestože je to téma a nápad na zpracování skvělé - myslím, že spousta jiných autorů by si s tím poradila lépe. Nadhodnocená kniha.

Monises14
03.02.2019 5 z 5

Nádherný poutavý příběh, zajímavý už tím, že jej vypráví sama smrt. Zatím nejlepší kniha z období 2. světové války, kterou jsem četla, i celkově ji mám jako svoji nejoblíbenější

Mrzenka
03.02.2019 5 z 5

Úžasná knížka , ze začátku se mi četla trochu těžko, ale posledních 200 stránek jsem hltala. Úplně mě dostala Smrt- vypravěčka, věrná služebná - jiný pohled, který nutí k zamyšlení.

sabca1520
02.02.2019 5 z 5

Výborná kniha, kerá mne dohnala k slzám.

Opravdu velmi silný příběh o lásce a odhodlání.

Adellaida
02.02.2019 5 z 5

Knížku mám doma už přes 4 roky, ale stále jsem nebyla odhodlaná ji začít číst. Až letos, kdy jsem si ji dala do výzvy, mě to "donutilo" a nelituji. Skvělý příběh mě pohltil hned a nešlo přestat číst. Věc, kterou musím vyzdvihnout, je dokončený závěr. Bála jsem se, aby to neskončilo u věku 14 let. I když je tam jen pár stránek zmínka o dalším životě, ale i to stačí. :) Rozhodně doporučuji knížku přečíst.

85098211
31.01.2019 5 z 5

Hned na začátku bych chtěla předeslat, že jsem si knihu vybrala do Čtenářské výzvy a nechtělo se mi do ní ani trochu ;-). Přitom jsem okolo ní chodila už více než čtyři roky. Zaujala mne ale okamžitě, i když jsem si na ni musela trochu zvykat. To, že příběh vypráví Smrt, je sice neobvyklé, ale mně to nevadilo. Kniha je dobře napsaná a definitivně čtivá. Osud Liesel Memingerové a jejích blízkých mne strhnul do svého víru a nepustil až do samotného konce, který mi vehnal slzy do očí. A myslím, že totéž se stalo nejen mně, ale možná i jiným čtenářům? Knihu doporučuji, nějakou dobu ve mně ještě doznívala, ale vracet se k ní nebudu, já se totiž příběhům z války raději vyhýbám...

MiriamF.
30.01.2019 4 z 5

Ze začátku jsem měla problém se stylem vyprávění, později jsem si zvykla a nakonec mě kniha úplně pohltila. A stále ve mně doznívá.