Zlodějka knih

Zlodějka knih
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8398 8398

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief, 2005

zbraslavanka
02.01.2019 5 z 5

Výborná kniha, krásně napsaný příběh na který dlouho nezapomenete.

leny.wood
01.01.2019 5 z 5

Dokonalost sama! Na čtení jsem si vyhradila dny volna a dobře jsem udělala, lépe jsem se do příběhu ponořila. Film jsem neviděla a nikterak po tom netoužím. Pochybuji, že dokázal zachytit to, co nabízí kniha.

Nikolla
01.01.2019 5 z 5

Nemám slov, naprosto úžasné!

sheldon8410
30.12.2018 5 z 5

Velmi zajímavě vyprávěná kniha.

medvedice3
28.12.2018 5 z 5

Velmi silná kniha o tom, jak válka je likvidační na každé straně - napadané i útočné.

postrach
28.12.2018 4 z 5

Film se mi líbil a dneska ráno,jsem začala číst.Myslím,že filmové zpracování,je lepší.Dokáře víc zaujmout.S názory níže souhlasím.Knihu nemohu ohodnotit plným počtem hvězdiček.

Medunka22
26.12.2018 1 z 5

V první třetině jsem myslela, že knihu odložím. Styl vyprávění mi moc nesedl. Ale dočetla jsem ...

Vakalik
25.12.2018 4 z 5

Nejprve jsem tuto knihu začala číst z aplikace na telefonu, jelikož jsem ji neměla v papírové podobě. Velice rychle jsem pochopila, že to je chyba a papírovou si obstarala. Zvláštní bylo celé dělení knihy. Až do nějaké třetiny jsem se v tom ztrácela. Kniha se mi vesměs líbila a jsem ráda, že děj nezůstal otevřený. Alespoň z většiny ne. Hodnotím pozitivně.

Knižní střípky
21.12.2018 5 z 5

U této knihy již vše bylo řečeno, netřeba nic dodávat, je třeba ji jen číst. Stejně jako Zusakův Posel mě i tato kniha totálně dostala. Zusak je pro mě pan spisovatel. Mé srdce si získal již při Poslovi a Zlodějka knih se pro mě stává další knihou, na kterou nikdy nezapomenu a ke které se budu opakovaně vracet.

natka159
20.12.2018

Miluji tuto knihu! Je velice zajímavá dějově, při čtení se někdy až tají dech...Tím, že je vyprávěna poněkud netradičním vypravěčem, čtenáře zaujme už při prvních stránkách. Rozhodně doporučuji!

svitměsíce
19.12.2018

Zlodějska knih mě zasáhla a překvapila snad ze všech možných perspektiv. Liesel, hlavní hrdinka, pro mne byla po celou dobu menší záhada a hledala a nehlížela jsem do její duše jako do mapy. Tuto knihu považuji za mistrovské dílo. Hořkosladký román pohlcující duše a dohánějící k slzám. Prostředí a charakteristiky postav byly téměř dokonalé a nemohu snad o této knize říci jediné špatné slovo. V papírových stránkách najdete útočiště a vězte, že zlodějka mimo knih uloupí i vaše srdce...

Terez25
19.12.2018 4 z 5

Mě se Zlodějka knih líbila hodně, akorát mi byla dost protivná Smrt, coby vypravěč. Ty její věčné metafory... prostě mi to nesedlo. Jinak je to ale krásný a také hodně smutný příběh. Po již několikátém shlédnutí filmu, jsem si do postav promítala i obličeje a moje nejoblíbenější postava byla Hans Hubermann, jehož naprosto skvěle zahrál Geoffrey Rush. Rozhodně doporučuji knihu doplnit filmem.
Zkrátka Zlodějka knih stojí za přečtení.

bábuška
14.12.2018 4 z 5

Tentokrát čteme o válečných rocích z opačné strany a trochu pohledem dospívajícího děvčátka, které nechápe, proč jej maminka opustila a dala naprosto cizím lidem, proč nová náhradní matka pro ni nemá dobrého slova a slyší od ní jen nadávky. Postupem času začíná chápat, co se to s Německem děje, co se děje s lidmi v jejich ulici, i se pomalu ukazuje pravá tvář nové matky a její vztah k ní samé, k ukrývanému židovskému chlapci i k vlastnímu manželovi. Zajímavý styl psaní.

tereza7804
13.12.2018 3 z 5

Od knihy jsem čekala něco víc, ale četla jsem ji poměěrně mladá, tak se k ní určitě v budoucnu chci vrátit.

boeink
12.12.2018 5 z 5

Nejdříve jsem viděla film a tak jsem doufala, že bude kniha lepší. A byla! Je to moc krásná kniha o strašné době. Vypravěčem je Smrt, nevystupuje tady ale jako zlá stařena s kosou, ale bytost, která má také srdce, cítí a soucítí. Poslední strany knihy jsem probrečela, velmi mě příběh Liesel a těch ostatních dojal.

Jana512
05.12.2018 5 z 5

Kniha dává nahlédnout do života lidí, německých občanů, jak prožívali válku. Vypravěčka, "smrt" má v tomto období hodně "práce". Hlavní hrdinka Liesl, je děvčátko, které vyrůstá v rodině pěstounů a má silné pochopení pro všechny potřebné. Strhující!

tereza94
04.12.2018 5 z 5

To je tak krásná kniha a tak krásný příběh. Rozhodně si tu knihu ráda znovu přečtu.

Stankita
02.12.2018 5 z 5

Krásne čítanie. Aj som si poplakala. Príbeh rozprávam svojim deťom počas prechádzok.

adelinka
17.11.2018 5 z 5

Chcela som si pozrieť film, ale to musím urobiť vždy v opačnom poradí. Najprv kniha a potom film. Film už nechcem vidieť. Knihu som v závere preplakala. Úžasný príbeh z obdobia 2.sv. vojny . Veľmi rýchle čítanie.

Mufa
17.11.2018 5 z 5

Skvělá kniha, zajímavě pojatá. Přečetla jsem jí během několika dnů a mrzí mě, že už je konec. Na film si určitě zajdu, jestli nějaký existuje