Zlodějka knih

Zlodějka knih
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8398 8398

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief, 2005

Annkag
14.11.2018 5 z 5

Úžasná kniha.
Je zvláštne ako sa nás niektoré príbehy kníh dotknú,zakorenia sa v srdci a našej ludskosti vyšlú slzu,ktorá chladnou slanou chuťou pohltí auru našej bytosti.
Ani neviem ktorú postavu som si zamilovala viac.
Hansa?Trpezlivého kúzelníka s farbami a tónami akordeonu?
Rosu,ktorá každého milovala tak svojským spôsobom?
Maxa-toho ktorý stvoril Česačku slov a daroval jej semienko slova?
Rudyho?Chlapca s citrónovými vlasmy,dárcu plyšového medvedíka a trojnásobného medailistu?
Liesel?Ach Liesel,ty si bola tak čarovná priatelka a okamihy s tebou ma vždy bavili a zostaneš v mojom srdci velmi dlho...
Alebo to bola samotná vyprávěčka?Príbeh rozprávaný samotnou Smrťou,ktorá nám ukázala že jej náruč nie je chladná a krutá ale že miluje ludské osudy a krásu našich duší...

Mňa knižka oslovila,pohladila dušu a naplnila srdce krásou slov.
A som rada že kniha Zlodejky kníh sa nestratila na ulici pomenovanej po nebi ale že ju zachránila ze sudi a popela Smrt aby ju raz mohla so slovami ,,Četla som ju mnohokrát,, odovzdať Liesel.

2509
12.11.2018 5 z 5

Krásná kniha, ovšem opět se potvrdilo, že filmová verze je hrůza.

Zdendys.77
07.11.2018 4 z 5

Co říci o knize? Dobrý námět s originálním vyprávěním příběhu, ve kterém je vypravěčka „Smrt“. Ze začátku mě chvíli trvalo, kam ji zařadit, než mi došlo, že jde o smrt. Jinak zpracování bylo velice krásné a čtivé. Zusak mi psaním hodně připomíná spisovatele E. M. Remarqueho. Co mě trochu vadilo, a za co dávám hvězdičku dolů, je prozrazení osudů jednotlivých osob v průběhu děje vypravěčkou smrtí a to i přesto, že to měl být spisovatelův záměr. Po přečtení knižní předlohy se velice těším až shlédnu filmové zpracování.

Cacolinka
05.11.2018 3 z 5

Jen to do mě tak vpadlo...dějová linka byla zajímavá, námět neotřelý...ale přesto tomu něco, aspoň teda pro mě, chybělo. Nevím, nějak mi to nepřišlo kompletní.
K přečtení rozhodně doporučuji...taková oddechovka s "náročným" tématem války. Asi tak bych to shrnula.

alzbeta675
05.11.2018 5 z 5

Skvělá kniha! Čtivě napsaná. Všechna chvála byla již podrobně vypsána níže a já nemám co dodat. Ledaže mohu vřele doporučit!

SweetCake
04.11.2018 5 z 5

Nádhera! Kniha se mi líbila tak moc, že jsem se od ní nemohla odtrhnout a přečetla jsem ji za dva dny:)

BlaniVan
01.11.2018 5 z 5

Z donucení jsem to musela číst na dvakrát. Když jsem za sebou měla první polovinu, říkala jsem si, že to je určitě dobrá kniha, ale do oblíbených se asi nedostane. Trvalo měsíc než jsem se dostala ke druhé půlce a k závěru a musím říct, že už má čestné místo mezi mými oblíbenci. Prostě dech beroucí závěr a vlastně celá kniha.

syskas
28.10.2018 5 z 5

Nádherne napísané.

Lucianka23
28.10.2018 5 z 5

Krásně popsány příběh v hnusné době. Dojemné hned od začátku a velmi napínavé. Mladé děvče se ocitá sama u úplně cizích lidí..

marcolka
27.10.2018 4 z 5

Zlodějka knih... Co na to napsat. Co si o ní myslet.. Nevím. Během čtení jsem měla velice rozporuplné pocity. Až do zhruba 300 strany jsem měla nutkání ji odložit. Říkám si, cože? Takové pochvalné recenze a proč? Hodně mi také čtení rušily neustálé poznámky vypravěčky. Ale potom se moje pocity velice rychle změnily a nemohla jsem se odtrhnout. I když jsem věděla jak to skončí. Změna pocitu přišla znenadání a ani neumím popsat, proč najednou. Nakonec musím přiznat, že kniha byla krásně napsána, přinejmenším ten konec. Citlivé, dojemné, strhující. Před přečtením této knihy jsem viděla film. Byl nádherný - krásný! I když to nejspíš byla chyba, podívat se na něj dříve než jsem přečetla knihu. Možná by moje pocity z knihy byly jiné už od začátku. Ale nelituji přečtení.

klaraskolkova
27.10.2018 5 z 5

Nádherný příběh, napsaný velmi čtivou formou. Pohled na druhou světovou válku z jiného úhlu.

Holumar
24.10.2018 5 z 5

Film mě nalákal ale kniha předčila veškerá očekávání.

Sasanka173
22.10.2018 5 z 5

Krásná kniha!! Příběh mě velmi dojal... I já se neubránila slzám. Doporučuji určitě přečíst!

MisaK81
21.10.2018 5 z 5

Na konci jsem se neubránila slzám. Víc není třeba dodávat, neb bylo napsáno již mnoho slov o tomto krásném díle. Česačka slov by jistě měla radost.

sasena
20.10.2018 5 z 5

Právě jsem ji dočetla. A protože už jsem četla zdejší komentáře, vím, že skoro vše už tady bylo napsáno. Nesouhlasím s názorem, že kniha je samé klišé a že je snad přeceňována. Válka je klišé, smrt je klišé, ale tahle knížka je napsaná takovým způsobem, že nezasáhnout může snad jen úplně prázdného a cynického člověka. Jedna z nejsilnějších knih, kterou jsem na tohle téma četla. Další, která by se měla stát povinnou četbou. Jako varování, co "správně" zvolená a zacílená slova dokážou udělat s lidem. Ne s člověkem, ale s lidem. Protože člověk byl v téhle knize vylíčen většinou sympaticky, lid naopak. Je třeba si to pořád připomínat a nenásledovat slepě ty samospasitelné vůdce, kteří se rodí stále a znova. Bohužel i u nás.

DJANKA
18.10.2018 3 z 5

Po hodnocení tady na databázi jsem asi od knížky očekávala víc. Kdo má velká očekávání, zpravidla bývá zklamán. Ne že bych touto knížkou byla přímo zklamaná, to určitě ne. Bylo v ní sice pár hluchých míst, ale převážně se mi četla dobře. Liesel jsem si oblíbila a i ostatní postavy mi byly sympatické, hlavně táta. No a konec? Pro slzy jsem ani neviděla na písmenka. Knížka určitě stojí za přečtení.

coppacabana
15.10.2018 5 z 5

Zlodějka knih přečtena, čtenářka knih rozbrečena...
To byla první myšlenka, která mě napadla, když jsem knihu zavřela a položila ji na stůl.
Bylo to naprosto nádherné čtení. Děj mě ihned od samého začátku vtáhl, plně jsem prožívala, co prožívala Liesel. Stejně tak jsem soucítila se Smrtí, jejíž vyprávění příběh udělalo krásnějším a mimořádnějším. Oblíbila jsem si ten způsob vyprávění - že Smrt nejprve něco jen zmínila a průběhem příběhu začala na tu informaci vrstvit další a další, až jsem nakonec došla k té události, o které jsem zatím jen slyšela z vyprávění. Moc se mi líbilo, že mají knihy a slova pro Liesel takovou roli, jakou mají pro mě. Je těžké najít knihy, o dívkách, které nejen čtou, ale zároveň si i plně uvědomují, že čtou, a jak je to krásné.

any37
13.10.2018 5 z 5

Smutná, ale zároveň i krásná knížka. Chvíli mi trvalo než jsem pochopila, že příběh vypráví Smrt. Ukazuje, že ne všichni jsou stejní, že všichni Němci nebyli nacisté a bez citů.
Nemám moc ráda, když děj nemá žádný pořádný zvrat a je okolo něj spoustu "omáčky", ale u Zlodějky knih mi to vůbec nevadilo. Dokonce naopak. Zusak umí nádherně psát a nápad, aby vypravěčem byla smrt byla DOKONALÁ. Podle mě by si ji měl každý přečíst.

wendulka321
13.10.2018 3 z 5

Kniha se mi líbila, ale po těch všech pochvalných hodnoceních jsem od ní asi čekala víc. Nicméně si myslím že stojí za přečtení. Jen by za mě mohla být kratší.

knihomolka369
13.10.2018

Vidím, že tuto knihu si opravdu musím přečíst! Na její název narážím snad neustále - ve škole, v jiných knihách či kdekoli jinde. Vypadá opravdu zájímavě, nejen díky díky názvu...