Zlodějka knih

Zlodějka knih
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8398 8398

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief, 2005

Aleh
06.10.2018 5 z 5

Nechat Smrt vyprávět příběh malé dívenky z doby války byl úžasný nápad. Smrt a malé děvčátko to opravdu nepatří k sobě. Jakoby měla tato nesourodá dvojice umocnit nesmyslnost válečného běsnění. Kolik takových a podobných osudů malých dětí se za války odehrávalo? Byl to velmi silný a dojemný příběh. A konec se mi líbíl ze všeho nejvíc. Neobyčejný příběh malé dívky Liesel mě oslovil. Originální dílo, které se právem stalo bestsellerem. Pro mě skvělý čtenářský zážitek. Doporučuji.

HDKate
03.10.2018 5 z 5

Kniha člověka doslova vtáhne. Nemůžu se odtrhnout...Vřele doporučuji..

svobonís
03.10.2018 5 z 5

Musím se přiznat, že už na začátku jsem se nechala vtáhnout do příběhu, i když z časových důvodů jsem knihu odložila, něco mě donutilo se k ní vrátit a rozhodně toho nelituji, znova jsem se ponořila do světa plného války, zloby, lásky a s přibývajícím počtem stránek jsem si uvědomila, že si přeji, aby kniha byla o jednou tolik tlustší. Nemůžu hodnotit jinak než pěti hvězdičkami.

radusak9806
02.10.2018 4 z 5

Prvně sem viděla film.
Kniha je psaná velmi pěkně z netradičního pohledu smrti na život a vůbec to nevadí.
Pro mě osobně je téma II. SV v kombinaci s tématikou konečného řešení vždy velmi silné a osobně mám příběhy v této tématice ráda (Schindlerův seznam a Pianista jsou úžasné filmy). Člověk si z těchto knih musí hlavně vzít ponaučení.
Jedině z ponaučení se snad nedočkáme toho, že se ta situace bude opakovat. SNAD

Leenah
02.10.2018 4 z 5

Téma druhé světové války a jejího vlivu na životy běžných lidí mě asi nikdy neomrzí, dojemné zachycení života holčičky, která vyrůstá v době plné zmatků a drobných hrdinství, se mi líbilo. Možná mohl být příběh trošku kratší (ačkoli text byl celkem "roztahaný", takže to utíkalo rychle), ale co mi vadilo dost, byl ten styl - časté krátké upozorňování na to, co jak dopadne, přeskakování někam jinam, "netradiční vypravěčka" - v takovém příběhu mi to přišlo prostě zbytečné. To, v čem se kniha snažila být originální, u mě způsobilo stržení jedné hvězdičky...

Doubravka1975
01.10.2018 5 z 5

Úžasná knížka, silný příběh o síle knih a slov v těžké době, Zvláštní styl vyprávění mi sedl hned od začátku. A originální vypravěčka příběhu dává člověku se zamyslet nad těžkou dobou a osudy lidí. A já přemýšlím i nad ní a že i snad Smrt má srdce! Už jsem viděla i film a také dost dobrý, ale knížka je prostě lepší, tam jsou ty city a pocity víc do hloubky, to se prostě nedá nafilmovat. A konec jsem si různě představovala, ale dostal mě, brečela jsem a nebyla k zastavení....

Ivka14
30.09.2018 3 z 5

Všichni knihu vychvalovali až do nebes,ale mě mrzelo,že to nenaplnilo moje očekávání. Kniha mohla být kratší. Bylo to hezké i konec byl dojemný,ale že by to byla moje oblíbenkyně to ne. Mrzí mě to. Možná až si to přečtu někdy ještě jednou osloví mě to víc.

Milča66
30.09.2018 5 z 5

Moje velká favoritka. I film se povedl kupodivu dobře. Děj vypráví smrt. Skvělý vypravěč.

ibs
30.09.2018 5 z 5

Malokedy byva pocit z knihy tak silny, ze clovek citi taku velku lutost pri poslednych stranach ( nie kvoli tomu, ze citanie konci, ale ...). Zo zaciatku si treba zvyknut na styl pisania, ale je vyborna.

Mabie
30.09.2018 1 z 5

Řadím se také k těm, komu se tohle dílo moc nelíbilo. Podle mne je to zdlouhavé a nezáživné, zkrácení na polovinu by výrazně pomohlo. Vypravěčka smrt je zvláštní a zajímavá, ale nejvíc se mi líbila postava Maxe. Liesel mi připadala tak trochu zaostalá (s každodenním trénováním čtení není úplně normální, aby trvalo několik let než čtení zvládne) a nevěrohodná (za krátkou chvíli si zvykne na novou mámu a na tu původní skoro ani nevzdechne, což by bylo divné u dítěte, kterému jsou 3, ale je to nepochopitelné u holčičky, které je 10) a další.
Samozřejmě popis válečné doby, fanatismu a bídy přímo v Německu je hodně zajímavý, ale nějak mi ten příběh přišel moc rozdrobený, neučesaný, nedotažený, na efekt. Nevím jestli to bylo stavbou vět, přemírou eufemismů a nebo jsem si jen s autorem nesedla, ale takové téma si zasloužilo víc. Zato film mi přišel krásný a jako by se jednalo o úplně jiný příběh.
Nestává se mi často, abych se musela nutit číst dál, ale tady jsem trpěla. Podobné téma zpracovala řada jiných autorů daleko lépe, takže za mne knihu nedoporučuji a není to kniha, kterou si nechám doma v knihovně.

Demi
29.09.2018 5 z 5

Po přečtení tohoto příběhu jsem se nemohla dlouho k tematice válečných příběhů vrátit. Jakoby se příběh vepsal do mého podvědomí, hluboko vryl a drásal moje smysly. Nádherný umělecký prožitek, ještě nyní mě mrazí při vzpomínce na příběh malé Liesel. A Smrt v roli imaginárního vypravěče považuji za vrcholný um spisovatele. Opravdu silný čtenářský prožitek. Děkuji, že něco takového bylo stvořeno.

Hana62
27.09.2018 4 z 5

Film rozhodně lepší, i když příběh je silný, nosný, bez zbytečného patosu. Zbytečně dlouhá, rozhodně by pomohlo trochu zkrátit.

Pavelina
25.09.2018 2 z 5

Válka, Žid, dítě a "netradiční" postava vypravěče. Klišé a kýč.

Jane100
24.09.2018 2 z 5

Koukám, že jsem opravdu jedna z mála, komu se tohle dílo vůbec nelíbilo? Bylo to nezáživné, doslova jsem se musela nutit, abych četla dál. Dočetla jsem jen a pouze díky té pověsti, kterou kniha má. Ale bohužel, více jak 2 hvězdičky nedám.

Martin_Eli
22.09.2018 4 z 5

Je to strašně dlouhý, někdy se to vleče, nicméně emoce na konci jsou skutečně vynikající. I mě kniha nakonec vehnala slzy do očí, takže musím hodnotit pozitivně.

Proškrtání a zkrácení by tomu ale pomohlo. A ano, souhlasím s tím, že vypravečka v podobě smrti je taková...zvláštní a matoucí, byť i ona přispívá k velkému finále.

Poberta
18.09.2018 5 z 5

První kniha, která mě rozbrečela. Miluju na ni jak je napsaná, jak nevinně se snaží předávat určitou moudrost. Nevím co víc napsat.

Jitaku
18.09.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila, hlavně neotřelé vyprávění z pohledu průvodce knihou - smrti. Je plná emocí, střídají se v ní okamžiky k pousmání a naopak silné a velmi smutné momenty.

Linda007
17.09.2018 3 z 5

Lepší 3 hvězdičky. Opravdu jsem čekala mnohem víc. Kniha ve mne bohužel nevzbudila moc emocí. Zajímavě napsáno, ale bohužel jsem knihu četla hrozivě dlouho. Nic mě nenutilo číst dál a bylo mi úplně jedno, jak to s postavami dopadne. Konec mi přišel takový odfláknutý, moc urychlený.

6839
13.09.2018 5 z 5

Tato kniha o zlodějce knih, je mou nejoblíbenější. Stojí na samém vršku pomyslné pyramidy, tento příběh, je tím posledním, položeným kamenem.

(tady v diskuzi, všimla jsem si, že to tak nevidím sama).

hapac
13.09.2018 5 z 5

Za mne ano. Čtivá, emotivní kniha, kdy Smrt jako vypravěčka spolu s Liesel je opravdu originální nápad. Prozrazení děje mi nijak nevadilo, naopak jsem si čtení užívala. Zlodějka knih spolu s Osvětimskou knihovnicí, Zvukem slunečních hodin či Slavíkem a Hanou patří určitě pro mne k tomu nejlepšímu, co jsem o tomto období v poslední době četla. Každá z těchto knih je tak jiná a zároveň tak stejná - plná emocí, bolestí...