Zlodějka knih

Zlodějka knih
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8398 8398

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief, 2005

Dubin3k
31.05.2018 5 z 5

Mistrovské dílo. Kniha má snad všechno, co by každá kniha měla mít. Příběh je naprosto dech beroucí a snad každý si musí Liesel, manžele Hubermannovi, Rudyho a i Maxe zamilovat. Autor velice pěkně začlenil do příběhu vypravěče, kterým nebyl nikdo jiný než smrt. Smrt není pouze vypravěčem, ale je i součástí samotného příběhu, kde si postupně odvádí postavy, a navíc přidává do příběhu své poznámky, které dávají příběhu pořádnou hloubku. Osobně jsem si příběh přímo zamiloval a určitě se k němu vrátím. Rozhodně s podle mého názoru nejedná o knihu, kterou by kdokoliv zvládl přečíst za pár dní, protože příběh je tak emočně náročný, že jsem si v průběhu musel dávat pauzy abych vstřebal co se stalo. Události dané doby jsou spíše v pozadí a doplňují příběh Zlodějky knih, ale i to málo přinutí člověka se zamyslet nad tím, jak hrozná doby to byla a jak špatné věci se děli dobrým lidem, kteří si je vůbec nezasloužili. I když se za to tak trochu stydím tak během čtení jsem se několikrát rozbrečel, a to jak u veselých, tak i smutných momentů, je to vůbec první knížka která mě dohnala k slzám a to jsem typ člověka, který už pěknou řádku let nebrečel a přečetl už docela dost knih. Doporučuji všem kdo mají chuť si ji přečíst rozhodně zaujme, zabaví, zasáhne, ohromí a na konci zničí.

nicole1990
27.05.2018 5 z 5

viděla jsem první film ten se mi líbil,ale kniha asi víc akorát mi přišlo,že v knížce i filmu některé věci byli jinak... Hezky napsaná knížka o nacistickém Německu a o tom,že i Němci to neměli jednoduché a museli se bát o svůj život.

zuzi509
19.05.2018 5 z 5

Dojemná nefér kniha, nad kterou se člověk zamyslí (a to hodně).
Zamyslí se nad tím, že i Němci v nacistickém Německu to neměli vůbec jednoduché.
Všichni prostí, ale i trocha těch bohatých. Samozřejmě horší to měli ti kteří nepodporovali Hitlera. Myslím si, že spousta lidí smysl knihy nechápe.
Jednoduše mě bavila smrt, která příběh vyprávěla. Prostě a jednoduše ty hlášky byly nepřekonatelné. Styl jak byla kniha napsaná byl neobvyklý a zajímavý. Začátek úžasný hned mě upoutal a to je dobře. Potom to bylo maličko uloudané, ale hned se to rozjelo a to, už jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Také byli skvěle popsané vztahy mezi jednotlivými postavami. Těším se na film. A JEDNODUŠE *****:)

IvoryP
18.05.2018 3 z 5

Hezká knížka, ale opravdu nechápu ten humbuk okolo ní a to, že jsou z ní všichni tak nadšení. Prvních skoro 300 stran se tam více méně neděje opravdu nic. Že by to bylo zdlouhavé proto, že nám autor popisuje nějaké reálie,.. to se taky moc říct nedá, co se týká znalostí doby,... asi tam nebyly chyby, ale rozhodně tam nemusela být žádná hluboká znalost autora (nepotřebovala bych to, kdyby měla kniha o 250 stran méně, ale takhle... ) Prostě pro mě neskutečně utahaná knížka, která se začne rozbíhat v nějakém přijatelném tempu až dost za polovinou. Ano, konec je dojemný a brečela jsem u něho, ale prostě pro mě průměrná knížka a z tohoto období znám mnoho daleko lepších.

Kamcatak
16.05.2018 4 z 5

Obávám se, že patřím do té úzké skupiny lidí, kteří nechápou, proč touto knihou je UCHVÁCENO tolik lidí. Ano, kniha se mi moc líbila (až na zvláštní vyprávěcí styl Smrti a její neustálé prozrazování děje dopředu, to mě nehorázně rozčilovalo celou knihu). Příběh je krásný, dojemný a na konci jsem bulela, ale to můžu říct o spoustě dalších knih a příběhů a nerozumím čím je tenhle tolik vyjímečný.

Nicol13
15.05.2018 5 z 5

Schönes Buch. Nádherná kniha... Originálně podané téma, o kterém je napsáno již mnoho knih. Ale tahle je vážně čtivá. Nemohla jsem se odtrhnout.
Paní Smrt jsem si oblíbila... i Liesel... i Rudyho... vlastně skoro všechny.

Jinak ta němčina tomu dodávala říz :)

Bára91
14.05.2018 5 z 5

Naprosto učarováno...

mafrid
09.05.2018 5 z 5

Začátek a konec knihy je smutný, (ne že by uprostřed bylo něco veselého). Byla to blbá doba, a já doufám, že už se nikdy nevrátí...

jjacobe
05.05.2018 5 z 5

Dvěma slovy: Skvělá kniha!

LucyBrand
03.05.2018 5 z 5

Neskutečně jsem si oblíbila knihu, moc mě to dojalo, skoro ani nemám slov co bych k tomu dodala. Když jsem dočítala knihu měla jsem pocit, že jsem s Liesel byla uchvácená co všechno prožila. Zlodějku knih jsem nemohla jen tak odložit, četla jsem ji jedním dechem. Zasáhlo mě to přímo do srdce, příběh je velmi poutavý hned od začátku knihy, bylo to lidský, tak opravdový, že jsem si pobrečela a vžila do momentů, které byly srdcervoucí. Určitě se budu vracet a ráda ke Zlodějce knih. Knihu rozhodně doporučuji. Abych popravdě řekla, je to kniha veselá i smutná a chytrá zároveň.

Breberuše
30.04.2018 5 z 5

ÚŽASNÉ!

Luna7
27.04.2018 5 z 5

Knížka je napsaná dost zvláštně, takový styl jsem ještě nečetla. A musím přiznat že mi trvalo než jsem se začetla, ale pak to už dobře ubíhalo. Jak tady někteří píšou, že jim vadilo prozrazování děje dopředu, tak to mi vůbec nevadilo, protože jsem viděla 2x film, takže už jsem věděla jak to dopadne.
Zlodějku knih bych doporučila. I když chápu, že ty vsunuté odstavce do textu a styl psaní můžou někoho odradit (například moji babičku).

LuciLux
24.04.2018 2 z 5

Naprosté, ale naprosté zklamání z knihy toliko přeceňované. To, co Zusak čtenáři předkládá, je zcela banální příběh, ve kterém si vystačil se znalostí naprostého minima reálií. Přehnaně se opakující vábičky na to, co se udá, na konci ne každé kapitoly, nýbrž každého odstavce, jsou iritující, stejně jako vypravěč, smrt, na kterého se vždy jednou za čas vzpomene a tak nám tam vloží nějakou " hlubokou" myšlenku, jak to má smrt těžké. Nerozumím tomu, co stojí za úspěchem této knihy. Pro mě je to opravdu vyprávěnka pro děti, které nemají o druhé světové válce potuchy a každý jiný válečný příběh, ať už psaný lidmi válku zaživšími, či mladšími, mě doposud dojal, ochromil i ohromil neskonale více. A co za vyzdvihnutí přece jen stojí ? Maxovy skice a zapísky, jen tam jsem měla pocit, že čtu skutečně něco zajímavého.

helusa2
24.04.2018 5 z 5

Nádherná, NÁDHERNÁ!!! kniha... Pro mě zcela originální, velmi netradičně psaná, odlišná od všeho, co jsem zatím četla. Zanechala ve mě hluboký dojem, na stole slušnou hromadu použitých kapesníků a zvláštní klid v duši... Kéž by ta má také jednou seděla a klidně čekala... :-)

oluskace
23.04.2018 5 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek a dlouho jsem se přemlouvala, abych se do ní pustila. Není to zrovna můj šálek kávy. Ale kniha mě hrozně překvapila a rozhodně si ji ještě jednou přečtu.

maryska09
20.04.2018 5 z 5

Kniha se ke me dostala nahodou, za kterou jsem velmi vdecna. Jeji tema je velmi vazne, casto z ni az mrazi, ale je skvele napsana a vsem ji doporucuju. Smrt jako vypravecka je vyborna, zaver je ocekavatelny, ale i tak velmi dobre popsany. Za me nejvyssi hodnoceni

Kiris145
19.04.2018 4 z 5

Asi jsem měla moc velká počáteční očekávání. Kniha je to pěkná, ale trochu jsem se s ní trápila...

Mikako
19.04.2018 odpad!

Po čtrnácti dnech trápení knihu odkládám přesně v polovině nedočtenou a jsem si naprosto jistá, že se k ní již nevrátím, protože mě nijak nezajímá jak dopadne. Vůbec mě nebavila, nedokázala jsem se začíst.
Vadilo mi dopředné prozrazování děje, kdy se snažil autor čtenáře navnadit, ale ve výsledku z toho nic nebylo.
Smrt jako vypravěčka mi vůbec nepřipadala věrohodná, během čtení jsem si to ani mockrát neuvědomovala.
Kostrbaté metafory, jakoby násilně vycucané z prstu knihu posouvali na mém žebříčku hodnocení ještě níž.
Nechápu tak vysoké hodnocení pro tak špatnou knihu.

LittleAnnette
15.04.2018 4 z 5

Trvalo mi chvíli, než jsem se do děje dostala. S postavami se lze sžít a poté je to jednodušší. Příběh smutný, čtivý, zajímavě podaný, když je vypravěčem Smrt. Něco mi tam ale chybělo, nevím co. I tak hodnotím 4 hvězdičkami. Určitě bych se ráda ke Zlodějce ještě jednou vrátila.

Kora2005
14.04.2018 5 z 5

Kvůli téhle knize si zakládám profil:-! Dočetla jsem před hodinou a nemůžu přestat brečet. Úžasná kniha, děsivá i dojimajici. Skvěle napsane!