Zlodějka knih

Zlodějka knih
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8398 8398

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief, 2005

Tomiholula
13.04.2018 5 z 5

Jedna z najlepších kníh, aké som kedy čítala. Rozhodne odporúčam, každému kto sa zaujíma o túto tému.

Život-s-Kačí
11.04.2018 5 z 5

Radost, zármutek, obavy, napětí, smích, bolest,...
Nevím, jak jinak bych měla popsat tento příběh. Každá stránka byla něčím vyjímečná. Číst tuto knihu byl pro mě neopakovatelný zážitek.

TitusPulo
07.04.2018 5 z 5

Krásná kniha.

Vím, že budu chtít ještě jednou prožít příběh se Zlodějkou knih.

Knihu doporučuji...

mirkoczentovic
06.04.2018 5 z 5

Kniha o vojne, ale aj o ľudskosti. O smrti, ale aj o živote. O drobných krádežiach, ale aj o bezmála čarovnej sile kníh. Každý si v nej nájde to svoje.

A pokiaľ ide o niektorými kritizované "žmýkanie emócií", je namieste otázka: Ktorá kniha zo súdka beletrie (alebo akékoľvek umelecké dielo) z nás žiadne emócie nežmýka? Osobne som sa necítil o nič viac "žmýkaný" než v prípade ostatných kníh.

Aniday
06.04.2018 5 z 5

Zlodějka knih mi od první stránky něžně kladívkem rozbíjela duši na kousky střípků, aby je na konci nechala vybuchnout do pramínků slz...

MissAngee
31.03.2018 5 z 5

2.světová válka je námětem mnoha knih i filmů (všichni známe například Deník Anny Frankové...) a z každého z nich si odneseme nějaké pocity. Moje pocity jsou asi takové - naprosto úžasná kniha, i když velice smutná, ale to už tak bývá, když čtete o někom zespodu společenského žebříčku žijícím za Hitlerovy vlády.
Očekávala jsem něco velkolepého, přece jen, recenzí bylo mnoho, ale i tak Zlodějka knih překvapila. Už jenom to, že vypravěčem je Smrt je originální. Popravdě, Markus Zusak má buď přirozený talent, nebo umí mistrovsky psát, protože i v této době, kdy všichni vymysleli všechno, a tak od sebe někteří autoři kopírují, dokázal vymyslet neuvěřitelně výjimečné podání vyprávění, takový velmi "květnatý jazyk" (pozor - obsahuje spoustu metafor, kterým nemusíte porozumět). Pokud někdo váhá, zda knihu přečíst, doporučuji si vyhledat úryvek. Pak možná od Zlodějky knih upustíte, nebo stejně jako já usoudíte, že těch 526 stran za to rozhodně stojí a není to promarněný čas.

Mikino00
30.03.2018 3 z 5

Do čtení knihy jsem se postupem času musel dost nutit. Celou dobu mě totiž neopouštěl pocit, že se tam vlastně nic neděje a kniha se neustále točí v kruzích každodenních příhod a válečných útrap, které jakkoliv byly čtivě sepsány, nedokázaly probudit mou zvědavost a dychtivost vědět "co bude dál."

Mánička178
28.03.2018 3 z 5

Příběh ždíme z lidí emoce - proto se stala Zlodějka knih bestsellerem. Neplatí však, že bestseller rovná se literární skvost.

kklepkaa
27.03.2018 5 z 5

Tak tohle byla vážně krása, navzdory příběhu jako takovému. Skvělý nápad s vypravěčkou příběhu - Smrtí, která poeticky přibližuje zvěrstva skrz příběh mladé německé dívky. Vyprávění dává možnost nahlédnout do domácnosti normálním Němcům, které tak úplně nestrhla propaganda Führera. Tenhle příběh vás zcela jistě zasáhne, až máte kolikrát pocit, že vám puká srdce.

Leniii
26.03.2018 1 z 5

Já nevím, ráda čtu příběhy a knihy z té doby, ale tahle mě absolutně nezaujala..ale vůbec...přemáhala jsem se asi do čtvrtky a pak jsem tu knížku musela odložit...

nemer
25.03.2018 odpad!

Bohužel mne tyto moderní pseudopříběhy neoslovují. Zřejmě určeno pro jinou cílovou skupinu. Pro mne je to bohužel slátanina, nedočteno, nelíbil se mi ani film, na ten jsem se také nedodívala. Nelíbí se mi ani současný módní trend "laskavých nacistů" a chudáků Němců. Ano, nic není černobílé, ale těch dobrých lidí moc nebylo na žádné straně. Maximálně škodili a udávali se ve velkém i "vlastní lidi" (příslušníci téhož národa, i "dobří" sousedé, Gestapo ve skutečnosti ani nestíhalo prošetřovat všechna udání atd.) V době války toho dobra z reálného historického pohledu nikde moc nebylo, literatura i film výrazně zkreslují - přikrášlují. Bohužel dnešní omladina zpravidla vůbec nezná dějiny, takže je možné předkládat jim naprosto cokoli.
I když připustím, že je tato kniha určena hlavně dětem a mládeži, nevyhnu se srovnání třeba s Říkali mi Leni, to je silný příběh, ale tento? Kdepak.

Jarak
24.03.2018 5 z 5

Krásná kniha. Pohled na válečné dění trochu z jiné strany. Přes spoustu smutných událostí v ději mi konec, alespoň z pohledu hlavní hrdinky, nepřipadá smutný.

anak.anisek
24.03.2018 4 z 5

Knihu mi doporučila kamarádka, která ji četla devětkrát. Rozhodla jsem se zkusit ji přečíst. Přece jenom, kdo četl nějakou knihu 9x?
Sice jsem Zlodějku knih četla delší dobu (tak týden, dva), než normálně čtu knihy, ale o to víc jsem si ji užila.
Chvíli mi trvalo, než mi došlo, kdo celou knihu vypráví (smrt).
Kniha pojednává o dívce, která přišla o mladšího bratra a musela se přestěhovat k úplně neznámé rodině. Svého ,,otce" si později hodně oblíbí, zato matku..., nevím. Najde si nové kamarády a učí se dále přežívat se svými knihami a přežít nálety Němců.
Přišlo mi, že kniha vlastně nemá skoro žádnou dějovou linku, přesto byla neskutečně zajímavá a svým způsobem i poučná.
Nejsmutnější a nejvíc překvapivý byl závěr.
Přesto to byla jedna z nejlepších knížek, které jsem kdy četla.
Doporučuji. (Za mě 4*)

annamc
24.03.2018 5 z 5

Nádherná knížka, opravdu realisticky popisující danou dobu, ukazující, že ne všichni Němci byli zlí....Prostě opravdu skvělá, silně doporučuji, na konci i slza ukápla... :)

Ohniva
23.03.2018 5 z 5

Komentář píšu přes zaslzenou tvář... nejnádhernější příběh jaký jsem kdy četla či slyšela...

Opravdový skvost a jsem šťastná, že jej znám a vlastním ..

Mé srdce patří tobě - Himmelstrasse...

Bobina74
23.03.2018 4 z 5

Tak tohle určitě ano. Vlastně zjišťuji, že nemám co bych napsala, prostě se musí přečíst.
P.s. : A navíc co kdyby mi kdosi koukal přes rameno...:-o :-)

Princezna22
20.03.2018 5 z 5

Nemám slov... Prostě SILNÝ PŘÍBĚH CO MĚ FAKT HOOODNĚ DOSTAL! Skoro celou knihu jsem probrečela a u konce už přes ty slzy neviděla..

artlucie
18.03.2018 5 z 5

Tohle je skvost! Skvělá kniha.

eva3695
18.03.2018 5 z 5

Kniha přečtená za 3 dny. Sedím tu a přemýšlím, co napsat, došla mi slova. Tato knížka mě zasáhla přímo do srdce. Je to velmi silný příběh. Holčička, co si mě okamžitě získala a ta její odvaha. A to vykreslení války, života v obavách a strachu. Musím přiznat, že mě válka nikdy moc nezajímala, ale poslední dobou mám potřebu číst takovéhle příběhy. A Zlodějka knih je zatím na stupni vítězů. Všem ji doporučuji!! Rozhodně Vám ukápne slza.

sgjoli
18.03.2018 5 z 5

Poslední dobou jsem měla dojem, že se ze mne stává bezcitný cynik, co není schopen se nad knihou jakkoliv dojmout a ronit slzy. Tato kniha mne zcela vyvedla z omylu. Jedná se o silný příběh o bolesti, ztrátách, nejistotě, strachu, smrti. A čím víc se blížíte ke konci, tím víc je vám úzko. To proto, že víte, kam to všechno směřuje, a vy s tím nemůžete nic udělat. Skvělá kniha, velmi dobře napsaná, ten konec mne úplně dostal - i na pláč došlo. Neskutečný zážitek. Moc doporučuji.