Zlodějka knih

Zlodějka knih
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8398 8398

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief, 2005

Lutzka
22.02.2018 5 z 5

Naprosto mě nadchl "jiný styl" psaní. Knih s válečnou tématikou jsem četla již hodně a zajímalo mě, čím bude tato jiná. A jiná je především stylem. Ať už je to vnímání barev, odkrývání toho, co teprve přijde a pak návrat zpět, vypravěč, "vsuvky" v textu. Doporučuji.

Mišule_11
20.02.2018 5 z 5

Tato knížka není zrovna typ, který bych četla, ale sáhla jsem po ní, jelikož mě její anotace lákala..! :) Byla jsem překvapena její tloušťkou, stylem psaní, ale i tak byla pro mě zajímavým čtením. I když občas člověk věděl, co bude..nevadilo mi to, patřilo to k tomu. Určitě jde o smutný příběh, který je plný emocí, co člověku něco dá a bude si jej pamatovat dlouhou dobu, tedy alespoň já..! :)

Jirika
20.02.2018

Velmi zajímavá kniha.. Určitě mohu také doporučit.

jakub78
20.02.2018 5 z 5

Výborná kniha, můžu všem jenom doporučit.

misamiska
17.02.2018 5 z 5

Perfektní kniha. Miluju příběhy, které jsou inspirované druhou světovou válkou. Především se mi líbila forma vyprávění.

anna246
16.02.2018 5 z 5

Moje nejmilejší kniha, kterou do ruk beru až příliš často. Krásné charaktery postav, krásný popis barev a oblohy, a vlastně krásné zachycení všednosti, i nevšednosti..

1.Agness
14.02.2018 5 z 5

Zlodějka mě bavila, naprosto si mě dostala svým osobitým vyprávěním, hrou s jazykem. Někdy mi trochu vadilo předvídání, náhledy do budoucího dění a osudů hrdinů, ale vlastně to tam všechno patří, děj tak běží velmi rychle a čtenář čeká, co bude dál. Autor podle mě dokázal vybalancovat těžkost doby humorem a zároveň příběh vylíčit věrohodně. Já mu uvěřila, dojal mě a určitě se k němu znovu vrátím.

Orange8knihomol
13.02.2018 5 z 5

Nejdříve jsem viděla film a následně si o hlavních prázdninách přečetla knihu. Čtení mi trvalo 12 dní (a to jsme byli na dovolené a chodili na celý den na túry a výlety), protože se mi líbila dokonce více než samotný film. Úplně krásné a dojemné čtení o náctileté dívce, která žije v Německu a děj se odehrává v období 2. sv. války, kdy příběh vypráví samotná smrt. Doporučuji!

michaela3483
11.02.2018 4 z 5

Nemám ráda válečné téma, proto jsem nečekala, že se mi kniha bude tolik líbit.
Dokonce i slza ukápla a ráda bych si ji pořídila do své knihovny.

Roanna
10.02.2018 1 z 5

Podle mě je Zlodějka knih nadhodnocená. Přestože jsem nic neočekávala, začala jsem pociťovat zklamání už při čtení prvních stránek. Působily na mě podbízivě, jakoby to autor záměrně psal za účelem líbivosti. Nelíbíl se mi ani pokus o humor - ve válečném prostředí až příliš vyčnívá a jaksi shazuje tu hrůzu okolo. Obecně nemám ráda humor v knihách s tak silnou tématikou, jakou válka bezesporu je. Smrt v roli vypravěčky je sice originální pojetí, ale její vyprávění děj odosobňovalo, a to se mi nelíbilo. Nechtěla jsem přijmout její hru a být jen nezávislou pozorovatelkou Lieselina života, chtěla jsem se Liesel dostat pod kůži a prožívat její osud spolu s ní. Napřed jsem jen četla, a čekala, kdy už mě to chytne, ale ono pořád nic. Pak jsem začala přeskakovat věty, stránky....až jsem zjistila, že je mi už vlastně úplně jedno, jak to s Liesel dopadne.

erulka
07.02.2018 4 z 5

Skvělá kniha. Strhávám jednu hvězdičku, jelikož po přečtení recenzí jsem předpokládala, že mě kniha úplně dostane. Děj byl skvělý, čtivý a velmi se mi líbilo, že vypravěčem je Smrt. Přestože jsem u konce brečela, úplně mě ta kniha nedostala, jak jsem očekávala, proto ta jedna hvězda dolů. Ale překvapilo mě, že mi vůbec nevadilo, že autor některé věci prozradil dřív, než měl, a tím jakokdyby "zkazil" pointu. Naopak jsem toužila víc se dozvědět, jak k tomu došlo, nebo proč se to stalo. Knihu bych určitě doporučila, jedná se o silný příběh z nejtěmnější stránky lidské historie.

mekkejla
06.02.2018 5 z 5

Právem si zaslouží tak vysoké hodnocení. Čekala jsem příběh,který mě zasáhne,ale díky barvitému a naprosto jedinečnému popisu i těch nejobyčejnějších věcí, mě to rozcupovalo na kousky.

Maevie
06.02.2018 5 z 5

U tohoto příběhu pocítíte vše - radost, strach, smutek, dojetí, zoufalství. Zasmějete se i zapláčete. Po přečtení zavřete knížku a uvědomíte si, že vše bylo tak nějak smutně krásné.

Co víc můžeme po knížce chtít?

malkina11
05.02.2018 5 z 5

Bylo to tak krásné..., že to ve své omezenosti ani nedokážu popsat...

freestyla
05.02.2018 4 z 5

Pár citátů z knihy:

Jen jedna věc je horší než kluk, který vás nesnáší - kluk, který vás miluje.

Když vlak zastavil na mnichovském Bahnhofu, cestující se vyřinuli ven jako z roztrženého balíku. Byli to lidé nejrůznějšího postavení, ale nejsnáze se dali rozlišit ti chudí. Ti zubožení se neustále snaží být v pohybu, jakoby přesun mohl něco vyřešit. Přehlížejí skutečnost, že na konci cesty je čeká nová podoba jejich starých obtíží - jako příbuzný, kterého se štítíte políbit.

Magdalena5
04.02.2018 5 z 5

Tak jsem se znovu ke Zlodějce vrátila, abych ji přidala do výzvy na rok 2018. před třemi týdny jsem viděla film a znovu jsem ho srovnávala s knihou.Líbilo se mi oboje, kniha je samozřejmě obsažnější. Asi jsem je zažila ve správném pořadí, protože ve filmu bych asi všemu nerozuměla a přišel by mi bez četby drsnější.

martinkaLLL
04.02.2018 5 z 5

Tato kniha mě hodně překvapila. Nemám ráda válečnou tématiku, ale dostala jsem ji darem, tak jsem tedy začala číst. Musím manželovi moc poděkovat, protože to byl skvělý zážitek s touto knížkou. Spousta napětí, zajímavostí, radosti, ale i smutku a nedočkavosti jak to dopadne.

Marekh
04.02.2018 5 z 5

Tato kniha se mi líbila. Knihu doporučuji.

Je docela nezvyklé, aby v polovině knihy bylo prozrazeno, jak skončí, ale nevadilo mi to.

Líbilo se mi, že i v nelehké situaci dokázala rodina pomoci člověku a uschovala jej doma. V knize se mi líbil i "divný" příběh, který si přečetla Liesel.

V knize se mi líbily také ilustrace.

Viděl jsem i film, který se mi také líbil.

hetty64
02.02.2018 5 z 5

Pro tuto knihu je potřeba dospět. Začala jsem ji číst už před několika lety, avšak musela jsem ji odložit. Dnes však ani nedokážu vyjádřit mé zasažení touto knihou.

Nejvíce mně o(c)hromil styl psaní. Kreativní přirovnání a nezvyklá stavba vět.

Neuvěřitelné spisovatelské dílo, nemluvě a obsahu slov... o příběhu vyprávěném dokonalou vypravěčkou- Smrtí.

Kytiii
31.01.2018 5 z 5

Sice teprve čtu, ale i tak již mohu hodnotit... vrháním slov a topení se ve větách... tohle miluju!