Zlodějka knih

Zlodějka knih
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8398 8398

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief, 2005

fauniprincezna
29.12.2017 4 z 5

Zprvu jsem se nemohla do knihy řádně začíst, poté jsem zjistila, že nejsem jediná, kdo měl tento problém. I přesto jsem ale chtěla přečíst knihu, která byla ode všech tak velmi chválena a udělat si na ni vlastní názor. Ikdyž jsem ze začátku myslela, že tato kniha mne bavit nebude, postupem času mě začala velmi bavit, moc se mi líbil příběh malé Liesel a to jak se učila číst a objevovala nová slova. Postavy knihy mi byly velmi sympatické a přirostly mi k srdci. Z konce knihy jsem měla smíšené pocity, byla jsem smutná i šťastná zároveň. Celkově se mi ale kniha líbila svou originalitou a stylem vyprávění. Určitě se k ní jednou zase vrátím.

heyitsronnie
27.12.2017 5 z 5

Kniha se ke mě dostala na doporučení někoho z mých známých. Už ze začátku mě velmi zarazilo, že vypravěčem je smrt. Přesto jsem se dokázala do prostředí a hlavních postav vžít. Miluji dějepis, proto jsem narážky na něj v knize přímo hltala. Jedno z nejlepších děl na toto téma.

PavlínaAlžběta
22.12.2017 5 z 5

Velmi silná kniha se silným příběhem a neobvyklým vypravěčem předválečném i přímo odehrávaným ve 2. světové válce. Kniha má hlavní hrdinku Liesel, která má těžký osud již od dětství a celý příběh je pro hrdinku zkouškou osudu. Malá Liesel nepozná svého otce, zemře ji i bratr a její matka ji odváží k novým adoptivním rodičům, kteří tlučou bídu v chudinské části města. Hrdinka zažívá hrůzy války i přátelství s mládencem židovského původů, které autor výborně vykreslil.
Děj vás opravdu strhne, je velmi čtivý se zajímavým stylem psaní i přes velký počet stran se nenechte odradit. Je pravda, že z mého hlediska na tento druh četby člověk musí mít i určitou náladu a rozpoložení. Nejde o veselé oddychové čtení, přesto román je velmi krásný.

Ucaivca
21.12.2017 5 z 5

Moc hezké.. dojemné..

Nerolinka
20.12.2017 5 z 5

Když jsem poprvé přečetla zlodějku knih, tak mě vůbec nechytla a už jsem uvažovala, že ji dám do antikvariatu. Knížka však byla drahá a tak jsem se rozhodla ji ještě jednou přečíst. Jsem nesmírně ráda, že jsem to udělala, protože kniha mě absolutně pohltila a dokonce rozbrečela. Pokud Vás tato kniha neoslovila hned tak ji dejte za rok druhou šanci. Já jsem ted ohromě ráda, že jsem to udělala.

stumpy
15.12.2017 5 z 5

Ze začátku, pro mne, trochu zvláštní čtení. Pak si člověk zvykne a slova plynou a utíkají a ani nevíte jak, jste na konci a brečíte, jak želva. Takže asi tak. Nedávno jsem viděla i film a není to ono. Musí se to přečíst.

Alimak
14.12.2017

Moc hezká knížka.

melien
13.12.2017 5 z 5

Trvalo mi hodně stran, než jsem si zvykla na styl psaní knihy, ale nakonec se mi právě tohle líbilo, vyprávění smrti, bylo opravdu dobrou volbou. . Kniha mě nakonec opravdu naplno pohltila.

_Peprmintka_
13.12.2017 5 z 5

Jak již hodnotí mnoho lidí předemnou - jedna z nejlepších knih, co se mi kdy dostala do ruky. Mám válečnou tématiku ráda, ale osobně mi velmi často nesedne styl psaní, který mě mnohdy na úkor úžasného příběhu unudí. Zlodějka knih je zářná výjimka téhle knižní ,,syrovosti". Je vysloveně nemožné ji odložit a 600 stran padne za jediný večer. Příklad za všechny - okouzlující vypravěč Smrt vám prozradí závěř knihy už někde v polovině. A přesto má kniha i po vyzrazení zápletky stále co nabízet. Je úžasné, jak barvitě dokázal atmosféru války nastínit člověk, který ji nezažil. Zlodějka mě oslnila, rozplakala a vyčarovala i pár úsměvů. Po dočtení tohohto pokladu má člověk pocit, že Smrt je vlastně celkem bytůstka k pomuchlání. Bylo mi ctí tenhle skvost pomoct procpat na naší škole do kánonu knih k maturitě, Zusak se o post literární špičky, o které se nadále bude vyučovat, rozhodně zaslouží. Kdyby to šlo, dám těch hvězd šest.

Dominika21
13.12.2017 5 z 5

Měla jsem problém se začíst - ne, že by to bylo psané špatně - právě naopak. Vyprávění z pohledu smrti pro mě bylo opravdu originálním nápadem a zpočátku mi přebíhal mráz po zádech. Dokonce tak, že jsem musela knihu na malé okamžiky odkládat. Pak jsem přivykla a kniha již odložit nešla. Naprosto úžasný a opravdu dojemný příběh u kterého si popláčete. Opravdu nechápu, jak se spisovateli podařilo tak vkusně a decentně vsunout prvky humoru, když hovořila smrt. Knižní předloha je jako obvykle vydařenější než film...

faraod
12.12.2017 5 z 5

Dlouho jsem se do knihy nemohla začíst, avšak postupně si mě kniha vtáhla do děje..Krásný a dojemný příběh.. Za mě pět hvězd!!!

Paulus.1987
12.12.2017 5 z 5

Při tolika hodnoceních a komentářích asi nemá význam snažit se psát něco originálního, takže to napíšu rovnou a jednoduše - jedna z nejlepších knih, které jsem za poslední roky četl.

slunicko1958
10.12.2017 4 z 5

Hned na začátku mě zaujal fakt, že příběh vypravuje Smrt. A ta že za války nevěděla, kam dřív skočit... Kniha se čte dobře, osudy malé dívky jsou zajímavé. Ale nějak jsem se nedokázala začíst, byla jsem jaksi mimo děj. Jako by se mě to netýkalo. Určitě se ke knížce vrátím a pak to bude třeba za pět.

Kackatlacka
05.12.2017 5 z 5

Vážně nemám knihy s válečnou tématikou ráda a knížku jsem rozečetla v podstatě omylem.. ale nutno říct, že jak jsem začala, tak nešlo přestat! Knížka mě vtáhla a i s ohledem na válečné pozadí jsem se ke knížce s chutí vracela.
Trochu mi bylo ze začátku nepříjemnné povídání smrti, která je v knize v roli vypravěčky. Je vykreslena jako “postava”, která má srdce a pochopení pro lidi. To mi jednoduše nesedí.. Každopádně její vyprávění jde v průběhu příběhu do ústraní a postupem času se stává opravdovou a hlavně chtěnou součástí příběhu. Příběhu, který i s ohledem na smutnou tématiku a nešťastné osudy všech jeho hrdinů, nepůsobí ponurým neutěšeným dojmem.
Už teď se těším,až se k příběhu vrátím v jeho zfilmované podobě :)

arthera
03.12.2017 3 z 5

Tyjo já jsem snad jediná, co si z knihy nesedla duševně nap*del. Nemohla jsem se začíst. Ani v polovině. Konec ušel, ale chtělo to zajíst něčím hořkým, protože to bylo přeslazené jak bolywood. Já mám někdy pocit, že jak je něco o holocaustu, tak to má automaticky vyšší hodnocení. Protože prostě nechápu proč to je tak oblíbená kniha, když na světě je tolik méně profláklejších a lepších kousků nad kterýma trávit volný čas.

otesánek
28.11.2017 5 z 5

kniha i film....nádherné, smutné....Něco tak úžasně napsaného se nedá nepřečíst. Jen velmi málo se podaří film natočit podle knihy kvalitně, ale mohu s klidem říct, že tentokrát se to povedlo dokonale. Vypravěč smrt...obrečela jsem jak knihu tak film.... Doporučuji

Jirinamac
28.11.2017 4 z 5

Knížka se mi moc líbila. Ale ku podivu, po zhlédnutí filmu, film vede. Doporučuji

marekpreucil
27.11.2017 4 z 5

Mě se to líbilo, jen mi do toho chyběl nějaký prvek, možná překvapení, nějaký šok nebo provokace, ale jinak za 4 hvězdy

dr.romca
26.11.2017 5 z 5

Smrt jako vypravěčka, skvělá kniha, skvěle napsaná a už dlouho jsem u knihy nebrečela. 100% Film jsem ještě neviděla, teprve se chystám...

Vevo
26.11.2017 5 z 5

Tolik krásy a zároveň tolik utrpení.
A tolik nevyřčených slov...
Příběh dívky a smrti,který by neměl být nikdy zapomenut.